Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz #82729984 #183 üzenetére

    > Ki az aki több évre aláírna egy céghez ilyen szerződést?

    Sokan. Bar tul sok ertelme nincs, mert ervenyesiteni szinte lehetetlen. Vannak cegek, akik tizmillios nagysagrendben invesztalnak a juniorok oktatasaba, es ott jellemzoen tudjak ezt a juniorok is, tehat megerheti alairni.

    > És tipikusan ekkor fog dobbantani a felszedett tudás birtokában

    Ezt nem ertem. Miert dobbantana, ha a ceg kivalo karrierlehetoseget biztosit?

    while (!sleep) sheep++;

  • Frawly

    veterán

    válasz #82729984 #183 üzenetére

    "Nem tudsz tanulmány szerződést iratni. Ki az aki több évre aláírna egy céghez ilyen szerződést? Senki.

    Én egy szoftvercégnél dolgozok sokfajta rendszer, bonyolult dolog as usual, mire egy kezdő/junior betanul/megtanul alsó hangon fél év. Mire önállóan értéket termel 1 év.

    És tipikusan ekkor fog dobbantani a felszedett tudás birtokában, tehát a tanulmányi szerződésednek alsó hangon 2-3 évig kéne tartania, de ahogy mondtam ilyet senki nem fog aláírni.
    Főleg hogy informatika kapcsán alapvetően hiányszakmáról beszélünk, azaz nem kifejezetten a munkaadó diktálja a feltételeket, ez nem olyan mint a 8 általános gyári munkás hogy ha nem irja alá van helyette 100 másik jelentkező."

    Igaz írod, hogy "önállóan", de mégis azt sugallod, hogy egy kezdő 1 évig nem termel értéket. Na, ez nagyon nem így van. Mert kezdőn nem azt kell érteni, aki fogalmatlanul, 0 ismeretekkel megy oda, mert azért infós vagy programozós alapismeretei, készségei lesznek, és már betanulás alatt is tud dolgozni, legfeljebb több instruálásra szorul, meg el kell mennie oktatásokra is, de ez nem a teljes munkaidejét teszi ki. Ez a fél-egy év is erős sarkítás, nem minden esetben annyi.

    Ráadásul még egy tapasztalt, senior emberkét is be kell tanítani mindig, hiszen hiába vannak meg a szakmai ismeretei, meg a gyakorlata, nem fogja ismerni a helyi céges szokásokat, megoldásokat, gányolásokat, még nekik is kell átállási idő, adott esetben nem is annyira kevés.

    Inkább a cégek telhetetlenek. Több nyelven beszélő, több nyelven programozó, tapasztalt veterán kell, aki ismer minden 3-4 betűs rövidítésű technológiát, mindenhez ért, de legyen fiatal, rugalmas, dolgozzon bagóért, csak betanítani ne kelljen. Aztán csodálkoznak, hogy ha sok ezerből akad is véletlenül egy ilyen, az sem náluk fog elhelyezkedni, hanem máshol kap jobb ajánlatot, vagy kimegy külföldre. Nem tudom sajnálni az ilyeneket. Le kell adni az irreális elvárásokból, meg kell érteni, hogy a munkavállaló is ember, nem biorobot, meg hardver, a dolgokba a munkaadónak is kell invesztálnia, neki is kell kockáztatnia, akármennyire nem tetszik neki.

    Másrészt az sem igaz, hogy 2-3 éves tanulmányi szerződést kéne aláíratni, mert különben fél-egy éven belül lelépnek. Normális ember, főleg, ha valahol szakmailag fejlődhet, nem fog lelépni pár hónap múlva (feltéve a munkahelyi légkör nem elviselhetetlen), eleve az önéletrajzban sem fog később jól mutatni, ha csak úgy váltogatta fél évenként a munkahelyeket, de még az egy év sem néz ki túl jól.

    @spammer: jó tudni. Akkor ezek szerint lemaradtam, az eddigi hírekben azt olvastam, hogy szavazás lesz róla. Egyébként sok ember félreértelmezi ezt a fejleményt. Ez az egész harc nem a MS ellen, és a Linux mellett szólt (vagy fordítva), hanem a vendor lock-in, meg a nyílt szabványok, nyílt forráskód volt benne érdekes. Én nem tartom az MS-nél különbnek a SAP-ot, Órökölt, meg a többit sem, mindegyik ugyanolyan szemét, gátlástalan multi. Ugyanakkor az opensource, nyílt szabványos sem feltétlenül csak a Linux.

    A müncheniekkel abban sem értek egyet, hogy túl speciális disztrót csináltak maguknak, meg bebetonozódtak az Ubi 10.x-be. Pont hogy úgy kell alakítani a szoftverek környezetet, fejlesztéseket, hogy akár egy disztróváltás, disztrófrissítés, grafikus környezet lecserélése is könnyen meghúzható legyen a későbbiekben, minél fájdalommentesebben.

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #368 üzenetére

    "És még mindig ott van a makacs tény, amit nem programozó ember sosem fog megérteni: egy kódban sosem lehet szemmel verve hibát találni.": gondolom, ez általános kijelentés volt tőled.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #82729984 #368 üzenetére

    Miért a MS-nak van annyi fejlesztője? De nekik mondjuk nem kell orvul beletenni semmit, hiszen simán lehet, hogy a cég fejleszteti bele :D
    Nyilván nagyon sok a forrás, de azért nem kell egyből azt hinni, hogy nem derülne i egy disznóság. Nem csak a kód elemzésével derül ugyanis ki. Sok-sok rendszergazdának is feltűnne, hogy valami olyat akarna csinálni a gép a hálóján, amit nem kéne... stb...

    "Egy másik híres (hírhedt) ominózus hiba, a heartbleed pl. 2 teljesen éven volt benne a rendszerbe mire kiderült és javitották. Ami megint csak arra bizonyíték hogy hiába lesi szerinted sok ember a forráskódot, nem lehet szemmel verve hibát észrevenni."
    De 2 év alatt kiderült. Ha ez szándékos volt, elég rosszul sikerült; és ugye lehetett elemezni a forrást, hogy miért is van. A zárt forrású dolgokban meg ki tudja, mi van, és mióta.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #368 üzenetére

    "Azt javaslom hogy olvass ezeknek bőven utána": neked is javaslom ugyanezt.
    "Ominózus openssl issue (néhány éve történt), valaki észrevette hogy van egy változó ami random memória adattal van inicializálva és aztán felhasználva.": ez így egy hangulatkeltésre alkalmas vaskos csúsztatás. nem volt openssl issue, debianos openssl issue volt. a valaki, aki észrevette, az nem valaki volt, hanem a debianos openssl csomag karbantartója, aki a debianos biztonsági rendszabályoknak megfelelően szigorúbb fordítási opciókkal fordította az openssl-t a csomaghoz, ezért a fordító szólt, hogy olyan kódrészletet talált, ami általában nem jó. ezt tetőzte, hogy az eredeti szerző nem volt elérhető, így hiába próbálták egyeztetni a problémát, nem sikerült.

    na ezek után rakták bele a debianba az openssl hibás verzióját.

    "Na ekkor kellet a fél világnak lecserélni a tanúsítványokat": nem, sajnos itt még nem tartunk, hogy a fél világ debiant használjon :P

    és még mindig az a kérdés, hogy az az opensource cucc a jobb, ahol legalább kiderülnek a hibák, ahol legalább balhéznak a problémákból, és ahol legalább van lehetőséged belenézni, hogy mit barkácsolnak, vagy a closed source, ahol jogod van tátott szájjal lenyelni, amit le akarnak tolni rajta, slussz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #82729984 #371 üzenetére

    Egy kód akkor lesz jó, ha jól megírják.
    Pont korábban hangzott el, hogy nem lehet csak úgy észrevenni.

    "Tökmindegy hogy nyilt vagy zárt a kód."
    Csak éppen arról volt szó, hogy a nyíltban észre lehet venni, mert többen nézik, nézhetik.

    "Aha. A sony-tól 77 millió user adatait lopták el. A yahootól 500 millió felhasználó adatát. A target amerikai áruházlánctól 40 millió bankkártya adatot loptak el. Az adobe-tól 3 millió felhasználó pénzügyi adatait lopták el."
    Kérdés, hogyan. Mert lehet, hogy a kód jó volt, a processzek még jobbak, a security-s fizetése viszont alacsony.

    Amúgy milyen vitát? Én tartom a véleményem, hogy a nyílt forrás jobb, mint a zárt, ennyi. Azt elvileg még szabad.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #374 üzenetére

    "Jó lenne ha megértenéd, én nem a zárt forrás mellett érvelek. Hanem azt mondom hogy a kódminőség független a kód nyilt vagy zárt lététől.": ha a nyílt forrás legfontosabb ismérvét nem veszed számításba, akkor de, a zárt forrás mellett érvelsz.

    de ettől függetlenül: szerintem a kódminőség függ attól, hogy nyílt vagy zárt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #388 üzenetére

    "De a valóság nagyon nem ez, de tartok tőle hogy úgysem tudlak meggyőzni, mert valamiért annyiért berögzült a gondolatvilágodba egy hamis kép a világról."

    A kommenteket olvasva kissé az volt az érzésem, hogy néhányan harcolási kényszerben szenvednek. Ha valaki egyetért velük valamilyen témában, még akkor is keresnek valamilyen mellékszálat azon belül, amin fennakadhatnak. Ez jól összekovácsolja a csapatot, a lényeg, hogy mindenki mindenkivel vitatkozzon, bármiről ;]

    A profitorientáltság kapcsán még egy adalék: sokszor az a profit, hogy az adott cégnek nem kell nulláról egy teljes rendszer kifejlesztenie. Ami pénzt beletolnak egy-egy nyilt projektbe, az ott térül meg, hogy nem kell a teljes projekt minden költségét magukra vállalniuk. Lényegében a cégek és független fejlesztők kollaborálnak, költséget osztanak meg, amivel mindegyik a saját költségein tud spórolni. A társadalom pedig hasznos közös értékkel bővülhet közben.

    Persze kevésbé jó példák is vannak. Péládul a webkit, ahol az apple nagyon vaskalaposan csak a saját szempontjait vette figyelembe a webkit2 ágon. Mivel nem volt kompromisszumkészség, így a cégek közti feszültés odáig vezetett, hogy inkább leforkolták és külön mentek tovább (pl google). A kisebb szereplők pedig a webkit helyett a valamelyik forkra építik a saját megoldásukat (pl Qt).

  • bambano

    titán

    válasz #82729984 #388 üzenetére

    fentebb már írtak arról, hogy az ms által a kernelbe rakott kód milyen. jelentős részét javítani kellett.

    az általad felfedezni vélt ellentmondás forrása valószínűleg az lehet, hogy másképp gondolkodunk a minőségről.

    nem akarok oda piszkítani, ahonnan eszem, így csak egy nevet említek: lennart poettering.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz #82729984 #388 üzenetére

    Te pedig azt felejted el, hogy van egy csomó alapítványi kód, ami mégsem olyan jó minőségű.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák