Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    Topikgazda

    válasz lacam #21031 üzenetére

    Amit Daywalker írt arról a webshopról én is csak jót olvastam. :K

    Nekem csak az a gondom az extra fényes 5630, 2835 és a hasonló szalagokkal, hogy irtózatosan melegednek.
    Hiába rakod őket alu profilra ha nincs direkt szellőzés akkor irtózatosan forrók és ez az üzemidő rovására megy.

    Ilyet vettem én [link] 20 watt/ méter.
    Ez egy 10 centi széles fém profilra van téve. 2.2 méter Az alja plexivel van védve a víztől. Egyik végén egy venti fújja át a levegőt a profilon.
    És még is 45-50 fokos a profil külseje.
    Az 5050/60 is melegszik de közel se annyira.
    A lednek a meleg az ellensége. :P

  • mdk01

    addikt

    válasz lacam #21031 üzenetére

    Valami növény kell bele, hogy a nitrátot stb. ki vegye a vízből, vagy legalább egy részét, illetve szebben is néz ki élőnövénnyel ezáltal kell a normális fény, de rakhatsz igénytelenebb növényeket is.
    Led sztem azért nem túl jó megoldás, mert ha vízállót veszel besárgul idővel és nem engedi át rendesen a fényt, ha nem vízállót veszel akkor meg a minimum, hogy egy üveglapot raksz a vízfelszín és a led közé, mert a pára lecsapódik rajta és megöli.
    Továbbá, állítólag hamar veszít a led az erejéből ami nem túl jó. A led nagyon melegszik biztosítani kell neki a rendes hőleadást illetve szellőzést. Ha megnézed a W/lumen értékét is akkor nagyjából ugyanott vagy mint egy fénycsővel, tehát kevesebbet nemf og fogyasztani, ha ugyanannyi lument szeretnél.
    Van egy ismerősöm aki esküszik a ledre csak azt hazsnál a lakásban, de fél év gondolkodás után nem ledet tett az akvárium fölé...mondjuk ő növényezik rendesen, na de akkor is.
    Mindezektől független rakhatsz ledet, csak azért írtam, hogy ezekkel legyél tisztában. Normál ledet, 5000-7000K között ledet rakjál, és biztosíts neki hűtést.

Új hozzászólás Aktív témák