Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrasferenc

    tag

    válasz konzumpro #714 üzenetére

    A "zegzugokat" nem csak a merevítő bordákra értettem, hanem a szivattyú, kazán belső szerkezetére, amelyen keresztül megy a vízkőtlenítő folyadék. Ezekhez a ember nem fér hozzá és fontos, olyan vízkőtlenítőt használjon az ember, amelyek nem teszik tönkre a belső szerkezetet, kiöblítődnek, nincs utánuk vegyszermaradvány. Az esetlegesen visszamaradt vegyszer ne okozzon egészségkárosodást.
    Én ezért használom a Philips Saeco vízkőtlenítő folyadékot.
    Nálam a beállítások miatt kb. 2 havonta kell vízkőtleníteni és kb. 2 havonta kell a vízszűrőpatront kicserélni. A napi utolsó főzése után elindítom a porkávés, hosszú kávés funkciót (természetesen kávé nélkül), hogy a szerkezet ki tudja mosni jól a kávéolajat, kávéiszapot a kifolyó rendszerből. Sajnos a kávéautomata kikapcsolás előtti, bekapcsolás utáni öblítése nem elegendő ehhez a folyamathoz. Mielőtt ezt nem alkalmaztam, egyenlőtlenül folyt ki a kávé. Szét kellett szednem időnként a csészemagasság állító részt kitisztítás végett. Az egyik szerviz javasolta ezt a hosszúkávés öblítési módszert. Amióta alkalmazom ezt a módszert, ezzel nincs gond. Sajnos a kávéatomata konstrukciója olyan, hogy a kifolyórész egyszerűen nem szétszerelhető.
    (A korábbi Saeco kávéautomatámnál a gép elülső ajtajának kinyitása után ezt a rész szabaddá vált és könnyű szerrel tisztítható volt.)
    A szerviz azt mondta, hogy ők kitisztítják a gépet és a kifolyócsőnél valamit kivágnak, hogy ne keletkezhessen dugulás és különösebb szétszerelés nélkül is tisztítható legyen. Megmutatták, hogy a kifolyó rendszer teljeskörű szervízelésénél teljesen szét kell szerelni a kávégépet, amely nem kis munka. A szerviz ezt a műveletet kb. 30 ezer Ft munkadíj ellenében végzi el.
    A központi egység szétszerelésére még nem gondoltam, mert tartok tőle, nem lehet egyszerűen, roncsolás nélkül elvégezni, összeszerelni (lehet, például speciális csavarhúzó kell hozzá) és akkor oda a jótállás/garancia. Erre vonatkozóan leírásom sincs, illetve nincs robbantott ábrám.
    Amint írtad, a legfontosabb a dugattyú tengelyének a kenése.
    Korábban kentem a dugattyú tömítését is szilikonzsírral. Azt tapasztaltam, nem tesz neki jót a kenés, mert kisség megnyúlik. Kicseréltem a tömítést és azóta "szárazon" fut. Nem tapasztalom, hogy megnyúlt volna a tömítés. Amikor a központi egységet vízsugár alatt elmosom, a gumitömítésnél levő esetleges kávémorzsa maradványokat ecsettel eltávolítom.
    Amikor valamilyen akció van, akkor több vízkőtlenítőt, vízszűrőpatront vásárolok. (Például kb. 2 éve árusított a Philips webáruháza vízkőtlenítőt 2500 Ft körüli áron, de vásároltam már vízszűrőpatront másutt kiárusítás miatt 500 Ft-os áron. Persze, ilyenkor az egész bolti készletet megvásárolom.
    Nagyon drágák a kiegészítő alkatrészek. Például a csészetartó perforált lemez kb. 8 ezer Ft. A csepptálca is kb. 15 ezer Ft.
    Azt nem értem, miért van tele "zeugzugos" bordákkal a csepptálca? Az ott felgyülemlett kávéiszapot elég nehéz eltávolítani.

  • oszy

    veterán

    válasz konzumpro #714 üzenetére

    Jó lenne egy bemutató, hogy miket zsírozol be és mennyit raksz rá. ;)

    Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Új hozzászólás Aktív témák