Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    Pár válasz a felvetésekre:
    - először is a hangerő témája. Maximális hangerőre tesszük a telefonokat és a hangkártyán a potmétert úgy csavargatjuk, hogy pont ne akadjon ki a mérő. Egyébként ezt várja el tőlünk az RMAA szoftver is, amely a mérés előtt egy kalibrációs hang lejátszásával egy időben mutatja a bemeneti jel erősségét és akkor jelzi vissza, hogy minden oké, ha a potmétert úgy csavargattuk. Ez volt eddig a metodika, most épp mérünk egy csomó kütyüt, hogy megnézzük, hogy van-e szignifikáns eltérés akkor, ha a maximum alá vesszük kicsivel a telefon hangerejét.
    - másodsorban a zajszint témája. A zajszint egy arányosított skálán értendő, tehát a duplaakkora szám nem azt jelenti, hogy duplaakkora a zaj és ledobod a fejedről a fülest. Azon is épp dolgozunk, hogy meg tudjunk határozni egy irányszámot, ami alatt-felett már fos/jó az eredmény.
    - harmadrészt a szubjektív vonal, igen, nagyon fontos, hogy végül mit hall az ember. telefonteszteknél, ekkora stáb mellett kicsit necces megoldani, hogy minden készüléket ugyanaz az ember meghallgasson (nálunk értelemszerűen szentkuti), de igyekszünk nagyon.
    - negyedrészt: az RMAA olyan riportot készít a mérési eredményekből, amelyeket véleményez is, odaírja az értékek mellé, hogy "very good", vagy "average". Ezeket átemelhetjük mi is a táblázatokba.

    nem állítjuk, hogy ez a világmegváltó módszer. A GSM Arena is ezt a metodikát használja évek óta, ezért mozdultunk mi is erre. Megfizettünk egy hangtechnikai szakembert erre a projektre, aki összelőtte az eszközöket, tartott fejtágítást és megmutatta a mérési módszert, elmagyarázva az eredményeket. Rá továbbra is számíthatunk, konzultálunk és rövid időn belül szeretnénk oda eljutni, hogy értelmezhetők legyen az eredmények. Mi alapvetően három olyan pontot látunk, ami fontos: a frequency response grafikonja (ami megmutatja, hogy mennyire adja vissza úgy a zenét a készülék, ahogyan azt hivatalosan kéne neki), a noise level, amit talán nem kell magyarázni és a sztereó áthallás, ami szintén evidens. Mindezeken túl pedig ott van még a szubjektív vonal, amihez nincs egzakt iskola, vagy tetszik, vagy nem:-)

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák