Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnA

    Korrektor

    válasz #65755648 #95 üzenetére

    Érdekes érvelés, úgy hogy közben az egy államkapitalista diktatúra volt.

  • ToMmY_hun

    senior tag

    válasz #65755648 #94 üzenetére

    Természetesen én sem zártam ki egy fél perces gondolatmenettel az álmok szükségességét, pusztán annyit szerettem volna mondani, hogy valószínűleg nem ez a kritikus pont egy MI működésében. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy gép esetén nem szükséges pihentetni a neurális hálózatot, tehát még mindig nem releváns az álom kifejezés használata. Az lehetséges, hogy valamilyen önrendszerező folyamatnak le kell zajlania bizonyos időközönként az integritás és hatékonyság megőrzése érdekében, de ezt valószínűleg nem álomnak fogják hívni. Hangsúlyozom hogy ez csak az én véleményem és nagyrészt intuíció szüleménye, nem alapos irodalomkutatásé, tehát lehetnek benne ellentmondások. :)

    C programmers never die, they are just cast into void.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #65755648 #95 üzenetére

    A kommunizmus és hasonló rendszerek azért nem működtek, működnek, mert azok egyszerű diktatúrák bekenve ideológiával, amit el lehetett adni a népnek. Már az első naptól kezdve diktatúrák voltak. Személyi kultusz, rokoni, kaszt, párt, haveri rendszer. Aki nincs velünk az ellenünk.

    Úgy is mondhatjuk, hogy az általunk ismert kommunizmus, egy államilag szabályozott kapitalizmus. A "nyugati" berendezkedéshez képest csak annyi a különbség, hogy nagy mértékben vagy teljesen hiányzik belőlük a liberalizmus.

    Nálunk Magyarországon most nagyon jól látni, hogy minden nappal egyre közelebb jutunk a régi rendszerhez. Ahogy napról napra egyre több gazdasági területet szabályoz, ural, vesz át a kormány, annál közelebb jutunk a régi rendszerhez. A hatalom, a pénz, az irányítás a párttagok, haverok kezében összpontosul, pont úgy mint 30 évvel ezelőtt. A mai "az ország jól teljesít", a "reformok működnek" semmiben sem különbözik a régi kommunista, szocialista propagandától. Akkor is agymosás zajlott és a fél ország elhitte, hogy mi járunk a jó úton (bezzeg a hanyatló nyugat megy a szakadék felé). Aztán kipukkant a lufi.

    Most épül újjá a kommunizmus az országban a "kedves vezetőnk" szájíze szerint.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz #65755648 #107 üzenetére

    "Épp ellenkezőleg, a közvagyon magánkézre játszása megy. Most isszuk meg a levét annak hogy Mo-on nincs egy hitelképes, említésre méltó baloldali (vagy bármilyen) ellenzék.
    De sztem itt zárjuk le."

    Én nem látom az összefüggést a 'közvagyon magánkézre játszása' és az ellenzék baloldalisága között.

    -

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #65755648 #107 üzenetére

    Minden a szándéktól függ, de te is láthatod, hogy "milyen jól" élnek az olyan országokban az emberek, ahol beleszól komolyan az állam a gazdaságba, ahelyett hogy hagyná, hagy szabályozza saját magát a piac és a kereskedelem.
    Egyik oldalon példa Oroszország, Kína, Észak-Korea vagy épp Magyarország és hasonlóak, a másik oldalon meg pl. az USA vagy az EU boldogabbik fele. Máshol az erős egészséges szabad gazdaság a cél, mert akkor nem kell munkanélüliek milliót ellátni.

    Itt van egy lista amin jól látszik, hogy mennyire nem kifizetődő ha az ország gazdasági rendszer nem liberális. Hova akarsz tartozni? Látni, hogy szinte egyenes arányban áll a gazdasági liberalizmus a prosperitással, a GDP-vel, a jóléttel:

    https://www.gfmag.com/global-data/economic-data/economic-freedom-by-country?page=2

    Ha van állásod, keresel, vásárolsz, a vállalkozások virágoznak, fejlődnek, ami újabb munkahelyeket teremt és körbe is ért a folyamat. Ehhez az kell, hogy csak a legszükségesebb mértékben szóljon bele az állam a folyamatba és ne turkáljon a gazdasági szereplők zsebében. A magas áfa rossz az üzletnek, mert csökkenti a fogyasztást, a magas szja rossz az üzletnek mert csökkenti a fogyasztást. Mindenféle magas adó rossz az üzletnek. A fogyasztás csökkenése miatt munkahelyek szűnnek meg, egyre több a munkanélküli, egyre többe kerül az államnak eltartania őket...pedig ha eleve nem avatkozott volna be, akkor nem lennének munka nélkül az emberek. Nagyon egyszerű gazdasági folyamat. Könnyű lenne áttérni a helyes útra, de a politikai elit ellenérdekelt ebben. Nekik a hűbéruras rendszer tetszik, ahol az alamizsnából élő tömegnek lökhet néha valamit. Elveszi ami téged illet, majd kegyként visszaadja egy kis részét, jellemzően választások előtt. Egy rendes szabadpiaci rendszerben mindenki sokkal jobban élne, aki jobban akar élni, de a kormányzásnak és a politikai elitnek nem lenne súlya, hatalma. Ez van pl. a Skandináv országokban.

    Amúgy nem kell összekeverni a gazdasági liberalizmust az élet más területeit érintő liberalizmussal. Nem együtt jár a kettő, még csak összefüggés sincs a kettő között.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Alchemist

    addikt

    válasz #65755648 #124 üzenetére

    Ne feledjük, hogy akármilyen bonyolult is az idegsejtek hálózata, a kémiai szinapszisok átviteli sebessége igencsak lassú.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • bambano

    titán

    válasz #65755648 #124 üzenetére

    A számaim nem csúsztatásra épülnek, hanem a weben fellelhető forrásokra.
    "Arra a feltételezésre építesz, hogy 1 neuron = 1 processzormaggal": nem. arra a tényre építek, hogy az agyban annyival több neuron van, mint akármelyik mai számítógépben processzormag, hogy kilátástalan agyat szimulálni számítógéppel. És ez hatványozottabban igaz a neuronok közötti kapcsolatokra.

    100 milliárd neuront kellene szimulálni, miközben a Földön elérhető legnagyobb gép 3,1 millió magos. Aki tud számolni (én megtettem, nem is olvasta el senki, akinek böki a csőrét az ellenvélemény), az látja, hogy nagyságrendileg 32 ezer neuront kellene magonként szimulálni elfogadható hatékonyság mellett, ami lehetetlen.

    További probléma, hogy az agyunk azzal éri el a teljesítményét, hogy masszívan párhuzamosítva van, a weben fellelhető források szerint 10 ezer kapcsolat/neuron szinten. Ezt akarod szimulálni egy 10-100 kapcsolat/processzor szintű hálózattal? olyan lassú lesz, hogy még a csi sem fog futni rajta. Értsd: az agy párhuzamosítottságával összevetve a "masszívan párhuzamos" kifejezés nagyon nem illik a pc-s szuperszámítógépre.

    Az eredeti állítás, amivel vitatkozni kezdtem az volt, hogy majd agyat szimulálunk fpga-ból épített kártyával. bemásolom, hogy ne okozzon problémát:
    #82 "Egy ilyen hálózatot ki lehet alakítani szoftverben, de megoldható egy jól párhuzamosítható hardverben is, mint például egy videókártya vagy saját tervezésű hardver, mondjuk egy FPGA-ban."

    hát nem fogunk szimulálni. Fogadjuk el alátámasztás nélkül az állításomat: nagyságrendileg 5 milliárd tranzisztort tudunk rakni egy áramkörbe. ha egy neuront tudnánk szimulálni 1 tranzisztorral, akkor csak 20 áramkör kellene, hogy az agyat ilyennel darabszám alapján modellezzük, de még mindig nem jutnánk semmire, mert a 10 ezres szinapszis mennyiséggel nem tudunk mit kezdeni. Ha egy neuront ennél több tranzisztorral kellene szimulálni, akkor rögtön megugrik az igényelt áramköri mennyiség. Ha azt a neuront szeretnénk néhánynál több szinapszissal ellátni, akkor megint becsődöl az ötlet.

    (#126) ToMmY_hun "Ja és egy jó tanács. Mielőtt vitába bocsátkozol valamiről, előbb nézz utána. Eléggé intelligensnek tűnsz, emiatt sajnálom ha ilyen tévhiten csúszik el a vita" ja és egy jótanács: mielőtt válaszolsz, olvasd el, hogy mire válaszolsz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ToMmY_hun

    senior tag

    válasz #65755648 #130 üzenetére

    Pedig nálunk sokkal okosabb emberek is tartanak ettől. Példának hoznám fel Stephen Hawking-ot. Szerintem a szingularitás nem elkerülhető, a kérdés inkább az, hogy mikor következik be és mi lesz utána. Én abban bízok, hogy jobbá fogják tenni a világot a gépek. Egy kicsi fantáziával belátható az is, hogy akár lehetnek a következő evolúciós lépcsőfok is. :)

    bambano Oké, innentől kezdve meddő vita. Inkompetens vagy a témában, de arrogáns és alaptalanul biztos az igazadban. Részemről a vita lezártnak tekintett. ;)

    [ Szerkesztve ]

    C programmers never die, they are just cast into void.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #65755648 #129 üzenetére

    "Nagyon leegyszerűsítve látod a gazdaságot, ennél összehasonlíthatatlanul bonyolultabb a dolog. Ha ilyen egyszerű lenne, levinnék az adókat és varázsütésre itt lenne a Kánaán...."

    Épp az a lényeg, hogy a kormány nem akar Kánaánt. A jelenlegi állapotot akarja konzerválni. Gyakorlatilag a saját uralkodásuknak, újraválasztásuknak rendelik alá a gazdaságpolitikai döntéseiket. Ők nagyon jól élnek. Lassan az összes képviselőjük és a pártközeli vállalkozók milliomos, sőt milliárdos lesz. A választók többsége meg olyan bárgyú idióta, hogy beveszi a gyomra, mikor a milliókat kereső államtitkár azt magyarázza, hogy igenis meg lehet élni 45 ezer forintból. Vagy mikor elhiszi, hogy érdekes módom minden Fideszes képviselő olyan szerencsés, hogy a rokonságuk tízmilliókat ad nekik csak úgy házvásárlásra...sőt hirtelen arra sem emlékeznek, hogy hány házuk van és melyik tízmilliót melyik rokon adta.

    Ha nem hiszel nekem, nézd meg a statisztikákat. Melyik ország GDP-je mekkora, milyen az életszínvonal, mekkorák az adóterhek, mennyire avatkozik be az állam a piacgazdaság működésébe. Ott is azt látod majd, hogy komoly összefüggés van ezek között.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • dabadab

    titán

    válasz #65755648 #150 üzenetére

    "Kivánjuk a’ sajtó szabadságát, censura eltörlését.
    Törvény előtti egyenlőséget polgári és vallási tekintetben.
    Közös teherviselés.
    Urbéri viszonyok megszüntetése.
    Esküdtszék, képviselet egyenlőség alapján.
    "

    Ezeket ugyanúgy lehetett volna követelni Bécsben is (sőt, alapvetően ilyesmiket követeltek az 1848-as bécsi forradalomban), mert ott is létező jelenségekre reflektáltak. Most akkor Ausztria is Ausztria gyarmata volt? Ráadásul elég sok arról szól, hogy a magyar nemesség előjogait korlátozzák - márpedig a helyi nemesség, mint valós hatalomgyakorló réteg nem pont gyarmati jelenség.
    Ezek nem gyarmati országokban jellemző követelések, hanem egy polgárosodó országé.

    "Felelős ministeriumot Buda-Pesten.
    Évenkinti országgyülést Pesten.
    Nemzeti Bank.
    "

    Ezek autonómia-törekvések, elég sok helyen vannak ilyenek, ahol elég meredek lenne gyarmati viszonyról beszélni (pl. Csehszlovákiában - ott a csehek voltak a szlovákok gyarmata? Vagy Jugoszláviában a horvátok a szerbeké?) Egyébként megjegyezném, hogy ezek sem arról szóltak, hogy Magyarország el akarna szakadni a birodalomtól (márpedig a gyarmatok erre szoktak hajtani), hanem arról, hogy Magyarország belső működését akarták átalakítani (lsd még áprlisi törvények).

    "Unio."

    Ez meg az abszolút kakukktojás, egy többé-kevésbé független államot akartak Magyarországhoz csapni, szintén nem szokott ilyesmi szerepelni a gyarmati felkelések céljai között.

    A többi izére nem is szeretnék reagálni, láthatóan kocsmaközgadásszal állok szemben, bocs.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz #65755648 #153 üzenetére

    "Pedig hihetetlen, de a javak eloszlása ma még egyenlőtlenebb mint akkor!"

    Ez mondjuk annyira hihetetlen, hogy konkrétan nem is igaz.

    Egyébként meg jól látom, hogy összesen annyit csináltál, hogy megpróbáltad minél jobban elkenni a "gyarmat" fogalmát, hogy ne tűnjön olyan nagy marhaságnak az a kijelentés, hogy Magyarország Ausztria gyarmata volt?...

    DRM is theft

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #65755648 #150 üzenetére

    Ha jól olvasom, a történelemről nem sok fogalmad van.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #65755648 #163 üzenetére

    A német gazdaság, társadalmi jólét nem a kelet-európai országok kizsákmányolásából ered, ahogy állítod, a svédek nem az IKEA és egyéb multik külföldi kizsákmányolása miatt vannak ott, ahol. Ha pedig "gyarmatokat" keresel, a svédeknek hamarabb voltak külhoni területeik, pl. a jelenlegi Oroszország területén is.

Új hozzászólás Aktív témák