Új hozzászólás Aktív témák
-
_Petya_
őstag
válasz h146363 #12201 üzenetére
Szia,
Államvizsgára beviszel pár könyvet (praktikusan mindent, amiből van könyv: Algoritmusok, Architektúra, hálózatok, fonya, stb.), a maradékhoz tárgyakhoz meg kinyomtatod a jegyzetet (nekem 1200 oldal lett, kétoldalasan nyomtatva, 4 oldalt egy oldalra kicsinyítve, nyomtatáshoz javaslom pilóta kollégát, ennyinél már kedvezményt kapsz ) és beviszed. Ha nem vagy teljesen sügér a témához, tényleg valós tudással abszolváltad az eddigi vizsgákat, akkor nem lehet gondod.
Petya
Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!
-
sss
őstag
válasz h146363 #12201 üzenetére
Nekem kb. ezek vannak meg, van amelyik ki is van nyomtatva, van amelyik csak gépen van meg, mert már elosztogattam haveroknak:
Mesterséges intelligencia II.
1. Fuzzy operátorok és alkalmazásaik (irányítás, klaszterezés).
2. Genetikus algoritmusok és alkalmazásaik.Algoritmusok és adatszerkezetek I., II.
4. Gráf algoritmusok (mélységi és széltében keresés, erősen összefüggő komponensek, minimális feszítőfák, legrövidebb utak).
5. Probléma megoldási módszerek (dinamikus programozás, mohó stratégia).Programozás I., II.
19. Objektum orientált paradigma és annak megvalósítása a JAVA és C++ nyelvekben. Absztrakt adattípus, osztály, információ elrejtés, öröklődés és polimorfizmus.
20. Objektumok életciklusa, létrehozás, inicializálás, másolás, megszüntetés. Statikus adattagok és metódusok. Operáció és operátor overloading a JAVA és C++ nyelvekben. Kivételkezelés.
21. Java és C++ programok fordítása és futtatása. Absztrakt-, interfész- és generikus osztályok, virtuális eljárások. Template-ek és az STL.Fejlett programozás I, II.
22. Generikus programozás, sablonok, kifejezés sablonok, metaprogramozás.
23. Standard Template Library megvalósítása és használata: adatfolyamok, manipulátorok, generikus algoritmusok, predikátumok, függvény objektumok, generikus konténerek és iterátorok.Számítógép hálózatok
25. Számítógép-hálózati architektúrák, szabványosítók (ISO/OSI, Internet, ITU, IEEE).
26. Kiemelt fontosságú kommunikációs protokollok (PPP, Ethernet, IP, TCP, HTTP, RSA).Képfeldolgozás I. / Digitális képfeldolgozás
27. Simítás/szűrés képtérben (átlagoló szűrők, Gauss simítás és mediánszűrés); élek detektálása (gradiens-operátorokkal és Marr-Hildreth módszerrel).
28. Alakreprezentáció, határ- és régió-alapú alakleíró jellemzők, Fourier leírás.Rendszerfejlesztés I., II. / Rendszerfejlesztés
34. Szoftverfejlesztési folyamat és elemei; a folyamat különböző modelljei. Projektmenedzsment.
35. Szoftvermérés, metrikák; minőségbiztosítás, verifikáció és validáció. Szoftverevolúció, újratervezés, visszatervezés.szerk.: mondjuk elég sok idő ennyi anyagot összeválogatni, meg aztán kinyomtatni is, ehhez képest miután túl voltam az államvizsgán ajánlgattam haveroknak, de senkinek sem kellett. Végül volt szobatársam vitt el pár tételt.
[ Szerkesztve ]
-
krenett009
csendes tag
Szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy elsős mérnökinformatikusként milyen kurzusokat érdemes felvenni a második félévre, illetve melyekkel érdemes pótolni a kredit hiányt?
-
pvt.peter
őstag
válasz krenett009 #12204 üzenetére
mik vannak? miket lehet?
Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.
-
blend
csendes tag
válasz krenett009 #12204 üzenetére
a kötelezők mellé érdemes már a második félévben felvenni kötelezően választható tárgyat. vannak könnyebbek amik nem igényelnek előfeltételt. így nem később kell vele szenvedni, amikor már mással kellene foglalkozni.
illetve függ attől, hogy hány kreditet szeretnél pótolni. mi az amit fel tudsz venni, és mi az ami most nem sikerült.
-
blend
csendes tag
válasz h146363 #12201 üzenetére
ha készülsz akkor kitüntetett figyelmet szentelj azokra a tárgyakra amiket a jelenlévő bizottság tagja valaha oktattak. etr-ben utána tudsz nézni visszamenőleg, hogy mely tárgyakat oktatták.
a bizottság összetétele nem szokott sokat változni, így már most kb tudod, hogy ki lesz ott.
és persze arra is gondolj, ha pl valaki opkut-ot oktatott, akkor nagy valószínűséggel ért a gazdinfohoz és a köszihez is. attól függetlenél, hogy azokat épp nem oktatta.olyannal ne is számolj, hogy amiből 2es voltál abból kaphatsz tételt. sokan állítják ezt de ez nem igaz, én is két oylan tárgyból kaptam amiből 4es, 4es voltam.
-
krenett009
csendes tag
Ezeket találtam:
Multimédia
Programozás I.
Operációkutatás I.
Operációs rendszerek
Programozási nyelvek
Számítógép hálózatok
Assembly programozás
Műszaki matematika -
Feri1990
tag
Akik a bizottságban vannak nagyjából minden tárgyat lefednek. +mostmár nem adják a tételt hanem te húzod
"olyannal ne is számolj, hogy amiből 2es voltál abból kaphatsz tételt. sokan állítják ezt de ez nem igaz, én is két oylan tárgyból kaptam amiből 4es, 4es voltam."
Ezt pedig szintén cáfolnám (mármint azt, hogy csak a jobban teljesítettből kaphatsz). Én olyanból kaptam tavaly amiből kettes voltam, pedig kb 2-3 tárgyam volt ilyen az egész egyetem alatt.
-
PazsitZ
addikt
válasz krenett009 #12208 üzenetére
Ezek alapból második félévre ajánlott tárgyak
Programozás I.
Operációkutatás I.
Operációs rendszerek
Számítógép hálózatok
Assembly programozás (MI esetén úgy tudom szintén első évre ajánlott tárgy)Multi - 3. félévre van betervezve, bár előfeltétele nincs, szóval ha tudod bármikor felveheted.
Szóval, mint kiegészítés az ált.műv. tárgyakat kellene nézegetned szvsz.
- http://pazsitz.hu -
-
blend
csendes tag
válasz Feri1990 #12209 üzenetére
én gazdinfo-n zv-ztem most januárban, és nekem egy előre lezárt borítékban adtak 2 tétel. gondolom akkor a bizottságok/szakok között különbségek vannak.
"Ezt pedig szintén cáfolnám (mármint azt, hogy csak a jobban teljesítettből kaphatsz). Én olyanból kaptam tavaly amiből kettes voltam, pedig kb 2-3 tárgyam volt ilyen az egész egyetem alatt."
én nem azt állítottam, hogy a jobban teljesített tárgyakból kap az ember tételt. Sokan azokra a tárgyakra teszik a hangsúlyt amiből 2esek voltak. csak annyit írtam, hogy erre senki ne alapozzon, mert igazából bármi lehet, ha jó volt belőle az ember ha rossz.
[ Szerkesztve ]
-
krenett009
csendes tag
Még egy olyan kérdésem lenne, ha buktam a fizikát, akkor jövőre is elsős leszek, csak már meglesznek tárgyaim?
-
PazsitZ
addikt
válasz krenett009 #12212 üzenetére
Egyetemen még inkább félévekről lehet beszélni. De a válasz: nem. a félév/év az növekszik.
Az, hogy kreditekben hol tartasz az adott félévhez meghatározott tanterv szerint a lényeges mérce. Ha túlzottan lemaradsz történhet mondjuk átsorolás fizetősre, egyebek.
1-1 tárgy bukása benne van a történetben, a fontosabb ebben az esetben is az, hogy épül-e rá / előfeltétele-e a tárgy más tárgyaknak. Ha nem, akkor szinte nincs jelentősége, ha igen, akkor viszont feltehetőleg a ráépülő tárgy(ak) is csúszni fognak.- http://pazsitz.hu -
-
SPY0817
aktív tag
Hasznos infó én régen nem tudtam.. hogy SZV-ket Speckollokkal kilehet váltani.. (többlet kreditek SZVhez számolják először..) szerintem jobb szakmai tárgyakkal elütni az időt még akkor is ha azokat általában egy fokkal nehezebb teljesíteni mint az SZVket.. De inkább azt hallgatom/tanulom mint az ásványokat szennyvizet mert nézek 2órát Discoveryn ott is leadják ezeket
Tudtam volna nem csinálok meg 8kredit SZV-t..
[ Szerkesztve ]
| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |
-
Elrood
őstag
Egy tárggyal kapcsolatos kérdés:
Assembly programozás Programtervező Informatikus BSc alaptárgyai közé tartozik?
''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''
-
sss
őstag
Lenne pár eladó könyvem:
Andrew S. Tanenbaum: Számítógép-architektúrák
Angster Erzsébet: Objektumorientált Tervezés és Programozás JAVA I. kötet
Nyékiné Gaizler Judit: Programozási nyelvekBolti ár 65%-a körül adnám.
-
addikt
Sztocha gyakhoz melyik emberke ajánlott?
Kórus Péter vagy Nagy V. Gábor?
Valakinek valami tapasztalat velük? Melyikük tud értelmesen magyarázni s nem csak a táblával való beszélgetés megy neki?[ Szerkesztve ]
-
TMontana88
csendes tag
Sziasztok!
Alga 2 vizsgához tudnátok adni valami jó kidolgozást, esetleg tippeket?
Dropboxban találtam a kiskérdésekhez 52 algoritmust, de ez nem tudom mennyire elég, vagy jó-e ha ezt megtanulom.
+ tételekhez nincs vmi kidolgozás?
Esetleg ha feladatokhoz is vannak példák, jól jönne (ea-on kívül).
Meg nincs olyan feladattípus, amit mindegyik vizsgában szokott kérdezni? Tudom,h névre szólóak, de hátha.
Köszi előre is a helpet. -
SAS87
csendes tag
Sziasztok!
Előző félévben passzív voltam, szóval először találkoztam az új etr-el. Kérdésem az lenne hogy most hogyan tudom lezárni a kurzusfelvételemet?
Köszi a segítséget!
-
pvt.peter
őstag
"Tisztelt Hallgatók!
Az új ETR-ben NEM kell zárolni a kurzusfelvételt. De a saját érdekében mindenki végezzen teljesség-ellenőrzést (ez az "Új kurzus felvétele" melletti gombbal lehetséges), mert egyébként nem derül ki, hogy ha párhuzamosan felveendő kurzusok közül (pl. előadás-gyakorlat pár) csak az egyiket vette fel, a másikat nem.
SZTE Egyetemi Számítóközpont
ETR-üzemeltetés"Forrás: [link]
Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.
-
krenett009
csendes tag
Nem tudjátok véletlenül, hogy Programozás alapjaiból hogyan lehet megnézni a vizsgákat vagy kitől tudnék érdeklődni?
-
krenett009
csendes tag
Sziasztok,
Egy újabb kérdéssel fordulnék hozzátok. Azt szeretném kérdezni, hogy mit értenek vizsgán a "globális programelemek deklarációján"? Mert már többféle különbözőt is hallottam.
Előre is köszönöm!
-
LestatVenom
csendes tag
válasz krenett009 #12228 üzenetére
Gondolom azt kell leírni, h miként deklarálod a globális eljárásokat és változókat, vagy éppen hol teszed meg ezt.
itt van egy link ahol ha rákeresel, h 'globális' akkor megkapod a választ.
[ Szerkesztve ]
-
sss
őstag
Árulok itt pár könyvet nem túl nagy meggyőződéssel. Irinyi épületben pl. ki lehet rakni ilyesmi hirdetést vmi faliújság féleségre? Rég jártam már arra.
-
PazsitZ
addikt
Ha jól rémlik HSZI-n vagy valahol be kell mutatni-engedélyt kell kérni, de egyébként térítésmentesen kirakható. Legalább is én valami ilyesmit hallottam/olvastam.
Van ugye az udvaron egy vitrines, oda ugye kulcs is kell, hogy betehesd. Plusz van a 3as épületben a földszinten, az 1es épületben a lépcsőfordulóban hirdető hely.[ Szerkesztve ]
- http://pazsitz.hu -
-
Arpho
csendes tag
Ha valakinek kell alga2 1. előadás kód az írjon üzenetet. (nekem mégsem kell...)
-
TMontana88
csendes tag
Sziasztok!
Adatb. alapúból, az SSADM részéhez valaki vállal majd kötprog írást esetleg?
Sajnos munka mellett, meg (ma derült ki) hogy egy tanfolyamra is el kell kezdenem járni, nem biztos, hogy lesz időm.[ Szerkesztve ]
-
Arpho
csendes tag
Helló!
A 10 perces szakdolgozat védés az milyen szokott lenni?
Kell készíteni hozzá diasort?
Vagy csak a munkáról kell beszélni, meg közben kérdezgetnek? -
Frenky89
addikt
Amikor én ZV-ztem, akkor MI-n kellett diasor PTI-n viszont nem. Maga a védés is nagyon bizottság függő szerintem, mert ha éppen olyan ember(ek) van(nak) bent, akkor sokat szekálnak, egyébként meg csak egy pár mondatban elmondod, hogy mit csináltál és kapsz egy-két kérdést.
-
bla255
csendes tag
Sziasztok! Egy kérdésem lenne. Felvételi időszak utójában vagyok, a felvételi sorrendemen hezitálok.
3tárgy a következő: Programtervező Informatikus, Gazdasági Informatikus, Mérnök informatikus.Lényeg, hogy sorrendet nehezen tudok felállítani, melyik érné meg jobban, és szeretném ha 1-2 tanácsot meg tudnátok osztani nekem, esetleg tapasztalatot.
Lényeg, hogy legjobban engem a programozás része érdekel az informatikának, a hegesztőrobotokon át bármire vevő vagyok, akár hardveres progtól kezdve. Ezt tervezem a jövőmre nézve, viszont másik oldalt ottvan az, hogy matekból bár a középszintet jól teljesítem gimnáziumi szinten, matekból a kevesebb felé húzódnék, inkább a töményebb tárgyak felé hajlanék, a gyakorlatiasabb felé.
Gazdasági infot azért jelölöm, mert nem áll tőlem nagy távolságban a gazd. info, tehát valószínűleg a számvitellel is megbirkóznék és a közgazdaság is valamilyen szinten érdekel.
Röviden ennyit tudok megosztani, aki tud pls osszon meg néhány tippet, tapasztalatot, köszi.
-
fravik
tag
válasz bla255 #12238 üzenetére
Szia!
Gondolom 3 szakot akartál írni (nem 3 tárgyat).
Programtervezőre akkor menj, ha ott vagy eléggé matekból és a programozás érdekel a legjobban, itt ezek a tárgyak hangsúlyosabbak. Ez elméleti jellegű szak inkább... Ha esetleg tanár szeretnél lenni, akkor is ezt válaszd.
Mérnök infora akkor gyere, ha érdekelnek a hardverek, azok programozása elméleti és gyakorlati síkon egyaránt. (ezt írtad is, én ezt látom nyerőnek). Ezekhez is erős matek tudás kell és nyilván programozni sem árt tudni kicsit alacsonyabb szintű nyelveken is (Assembly pl.), de ilyen tárgy lesz, szóval ezt megtanulhatod már itt. Ez a szak az utóbbi években és most is folyamatosan nagy változásokon megy keresztül, egyre gyakorlat-orientáltabb, ami remek...
Gazdinfora akkor menj, ha a fentiekkel ugyancsak rendelkezel, de nem akarsz hardverekkel foglalkozni, PLC-kel, mikrovezérlőkkel... de mondjuk érdekel a közgáz, megbírkózol a pénzügy és számviteli tárgyakkal is.
Azt tudnod kell, hogy a 3 szak nagyon-nagyon sok területen fedi egymást, én igyekeztem csak a különbségekre figyelni. A proginfo matekosabb, a mérnök hardveresebb, a gazdinfo meg ugye közgáz (de a többi szakon is vannak kötelező gazdasági tárgyak)
Az általad leírtakból a következő sorrendet javaslom/ajánlom:
Mérnök informatikus - Programtervező informatikus - Gazdasági informatikusEz csak az én véleményem.
"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."
-
joungleman12
csendes tag
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg van-e valakinek gazdaság informatika szakon záró vizsga tétel kidolgozása, aki meg is osztaná esetleg (persze nem ingyen, árban megegyezünk).
Ha esetleg valaki tudna segiteni, a joungleman_1234@citromail.hu-cimen meg tudnánk beszélni.Előre is köszönöm!
-
Orionk
senior tag
Sziasztok !
A segítségeteket kérném egy pár kérdésben.
Programtervező, mérnökinfó, és gazdinfó szakokon mi szükséges / mit kell teljesíteni / mi kell, hogy meglegyen ahhoz, hogy a kezedbe adják a diplomát ?
Pl. tudom, hogy :
-- teljesíteni kell a kötelező tárgyakat (előadás és hozzá a gyakorlat),
-- teljesíteni kell a kötelező szakmai gyakorlatot, ami 0 kredites. Csak aláírásra megy.
-- teljesíteni kell a szakdolgozatot, ami szakdoga1 és szakdoga2 kurzusokból állEzekből, a fenti 3ból összejön a szükséges kredit pont, ami után abszolutóriumot kapunk.
Ezen felül tudom, hogy :
-- teljesíteni kell az államvizsgát, ahol megvéded a szakdolgozatod, és két tételből lefelelsz.Ha ez is megvan, akkor megkapod a diplomád ?, nem kell ezeken kívül semmi más ?
köszi
-
pvt.peter
őstag
válasz Orionk #12241 üzenetére
+2 félév tesi
illetve szaktól függő szabadon választható tárgyak, választható gazdasági humán tárgyak illetve választható szaktárgyak (speckoll)am. ETR => Képzés => Szakok, képzések => A szakhoz rendelt képzéseknél pedig írásos vagy dinamikus tanterv
Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.
-
Orionk
senior tag
válasz pvt.peter #12242 üzenetére
Ja, igen, a tesit el is felejtettem. köszi
Ezen felül eszembe jutott, hogy kell még nyelvvizsga.
Viszont ezeken kívül szerintem már nem kell semmi.A dinamikus tantervet ismerem. Ott célszerű szerintem mindig nézni, hogy mely tárgyakat kell még felvenned, és melyik kurzusnak mi az előfeltétele.
Viszon, amit írtál :
" illetve szaktól függő szabadon választható tárgyak, választható gazdasági humán tárgyak illetve választható szaktárgyak (speckoll) "
Ezek szerintem benne vannak a 180 kreditben. Azért nem írtam le őket külön, mert ezek is a kurzusokhoz tartoznak (előadás + gyak)Várható az, hogy a szept. től felvettekre már 4 félév tesi lesz a kötelező ?, vagy valami változás ezekben a dolgokban, amiket leírtunk, hogy mi kell a diplomához ?
-
Orionk
senior tag
Egy félévben 45 kreditet lehet felvenni max.
Viszont, ha valakinek két infós szakja van, akkor 2x45 kreditet vehet fel ?
-
Ryildom
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék egy kis tanácsot. Már most látom, hogy Assemblyből gondjaim vannak, amit erőltet könyv az oktató beszerezhetetlen, s azt szeretném megkérdezni nincs-e ebből valami nagyon szájbarágós könyv-jegyzet, akár netes guide is jöhet. Hátha tudtok valami jó anyagot hozzá. Még így az elején helyre akarom rakni az assemblyt, nem a végére hagyni, hogy esélytelen legyen a vizsga. Köszi előre is!
-
azbest
félisten
válasz Ryildom #12248 üzenetére
Bodlaki Tamás - Az Assembly nyelvű programozás alapjai
legalábbis annó ezt nézegettem, szerintem könnyen érthető, jól megfogalmazott jegyzet.
Arra persze érdemes figyelni, hogy két féle assembler van és van amelyik gyakorlaton egyik, van ahol a másik fajtában kódolnak. A parancsoknál honnan hová sorrend más bennük.
Új hozzászólás Aktív témák
- Asszociációs játék. :)
- Mini PC
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Társasjáték topic
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest