Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz zizidor #10 üzenetére

    Ebből következik az is, hogy azt hitetnek el a tömegekkel, amit csak akarnak, hiszen úgysem néz utána senki.
    Ez a tanulás következménye. Arra programozza az agyat, hogy kétségek nélkül vegyen át információt, és a tudással azonosítja ezt a módszert. Bármilyen szinten, ha elkezd kételkedni a tanuló, persze valószínűleg hibás lesz az elképzelése, lemarad tananyaggal, lényegében kifele lépked az iskoarendszerből, így arra lesz kondicionálva az évek hosszú során, hogy átvegyen információkat. Nehezen észrevehető, max. jól mérhető hogy mennyi átvett információt képes hosszútávon, de inkább rövidtávon tárolni, de amikor a valóságban csinál valamit akkor letér erről az útról.

    Kérek egy számot a jútútú

  • syberia

    veterán

    válasz zizidor #10 üzenetére

    Nagyon jól megfogalmaztad, amit én a kritikus gondolkodás képességének tömeges kiveszésének tartok. Számomra a kovid időszak világított rá legjobban erre a folyamatra, magukat értelmiséginek képzelő embertömegek birkanyájként bőgve rohantak a hamis pásztoraik nyomában.

    Amúgy a fakebook élen járt a cenzúrázásban, de ezért sem lettek elszámoltatva.

    (#12): A média egyre hatékonyabb módszerekkel küzd a szabad gondolkodás ellen, a vírustól való rettegtetést egyik pillanatról vette át a háborús pszichózis, mert az arra fogékony elme manipulálhatósága nem ismer határokat.

    [ Szerkesztve ]

    https://howbad.info/

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz zizidor #10 üzenetére

    "Ma is sokkal kényelmesebb, ha az embernek nem kell gondolkodni, és ebben a közösségi média élen jár. Van egy csomó influenszer és megmondóember, akiktől készen lehet kapni a véleményt, nem kell gondolkodni, utánajárni, utánaolvasni a dolgoknak."

    Szerintem ez pár évtizede, a tévék aranykorában és a tömeges internethasználat előtt sokkal durvábban jelen volt. Akkor tényleg az volt a mainstream, amit a tévében is mutattak, mondtak, míg ellenvéleményt csak máshol lehetett telálni, azt is sokkal nehezebben.

    #11 Tasunkó Bár az iskolai felelések kapcsán, felszínes vizsgálattal erre a következtetésre lehet jutni, viszont ne feledd, hogy először kell egy alap, egy premissza, ami általánosan elfogadottan és szakemberek által bizonyíottan igaz vagy ahhoz a legközelebb áll. Ha ez megvan, akkor utána lehet kételkedni, még ha az eredmény zsákutca is (mások által bebizonyítva). Történelmi példa: a hun-magyar rokonság, kiegészíve a finnekkel való nyelvrokonság tagadásával.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák