Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz bazsa82 #704 üzenetére

    A fontosabb (pótolhatatlan) adat nálam akkor van biztonságban, ha a tükrözésen kívül készül napi backup is!
    Így ha véletlen törlés van, akkor az előző napi állapot legalább még könnyedén visszaállítható. :C

    Egyébként anno volt valami linuxos csomag is, amivel olyasmit lehetett beállítani, amit elvileg egyik raid sem tud..
    Alapból tükrözve volt azonnal minden a 2db HDD-n mintha RAID0-ban lennének, a file módosítások azonnal íródtak is a lemezre, viszont bizonyos előre kijelölt könyvtárban levő fájloknál beállíthatóan (24óra volt a default) valamennyi ideig tárolta az előző verziót is, vagy törlés esetén a fájlt ugyanúgy tárolta tovább és csak a beállított idő után "dobta ki"..
    Ráadásul valahogy azt is be lehetett állítani, hogy amikor viszont az eltelt idő után végleg törli az előző verziót, vagy a törölt fájlt, akkor ne csak "simán" törölje, hanem a fájl helyét írja felül 0-kkal, hogy az visszaállíthatatlan legyen!!
    Egy féleképp lehetett "kijátszani", ha egy fájl tartalmát pl. kitöröltem és kétszer rámentettem.. Akkor az először már kiürített tartalmat mentette, szóval üres volt a backup is.. :W
    Akkor lett volna jó, ha backup-ként mindig a 24 órán belüli első módosítás előtti verzió marad meg, akárhányszor módosítom 24 órán belül a fájlt. Lehet tudta volna és csak beállítás kérdése, de annyit nem foglalkoztam vele. :N

Új hozzászólás Aktív témák