Új hozzászólás Aktív témák
-
szacsee
nagyúr
válasz Overlocker #591 üzenetére
Nem te voltál a hírforrás?
Ha nem akkor adj még neki, azt majd előjön.Hsz-okban érdekes dolgokat olvasni.... valami rini írja, hogy középkategóriás lap... hja UD7 középkat, akkor az UD5 mi? Alsó kategória már?
-
szacsee
nagyúr
-
szacsee
nagyúr
Azon ne lepődj meg.
Nálam 1333-as DDr3-as kingmaxok mennek 1600 cl9 1T-ben 1,5V-on.
Mind a 3 modul benne van a gépedben (már ha SB tulaj vagy).
Ha igen kérhetnék egy everest / Aida sebességtesztet (gyorsítótár és memória)Jut eszembe, egyik ismerősnek kellene összerakni egy SB-s masinát és nem tud dönteni.
Tuning nem nagyon lenne, illetve ha igen, akkor sem eszetlenül, max alapfesz közelében.
2500K és 2600K között hezitál... igazából játékra kell a masina így lesz diszkrét VGA a gépben.
Alaplap terén nem tud dönteni. Nem túl drága, de jó felszereltségű és 3 év garanciával rendelkező alaplapot szeretne...
Javaslatok proci illetve alaplap terén? -
szacsee
nagyúr
Köszönöm szépen a válaszokat!
Az igazság az, hogy én is kacsintgatok az SB irányába.
Nem vagyok szénné tuningolás híve, de tetszik az, hogy kevesebb fogyasztással clock to clock hozza azt mint az 1366-os platform (saccolva).
Nálam egy C0-s i7 920 van jelenleg. Ismerősömnek nincs kedvenc márkája... PC az PC belsejét még most sem látta, pedig egy 2,8Ghz-es P4-ese van ami nem mai darab.
A környéken lehet elvinnék a procim és a deszkám. Gondolkodóba estem. Magamnak biztos, hogy nem a legdrágább lapot veszem meg, no meg 2500K van betervezve.
Asrock azért szimpatikus, mert a vízhűtő blokkom 775-ös felfogatásával rá tudnám tenni.
A Giga / Asus pedig a 3 év garancia miatt... bár MSI sincs kizárva.
Kinőttem a tuning korszakból és nem trémárkolok, így az apróbb hibáit elnézem egy alaplapnak. Tudom a Gigabyte-nak is vannak nyűgjei... sőt, viszont előtte nagy Asus rajongó voltam P3-tól P35-ig, ami nem kis idő. Minden lapnál volt valami kis bibi, ami vagy tuningban szólt bele, vagy pedig a mindennapokban okozott problémát.
Ami fontos lenne számomra:
-USB3 és Sata 3
-Normális tápellátó áramkör (nem tudom SB-nek hány fázis kell, vagy hányfelé osztott mosfet áramkör, hogy akár 4,5 Ghz is elérhető legyen anélkül, hogy az alaplap károsodjon). Nem szeretnék abba a hibába esni, mint régen P5K vanilla és Q6600 B3 tulajok, hogy kis tuningnál már rezonált az egész deszka a pwm áramkör miatt.
-UEFI bios nem árt ha van rajta, de igazából nem számít a kinézet, talán a jövőtálóság miatt szeretném, ha kezelné a 3Tb-nál nagyobb HDD-ket.
-PCI csatlakozó Asus Xonar D1 hangkártya végett.
Ezek lennének az elvárások, milyen deszka a minimum az alábbi gyártóknál amivel már biztonságban hosszútávon lehet tuningolni?
Asus
MSI
Gigabyte
AsrockA válaszokat előre is köszönöm!
[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
Iponban a 2Gb-os 1600-as Kingmax Hercules 6K...vagy nem arra gondolsz?
2db-ot rendeltem belőle, így 12K-ból megvan, remélem tudja azt amit elvárok tőle.
Hét közepe felé tudok róla nyilatkozni ha gondolod.boogie84: Majd kiderül, hogy mit tud, elvileg ha nincs tuningolva, akkor 1600 körül 1,5V-al is beéri... ha meg nem bejövős megy az apróba.
[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
válasz N-vidi-A #7167 üzenetére
PH67 csak megtévesztő tipuszám.
Ellenőrizd az alaplap leírásánál a gyártó oldalán, de esetek többségében H67-es chipset van rajta... sok esetben így spórolják le a VGA kimeneteket, hogy olcsóbb legyen a deszka.
H67-nél nincs tuning semmiképp, max a turbo mód, de azt nem nevezném annak.
Valamint a memóriavezérlő is korlátozva van 1333Mhz-re.P67 a Te barátod, sajnos amíg nem hoz ki az intel újabb chipsetet, amiben van VGA kivezetésre lehetőség és működik a tuning, addig választani kell.
Tuning vagy init VGA.Hírekből nézve viszont jövőre ugye valamit módosítanak a proci IGP-jén, ezért jön egy új chipset, vagy csak procik változnak?
-
szacsee
nagyúr
válasz katt777 #7175 üzenetére
Hát kicsit savanyú a szőlő... legalábbis nálam a hír hallatán.
Az oké, hogy használható az IGP és a diszkrét VGA is tuning mellett akár, viszont....van ugye ez a probléma.
Ha ezek az SB procik megfelelnek, akkor jöhet a Z68, viszont ha a jövőre megjelenő Ivy Bridge grafikus tulajdonságait szeretnéd szemlélni, akkor lehet felejtős..
A másik kérdés, hogy 22nm-en mit mutat fogyasztás és teljesítmény terén, valamint menni fog-e benne az adott processzor. Jelenleg én vettem egy Asrock deszkát, kihúzom vele lazán júniusig és talán 1-2 hónap múlva lesz normális ára is... bár szerintem marad P67.
Akkor lenne értelme, ha kikapcsolva lenne 2D alatt a diszkrét VGA és 3D-re váltva be tudná kapcsolni az alaplap... de majd kiderül. -
szacsee
nagyúr
A cikk 2005-ben íródott és a P4-ek HT technológiáját vette alapul.
A Core i7 termékcsalád HT-ja ennél azért fejlettebb jóval, így nagyon ritkán lassul be, ha be is lassul tőle az adott program. (néhány játék esetében 1-2 FPS-el kevesebb, ha HT-s magot dolgoztat fizikai helyett).ΩМΞGΔЯΞD: Itt találod a Hercules-t.
Nem kit-ben van, így 2db különálló modult kapsz. A héten jött meg és a Pro3-nak semmi baja nincs vele. Tuningot nem néztem... 1,5V-on viszi az 1600-at Cl9-ben 1T-vel.
Belőttem 1866-ra, de goldmem alatt hamar elhasalt... gondolom nem cl9-ben kellene néznem, vagy magasabb fesszel, de most időm ilyenre sajnos nincs.[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
Egyoldalasok sajnos... bár ha jól mennek nem lesz gond velük.
Elvileg olcsó 2x2 Gb-ban gondolkodtam, ami 1,5V-on hozza az 1600Mhz-t.
Ennek megfelel, a többi grátisz lesz.
Eddig alázza a régi konfigom... főleg fogyasztásban venni észre a különbséget.
Játékokban kb egál vagy jobb, de még nem volt időm játékra. -
szacsee
nagyúr
válasz SVLaller #7533 üzenetére
Nálam egy bedugós fogyasztásmérő van használatban.
Alapon 90W-ot eszik az SB.
Asrock Pro3, 2500K, 2x2 Gb DDr3, 1Tb samu F1, HD 6950 2Gb és egy Xonar D1.
Van pár ventilátor még a gépben. Táp egy Corsair HX 620.
LinX alatt 160W az elején.
Idle 0,96V-ot mutat nálam a CPU-Z, bár C5-6 nincs bekapcsolva.
Terhelve pedig 1,16-1,18V körüli értékre emlékszem.XaraX: Köszi, kipróbálom cl8-on hátha..
[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
válasz Viper26 #7583 üzenetére
Gyári helyett biztos jobb az nem kétséges, kérdés, hogy amit nyújt az elég-e neked.
Tedd fel, meglesed és ha nem vagy elégedett vele, akkor veszel erősebbet...
Nem kerül pénzbe és lehet nem is kell venned hűtőt.N.A.S. : kb hány W-os TDP-vel tolod saccra, vagy gyári 95W?
Hűtés, vagy a halk gép a cél?Szerk: ahogy elnézem nem rossz hűtő, ha húzott 920-as i7-et bírta hűteni.
[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
Mikor volt a seggbe rúgás? (bann)
ON:
Ha kicsit húzni szeretnék a procin, akkor a magonkénti TDP limitet és az összértéket mire állítsam? Mennyi az egészséges, mert induláskor látni lehetett beégett foglalatot.
Nem szeretném, ha 2 év múlva ha lassan is de degradálódna a procim / alaplapom.[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
Gigánál lehet backup biost is frissíteni post alatt Alt+F12 azt hiszem.
Szerk:
Itt aktuális lappal épp csinálja a fószer.Amit írtál az még a kezdeti időkben volt, már X58-nál is lehetett, sőt emlékeim szerint P45-ben is. Elötte kezdtek bejönni valahol 965-ös deszkáknál, bár akkor még Asus fan voltam, szóval nem tudok pontos adatot.
[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
válasz MPowerPH #7738 üzenetére
Nézegettem én is külföldi fórumkat, de még csak Extreme 6-hoz van igény DIMM voltage mérőpont kiméréséhez.
No meg szintén EX6-hoz van Uefi és driver okosító topik.
Hétvégén jön a backplate-m ha felrakom, akkor megnézem Vcore-nak a standard tekercsláb mit mutat az állítotthoz képest, illetve elöl van-e rá mérési lehetőség.
Ha minden igaz ebben a topikban írta valaki, hogy standby-ból felkelve a gép vagy 1 tizeddel alúlfeszel loadban a standby előtti load feszhez képest. Meg kellene ezt is nézni, de még csak félig telepítettem fel a winfost. (ha jól rémlik ez giga, vagy asus lap volt) -
szacsee
nagyúr
válasz #02119936 #7765 üzenetére
A #7753-as hsz-od arra utal, hogy konnektoros fogyasztásmérőt használsz, az elötte levőben, pedig írtad, hogy Aida64-ben pontatlan a mérés.
Sajnos ezek alapján nem lehet megsaccolni mennyit eszik a proci, mivel a konnektoros fogyimérő által mért fogyasztás is pontatlan, ebből még lejön a táp hatásfoka, a memória, alaplap egyéb fogyasztása, HDD, VGA idle fogyasztás és így nehéz saccolni.
Egyik külföldi fórumon néztem, hogy ott az ATX kiegészítő csatlakozóba iktattak műszereket, amivel meg lehet mondani a pontos fogyasztást megközelítőleg (mivel itt is még az alaplap PWM részének hatásfoka beleszól... elfűtött hő miatt gondolom én).
Ezeket csak azért jegyzem meg, hogy ha lehet tüntesd fel a mérést mire elapozod (konnektoros fogyimérő és a gép összfogyasztása, vagy aida, esetleg más módszer).
A "régi motorosok" szemét ne bökje annyira, ha a 200W-os TDP-t emlegeted utána meg a 280W-os konnektor oldali fogyasztást.
Bocs, hogy leírtam, de voltak ilyen apróságokból viták régebben... no meg a Moderátorok sem alszanak ahogy elnézem.CHIPman: PH67, vagy P67?
Melyik alaplapról van pontosan szó?[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
válasz #02119936 #7772 üzenetére
Valami hasonlóra törekszem én is tuning terén, mert az amelyik játék pl nem fut normálisan 4Ghz-es SB-vel az nem evilágra készült.
Hétvégén hozza egyik barátom a backplatem és utána megnézem mit hogyan, addig alapon is elegendő. Remélem nem fogtam ki valami antituning példányt, mint anno LGA1366-nál. -
szacsee
nagyúr
válasz CHIPman #7783 üzenetére
Egész jó induló lap.
Ha nincs szükséged USB3.0-ra, és csak light tuningot tervezel 2500K-ig felmenőleg, akkor bejövős lehet.
Mindenesetre a kézikönyvét töltsd le digitális formában, hogy nincs-e valami nagyobb butítás a "nagyokhoz" képest. Itt pl feszültség beállítási opciókra gondolok, de csak nem hagyták ki belőle.
2600K tuningra már soványnak tartom, mert ott ha HT-t is használsz az plusz fogyasztás és a 4-pines csati az 4-pines (nagyobb tuingnál okozott már gondot nem egy embernek).BMW001: Mivel nézed az NB hőmérsékletét? (bár itt azt hiszem PCH, vagy mi a szösz a rövidítése)
[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
válasz MPowerPH #7789 üzenetére
Meglestem, de nálam akkor az lehet az AUX nevű valami, bár egy régebbi progival lesem.
XaraX: Remélem idővel megváltozik a véleményed. Sajnos ilyen esetekben nem lehet mást tenni. Számtalan esetnél voltam szemtanú, hogy vélt vagy valós sérelemnél a Moderátorok eljárása után nem érdemes széllel szemben pipilni. Emlékszem olyan esetre, hogy a véletlenek sorozata miatt bannoltak valakit, és nem lett belőle semmi.
A moderátor fáradt volt és egy gyépés gamepodos hacker/warez nénézős topikból épp a nagy ramosba tévedt, amikor is páran viccelődve fetrengtünk a röhögéstől...
Ezt ugye nem tudtuk, mert read only volt az elején, de mindegy is.
Én is fájlalom az esetet, mert nem volt kirívó, bár efelett nem ítélkezhetek, csak a véleményem írhatom le. Nem érdemeltetek ilyen szankciókat.Peace: Ha előreutalással jön a cucc, akkor amiatt késik. HW kerből rendeltem procit, mert rendelés leadásakor 55K volt Iponon... gondoltam nem várom meg, míg a másik boltban is felmegy és megrendeltem... másnap du nézem Iponon 48K.
[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
Az ilyen képekre nem is adok. No nem azért, mert nem hiszem el, hogy XY MHz-n ketyeg a cucc, de ha annyira igényesek a képet beküldők, hogy 80000 kör LinX és CPU-Z ablak rajt van, hogy milyen frankó feszen tudja a proci. Az már hab a tortán, ha jó hűtővel rendelkezik akkor csinál a hőfokokról is képet esetleges dicsekvésképpen...
Tmonitort vagy hasonló cuccot viszont nem nagyon látok a képeken, pedig anélkül lehet tré is az eredmény... -
szacsee
nagyúr
Az előbbi szösszenetet csak általánosságban írtam, habár Neked címeztem. Ne várj el ilyeneket (hőfok, fesz, freki) , mivel alapvető dolgokat nem látni néha a képeken. (emiatt írtam az előző hsz-om).
LinX-et passzolom, nálam 0.64 van fenn és itt linkelték fentebb, AVX-es és így SP1-es W7 alatt domborít rendesen.
Tmonitor linket pedig találsz az XS Sandy topik 1 hsz-ában én is onnan halásztam.
Igazából TDP belővése miatt töltöttem le, de mutatja legalább, ha a LinX vagy egyéb program alatt nem kóser valami. -
szacsee
nagyúr
válasz SVLaller #8879 üzenetére
Vista 32-bitnél már mintha a PAE alapból menne... mintha ezt olvastam volna vhol...
Wukiwo:
- fix V
- energy saving off
- TDP (short, long) 200W (ha stabil akkor megnézed mennyi elégséges)
- Core current limit 300W (ha stabil akkor megnézed mennyi elégséges)
- Internal PLL overvoltage -> enabled (4,5Ghz felett szokott segíteni)VTT és PLL feszekkel nem kell durván bánni, elég ha kb alap közeli értéken van.
Olvass vissza picit és látod, hogy ki milyen értéken használaja, vagy keresőben rákeresel. -
szacsee
nagyúr
AVX-es LinX és Win7 SP1 kell hozzá... no meg némi ismeret.
Ha alapon hagytad a TDP limitért felelős opciót a biosban, akkor előfordul, hogy az egyik mag megy is 4,5 - 5.0 Ghz-en de amint a 4 mag is rákapcsol túllépi ezt az értéket és 3,3-3,4 Ghz-en fog menni "csak" a 4 mag egyszerre, lehet viszont ha 1 maggal dolgoztatsz akkor eléri a 4,X Ghz-et. Ha ezt a limitet kitolod, akkor már az összes mag a megadott Turbo Boost frekin fog menni, ha stabilan tudja és elegendő a Vcore.
Ezért ajánlom, hogy ha lehet töltsétek le a Tmonitor-t az XS-ről... így látni egyből ha ez a probléma áll fenn.Pillanatnyi TDP-t Real Temp elindít és fent számolja az időt egy gombon. Ha rányomsz, akkor írja a Vcore-t majd a TDP-t is... Elvileg Aida64 is tudja, bár nálam nem mérte.
[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
Szerintem nem annak szánta...
1. Az alaplapok zöme ErP-nek megfelel, azaz 1W alatt kajál kikapcsolva... gondolom készenlétben is.
2. Ha áramtalanítod, akkor a HDD-ről kell beolvasnia az OS felállásához szükséges adatokat, ami azért tovább tart mint a memóriából beolvasni. (Win7 esetén hibrid alvásnál).
S3 Pos beállítása esetén biosban standy alatt ha áramtalanítasz, akkor nem feltétlenül úgy tér magához a gép ahogy szeretnéd. -
szacsee
nagyúr
válasz ЯΞNΞGΔT #9370 üzenetére
QPI/ VTT avagy P67-nél VCCSA vagy mi a fene... nem is akarom tudni.
Szóval adott a fent említett feszültség, ami jó ha a ramfesz alatt 0,5V-al van maximum normál esetben.
Adatlapod elnézve viszont ez a különbség nagyon kevés lehet, ezért lehet instabil a rendszered.
Gondolom a ramok 1,25V-on szaladgálnak, viszont a VTT fesz 1,05V alapon.
0,2V a különbség, ez egy normál feszes memória modul esetén 0,45-0,5V.
Próbáld meg, hogy a ramoknak adsz + feszt. -
szacsee
nagyúr
válasz Dj Dekko! #9381 üzenetére
Miért a HT segít ha SLI van? Ez új nekem...
Az a pár % amennyivel többet tud a 2600K nem sok minden. (max konvertálásnál, számolgatós programoknál).
Játéknál pedig ha kevés a 2500K akkor a 2600K is kevés lesz.
VGA-nál is így van... sosem kell mindig a legerősebbet megvenni, hacsak nem vagy eleresztve KP-val.. mindig van egy best buy termék, ami közel a csúcs VGA-t teljesítményét tudja... ha a best buy VGA nem bírja, akkor a nagytesó sem fogja bírni..
Pl GTX 570 vs 580
AMD 6950 vs 6970 -
szacsee
nagyúr
válasz N-vidi-A #9391 üzenetére
Nem nagyon néztem meg még, de a H61-es lapok elég olcsón vannak... ha amúgy sem lesz tuning és nem biztos, hogy hosszú távra tervezel, akkor lehet jobban járnál egy olyannal.
Mindenesetre nézd meg a specifikációkat mennyivel tud kevesebbet egy ilyen deszka.
Árban nagyon nem mindegy, mert 12-13K-tól már kapni H61-et.[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
Az ilyen "elárulom, elmondom neked" szövegből Dunát lehetne rekeszteni.
Józan észről hallottál már?
Régebben csak és kizárólag Asus deszkák jöhettek szóba nálam, így ez volt a felhozatal
Asus P2BF
Asus Tusl2-C
Asus P4P800E-Deluxe
Asus M2N32SLI-Deluxe
Asus P5K DeluxeMindegyiknek volt gyenge pontja, ha nagyítóval kerestem, de nem fikázom, mert jó deszkákat gyárt még a hibák ellenére sem szólom le.
Gigabyte-nak is vannak problémái, de vagy a túl gyors tempó miatt elkövetett tervezői bakik, vagy a satnya támogatás végett (Bios). Ennyit erről.
Még P4-es korszak tájékán jókat röhögtem a helyi kiskerekben az Asrock lapot ajánló eladókon... tévedtem. Nagyon olcsó deszkák voltak és az olcsó piaci szegmenst védték le nem is rossz minőséggel.
A felső kategóriába, ha jól tudom igazán az LGA1366-os foglalat megjelenésekor tört be.
X58-as deszkáknál pedig csak Extrém tuningban volt különbség a többi gyártó deszkáihoz képest. Zoli ha jól emlékszem az egyedüli, aki megszívta ezzel a márkával, ellenben pár Maximus és Crosshair topik nyitása után lehetett olvasni lehangoló hsz-kat nem is keveset.Mi az amivel kevesebb ez a deszka a többitől?
USB3 támogatás nem NEC chipen keresztül történik, hanem egy újabb fejlesztésű chip végzi a feladatot, amivel valószínű szoftveres gondok vannak.
Fikázni mindegyik lapot lehet, ha belegondol az ember, de felesleges. Nem fog utána jobb deszkákat gyártani attól, hogy leszólod... menj helyezkedj el náluk és mutasd meg hogy kell csinálni. -
szacsee
nagyúr
Igen, pont erre a hsz-ra gondoltam. No meg még 2 ember akinél volt gubanc.
1 Usernél lehalt az Asrock (gyári hibás volt és nem indult el), a másiknál pedig mintha a Sata3-al vagy az USB3-al lett volna bibi. Viszont a tobbi gyártó topikjában is van minimum ennyi visszajelzés döglött lapról, vagy hibás funkcióról.... vagy bios bugról. Nincs az Asrock-nak szégyenkeznivalója.
Ár / Teljesítmény és szolgáltatás alapján kell választani, csak szerintem sokaknak szúrja a szemét, hogy van olcsóbban is deszka ami megy úgy, mint a drágább agyonhájpolt márkanevek termékei.
Na de Peace az Antiasrock tábornak.[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
válasz Erdei88 #9449 üzenetére
CF-ben tolod még mindig?
Akkor valszeg ott a kutya elásva.
Hasonló problémám volt, de nálam nem volt BSOD, csak mintha a program kiakadt volna 1-2 játéknál. Hiába nyomtam a win-L gombot, vagy Ctrl-Alt-Del kombót semmire nem reagált, csak a gép reset gombjára... ja és ez még az X58-as konfiggal volt alapon.
Aztán túrtam a winben és akkor látom, hogy az illesztő dobta el magát.
Pár játék Cata AI-t vagy a CF-et ki kell lőni, vagy lehal... lehet Te is ebbe a problémába ütköztél... egy próbát megér. (Cata AI. felel az AFR-ért így ha lelövöd akkor is bukó a CF...szóval mindegy melyik megoldáshoz nyúlsz)mekex: Linken utolsó hsz-ban levő driver megoldja a problémákat sok esetben. Új cucc ki kell forrnia magát, nem értem miért kell hőbörögni emiatt egy gyártóra..
Nem az Asrock a hibás, hanem az Entron nem adott még megfelelő drivert a cuccához.[ Szerkesztve ]
-
szacsee
nagyúr
válasz bluobluo #9692 üzenetére
1366-os platformot cseréltem büdi Sandy-re és még vannak a topikban többen is így.
Ha nem munkára kell a gép és nem fontos a 6 mag, akkor felesleges a 980X, illetve a 990X.
Ha munkára kellene, de elég a 4 mag és a HT, akkor még mindig olcsóbb alternatíva a 2600K proci, amiben van már HT, viszont "csak" 4 magos.
Játékra untig elég a 2500(K) is, nem kell a legjobb processzort megvenni, VGA lesz a döntő nem a proci, hacsak nem 2Ghz-es dual core-al nyomod.
1366-os platform többet fogyaszt, drágább és nem utolsó sorban nem gyorsabb semmivel amit éreznél mint felhasználó. (munkánál, videóvágásnál némiképp a 6 mag + HT odaver, de a kérdés, hogy pénzt is keresel-e vele, vagy sem, mert csak némi időt spórolnál a 6 magossal)
1366-nál egy nagyon jó proci esetében 4,4Ghz-et elérhetsz (i7 920- I7 960-ig), ha mákod van.
6 magossal ha van hűtésed még talán tovább is, viszont Sandy Bridge esetében borítékolható a 4,4Ghz szinte bármelyik K-s procinál.
Alaplapnál kell figyelni, ha tuningolni akarsz (szorzót emelni), fontos hogy P67-es alaplapot válassz, de inkább várd meg a Z67-es alaplapokat, amiben lesz tuning lehetőség is és init VGA kimenet is.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemzés Megateszt: Intel CPU-k Nehalemtől Skylake-ig
- Elemzés Intel Sandy Bridge teszt
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest