Aktív témák

  • Alan

    aktív tag

    válasz amargo #63 üzenetére

    Nem, a memóriakezelés ebből a szempontból teljesen más, mint a folyamat- meg szálkezelés és általános válaszok itt nagyon ritkán adhatók pontatlanul megfogalmazott kérdésekre. Szerintem ha tényleg érdekel, olvass ennek utána az msdn.microsoft.com-on, ott rengeteg hasznos cikket találsz.

    A legjobb forrás emellett az Inside Windows 2000 c. könyv Mark Russinovich és Dave Solomon tollából. Igazi guruk ők, volt szerencsém találkozni is velük, és a könyvben nulla a marketing, csak hasznos és színvonalas, mélyszintű infók vannak. A rossz hír, hogy negyven-ötven dolcsiba kerül (viszont van hozzá CD, rajta egy halom kernel-hackelő segédeszközzel).

    Igazi operációs rendszernek a Windows NT/2000/XP/2003 tekinthető, a 95/98/ME sajnos csak kísérletezgetés volt a Microsoft részéről. Természetes, hogy lefagynak benne a (rossz) programok, és sajnos az is, hogy magukkal rántják a rendszert, mert ott a kernel memóriaterülete nincs (teljesen) védve a programoktól.

    Az NT-alapú rendszereket egyetlen módon, rossz (vagy rosszindulatú) eszközmeghajtókkal, vagyis driverekkel lehet ''kék halálba'' rántani (ezt a problémát viszont egyelőre nem lehet elvben sem kikerülni - ha az eszközmeghajtókat sem engedjük a hardverhez nyúlni, vagy nem engedjük, hogy a kernel címterében is dolgozzanak, azt a teljesítmény nagyon megsínyli).

    Persze néha előfordul, hogy találnak emellett egy-egy kernelhibát, ami miatt szintén elkékül a képernyő, de ez nagyon ritka és általában csak extrém körülmények között fordul elő. A biztonsági problémák nem tartoznak ide, az sajnos egy egész más asztal.

Aktív témák