Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz oncsi #18264 üzenetére

    Sztem ezek semmiben. Ha nem férsz hozzá a kernel beállításaihoz, hogy változtass pl. a bezárási küszöbértékeken, akkor talán egy SWAP -ot megpróbálhatsz. De sztem a RAM -kezelés piszkálásánál egyszerűbb lenne az alkalmazások RAM -ba kerülését szabályozni, pl. Greenify -vel, vagy automatizálóval.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz oncsi #18267 üzenetére

    Nem azért használ RAM -ot egy alkalmazás, mert telepítve van, hanem azért, mert fut és nem csak akkor, amikor épp használnád. A RAM ürítés tulképp egy erőszakos "kill" utasítást jelent, ami amellett, hogy nem "egészséges" módja egy alkalmazás visszahívásának, még fölösleges is. Ha az alkalmazás úgy van megírva, hogy "futnia kell", akkor újra el fog indulni, ami ráadásul sanszos, hogy több erőforrást igényel, mintha kilövés nélkül futott volna tovább. A megoldás egy olyan fagyasztás, amitől az alkalmazás nem tud elindulni magától. Ez megoldható manuálisan is, csak elég macerás mindíg kiolvasztani amikor használni akarod, majd újra befagyasztani. Ezt csinálja meg helyetted a Greenify. Automatizálóval pedig Te szabályozhatod a fagyasztás minden feltételét, de az automatizáló nem "gondolkodik", csak azt hajtja végre, amire utasítod. Vagyis Neked kell "beprogramoznod", hogy mit és hogyan csináljon. Ezért, ha nem vagy rutinos ebben, akkor inkább a Greenify -t javaslom.

    [ Szerkesztve ]

  • #79335424

    törölt tag

    válasz oncsi #18561 üzenetére

    Ez egy kicsit sok kérdés egyszerre. Javaslom, hogy használd a Google -t, aztán majd foglalkozzunk a maradékkal!

  • #79335424

    törölt tag

    válasz oncsi #18620 üzenetére

    Az tény, hogy a Robot "körítése" kissé "foghíjas", de más, hasonló munkaigényű alkalmazást egy egész csapat "terelget", Tamás pedig egyedül Robotol :) . De azért azt nem mondanám, hogy semmilyen segítség sincs az alapokhoz.
    1. Megnyitod a Robotot és a menüjében, alul van egy "Dokumentáció" menüpont.

    2. Annak a menüpontnak a kibővített és kicsit "felújított" változata, valamint egyéb infók (pl. changelog) megtalálhatóak Tamás weboldalán.

    3. Szintén a Robot menüjében, a dokumentáció fölött van a "Példák" menüpont. Innen, Tamás által ellenőrzött és feltöltött példaparancsokat lehet közvetlenül a Robotba letölteni. Rövid magyarázat is van hozzájuk. Ez viszonylag új lehetőség, ezért jelenleg "csak" 15 példát tartalmaz, de remélhetően ez bővülni fog.

    4. A Robotparancsok exportálhatók, importálhatók. Tehát, bárki tud Neked küldeni parancsot, amit tudsz használni, tanulmányozni (ebben vannak korlátozások, de nem áthidalhatatlanok).

    5. Kérhetsz Tamástól segítséget mail -ben, vagy ott a topik, ahol szívesen segítünk. A Playes vélemények fele a supportot dícséri, ami tényleg példaértékű (volt már "dolgom" több fejlesztővel, úgyhogy tapasztalom a különbséget).

    Szvsz aki ennyiből nem tud elindulni, az nem is akar. Azon is sok múlik, hogy magát az Androidot, vagy a Linuxot mennyire vágod. A Robotban nem csak a menüben levő lehetőségeket tudod használni, hanem azokat az alapelemeket is, amikből az Android alkalmazások is építkeznek. Ha tudod, hogy mi szükséges egy intent, activity, vagy broadcast üzenet indításához, vagy fogadásához, akkor lekéred a szükséges "űrlapot", kitöltöd és a Robot végrehajtja. De ehhez nem a Robot, hanem az Android dokumentációt kell tanulmányozni. Vagy a Linux shellparancsokat, amik nagyrészt működnek Androidon is és szintén használhatók a Robotban. Egy-egy feladat többféleképpen is megoldható. Tamás sokszor teljesen más módon csinálja, mint ahogyan én szoktam. Szerinte létezik "szép" parancs. :F Szerintem egy nő lehet szép, de egy parancs csak működő, vagy nem működő. De nincs ebben semmi különös. Ő programozó, én meg laktam már kupiban, mint Villon. :D

  • #79335424

    törölt tag

    válasz oncsi #18622 üzenetére

    Nem lesz gond. Csak a módszerre kell ráérezni, amit a Robot használ. A legfontosabb, hogy a Robotban nincs folyamat definíció. Csak pillanatnyi eseményekre reagál. Olyat nem tudsz megadni, hogy éjszaka csináljon vmit, vagy amikor a lakásban tartózkodsz. Gyakori probléma, hogy ezt nem értik a userek, pedig sztem tök normál dolog. Egy folyamatnak kell legyen egy kezdő és egy befejező eseménye (pillanata). Ha ezeket definiálod, akkor definiáltad a folyamatot is. A "lakásban vagyok" folyamat = a "beléptem a lakásba" pillanata és a "kiléptem a lakásból" pillanata közötti állapottal. Az "éjszakára némítsa a telót" Robotul 2 parancs.

    1.: 22:00 pillanatban állítsa némára.
    2.: 07:00 pillanatban állítsa X erősségre.

    Használjon wifit, ha otthon vagyok=
    1.: Amikor belépek a lakásba, kapcsolja be.
    2.: Amikor kilépek a lakásból, kapcsolja ki.

    További infóhoz használjuk a Robot topikot!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák