Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz csabika0001 #30994 üzenetére

    Ez egy beltéri eszköz így egyáltalán nem bírja a szélsőséges hőmérsékleti és egyéb időjárási viszonyokat. A másik pedig, hogy az antenna is beltéri, van neki kültéri változata is.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • And

    veterán

    válasz csabika0001 #31153 üzenetére

    Egy önálló külső eszközhöz, routerhez nincs olyan program, ami a kliens pc-n futna, és a router által visszajelzett vételi szinteket mutatná. Be kell érned a gyári firmware felületével, a TL-WR543g-hez még csak okos / 3rd-party fw sem létezik. A pc-re telepíthető alkalmazások (inSSID-er, Network Stumbler, WirelessNetView, stb) is csak belső kliens-adaptereket kezelnek.
    #31151: "Eltárolta valahol a laptop egy txt-ben ezt a kódot vagy hogy tudnám kideríteni."
    Windows-okhoz: WirelessKeyView.
    "Sajnos nem tudom milyen routere van így esélyem sincs rá rálépni..."
    Nem is kell tudni, konkrétan milyen (típusú) a routere. Ha dhcp-n kapsz tőle IP-t, akkor a routeré az alapértelmezett átjáró IP-címe, de ha a wifi-t kulcsolta a tulaj, akkor csak volt annyi esze, hogy a router konfigjának hozzáférési jelszavát sem hagyta alapértelmezett értéken (ami általában könnyen kitalálható, illetve az adott típus manualja is leírja).
    #31152: "A kérdésem igen egyszerű: Wifi kártya vagy wifi adapter?"
    A kártya is (kliens) adapter :U. Az a kérdés, hogy USB-csatolós legyen, vagy belső kártya? Ha igen, mindkettőnek van előnye: az USB-s kivitelűt odébb tudod pakolni egy USB-kábellel, hogy ne az erősen árnyékoló gépház közelében legyen, a belső kártyás típusok meg alapból rendelkeznek antennacsatlakozással (viszont a jó térerőhöz esetleg az antenná/ka/t kell odébb kábelezni, ami sokkal macerásabb az USB hosszabításnál). Van olyan USB-csatolós kliens, amelyiken csatlakozós - nem integrált - antenna van, azok valószínűleg jóval hatásosabbak a beépített antennás verzióknál.
    "vasbeton gerendás téglaház, wifi-gép távolság légvonalban 8 méter nagyságrendileg."
    Oké, de ha sok fal van útközben, akkor a pár méteres a távolság ellenére erősen csökkenhet a jel szintje.

Új hozzászólás Aktív témák