Keresés

Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    válasz kiskegyed #28 üzenetére

    Így igaz, nekem most is van 2 136Gb+ -os partícióm WinXP-vel (a logikai határ valahol 4 Tb körül van). A Windows XP az ami nem képes rendesen lekezelni a 136+ os hdd-ket SP1 előtt. Utána már nincs ilyen gond, illetve elméletileg, ha a boot partíciód 136 alá esik, akkor sem problémázik, de nem tudja rendesen lekezelni egyben.
    Azért jól szórakozok itt az embereken, nem tudja a win megparticionálni egyben, erre jól alá lövik valami kellemesen régi PQ-val, utána meg csodálkoznak az adatvesztésen:C

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Sutter_Cane #34 üzenetére

    Volt annó nem sokkal az XP kiadás után 1 HotFix (ez került persze be az SP-be is), ami megoldotta a gondot. Ezt az USB 2.0-ás Hotfixhez hasonlóan (meg régen Uata 66 vs. Win2k) elég sok gyártó az alaplap, vagy éppen már eleve a chipset driverek közé berakta, hogy ne legyen ilyen gond. Ha meg speciel nem az alap controllerre raktad, hanem valami saját biossal megtámogatott kütyüre, akkor az is képes volt a problémát áthidalni. Maga a gond meg egyébbként is csak akkor jön elő, ha egy particiót akarsz 136+ ra generálni, vagy a 136 fölötti részről akarsz bootolni, egyébb esetekben nem jelentkezett.

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz _Geri_ #33 üzenetére

    A DOS valós módú rendszer. Eleve csak FAT16-ot kezel, ami viszont nem tud 2GB-nál nagyobb particiót létrehozni. Ha bármilyen más FS-ed van DOS alatt, akkor az csak trükközéssel megoldható (külön segédprogik, amik fordítanak az oprendszer felé). Ott azért voltak ilyen gondok, mert gyakorlatilag nem tudhattad a 2G-s határt átlépni, így nem is merülhetett fel, hogy annál többet le kéne kezelnie. XP-nél ellenben az a helyzet, hogy ha látja rendesen akkor oké, ha nem de rákényszeríted (pl PQMagiccal csinálsz alá egy particiót), akkor a probléma (nem tudja címezni az egészet) megmarad, de te megnyugodsz, mert egyben látod. Aztán olyan részre akarsz írni, amit valójában már nem tud megcímezni -> túlcsordul -> jobb esetben a file-jaid lesznek tele szeméttel, rosszabb esetben a FAT-be szemetelsz bele. Az XP ugyanis ugyanaz volt a probléma, mint a régebbi biosokkal, hogy nem volt elég a címtartománya a 136 fölötti címzéshez. Volt már egy-két ilyen korlát, de eddig mindeig a BIOS futott bele először (pl LBA mód, a FAT16 2GB-ig birta volna, de BIOS-ok csak 512MB-ig címeztek, aztán 8,4GB-nál detto, csak akkor már NTFS/FAT32, etc).

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz kiskegyed #30 üzenetére

    Akkor mégegyszer, mert úgy látszik elsőre túl sokat egyszerűsítettem benne (tudod, mint a ''hozd ide az izét a micsodáról''-nál) PQMagic-kel kreálnak a vindóz alá egy olyan particiót, amit az ablax egyébbként nem lenne képes létrehozni (megj.: ugyanazon az fs driveren keresztül nem képes létrehozni, amivel később írnia kéne), aztán meglepődnek, hogy a túl rövid címtartomány, vagy a BIOS felöl kapott, a drivernek nem tetsző geometria miatt szétcsapja az adatokat a rendszer. Ezt az effektet nagyban elősegíti, ha ráadásul valami kelemesen régi PQM-et használ valaki, hiszen már az 5-ös is kezel NTFS-t (igaz az még csak az annó NT4.0-hez csomagolt verziót, ami óta még csak 3, vagy 4 újabb jött ki;]). Azt azért illik tudni róla, hogy pl az NT nem véletlenül nem tud mit kezdeni, az XP alatt létrehozott NTFS-sel, nem kicsi különbségek vannak a verziók között.

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz moonman #37 üzenetére

    Ha valakit érekel, ez a módszer műxik NT-vel és 2k-val is, tetszőleges SP-vel, csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő SP-t szedd le (nyelvi változat is számít!)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Aktív témák