Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz Veron #74233 üzenetére

    Az Aifei gyártó, de nem minden store-ban hivatkoznak rá, sokban inkább azzal reklámoznak, hogy "GMK klón" az adott készlet.
    A linknél nem szűrtem jobban, de ha a 170 db körüli kupakos készleteket nézed azok jó eséllyel Aifei-k annál a store-nál. Pl. az Arctic, a Fishing, új típusi Aifei készlet, a Shokoból mindkét verziót forgalmazzák. Ezeket néztem korábban.
    Itt ömlesztve van régi és új, de mind Aifei ugyanabból a storeból: [link]
    Ha valamelyik megtetszik érdemes megnézni, hogy van-e külön oldala is a store-ban, mert ott időnként olcsóbbak, mint a gyűjtőn. A Fising pl. a gyűjtőben 4 rugóval drágább, mint külön, pedig ugyanaz a store.

    Reszelés:
    Igen, úgy kell elképzelni, mintha picit akadozna vagy még inkább súrlódna a stem a kapcsolóházban, ahogy lenyomod. Erre jó a bekoptatás és kenés.
    Némelyik gyengén taktilist is érezheted ilyennek. Nekem a Gateron Brown volt inkább reszelés, sem mint jól definiált döccenés.

    O-Ring:
    A gumis érzetet meg úgy képzeld el, hogy nem határozottan érkezik le a billentyű az aljára, hanem mintha egy szivacsba nyomódna bele. Nyilván nem belesüpped, mert annyi mozgást nem enged azért a puha O-Ring sem, de azért van egy kis bizonytalanság, hogy ez már a vége, vagy nyomhatod még.
    Bizonyos Silent Switchekben a stemen alul lévő szilikon párnáknak is lehet ilyen érzete, pl. az Outemu Silent-eknél írják ez többen is. Ezzel ellentétben pl. a Gateron Silent-ek inkább határozottan csapódnak be. Persze ez a hangtompítás mértékén is meglátszik mert az Outemu ebben jobb, a Gateron meg nem néma, inkább csak halkított, de egy kis halk hangja van a becsapódáskor.

    A félsiker nem biztos, hogy elég lesz az O-Ringekkel, de próbáld ki.
    Pl. ha vékony ABS kupakot rúg vissza egy akár csak közepes erejű rugó, az lehet akár sokkal hangosabb, vagy kellemetlenebb zörgés, mint maga a bottom-out. A Cooler Master CK-val ezt többen is tapasztaltuk, de akár egy vastagabb kupaknál is előjöhet egy erősebb rugóval.

    Én a kevés tapasztalatommal egyébként azt vettem észre, hogy minél jobban próbál az ember egy konkrét zajforrást vagy kellemetlen gépelési érzetet megoldani, annál jobban érezni fogja azt amivel nem foglalkozott.
    Szóval ha nem túl drága néma switchet akarsz, akkor Outemu Silent, de akkor fel fog tűnni, hogy a rugója peng. Szétszeded, csinálsz egy bag lube-ot a rugókra. Akkor lehet, hogy rájössz, hogy túl puha az érkezés. Ha átváltasz egy keményebb szilikon párnásra Silent-re, akkor az hangosabb lesz, plusz lehet, hogy reszel is (mint az MX Silent Red, vagy a Gateron Silent Red), ezért megkened az egész kapcsolót. Aztán feltűnik a woble (kisebb-nagyobb mértékben és a kupak magasságától függően imbolyog a kupak a kapcsolón) ...és így tovább.
    Én egyszer úgy jártam pár a saját mércémmel mérve jóra kent Gateron Silent Reddel (valószínűleg koránt sem volt tökéletes, csak az sikerült a legjobban addig), hogy kézben nyomogatva elkezdett zavarni valami cicergés, na akkor zárt össze a két érintkező...most akkor térjek át optikaira? :DD Inkább beleraktam a bill.-be és azóta is a legjobb Enterem.
    Szóval akkor teszed a legjobbat magaddal, hogyha nem indulsz el túl gyorsan a lejtőn és a lehető legtöbb dolgot hosszabban is kipróbálod a gyári állapotában. Egyrészt lehet, hogy tartós használat mellett fel sem fognak tűnni az esetleges hibák, másrészt pontos képed lesz arról, hogy mi az, ami már úgy jó benne ahogy van, és min kellene még változtatni.

    M.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Veron #74233 üzenetére

    a "reszelést" még el tudom képzelni, gondolom azt jelenti, hogy nem jár simán, de a mit jelent a "gumis" érzet?
    Egy kapcsolón belül műanyag csúszik a műanyagon és fém csúszik fémen. Minél kevésbé sima az öntőforma belseje, annál kevésbé lesz sima a stem és a kapcsolóház belső része, így a műanyag-műanyag kontaktus nem lesz tökéletesen sima, súrlódni fog a két felület. Idővel a használattól ez rengeteget javul, valamint kenéssel is javítható, de a Cherry hírhedt erről. Ne olyanra gondolj, hogy megakad, vagy hasonló, hanem arra, ha használtál már simábban járó kapcsolót, akkor érezni fogod, hogy némi homok van a gépezetben. Cherry kapcsolót emiatt nem újonnan, hanem csak 1-2 hónapos bejáratás után szoktak megkenni, mert azalatt a nagyja lekopik, a maradékkal pedig a kenés már boldogul.

    A fém-fém kontaktus hiánya egy másik dimenzió, még a legtökéletesebben járó Gateron X/CJ/Oil King vagy JWK/Durock sem jár olyan simán, mint akármelyik optikai vagy Hall-effect kapcsoló, mert az érzékelés a kapcsolón kívülre került.

    A gumis érzet alatt a membrános billentyűzet bottom outját kell érteni, amikor lényegében gumi nyomsz össze a billentyűzetút végén, és minél puhább, annál jobban érezni ezt. Az O-gyűrűvel ugyanezt hozod vissza, a keménységgel lehet játszani, ha sikerül venni többfélét (nehéz találni), a keményebb kevésbé tompítja a hangot, cserébe nem lesz nyúlós érzet. Ahogyan Molydeus említette, a halkított kapcsolóknál ugyanez fennállhat (sem a túl puha, sem szilikon nem jó), annyi előnye van a halkított kapcsolónak, hogy a szilikon sokkal vékonyabb, mint egy membrán vagy mint egy O-gyűrű, így kevésbé lehet érezni a hatást (halkított kapcsolónál sokszor nem is lefelé út miatt érezni ezt, hanem azért, mert a puhább szilikon jobban hozzátapad a kapcsolóházhoz és az elszakadást érzed meg felfelé úton). A 3000N belseje azért jobb, mert ott nincsen plate, a PCB anyaga rugalmas, így bottom outkor az is hajlik a kapcsoló belsejében lévő tompítás mellett, de az "feszesen rugalmas" érzetű, így úgy tompít, hogy közben nem nyúlik.

    ez a kombó kifejezetten tetszik
    Nem jut eszembe, hogy melyik GMK készletről másolták a színeket, de volt ilyen, azaz más is másolhatta jobb kittinggel.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák