Keresés

Aktív témák

  • Alan

    aktív tag

    válasz Alan #18 üzenetére

    Ja, és mielőtt a Delphi-re fogná valaki, a Visual Studio .NET-et fel sem lehet telepíteni Windows 9x-re, nemhogy fejleszteni vele. Még az XP-re is cipőkanállal kell ráerőltetni.

  • Edem

    senior tag

    válasz Alan #21 üzenetére

    Oda teszed, ahova akarod. :t

    Csak vicceltem. :P

    Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

  • CsendPenge

    őstag

    válasz Alan #18 üzenetére

    Háááát, ezzel nem sokat ér az ember, mert mi van, ha a megrendelő w9x alá kéri a progit? Gondolom neki nem ezt válaszolnád...

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • CsendPenge

    őstag

    válasz Alan #25 üzenetére

    Jaaa :) Ebben igazad van, én azt értettem tényleg, hogy w98 alá fejleszteni minek.
    Peace :)

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #41 üzenetére

    koszonet a hm-ert, kiprobaltam, nem is tudtam rola, azt hiszem eletemben nem inditottam el a delphit parameterrel. kicsit fura nezni az ot es het jegyu szam valtozasat -ugy ertem vizualisan kicsit nehez kovetni, de majd megszokom.

    Alan, nem tudsz nekem ajanlani valami helyet ahol ilyen van, vagy kodreszletet amivel ki lehetne irni mekkora memoriat is fogyaszt a programom? en valahogy azt hittem (arrol almodoztam) hogy van valahol egy api. de sehogyse hogy a szemem ele keruljon, szoval attol tartok ilyen nincs. neked van valami modszered / olvasmanyod / segedprogramod arra az esetre hogyha memory leakek utan nyomozol? (leszamitva a hm-et)

    a bitmap olvasas utan megnovekszik a t/m altal mutatott memoria, aranyosan a beolvasott bitmappel, szoval novekedni azt tud. csak csokkenni nem. aztan mar higgadtabban atgondoltam, es rajottem hogy valami remlik errol -csak mikor errol olvastam akkor epp nem erdekelt-, hogy a windows a memoriat tenylegesen csak kesobb, ha szukseg van ra vagy valami, akkor szabaditja fel.
    szoval, megprobaltam varni de semmi, mas alkalmazasok hasznalatanal valtozott az en prgom memoria foglalasa, de nem egeszen ertettem mikor es miert. vegul ugy nez ki, ha a minimalizalom a programomat es utana restore, akkor mindig es egyertelmuen megvaltozik (lecsokken) a taskmanagerben mutatott memoria hasznalat. vagyis nem a memoria hasznalat, hanem a memoria hasznalatra utalo szamok. :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #44 üzenetére

    koszonet hogy visszaneztel :)

    memproof letoltve.

    dehogy haragszok, orulok hogy legalabb van aki erti az ilyesmit, es raadasul erre kolbaszol. termeszetesen erdekel (esetleg mast is), viszont ha tenyleg hosszu, akkor nincs szivem ilyesmire kerni teged. ha ugy erzed egyszer, hogy tul borongos a delutan, es az ujjaid faznak... nos, akkor esetleg... de nem surgos, mert az eddigi segitseggel amit kaptam toled mar tul tudom magam tenni ezen a feltetelezett probleman.

    nem tudom egyebkent milyen delphit hasznalsz, en most tettem fel a hatost: teljesen kihagytak a win32 api helpet belole, vagy csak az en standard verziomnak nem resze? az otosomben benne volt - igaz csak 95/98/nt, de azert jobb volt mint a semmi.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #46 üzenetére

    no, most olvastam el eloszor.
    mindjart megyek haza melobol, elolvasom otthon ujra.
    aztan reggel.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #46 üzenetére


    eloszor is nagyszeru iras, nagyon koszonom. vilagos es ertheto. minden elismeresem.
    :)
    - a foglalasnal a program egyertelmuen megmondja, mennyit akar maganak. ez nem tarolodik el valahol? hiszen ez az amit 'lefoglal', meg akkor is ha nem kapja meg.
    - a woking set-et lehet latni a task managerben (a kozepso oldalon a processeknel)?
    - working set ujra: ''Ennek a méretét a rendszer maga szabályozza'' ez azt jelenti hogy novelheti es csokkentheti is, mivel szabalyozni probalja a page faultok masodpercenkenti szamat, ugye?

    az a helyzet, hogy kihuztam egy csomo kerdest, mert mire leirtam, rajottem hogy benne van az iromanydban a valasz.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #49 üzenetére

    ''Első lépésben megnézi, hogy van-e még a kívánt méretben szabad hely a progrma (folyamat) címterében, ha van, akkor bejegyez egy foglalást egy táblázatba (virtual address descriptor table), de semmi mást nem csinál, nulla fizikai memóriát ad és laptáblákat sem készít az új memóriaterülethez (ezt hívják allokációs fázisnak). Csak vár. Arra, hogy a program ténylegesen hozzá is férjen az adott területhez. ''

    es

    ''memóriát akkor rendel hozzá, ha ténylegesen használatba is veszi a program a kért területet ''

    biztos bena kerdes, de mit jelent pontosabban az, hogy a program tenylegesen hozzafer (hasznalatba veszi) az adott teruletet a gyakorlatban? mondjuk ha betoltok egy bazi nagy kepet (loadfromfile :) - a delphi ugyi megnyitja a fajlt streamkent, beolvassa aztan a streamet felszabaditja), akkor az mar hasznalatba vetel? akkor az en nagy bitmapem bent van vagy nincs bent? ha atszinezem egy pixelet pirosrol zoldre az mar hasznalata az egesz kepnek vagy ez is 4k-s blokkonkent ertendo es csak azt a kis reszt vettem hasznalatba? (nem kell a peldahoz ragaszkodni ha valaszolsz)
    bizonyos almodozasaimban (programozasos - tudod, a 'ha lenne idom meg penzem' kezdetuek) szo van arrol hogy hatalmas true/high color kepet hasznalnek bizonyos nem kepi informaciok letarolasahoz.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #51 üzenetére

    mostmar egeszen eles ez a kep memoriakezelesrol.
    lehet hogy azert, mert nincs alternativa mellette, de eleg jol hangzik ez az egesz, bolondbiztosnak es nagyon atgondoltnak.
    csak az erdekesseg kedveert ossze kellene vetni mas oprendszerek megoldasaval, mert az az igazsag hogy szidom magamban en is a windowst, de mikor a kozelebe kerulok melyebben, azert valahogy mindig tiszteletremelotnak hat amit csinal. es ilyenkor ezek a mindennapi vitak hogy mit nem tud meg igy ugy biztonsagos vagy nem, eleg felszinesekke valnak.

    a nagybitmappel kapcsolatban...
    az az igazsag, hogy almodozasom arrol szol, hogy szeretnek irni (haha) egy hmm... emulaciot. o... eletter + novenyek, plusz allatok. nehany dolgot osszeolvastam az utobbi par evben az allatok viselkedeserol meg ilyesmi es azt kell mondjam, hogy egy programozo szemevel ezek rettentoen algoritmizalhatoak. megdobbentoen mukodokepes am ugyanakkor egyszeru (tenyleg) az egesz. persze bizonyos melysegben mar nem, de oda nem is kell menni, mert a modellezesnel ugyi nem a reszletesseg a lenyeg.

    nicht kompot

  • Auslander

    tag

    válasz Alan #56 üzenetére

    Szia,

    Izlések és pofonok, szerintem kifejezetten jópofa megoldás, hogy ha kernel vagy, minden folyamat címterében ugyanott találod a cuccaidat
    Ez ugyanúgy fennáll a másik megoldásnál is. No mindegy, túl sok jelentősége nincs.

    Mihez kell neked nem lapozható memória? Drivert írsz? Olyasfélét is kell nem soká. NO azért ezzel kapcsolatban lesz majd kérdésem, ami inkább Windows specifikus, mintsem Delphi, de valószínű nagy érdeklődésre fog számot tatrtani mások részéről is :)

    ...Egyébként mindig kinullázott memóriát kapsz,...
    Igen, most néztem az MSDN-ben, és valóban, a VirtualAlloc kinullázott memóriát ad vissza. Jó ezt tudni.

    ...ha saját magad által korábban használt lapot kapsz vissza, az nem biztos, hogy ki lesz nullázva (de ez nem is biztonsági rés).
    1. Ha én adom vissza, akkor új memória foglalásakor ezt igy érintetlenül nem kaphatom vissza. Ebben az esetben elvár(ha)tom, hogy nullázva legyen. A VirtualAlloc ebből a szempontból rendben is van.
    2. Ha rendszer vette le a working set -emből, és laphiba miatt kapom vissza, akkor viszont nyilván nem lesz kinullázva. Logikus.

    Tíz másodperces néma főhajtás a Motorola 680x0 sorozat emlékére. A legjobb processzorok voltak.
    Csatlakozom, habár én azért hozzávenném a Digital Alpha processzorait is, míg ki nem nyírták őket.

    No akkor most jövök:
    A problema a következő. Adott egy Namespace Extension (NE), ami valahonnan produkálja az infót a shell-nek, ami által pl az explorer meg tudja jelniteni a directory szerkezetét az NE-nek. Nomármost ez ugye csak egy virtuális adatszerkezet, fizikai megjelenése nincs. Viszont azt szeretnem, hogy amikor pl. a felhasználó Word-ből akar megnyitni egy állományt, ami az én NE-ben található, akkor én azt ad-hoc produkálni tudjam neki mondjuk egy adatbázisból, vagy akárhonnan máshonnan. Ezidáig ezt egy Filter Driver-el többé-kevésbé sikeresen implementáltam, de nem vagyok maradéktalanul elégedett vele. Többek közt azért sem, mert egy ügyes programozó simán átnyulhat felette, vagy mittoménmi. De legalább sikerült a Word-nek odaadni azt amit kért. Végül is járható út, de nekem nem szimpatikus, mert nem szeretnék minden Windows verzióra új driver-t írni. Arról nem is beszélve, hogy a NuMega 2.5 DDK is hagy bőven kívánnivalót maga után. Pár hetem elment vele, míg megírtam a hiányzó class-okat, és az sem biztos, hogy mind jó :F

    Kérdés:
    1. Van erre más megoldás a Device Driver írásán kívül?
    2. Ez a 'protokol' kérdés hogyan működik? Szereném az adataimat a következő URL minta alapján definiálni: AUSLANDER://gipsz/jakab/proba.doc
    (Valaki már említette a nevét, de rég volt, és elfelejtettem)
    3. És ha ez működik, akkor ez könnyen beépíthető-e egy NE-be?

    Egyébként a probléma nem teljesen független a Delphi-től, mivel a DeviceDriver kivételével minden Delphiben készült.

    Előre is köszi:
    Ausländer


    A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

  • Auslander

    tag

    válasz Alan #60 üzenetére

    <off>
    Amúgy Németországban fejlesztesz, ezért lettél ''külföldi''? Miben dolgozol, meg milyen projekteken (ha itt is érdekes és elmondható)?
    </off>


    OFF
    Igen, Németországban dolgozom. Egy DMS rendszeren dolgozunk, aminek szeptember 30-án volt a Release 1 bejelentése. Szóval nincs még igazán tesztelve:) Ez tulajdonképpen egy már meglévő rendszerünk frissítése. Ugyanis már tizenegynéhány éve a piacon van a régi termék, aminek ugyan kicsit szűkösek a lehetőségei, de ennek ellenére itt németországban piacvezetőnek számít. A lényeg, hogy az adott dokumentumhoz (ami lehet akár fax, e-mail, elektronikus dokumentum, bármi) attribútumokat lehet rendelni arhiváláskor, ami alapján a dokumentum újra elérhető, módosítható, stb... Az attributumok egy adott mask (form) segítségével adhatók meg, mind arhiváláskor, mind kereséskor. Természetesen ezek a form-ok Visual Basic-ben script-elhetők. A tape-library (hardver) szinten a cég terméke :)

    A rendszer teljes egészében C++ -ban íródott, amíg én meg nem érkeztem (2001), és COM alapokra van helyezve. Az adminisztációs/rendszergazda program az én kezem által kelt életre. Segítségével menedzselhetők az arhiváló formok, kereső formok, jogosultságok, csoportok, felhasználók, meg minden. No ez teljes egészében Delphi-ben íródott. Nem kis időbe telt rávenni az okosokat, hogy hadd csináljam ebben. (No persze előtte rengeteg más feladatom volt, ami C++ -ban lett implementálva). Ebben a tool-ban egyébként a kedvencem a form-designer, ami (jobb hijján) a Delphi designerére hasonlít. Rendest Object Inspectorral, meg minden. Jó sokáig szöszmötöltem vele :)

    No röviden ennyi. A Namespace extension is azért kell majd, hogy ne csak célprogrammal lehessen egy adott dokumentumot elérni, hanem direkt pl. a Word-ből is meg lehessen nyitni azokat, vagy az explorerből keresést indítani, vagy sorolhatnám még. Ámbár valószínű erre az idén már nem kerül sor.


    Remélem nem leszek kihajítva a moderátor által.
    ON

    Köszi a linket rögtön megnézem,

    Üdv:
    Ausländer


    A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

  • amargo

    addikt

    válasz Alan #61 üzenetére

    igy világosabb a dolog, viszont akkor miért van az, hogy kisebb programok kékhalállal elszálnak? vagy teszam azt memoria túlcsordulással? gondolom a memoria kezelésnél is piorítási alapokon mennek a foglalások és hogy kivel mikor foglalkoznak. vagy nem igy lenne? most álltalánósítva windowsról kérdezek, mert eddig linux alatt ilyen problemám sose volt.. vagy csak éppen. de win alat már jópárszor találkoztam ilyennel. 98 alatt rengetegszer elő fordult, de 2000alat eddig eccer sem(gondolom itt már kijavították a hibát).. de erről esetleg tudtsz vmit?
    csak kiváncsiság képpen érdeklődöm, ha tudsz mutatni vmi oldalt azt is elolvasom, ne keljen annyit körmölnöd :)
    igázából ezek a dolgok azért is érdekelnének, mert nekem is telt már meg a gépem programozás alatt ez kicsit idegesített.. bár hamar megoldottam egy memoria felszabadítóval.. viszont a programba is eztkéne beépíteni, mert eléggé félkészszaga van igy.. még csak most tanulom a programozást.. csak sajnos a tanárunk nem sok mindent árúl el ezzel kapcsolatban :(
    köszönöm a válaszod előre is!
    amargo

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Alan #65 üzenetére

    Köszi!
    utána fogok nézni.. könyvet nem tudom, hoyg fogok e tudni venni.. még tanulok és igy nehézkes, de utána olvasok!
    a kérdéseim sajnos mindig pontatlanok ütik is a fejem miatta :))
    köszi még eccer!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #68 üzenetére

    igen, hahhh, ez az igazi mazli!!!! :)

    nnno... (kezdorzsoles)

    nyugodtan korrektald ha hulyeseget irok, bar azt hiszem ilyesmit irtal a 'virtualis komponens reszben':
    en ugy ertelmezem magamban a mukodeset, hogy ez a joszag azert gyors es rugalmas mert nem tárol le semmit, hanem 'csak' megjelenit, es kulonbozo flagek es status valtozok altal koveti nyomon hogy mi a fene is tortent azelott. szoval a sebesseg nem a treetol fugg, hanem attol hogy milyen gyorsan tudja etetni adatokkal a korulotte levo program.

    megneztem a demokat. ha emlekszel ra, van egy advanced, amiben van egy property editor nevezetu oldal. osszesen ket rootnode, azok alatt az elso oszlopban a property neve, a jobb oldalon meg az ertek, amit lehet editalni (datetime, edit, combo stb). azt hiszem meg ha nem is emlekszel ra, elkepzelheto. ebben van az incremental search is egyebkent. a kodot nezve, szepen felepitik az objetumokat (joooo, recordok), be van varrva a ket root node es a jobb oldalhoz a combo ertekek, tombokben vannak tarolva a sorok amiket a node-ok ala tesznek.

    nomost, nekem ez kellene pontosan, dehat persze adatbazist olvasva. gyonyoruen letarolni a hagyomanyos dolgokat, mellebiggyeszteni azt, hogy ez edit/combo(+lookup table)/date/time, aztan editalhato/mentheto szepen minden. nagy otlet, gondolom ez mar mindenkinek eszebe jutott. csakhogy, sajnos semmifele helpet nem talaltam ezzel kapcsolatban a helyeken amiket ajanlanak helpre (newsgroup meg a ket forum). egyedul egy olasz srac kerdezett valamit ezzel kapcsolatban (ugyanazt akarta csinalja mint en), erre valaki ugy megorult a foldijenek hogy olaszul valaszolt neki. basszuskulcs :)

    amit tettem
    nekem a rootnodeok adatbazis selectbol jonnek. attol fuggoen, hogy mi az aktualis 'ID', subselectek vannak megjeleniteni a childreneket. beleeroltettem a GetText eventbe (csakhogy lassam) ezeket a subselecteket. khm. kb olyan sebessegu volt mint mikor a matrixban neo hajol el a golyobisok elol.

    vannak sejteseim a valaszokra, de kellene iranymutatas, mert meg sok es nagy homalyok vannak a fejemben:
    K1) szoval -ahogy sejtem- nekem eloszor fel kell epitenem azt, ami mar egyszer az adatbazisban van (struktura), aztan letarolni a kliens gep memoriajaban -tombokben es recordokban- az ertekeket amik az adatbazisban vannak, hogy ki tudjam szolgalni a tree-t?
    K2) ha el tudod kepzelni a szituaciot, hogy mit probalok csinalni:
    - egy... o... egy record/tomb (vagy maradjon a select?) paros legyen es szekvencialisan rakjam be a ket tabla hm... szorzatat? esetleg 'csaljak', es hagyjam uresen azokat a cellakat amik ugye nem lesznek kirajzolva a childoknal mert a rootnodehoz tartoznak az informaciok? vagy ezeket hasznalja a tree csak nem mutatja? (InitNode: if ParentNode <> nil then 'csinald a childreneket')
    - vagy legyen egy record a rootnodehoz es egy tomb a childhoz (mint a demoban), es... es a child-tomb (mar bocsanat a szoert) egyik dimenzioja legyen a rootnode id-ja es search -keresgeljek benne attol fuggoen hol jar a rootnode kirajzolasa, vagy a root node recordjaba kellene bepasszintani hogy a child-tombnek hany eleme (kell a InitChildren eventhez!) lesz es akkor a child-tombbol lehet olvasni siman a pozicio alapjan?
    K3) hasznaljam az InitChild eventet, vagy AddChild / InsertNode funkciokat (ezeket ki se probaltam meg)?
    K4) kicsit nem fulik a fogam ahhoz, hogy letaroljam ami mar egyszer le van tarolva szepen az adatbazisba. ugy ertem ezert tartom az adatbazist. szoval nyitott vagyok barmilyen otletre, ha ez a tombozes bena dolog.

    meg egy megjegyzes:
    a konkret feladatban nincs szo hatalmas adatmennyisegekrol (parszaz/parezer rekord), de szeretnem ugy csinalni, mintha szamitana, mert az a tervem hogy ezt a komponenst hasznalnam mas dolgokra is.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #70 üzenetére

    valami ilyesmit csinaltam, leegyszerusitve:
    InitNode:
    if ParentNode = nil then
    begin
    ...DataSet_sub.SQL.Clear;
    ...DataSet_sub.SQL.Add(' select .-. where MYID=' +DataSet_root.'MYID');
    ...DataSet_sub.Open;
    ...if DataSet_sub.RecordCount > 0 then
    ...begin
    ......InitialStates := InitialStates + [ivsHasChildren, ivsExpanded];
    ...end
    ...end;
    ...globalChildCount := DataSet_sub.RecordCount;
    ...DataSet_sub.Close;
    end;
    azert itt, mert valamiert vegtelen ciklusba kerult, ha az InitChildren-ben queryt futtattam (lehet hogy en voltam bena, de az olasz srac is panaszkodott erre).
    a masik, hogy nem biztos hogy van children minden root node-hoz ugye. szoval akkor nem allithatom be az InitialStates -t maskent, csak ha tudom mar elore, hogy lesz-e gyereke.
    ezert gondoltam, hogy mar a root select (a rootnodehoz) kellene tartalmazza hogy melyik rekordnak hany gyereke van (count+group by), es itt, az InitNodeban egy selecttel rovidebb lenne a kod.

    most olvaslak tovabb...

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #73 üzenetére

    ''Érdemes amúgy elolvasgatni a súgóját (Virtual Tree.chm), van pár jó példa benne.''
    hat, ezaz, hogy 'par' jo pelda az egy oldalnyi (igaz, gorgetni kell :) ). A little code repository... nojo, a getting started is, de megvallom oszinten mikor elkezd a figura filozofalgatni a streamekrol meg indirekten ismert osztalyokrol, akkor en elveszitem a fonalat.

    ''a többit meg elintézed a fenti OnInitNode eseménykezelőben. ''
    (megj: sajna nyitva kell tartani az osszes - vagy akarhany- nodeot)
    no, ezaz. az adatstruktura. meg a 'tobbi' amit el kell intezni. pont ez a kulcs.
    tudom, hogy marha nehez valaszolni ugy, hogy nem teszek fel ertelmes kerdest. szoval van ez a ket tabla. kell hozza egy struktura.
    te azt javasolod (vagy esetleg ezt 'kell' tennem (ez a megoldas es az elvaras a tree reszerol?)), hogy egyetlen record struktura legyen? ahh, latom ez nem is tree problema.
    (pelda: aruhazak -< beerkezett aruk)

    PAruhazak = ^TAruhazak;
    TAruhazak = packed record
    ...AruhazID: integer;
    ...AruhazNev: string;
    ...NumOfBeerkezettAruk: integer;
    ...BeerkezettAruk array of strings; // <- ?????
    end;
    szoval lehet betenni egy dinamikus array-t?
    vagy inkabb a BeerkezettAruk legyen egy record (mivel hogy kulonbozo tipusu mezok vannak) es arra legyen egy dinamikus tomb?

    szoval 2 recordos struktura (?):

    PBeerkezettAruk = ^TBeerkezettAruk;
    TBeerkezettAruk = packed record
    ...BeerkezettAruID:integer;
    ...BeerkezettAruNeve: string;
    ...BeerkezettAruErteke:integer;
    end;
    type DinArrBeerkezettAruk = array of TBeerkezettAruk;

    PAruhazak = ^TAruhazak;
    TAruhazak = packed record
    ...AruhazID: integer;
    ...AruhazNev: string;
    ...NumOfBeerkezettAruk: integer;
    ...BeerkezettAruk array of DinArrBeerkezettAruk; // <- ?????
    end;

    most kellene kerdeznem valamit? :(
    ok. ertelmes ez igy? tulbonyolitott?

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #73 üzenetére

    kozben megneztem miota irtal:
    tenyleg nincs vegtelen ciklus. azt hiszem mikor elsore probaltam, akkor meg kevertem kicsit a gettext es initchildot, itt nyitottam, ott zartam a datasetet, azert lehetett zurzavar.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #73 üzenetére

    ''OK, de először próbáld ki úgy, hogy mindegyiknél beállítod, mintha lenne, aztán ha mégsincs (OnInitChildren), akkor lenyitáskor törlöd a kis pluszjelet''
    roger that :)
    NumOfBeerkezettAruk: integer; // sor torolve

    nicht kompot

  • Alan

    aktív tag

    válasz Alan #80 üzenetére

    Király fórummotor... Azért sikerült majdnem ugyanazt megírnom kétszer egymás után :)

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #80 üzenetére

    remelem kellemes dolgok zsufolodtak ossze a hetvegedre.
    fogok rajta dolgozni, aztan majd kozvetitek hogy mi lett az eredmenye.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #84 üzenetére

    hat, nalam... ize... egy nagy ures tree az eredmeny.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #84 üzenetére

    atirtam az enyemet a te logikadat kovetve, es valami megmoccant! a kezemmel kovettem a te agyadat, szoval most probalom megerteni az agyammal, hogy mit irattal a kezemmel :)
    koszonom megegyszer, es meg lesz egy follow-up ha megy a dolog.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #88 üzenetére

    nos, tapasztalat is van, jo hir is - meg rossz is. :)

    tapasztalat: nem szabad bekapcsolni az autosort-ot.
    neha az egesz meghulyul nalam megmondom oszinten. az initnode-initchildren-gettext hivasi sorrend felborul es osszevissza sorrendben irja ki a dolgokat a treebe. szombaton ugy sikerult vegre eletet lehelnem bele hogy uj projectet csinaltam aztan event-rol event-re atkopiztam a dolgokat. de ez lehet hogy visszavezetheto az autosortra vagy mas parameterekre.

    a jo hir, hogy sokkalta kozelebb jarok a hasznalathoz, gyakorlatilag megjelennek azok amiket akarok az adatbazisbol, oda kerulnek ahova kell. van mar hatterszinezes (adatbazis dictionary tablaban lehet letarolni a kivant szineket a nodeokhoz), incremental search meg hasonlok... jojo, mas meg nincs :) a legjobb hir, hogy VEGRE olyasmibe kezdtem bele amit mar ezer eve akartam es vegre ujra lelkesedek valamiert.

    viszont van egy par bosszusag is. az egyik hhh... eleg rohejes. de iszonyu bosszanto. a children nodoknal, az elso elem (sor) lekerul az utolso sornak. ugy ertem, hogy ami az elso childrennek kellene lennie, az lesz az utolso egy root nodeon belul. a tobbi children rendesen van rendezve ugy, ahogy a lekerdezes mondja. erdekes modon, mikor oracle-lel kotom ossze, akkor jo, ha az access tablakat kerdezem akkor nem jo. arra gyanakszom, hogy a gettext meghivasa megint nem az igazi, de sajna itt az uj project sem segitett. megprobaltam ado helyett sima tablakat hasznalni, az eredmeny ugyanez.

    (ahhh tenyleg: szerinted ado-t hasznalni jo otlet accesshez, lokalis adatbazis, 1 usernyi felhasznalo egy idoben, lehet hogy oregecske gepecske, win95 es attol felfele???)

    nomost, en queryzek, nem tablazok. tehat, egy master es egy detail query-m van, a detail felepitve es elinditva az initnode-ban:
    if ParentNode = nil then
    ...// root node
    ...root column feltoltes
    ...detail query epites, where DetailID = MasterID ; order by position_column(<-!)
    ...open query
    ...master query.next
    ...ivsHasChildren
    else
    ...//children column
    ...children column feltoltes
    ...detail query.next
    end

    elment ra 4 oram, de meglett a megoldas -bar tisztara osztonosen, en nem tudom hogy bizhatok-e ebben. a detailquery.next sor elé beszurtam egy application.processmessages-t. hirtelen tenyleg a jo sorrendbe kerulnek a children node-ok es az elso nem lesz az utolso.

    szeretnem hallani a velemenyed, hogy lattal-e mar ilyesmit, es hogy mit gondolsz errol a processmessages-rol.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #90 üzenetére

    speciel az oraclehez egy komponenst hasznalok (direct access vagy mi a neve -allround a ceg neve), nagyon jol muzsikal. oszinten soha semmilyen bajom nem volt vele -bar nem is hasznalom tul melyen.

    ''jön a váratlan, debugolhatatlan, időzítéstől/egérpozíciótól stb. függő, hajkitépető access violation''
    hat, ezzel megnyugtattal, mondhatom. most epitsek ra vagy ne. sajnos nekem kell dontenem. de ha befurdunk vele... akkor en csobbanok a legnagyobbat :)

    nicht kompot

  • Alan

    aktív tag

    válasz Alan #92 üzenetére

    Már megint a fórummotor... Szóval ahol nincs index, de kéne (majd úgyis kitalálod, hol), ott I akar lenni, csak a fórummotor italic-nak vette. Bocs.

  • Alan

    aktív tag

    válasz Alan #92 üzenetére

    ...s hogy miért kell a rendezéshez az elsődleges kulcs? Ahhoz nem kell, csak ahhoz, hogy utána a megváltozott sorrendtől függetlenül is gyorsan tudj hivatkozni egy-egy rekordra. Persze ez sem muszáj, csak szerintem így jobb :)

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Alan #92 üzenetére

    igen, a DOA, azaz :)
    en is berzenkedtem az oracletol. 99-ben kellett kezdeni irni egy rendszert oracle-lel, hatterben delphi, juzernek asp weboldalak. (azota is gyakolatilag ezt irom, de a delphis resz annyira mukodik hogy tk 2001 ota nem delphizek csak kis hibajavitasok meg hasonlok)
    betettem az oraclebe a tablakat, indexeket primary keyeket, ami muszaj volt. aztan kezdtem egyre nagyobb es nagyobb adagokat tomni az oracle-re, hogy lassak mar valami hmm... hatast -mondjuk sebesseg csokkenesben-, meg persze, hogy tanuljak. mostmar tobb mint 30e sor van az oracleben, es azt kell mondjam, hogy mindenfele hiszteria nelkul futkosnak ezek a sorok. persze ettol nem szeretem, de keves fogast talalnek rajta egy vitaban.

    Virtual Tree
    letoltottem a legujabb verziojat a treenek (a site nem mukodott idaig), es felszenvedtem. most eppen a wordwrappal molyolok, azt hiszem multiline lesz belole es hard coded enterek (tapasztalatod van ezzel kapcsolatban? allitolag nem mukodik win9X-en). latni meg nincs mit, en csak valami core-t akarok irni a kollegamnak. de aztan majd a csicsara ujra hozzam kerulnek a dolgok.
    a mai napra van betervezve az, hogy megcsinalom az editalhatosagot a jobb oldalra (meg nem kell az adatbazis mentes), es ha van ido akkor megcsinalom hogy a global.pas-omba bepakolom ami oda tartozik. holnap delelott jon a kollegam, szoval addig el illene keszulni. kesobb lehet meg finomitani a kodon.

    ProcessMessages
    - en nem ijedek meg, csak akkor most mi a rosseb van itt. egyedul nekem a vilagon szarakodik ez? a google group-okhoz engedelyt kertem, hogy nezhessem oket, majd talan a human resources csapata kegyes lesz hozzam es megadja. ennyit a cegrol ahol dolgozok :) )

    nicht kompot

Aktív témák