Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz maxika2004 #14870 üzenetére

    Nyomdában mm-ben beszélgetünk, ha másra van szükség, akkor kell mértékegység.
    Nagyformátumú nyomtató fotópapírra tekercsesen kb. 160 cm szélességben tud nyomtatni.
    Sajnos ekkora tablóhoz _kevés_ a Photoshop, illetve elég lehet, ha bivaly géped van (nincsenek kitöltve a géped adatai :(( ). Egy osztály az legalább 30-40 réteg, nagy felbontáson... Szerencsésebb a külön elkészített képeket, hátteret, design elemeket InDesign-al egybehegeszteni.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • delta9

    senior tag

    válasz maxika2004 #14870 üzenetére

    Hogy hol érdemes, az attól függ, hogy te hol élsz, én csak az én lakhelyemen tudok nagyformátumú nyomtatást, a te lakhelyeden ott kellene érdeklődnöd :)

    Szóval ezt igazából úgy lenne a hatékony és célszerű, ha
    1. a portréfotókat elkőkészíted Photoshopban, színkorrekció, ha kell, akkor maszkolás, háttércsere, színprofil, szükség estén effektezés stb.
    2. nem kell 20-25 MP-s kép, én a Nikon D90-nel (12.3 MP) készült képemet már nyomtattam hasonló méretben háttérként nem lesz vele gond (persze akkor szigorúan ISO100). De én ekkorában főleg tabló háttérként valszószínűleg inkább valami egyedi vektorosat terveznék meg Illustratorban.
    3. Az egészet összerakod InDesignban. A hátteret, a fotókat, az összes szöveget, ügyelve a tipóra, betűválasztásra, egyebekre is. Sokkal egyszerűbb InDesignban elrendezni az elemeket, objektumokat és szövegeket, hiszen erre találták ki.
    4. PostScriptet írsz, kifutóval, vágójellel, ha van vmi kérése a nyomdának, azt is figyelembe véve, és Distillerrel PressQuality PDF-et csinálsz belőle, elküldöd a nyomdának.

    De az egyszerűbb az lenne véleményem szerint, ha kizárólag a hátteret csinálnád meg a portréfotók nélkül, de már feliratozva, pontosan megtervezve, azt elküldenéd nagy méretű nyomtatásra, a végzősök portréit meg stúdióban fotózva, bevilágítva, kiválasztott háttér előtt, hogy ne kelljen maszkolni, csak színkorrekció, kontraszt meg retus, és ezeket külön hívatnád elő és ragasztanád a tablóra...

    Ha az egészet PS-ben akarod megcsinálni, az sztem önszop@tás, én biztos nem úgy csinálnám.

  • BonFire

    veterán

    válasz maxika2004 #14870 üzenetére

    „Gondolom egy hozzáértő is mint te megcsinált volna dolgokat pár perc alatt,
    én azzal több órát szenvedtem....”

    A profit az amatőrtől elsősorban az különbözteti meg, hogy ritkán vetődik árnyékra. Vagyis tudja, milyen módszerrel álljon neki, nem pedig sorban kipróbálgatja az eszközöket, hogy valamelyik majd csak jó lesz. Ezzel lehet tetemes időt megtakarítani.

    Aztán egy profi kijelölés egy profinak is sok időbe telik, ha szépen akarja megcsinálni és a fotók nem ideális körülmények között készültek. Nagyfrekvenciás háttér, alacsony felbontás, ronda jpeg tömörítés, mind-mind megszopat, és olyankor az automata kijelölőeszközöknek sem veszed hasznát. Én egyszer maszkoltam egy macskát, hát konkréten minden szőrszálát kábé meg kellett rajzolni. Ezt egérrel nem is tudtam volna megcsinálni, csak Wacom táblával.

    Arra meg ne számíts, hogy nyárig gyakorolhatsz, mert úgysem ezek a fotók kerülnek majd fel a tablóra, mert nyárig még kitalálják a gyerekek, hogy most tuti fotót csináltatnak, egységeset, újat, aztán kiadják a munkát, amit lehetőleg tegnapelőttre kéne megcsinálni. Ilyenkor, ha nem vagy gyakorlott, akkor nem fogod tudni összehozni.

    „Nagyon köszi a részletes segitséget, 80 % - át kb értettem is ! :-)”

    Na látod! A baj azzal a 20%-kal van, amit nem értettél. Csak csináld, majd meglátod!

    „10x7 es méretben..... álltalában csak 10x13 tól kezdődnek.....”

    Erre szokták mondani, hogy „Nem tudsz te semmit!” Az a 10 mm×7 mm-es kép neked elég nagy lenne? ViZion kolléga már leírta, hogy milyen mértékegységekben beszélünk, ha szelektíven olvasol, hogy akarsz tanulni? Centit a szabók használnak, meg a kőművesek. Az ő munkájuk pontosságához az is elég. Ehhez a munkához tized- sőt századmilliméter pontosság kell. Először legyél az alapokkal tisztában.

    Szerk:

    Ja, sorry, tetszik vagy nem tetszik az angol nyelv alapfokú ismerete és angol nyelvű Photoshop használata alap, főleg kezdőknél. A haladó már elboldogul magyar nyelvű programmal is, de amíg a fórumban dolgozók túlnyomó többséggel angol nyelvű kezelőfelületen magyaráznak, addig a magyarított programmal semmit nem fogsz tudni kezdeni.

    Keresd a Szoftver.hu Photoshop videóit Perhiniák Márton előadásában, abból sokat tanulhatsz. Két DVD-t is kiadtak, a Photoshop Gyortalpalót, és a Photoshop Mesterképzőt.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák