Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz #79335424 #13261 üzenetére

    Szerintem nincs igazad, ezekre (gmail, stb) lehet őket talán normálisabban használni (bár az alábbi posztban olvasható a korlátjuk is), de ez csak azért van mert a médialejátszó megvalósítása nem tökéletes rajtuk, de pont ugyanez igaz sok más kifejezetten médialejátszásra készült eszközre is. Mindegyiken vannak hibák. Ezekben is. (De ezt hackelgethetes is, nem úgy mint egy csomó más direkt médialejátsztó rendszerét).
    Ezen Androidon elindítod a kodi-t és kész, más nem kell. Kész a médialejátszó. Mi kell más?

    [ Szerkesztve ]

  • junkpod

    nagyúr

    válasz #79335424 #13261 üzenetére

    Hát, szerintem ezzel is lesznek gondok. Legeger nélkül nehézkes lesz a droid, és levelezését billentyűzet is kell. A tv pedig a legtöbb háztartásban tvnezesi távolságban van a kanapetol, messziről nem lesz élvezhető a szöveges tartalom.
    Ha a windowsos gép monitorra dugod, és egeret, billentyűzetet kap a box, az már inkább használható megoldás lenne.
    Szerintem.

    Box's don't touch!

  • azbest

    félisten

    válasz #79335424 #13261 üzenetére

    szerencsére nem kell kitalálnunk, hogy az amlogic mire szánta ezeket a soc-okat :)

    S905
    One of industry’s first multimedia SoCs with 64-bit architecture, S905 is designed to deliver immersive theatre-level home entertainment to the users with excellent audio and video processing capabilities. It also supports operator-level security and is a perfect choice for OTT/IPTV/DVB STB, TV dongle and smart home applications.
    [link]

    Az iparág első 64bites multimédia Soc-jainak egyike. Az s905 színházi szintű otthoni szórakoztatásra készült a kiváló hang és képfeldolgozási képességeivel. Ezen kívül szolgáltató szintű biztonsági megoldást támogat és tökéletes választás OTT/IPTV/DVB set-top-boxokhoz, tv stickekhez és okos otthon megoldásokhoz. :)

    Amúgy a zárt blob-os grafikus driverek a rákfenéi és akadályozói az armos deskop megoldásoknak. Egy pi2 vagy egy ilyen amlogic megoldás is egészen jól használható lenne desktopra, ha ki tudnák használni a gpu képességeit. Androidon és az önállóan futó kodiban azért tud szépen működni, mert opengl (es) alapon kezeli a grafikát, így nem a procinak kell minden grafikus megjelenítéssel kapcsolatos feladatot izomból megcsinálni. Desktop linuxon viszont csak a proci alapú megoldás szokott elérhető lenni, mert X serverből írni kellene egy hozzá való változatot, amihez pedig dokumentáció és a gpu libjeinek legalább a headerjei kellenének. De ez macerás. Már évek óta vannak kezdeményezések, hogy ehelyett az is valami opengl (es) alapú szabványos megoldás legyen. Ilyen a Wayland / Mir is, de nem nagyon látom, hogy elterjedne. A vékonyabb eszkzökön az LXDE utódjaként pedig az LXQt tűnik ilyen lehetőségnek. A pi eseténben az alapítványosok nincsenek teljesen képben és mivel az LXDE-t más már nem fejleszti ezért is forkolták le Pixel néven, ahelyett, hogy az LXQt támogatásba szálltak volna bele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák