Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz lao ce #49 üzenetére

    Bizony, pl. az Asztronauták az sci is és fi is, nem beszélve az Éden-ről... de ilyen könyveket manapság már nem írnak, hm? Szerintem az emberiség leszámolt az akkori álmával, űrutazás, boldog jövő, stb. és manapság már jóval népszerűbbek (az írók és filmesek között) az apokaliptikus víziók (meg az olcsó szórakkoztatás)... talán ezzel készítenek fel bennünket az elkövetkezőre :)

  • Aku-Aku

    tag

    válasz lao ce #49 üzenetére

    Csatlakozom lao ce-hez, annyi módosítással, hogy mindenekfelett szó nélkül. Vagyis LEM :) Pl. Kiberiáda.
    A Star Trek, Csillagkapu és egyéb sorozatok biztos kedveltek, de inkább futurisztikus ruhába öltöztetett szereplők és érdekes kütyük egy kalandfilmben felsorakoztatva.
    Az igazi sci-fi szerzők Asimov (és nem Assimov mint szemüveges barátunk írta), Pohl, Bradbury, Clark, Sztrugackij, és még sorolhatnám a rengeteg író nevét akik valóban ilyen könyveket írtak, igayán magas színvonalon. Nekik voltak érdekes ötleteik (eredeti), külön világaik, és tényleg sci-fi történeteik. Pl. Asimov írt olyan novellát ami tényleg csak akkor játszódhat amikor a Marsot már kolonizálták. Nem pedig egy szimpla jövőbe helyezett történet. Nem mondom, hogy a nagy alkotók nem csináltak ilyet soha, volt ilyen tényleg. De a lényeg akkor is a sci-fi maradt valahogy, érdekes módon. A sci-fi mára az irodalom elismert részévé vált, nem csak egy egyszerű kis mellékáramlatocska. Nyugaton már egyetemi tárgyként felvehető, óriási bázissal, konferenciákkal egyebekkel rendelkező műfaj lett.
    Elnézést, most látom kicsit régi hsz-hez szóltam hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

Új hozzászólás Aktív témák