Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz FefeeX #691 üzenetére

    de mindkét végén hurkos hdmi kell, nem?

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz FefeeX #691 üzenetére

    Az árnyékolás fontos (most mindegy milyen, de normális), a ferrit gyűrű sem árt.
    [link]
    Nagyfrekvenciás zavarok ellen véd (atomvillanás ellen nem).

    HDMI kábelekről egy teszt és a konklúzió:
    [link]
    1.)
    kb 4m alatt nagyot nem lehet tévedni, ha az alapvető dolgokat betartja a kábelgyártó.
    Valószínű, hogy az 1080p és 12bites színmélységű (DeepColor) sem fog gondot okozni
    2.)
    10méter felett oda kell figyelni a gyártóra (szerintem megbízható forrásra gondolnak),
    ha nem akarod kockáztatni az 1080p/12bitet (HDMI 1.3)
    10m alatt valószínű nem lesz gond a 720p/1080i-vel (bármilyen kábelnek tudnia kell, nekem a 20m sini 1080p-ben simán muzsikál), de a 8bites megjelenítéssel meg pláne (HDMI1.2-> WDTV is csak azt tudja!).

    Ehhez még: [link]

    5m alatti dupla árnyékolt ferritgyűrűs, HDMI 1.3 Category 2 certified kábellel nem lehet gond (High-Speed). És ismétlem, ez a WDTVHD-t túl is teljesíti.
    Amennyit egy ilyenre érdemes költeni (bérből és fizetésből élő földi halandónak Magyarországon): 1m max 4ezer, 2m max 5ezer, 3m max 6ezer, 5m max 8ezer.
    Ennek feléért sem biztos hogy rosszabbat kapsz.

    15m (HDMI 1.3 vagy 30m/HDMI1.2) felett ajánlott aktív HDMI repeatert használni.
    A távolságnak legelőször a HDCP látja a kárát, vagyis az ilyen anyag megjelenítésével lehetnek problémák (adatvédelem, pl.: Blu-Ray lemez lejátszásakor van szerepe). Nagyon ritka (és drága) a 10m feletti Cat2-es kábel.

    A csatlakozók aranyozott mivolta csekély mértékben segít (legjobb, ha mind az aljzat és a dugó is aranyozott), ráadásul ez a réteg hamar lekopik (ha sokat dugdosgatod, ez a WDTV-t pedig szerintem gyakran, pláne ha viszi magával.)

    Ja és csak megerősíteni tudom, olcsó, jó kábel: sini-n van: [link] ...itt bal oldalt a Kábel-Konfigurátort használni Videóra, majd HDMI-dugó...HDMI-dugó.

  • cousin333

    addikt

    válasz FefeeX #691 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy ez azért nem teljesen elméleti fizika. A kábel és a fizikai paraméterei csak ahhoz szükségesek, hogy egy mesterségesen kreált, nullákból és egyesekből álló jelsorozatot átvigyenek, amit némi matematika is véd hibáktól. Innentől kezdve holmi "szellem a gépben" alapon, szemmel jól látható, egyértelműen pozitív eltérést látni legalábbis hihetetlen. Mert ugye, ha valamiféle zavar lenne a ludas, akkor erősen valószínűtlen, hogy konzekvens módon javítana a képminőségen.

    Amit még el tudnék képzelni, az az, hogy az olcsóbb kábel gyengébb (esetleg specifikációval némileg ütköző) paramétereit úgy próbálja kikerülni, hogy átállítja a beállításait (elvileg van ilyesfajta kommunikáció két HDMI eszköz között). De mivel nincsenek mélyebb ismereteim a szabvánnyal kapcsolatban, ezért egyértelműen nem tudok állást foglalni (lehet, hogy azzal együt sem tudnék), de egyelőre marad a szkepszis, amíg nincsen elfogadható magyarázat az ellenkezőjére.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák