Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz Vesa #62687 üzenetére

    Az új oltásokkal, sajnos, sok baj van:
    - Súlyos betegség ellen a régi oltások is elég jól védenek (booster-rel). Másik oldalról az új oltások sem védenek sokkal jobban, amennyire tudni lehet.
    - Fertőződéstől manapság nem igen védenek az oltások, se a régi, se az új. A vírus túl tökéletes lett, olyan brutális ellenanyag szint kell ellene, amit a szervezet nem tart fenn huzamosabban.(?)
    - A BA.1 kvázi kihalt, jelenleg a BA.2 is efelé halad. A BA.2.12.1, BA.4, BA.5, ellen nem sokat ér (nem ér semmit?) a BA.1 immunitás. Szóval lehet, hogy valamit segítene a BA.1-es oltás (boosterként pl.), de megváltás nem lenne.
    - Az oltóanyag tesztelés bajos. Egyfelől gyorsítani kellene, mert rég kihal a variáns, mire lefutnak a tesztek. Másrészt a teszt is nehézkes, mert ha a lakosság 98%-nak van antitestje (britek, dél-afrikaiak, pl.), akkor nem egyszerű teszt alanyokat találni.
    - Viszont a kormányokban nincs hajlandóság, hogy a tesztelésre vonatkozó követelményeket enyhítsék (lásd a vérrögök meg a szívizom gyulladás körüli hisztériát.)
    - A kormányok egy részének jelenleg arra sincs pénze, hogy egyáltalán bármilyen oltóanyagot vásároljon (lásd USA), arra meg pláne nincs, hogy ezek fejlesztését dotálja (olyan mértékben, mint korábban.)
    - A lakosságban sem dühöng az oltási hajlandóság.
    - Jelenleg kedvezőbb a járványhelyzet (kórház, halál szempontból), és a lakosság ingerküszöbe is sokkal magasabb lett, nincs nyomás az illetékeseken oltás (vagy bármilyen védekezés) ügyben.
    - Szóval lehet kivárásra játszani, pl. beérhet addig valami: széles spektrumú vakcina, orrspré, ilyesmik.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák