Új hozzászólás Aktív témák

  • szgezu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Találkozott már vki olyan jelenséggel, hogy annak függvényében minél jobban dolgozik a processzor, annál jobban vibrál a kép a monitoron?

    Egy régebbi IBM Netvista gép gyári TNT2-es kártyáját (passzív hűtéses) kicseréltem egy GeForce2-esre (aktív hűtéses), és azóta ezt a jelenséget tapasztalom. Elég idegesítő, és ha nem lehetne vhogy megszűntetni akkor muszáj lesz vissza tenni a régit. Alaphelyzetben ha nem számol a gép, akkor nem vibrál.

    Tud vki vmi jó ötletet, h mit lehetne megberhelni?

    Köszi!

  • ensomhet

    csendes tag

    válasz szgezu #1 üzenetére

    Nekem is hasonló problémám van. Pár hónapja volt egy fejlesztés, a következő dolgok változtak: passzív noname MX400 -> MSI 6600GT vivo, +512MB DDR, +200GB Samsubng SATA HDD, CPU-ra új ventillátor. Az alaplap Gigabyte 7VT600 1394, táp Codegen 350W.
    Eleve csinált olyanokat, hogy egy idő után 3D alkalmazások futtatásakor fagyott, de csak ha D3D volt, OpenGL-el nem. Aztán lehúzogattam rólahűtőventillátorokat, másik HDD-t, de így is csinálja néha. XP is produkál kékhalálokat.
    A kép pedig beremeg, picit, alig láthatóan, de zavaróan. Főleg, ha nagyobb dolgokat mozgatok a képernyőn, netán egérrel különböző színű területek felett haladok át, valamint nemrég azt figyeltem meg, hogy ha hash-el a Direct Connect (pörög a HDD, dolgozi a CPU), akkor még jobban látható az egész.
    Elsőre tápegységre gyanakodtam (de mostmár elég kevés dolog van rákötve (videokártya, 1 HDD, független tápkábelen)), aztán memória (merthogy nagyobb memóriát igénylő műveleteknél (hangszerkesztés)) is volt leállás. Hogyan lehetne nagy biztonsággal kideíteni, hogy a memória okozza-e?
    Várom az ötleteket :)

Új hozzászólás Aktív témák