Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovcsrob

    tag

    Köszönöm a tesztet.

    Csak a napokban kezdtem újra ismerkedni a témával. (valamikor kamaszként 20-30 évvel ezelőtt hallgattam utóljára komolyabban zenét)
    Meglepve tapasztaltam, hogy miket meghallanak az emberek és, hogy hova szálltak el az árak. Főleg olyan dolgok arai, amiknek az okát sem értem.
    Meghallják, hogy
    Az AC oldalon milyen hálózati zavarok vannak. Ha ez igaz, akkor annak az erősítőnek a DC oldali tápköre hibás.
    Meghallják, hogy ezüstözött banándugóval van bekötve a hangfalkábel, amit
    mágikus szálakból szűz lányok combján sodornak.
    A csomag kapcsolt USB kábelének a minőségkülönbségét is hallják. (pedig az átviteli hiba sok óra zenehallgatásonként egy bit)

    De átlépnek olyan dolgok felett, mint
    Alapzaj. "ezeknek a ládáknak van minimális alapzaja" WTF max az a zaj elfogadható, amit az elektronok okoznak a félvezetőben, amikor ütköznek.
    Kikapcsoláskor koppanás. Ha régen egy erősítő koppant, akkor valaki valamit elszúrt.
    Egy filmnézésnél a TV input lag ja. (eleve ha nem a TV küldi vissza a hangot hogy lesz valaha is szinkronban. és ha már a TV küldi vissza, akkor az erősítő D/A átalakítójának késése? van? mennyi? ki számol vele? a TV nek kellene számolni a hangfalak távjával is és fix értékkel késleltetni a képet)

    És jönnek olyanokkal, hogy ennek melegebb a hangja, meg ilyenek. Milyen az átvitel? Torzít e? Mit tesz hozzá? Mit vesz el?
    És az már milyen, amikor van egy gyártónak két erősítője, ahol az analóg rész nem tér el és képesek a hangját eltérőre értékelni. (azonos végfok, azonos táp, csak más a HDMI chip)

    Az meg kész vicc (informatikusként) hogy mekkora összegeket tudnak elkérni, mint extra, olyan dolgokért, ami az informatikában alap. PL amikor a hangfal azért drágább, mert szoftverekkel tervezik a burkolat szögét, hogy a hullámok jól terjedjenek.(20+ éve is ezt csináltuk) Vagy olyan kondikat használtak, ami nem szárad ki egy év alatt. (van vagy 10ft különbség a két kondi között) És ilyen körülmények között néha az informatikában a mérhető módon létező legjobb (felhasználóknak elérhető) technológia a töredékébe kerül, mint egy mérhetetlenül apró módon jobb valami.

    És csak eljutok a témához is:
    Jól jönne a vak teszt. De jó lenne tudni, hogy nem az adott hardver bele nyúl e az mp3 ba. Tehát azonos pályán indul e az adott D/A átalakítás során a két minta.

  • kovcsrob

    tag

    válasz #71562240 #148 üzenetére

    "veszteségmentes tömörítésnek. Nem az. Ugyanúgy nem az, mint az MP3, Ogg, APE, ALAC, zip, rar... "
    zip, rar
    Ha a zip veszteséges lenne az azt jelentené, hogy egy zip be tömörített program a kicsomagolás után soha többet nem futtatható.
    És csodálkoznak a "HiFi-sták", hogy nem tudom őket komolyan venni.
    Innentől honnan kellene tudnom, hogy az érvelés többi része, amihez nem értek, nem hasonló marhaság?
    De ha már zene. Eleve a digitalizálás maga is veszteséges. (hiszen mintavételezési frekvencia van, meg lépcsők) A kérdés, hogy ez a veszteség kisebb e mint az a hiba, amit eleve a tranzisztoros rendszer generál. Vagy kisebb e mint, az analóg rendszer fizikából adódó hibája.

Új hozzászólás Aktív témák