Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Bile Demon #46478 üzenetére

    Értem.

    Nos, szerintem ezt Doom alatt nem fogod tetten érni. Valami olyan mérőprogram kellene, ami dedikált/gyári driveren keresztül méri a tranzakciókat - lehetőleg win95/98, végső esetben win3.1 GUI alatt. Nem feltétlenül játék: inkább ablakműveletek, grafika, effélék.

    Szerintem.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • alvaro

    senior tag

    válasz Bile Demon #46478 üzenetére

    Főleg ott számíthat, ahol Rive mondja, mert DOS alól a rendszer->video irányú adatforgalom dominál, ahol a PCI busz és az ő kezelése jobban korlátoz, mint a kártya memóriája. A GUI műveletek viszont elég sokszor "házon belül" zajlanak, a saját memóriájában írogat meg másolgat a kártya, így annak a sebessége számít főleg.

    Ahol még el tudom képzelni, hogy akár DOS alól is fülön csíphetsz különbséget azok a nagyobb felbontások (főleg nagyobb színmélységgel), ahol maga a kép kirakása is elég szépen igénybe veszi a sávszélességet, pl. egy 800*600*32bit az ~120MB/s csak arra, hogy ott villogjon a tartalma a monitoron.

    És van kis dosos program, ami tudja állítani az S3 órajeleit, csak borzasztó régen volt, így nem emlékszem :(

    [ Szerkesztve ]

  • Fenyő

    őstag

    válasz Bile Demon #46478 üzenetére

    S3 karik sebessége leginkább az órajeleiktől, esetleg a rajtuk levő ramok időzítéseitől függnek, 9x alá volt progi amivel lehetett állítgatni az órajeleket, talán vmelyik powerstrip korai verziója, de lehet vmi spéci már nem emlékszem.
    Dos alatt nagyon nehéz lesz kimérni a különbségeket, pláne Landmark-kal, 3Dbench-el, ezek teljesen alkalmatlanok rá, de a Doom is csak vga módban tesztel és ott is nagyban számít a cpu, cahce, ram és adatbusz órajel, időzítések. Talán a pcpbench ami a leginformatívabb dos alatt, vga és főleg mindenféle vesa módban (a Chris' 3d (S)VGA Benchmark dosos benchnek volt még vezás (svga) módja is) is tesztelhető, persze itt sokat számít a proci, ram, cache, adatbusz meg hasonlóak, ill. egyéb vga bios extenderek, amivel régebbi bios-ú kártyákkal elérhető a lfb mód, de abból is ki kell tapasztalni, hogy melyik karihoz melyik verzió hoz a legtöbbet (S3-hoz van az S3spdup, vagy az univerzális univbe (scitech)).
    Win alatti tesztekkel natív driverrel sokkal többre mész szerintem is, Wintach, Wintune, Winbench 9x, amik beugranak pl.
    Win2K-hoz meg legalább egy P2 kell 128mb-val, hogy normális sebességgel fusson, 486-ra én max 95 osr2.x-őt tennék, de csak ha van legalább 32mb ram és min DX4-es proci, DX2-esig 16mb-val a jó öreg Dos Win 3.x kombó az élhetőbb.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák