Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gona.

    csendes tag

    válasz envagyok #95768 üzenetére

    Remek, köszi!

    A Gravis driver oldalt eredetileg azért csináltam, mert akkor már nem volt elérhető a gravis.com, és anno azon, meg máshol sem nagyon az Extreme driverek. Egyik barátom, amikor boltban lehetett még kapni, vett Extreme-et, megkérdeztem, megvan-e még a driver. Megvolt, elküldte, nekem meg le volt töltve a gravis.com (akkor még nem tudtam, hogy létezik az archive.org) és gondoltam pótlom a gravis.com hiányát, kibővítve azt az extreme driverekkel. Így indult. Aztán közben a tapasztalataimat is megírtam, ahol hasznos. Retronn kollégától kaptam egy olyan kritikát, hogy jó hogy összeszedtem a drivereket, de miért nem raktam fel 3rd party cuccokat is. Tavaly gondoltam kibővítem az oldalt, megkérdem Retronn-t mire is gondlolt, de nem találtam meg az üzenetét. Ellenben az Ő oldalán találtam 3rd party cuccokat a Gravis-hez, nyilván ezekre gondolt, szóval azokat is felpakoltam, linkeltem CD lemezképeket, Synergy driver CD-re is, illetve külön is felraktam a ProPats 3.0-at, valamit találtam Utopia soundbank-ot, így már teljesnek érzem.

    Hát igen, sok tesztelés eredménye van a táblázatokban, de mivel érdekelt ez a terület, és semmi hasonló nem volt a neten, belevágtam. Ha kérdésed lenne, keress bátran.

    @arn
    A demoscene demokat más is felvetette már korább, de eredendően retro játékgépet építőknek kívántam segítséget adni. Így utólag meg már nem szúrok be új oszlopot, mert azt sokkal-sokkal időigényesebb végigtesztelni, mint egy új sort. Mert ha esetleg lesz egy olyan videochip-et tartalmazó kártyám, ami még nem szerepel, azt 2-3 nap végigtesztelni a játékokkal (gyengébb kompatibilitású chip esetén esetleg 1-2 hét), ellenben ha beraknék új oszlopokat, pl. demo-at, azt végigtesztelni minden kártyán, az évekbe telik! Az Alien Trilogy volt az utolsó hozzáadott oszlop, amit még teljesen végigvittem. Az "Updates on this page" alatt látom, hogy 2013 Dec 26-al adtam hozzá, kezdtem tesztelni a kártyákat, és kis híján 3 évig tartott. Főleg azért mert elég problémás a játék (épp ezért került bele), és ki szoktam próbálni több UniVBE verziót, Rob Muller utiokat, hátha segítenek. Végiglökdösni nem volna nagyon hosszú (hónapok), de amikor próbálgatod, hogy hátha jó lesz, ha töltök UniVBE-t; VBEPlus-t; VBE15bpp-t, 6bitDAC-ot, esetleg VESA12-t, vagy ezek bármi kombinációját, az időigényes.
    Ez a magyarázata annak, hogy az utolsó 3 hozzáadott oszlopot már nem is vittem végig (Flight Simulator 5.0; Warcraft; Pinball Illusions). Ezeket már eleve csak a jobb kompatibilitással rendelkező tártyákon teszteltem, a többibe csak beraktam, hogy "not tested", mert túl sok idő lenne.

  • Gona.

    csendes tag

    válasz envagyok #95768 üzenetére

    VLB Cirrus Logic CL-GD5429 letesztelve. Aztán tévedtem, mégis van még a BIOS-ában 8x14 font (pl. SimCity használja), tehát későbbi 5429-es bios berzióban kerülhetett ez ki. Retro DOS tekintetben kicsit azért rosszabb a kompatibilitása, mint az CL-GD5424/6/8 mezőnyek, mert itt az Alien Trilogy 120Hz-es videojelet ad, amit csak a kései CRT-k tudnak megemészteni.
    Továbbá elkészült a VLB-s videojel/kép minőség teszt. Igy utólag be kell valljam, roppant csalóka, mert az összes kártya a mzőnyben teljesen elfogadható CRT-n; az utolsó vállalhatatlan TFT-n, utolsó előtti nehezen de vállalható; a VGA frame grabber-en viszont mindegyik rosszabbul néz ki. Két esetben markáns a különbség a TFT és a Frame Grabber kép között is, ezeknél írtam a kártya neve alá, hogy az interferencia csak a frame grabber-en látható, és nem is soroltam őket annyira le, mint ahogy fest a capture képen.
    Lett pár meglepetés, mert egy-két neves kártya is elég alul van, míg mondjuk a nem annyira nagy név "National MicroSystems" a nagyjából a második legjobb (igaz, cserébe Windows alatt szemetel, de ez lehet az én kártyám konkrét hibája). Az általam megállapíthatatlan gyártmányú "UN5424" is az élmezőnyben van, pedig Cirrus chip integráld RAMDAC-al. Pár noname kártyát ismeretlenként tüntetem fel, noha van FCC ID azonosító a kártyán. Ezeknek már nem dőlök be, ugyanis az imént említett National MicroSystems is Trident FCC ID-s matricát ragasztott a Trident kártyáira, de azt a nagy "Q" betűt is ráfestette, ami csak a National MicroSystems kártyákon van, ahogy az ARK kártyák többségén is ARK FCC ID van, noha majdnem mindet az TNC Chemical gyártotta. Ez utóbbi esetben szerződött dolog lehetett, ellenben hogy több kínai kártyagyártóval is szerződött volna a Trident, hát nem tudom. Mindenesetre egy FCC ID-vel több különböző gyártó által gyártott Trident is fellelhető. Ez kicsit olyan, mint amikor írják, hogy a Commodore milyen jó monitorokat gyártott, noha valójában a Commodore sosem gyártott monitort. Először leszerződött a JVC-vel, később a GoldStar-al, aztán szimultán több gyártóval a GoldStar mellett (később, az első Analóg RGB monitorhoz még visszakerült egyszer a JVC is).
    OK, kicsit elkalandoztam... Az oldal, tehát a jobbaktól a legrosszabbakig (mind szubjektív, a vizuális benyomás alapján rangsoroltam őket):
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák