Új hozzászólás Aktív témák

  • Protoss

    senior tag

    válasz leia21 #11 üzenetére

    Hali!

    Az alaplap nem annyira agy inkább kiszolgáló felület, csatorna, ''titkárnő'', a feladata röviden: kapcsolat, olyasmi mint a házalapja.
    Ezen a ''területen'' vannak elhelyezve az alkatrészek. Az itt elhelyezett alkatrészek (videókártya, hangkártya, cpu, ram, alaplap részei: ide vezérlők, alaplapi chipek) árram ellátása miatt szükséges az alaplapot csatlakoztatni a táphoz. Valamint az alaplapon keresztül kapnak áramaot az usbs eszközök is.

    A tápegység egy szürke doboz (ventillátor van benne, egyből felismered a hangjáról is) a gépházon belül, ez lát el mindent árammal (alaplapon keresztül a fentebbsoroltakat valamint winchestereket, cd-rom, dvd). Az alaplaphoz tápcsatlakozóval kapcsolódik. Ennek van két nagy szabványa, az egyi az AT táp csatlakozóval ellátott tápegységek (régebbi szabvány), napjainkban az ATX tápcsatlakozós alaplapok vannak porondon. Lényeges különbség az, hogy az ATX szabvány tette lehetővé különösebb rafinériák nélkül, hogy az op. rendszer kitudja kapcsolni a gépet. (Természetesen voltak AT megoldások is, de az ATX szabvány foglalta magába)

    Az alaplapok között két nagy csoportot különböztetünk meg általában a pc gépek esetén:
    - AMD processzor fogadására képes,
    - Intel processzor fogadására képes lap.
    A két nagy csoporton belül a processzorok további verzióihoz kell az alaplapot ( egész pontosan az alaplapon lévő chipkészletet) illeszteni.

    Most kérdezz újra, hogy mi nem világos.

    Üdv

    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

Új hozzászólás Aktív témák