Új hozzászólás Aktív témák
-
vtechun
veterán
válasz #04441088 #7400 üzenetére
rosszul tetted. legjobb módszer, ha tudod, hogy melyik antenna ad feléd, akkor elinditod vlc-t dvb-t modban, megadva neki a frekvenciat es a 8 mhz-et, aztan az fut, es kozben jarkalsz, mozgatod az antennat, aztan neha be-bejön az adas, es akkor latod melyik a jo antenna pozicio, pl. nekem egyik szobaban ment jol, masikban meg sehogy sem, laptoppal jarkaltam az udvaron stb. pl. elozo szobamban itt a viragtarto tetejen volt a helye az antennanak, 40%-os szint/minoseg volt, nemtom melyik, de ment vele szinte tokeletesen mindegyik adas.
-
zhagyma
őstag
válasz upszilon #7402 üzenetére
" ... Csak egy kérdés: biztos, hogy a függőleges pozíció volt a jó a virágtartó tetején? ..."
Az adóantenna vízszintesen polarizált. Így a kisugárzott jel is. Ha viszont a jel valamiről visszaverődik, akkor a polarizáció is változik. Ez beltérben, ablak előtt különösen igaz ...
-
upszilon
őstag
válasz vtechun #7403 üzenetére
Nem nagyon vettem észre ilyen késést, amikor volt valami, beugrott az adás
Hümmm..., akkor az én dongle-m a bibis? Kíváncsi lennék a különbségre. Milyen oprendszer alatt, pontosan milyen kütyüvel csináltad ezt az azonnali reakciót?
(#7404) zhagyma: Értem, köszönöm.
[ Szerkesztve ]
-
upszilon
őstag
válasz vtechun #7406 üzenetére
Azt megköszönöm, mert most akarok venni USB-s DVB-t dongle-t, mert az enyém (egy régi mpeg2-es Freecom) ugyanis csak linuxban fogható hadra, és ott sem produkál valami fényesen. Ezidáig az U7300 látszik a legjobb vételnek (itthoni beszerzésből) windows alá, de jó lenne tudni van-e még jobb lehetőség. Ezt én egyértelműen a vételkészségre értem. Nem mindegy ugyanis, hogy egy gyengébb jellel melyik eszköz mit tud kezdeni. Elképzelhetőnek tartom, hogy míg az egyik csak 30%-os jelerősséget, a másik esetleg 50-et mutat. Ez pedig akkor nagyon nem mindegy!
Ti hogy látjátok ezt a kérdést? Tapasztalat?
-
GBogyó
tag
válasz upszilon #7407 üzenetére
Az, hogy mennyi jelerősséget mutat, nem számít. Ezt a skálát mindenki úgy állítja be, ahogy akarja. Hiába mutat 30%-ot az egyik, 50-et a másik, ha a 30-on az első ad képet, a második 50-en nem. Ez nem mérvadó.
De tapasztalatom nincs ezekkel, nekem egy Leadtek dongle van, közepesen érzékeny. Az otthoni beltérim sokkal jobb, a tv még annál is. -
oszy
veterán
Sziasztok!
Van egy ASUS MyCinema-U3000 Hybrid usb-s tv tunerem. Próbáltam a Homesys programot, de eléggé lassú és vannak olyan dolgok amik nem tetszenek benne. Most felraktam a DScaler-t. Na ez teljesen lelassította a laposomat. Ráadásul nézhetetlenül talál csatornákat. 55-ből 9-et.
A legújabb próbálkozásom a DVBViewer. Ezt beállítani számomra meg lehetetlen. Azt írja nem találja a hardvert.
Ja, amit gyárilag adtak a tunerhez csak kék színű képet ad. Igaz nincs semmi codec a gépemen csak a VLC lejátszó. Lehet itt a bibi? Windows XP SP3 (EREDETI) van a laptopon.
Köszönöm előre is ha segítetek.
Szinte ÚJ Seagway Ninebot F2 PLUS eladó ! !
-
oszy
veterán
-
csendes
őstag
válasz upszilon #7407 üzenetére
"Ezt én egyértelműen a vételkészségre értem. Nem mindegy ugyanis, hogy egy gyengébb jellel melyik eszköz mit tud kezdeni."
Egy USB-s (vagy PCI-os) DVB-T tévékártya nagyon leegyszerűsítve három részből áll: egy tuner chip-ből (frekvencia kiválasztása, frekvenciaváltás és jeltovábbítás a demodulátornak), egy demodulátorból (ez hozza létre a tuner chipből kapott jelből a digitális jelfolyamot, a transport streamet), és egy illesztőből (bridge vagy interface chipset, ez biztosítja a számítógéppel a kommunikációt az USB porton vagy PCI-n keresztül. Egy ábra alul az Intel referencia USB vevőnél szerepel. Néha a demodulátor és a bridge egyetlen chipsetbe van építve. Az érzékenység növelésénél a nehézséget az jelenti, hogy az USB porton a teljesítményfelvétel korlátozott (5Vx500mA, illetve hub-nál csak 5Vx100mA). A tuner chipek minősége az analóg vételnél fontosabb, a DVB-T vételhez általában mind megfelelő, ha behangolható az adott frekvenciákra. Tehát a demodulátor a kritikus elem. Ebből jelenleg néhány típuscsaládot használnak az USB-s vevők, egy részletes lista itt elérhető (csak a DVB-T sorok): [link], ezek közül talán legismertebbek az Afatech AF9015, a Philips TDA10046, illetve a DiBCOM-ok. A legérzékenyebbek viszont a korábbi Zarlink, jelenleg Intel típusok, például egy korábbi: [link], illetve a jelenleg elérhetők: [link]. Egy konkrét USB-s vevő Intel demodulátorral részletes leírással:[link] Ezzel is voltak egy időben driver problémák. Valószínűleg az ára az oka, hogy nem terjedt el. Végülis az USB-s vevőnél a küszöbérzékenység számít, onnantól kezdve már nem javul a vétel minősége. Illetve adott esetben, ha jó a rálátás, vagy van már van egy jó antenna, fölösleges egy drágább, érzékenyebb vevő.Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
upszilon
őstag
Az otthoni beltérim sokkal jobb, a tv még annál is.
Na-igen, valami ilyesmire gondoltam. Most akkor jó lenne tudni, hogy melyik az a dongle, amelyik hasonló érzékenységű a TV-dhez.
(#7412) csendes:
Egy USB-s (vagy PCI-os) DVB-T tévékártya nagyon leegyszerűsítve három részből áll
Miértnem négyből? Hol marad a jelerősítő? Nem lehet, hogy a TV-k azért mutatnak jobb vételkészséget, mert azokban van ilyesmi is?
Az érzékenység növelésénél a nehézséget az jelenti, hogy az USB porton a teljesítményfelvétel korlátozott (5Vx500mA, illetve hub-nál csak 5Vx100mA).
Erre én megpróbáltam rájátszani. Egy külön adapterrel megtáplált hubra dugtam rá a dongle-t. Semmit sem javult a helyzet.
Illetve adott esetben, ha jó a rálátás, vagy van már van egy jó antenna, fölösleges egy drágább, érzékenyebb vevő.
Áááá-nem ennyire egyszerű a dolog nálam. Én (itt nem részletezett okok miatt) nem rakhatok ki tetőantennát. Nem szeretnék a kisszobámban egy négyméteres Yagit sem kerülgetni. Mi marad? A 10 centis bot-antenna, meg (és itt jön a lényeg!!!) egy érzékeny dongle.
Minden tiszteletem a szakértelmedé, hogy így vágod a belsőrész-csippeket, de esetleg nem tudnál a most megvásárolható választékból, annak is a megfizethető részéből, egy konkrét típust ajánlani? (Legszívesebben innen választanék.)
[ Szerkesztve ]
-
csendes
őstag
válasz upszilon #7413 üzenetére
Hol marad a jelerősítő? Nem lehet, hogy a TV-k azért mutatnak jobb vételkészséget, mert azokban van ilyesmi is?
Ha megnézed az Intel ábrát, akkor látszik, hogy a tuner előtt van egy előerősítő. Nálam a jelerősítő az antennában van . Igen, pontosan ezért jobb az STB-k/TV-k érzékenysége általában, mivel azok nagyobb teljesítményt tudnak felvenni, így nagyobb erősítőt lehet beépíteni, illetve részben azért, mert nagyobb lehet a chip is, bár ez ma már nem gond.
Egy külön adapterrel megtáplált hubra dugtam rá a dongle-t. Semmit sem javult a helyzet
Ettől még nem lett nagyobb a beépített előerősítő teljesítménye. Egyszerűbb megoldás egy erősítős szobaantenna vagy egy külön antennaerősítő.
(Legszívesebben innen választanék.)
Megnéztem néhányat, amire a chipset elérhető a linuxtv.org-on, a szokásos AF9015, AF9035, TDA10046, DiB7000 demodulátorral vannak, nagyjából ugyanazt tudják. A Freecom, amit le akarsz cserélni, viszont, ha jól nézem, Zarlink demodulátorral van, vagyis ezeknél érzékenyebb [link]. Én egy olcsó kínait vennék AF9015-tel, az is pont annyit tud, mint ami a listán van, legfeljebb rosszul van forrasztva, de ha van egy hét próbagarancia, akkor az úgyis kiderül. Ja, és írhatnál a Freecom-ra egy árat, ha már úgyse kell, kipróbálnám, hogy tényleg annyira jó-eKi állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
vtechun
veterán
válasz vtechun #7401 üzenetére
na, az en gigabyte u7000-em is dib-es. Előbb teszteltem, az udvaron ha nincs épület előttem, akkor összenyomva az antennát 10 centisre is jön az adás, bent viszont már nagyon kell keresgélnem VLC-vel, hogy jó legyen. Amúgy 1-2 másodperc alatt beugrik a korábban általam említett VLC-s módszerrel a kép. Mindenképpen ajánlom rosszabb jellel rendelkezőknek, hogy VLC-vel nyissa meg dvb-t adott frekvencian, es jarkaljon az antennaval, aztan VLC-n ha pici jelet is vesz, erszre lehet venni. Az rtl-t is tartalmazó transzpondert ajánlom egyébként, mert azon asszem nálam legalábbis alapból TV2-t nyitott meg. Míg a másikon Private Spice-t vagymit, ami ugye DRM-es, és nincs képe VLC-n.
Gyári progi értelemszerűen nem talált semmit. DE vlc-vel amikor megtaláltam a helyes antennapoziciót, akkor már gyárival/egyéb progival is ment tökéletesen. Szóval VLC nagyon jó a helyes antennapozíció megtalálására.
érdekes, mert most megnéztem tokaj fekvését a házunkhoz képest. és tokajtól legtávolabbi szobában tudtam bent is fogni, az említett virágtartós módszerrel, most meg a mellette lévő szobában nem. Kellene a tetőről behúzni vmi jobb kábelt, aminek van fent a padláson normális csatlakozója, aztán lehetne kisérletezni.
Linux alatt szerintetek a Gigabyte u7000-es tuneremmel menne ez a Conax Kártyaolvasó ? Mert akkor lehet befektetnék valami ilyesmibe. Mert szeretnék egyéb csatornákat is fogni/rögzíteni.
[ Szerkesztve ]
-
Samott
addikt
válasz upszilon #7315 üzenetére
En is ilyesmivel jatszadozom mostanaban, ket progi nez ki igeretesnek: Smart Cutter for DV and DVB (van belole ingyenes, de az vizjelezi a vagott videot) illetve a VideoReDo TVSuite H.264... mindketto kepes kockapontosan vagni, es a szukseges reszeket smart renderinggel ujratomoriteni (tehat csak a vagas kornyeken tomorit, minden mast masol ujrakodolas nelkul). Nekem a VideoReDo szimpatikusabb, m2ts-be szoktam kiszedni a cuccot belole, eac3to-val demuxolhato a hang es DirectShowSource-ot hasznalva a video is megetetheto a hagyomanyos avisynth-es megoldasokkal. MKV-ba viszont meg nem sikerult 1080i50 videokat bemuxolnom hiba nelkul (allitolag az mkv nem kezeli jol az 50i tartalmakat).
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.
-
nfsu17
veterán
...Smart Cutter for DV and DVB (van belole ingyenes, de az vizjelezi a vagott videot)...
Ez a progi nekem soha a büdös életbe nem ott vágott, ahol én mondtam neki. Szerintem kutya füle ez a hangzatos "frame accurate cutting", kb annyit ér, mint a sokkal szerényebb és full ingyenes h264 ts cutter. De ha Nálad jó volt, akkor írd le hogy csináltad és nekiesek mégegyszer.
MKV-ba viszont meg nem sikerult 1080i50 videokat bemuxolnom hiba nelkul (allitolag az mkv nem kezeli jol az 50i tartalmakat).
Ez alatt azt érted, hogy nem tömöríted újra, csak mkv-ba csomagolod a már felvett képet és hangot?
Nekem ez szokott mennyi. Valamivel szétszedem a felvett .ts anyagot, majd mkvmerge-vel újramuxolom, de a 25 fps helyett 50-et kell neki megadni. Nekem így úgy emlékszem ment. Újratömöríteni meg nem nagy kunszt, arra van ezer progi, csak időigényes, jobb minőségű nem lesz, de legalább ki lehet vágni akkor már a reklámokat. -
vtechun
veterán
nekem vaslami olyasmi kellene amivel pl. a dunatv-s felvételeket, kisebb felbontásban, deinterlacelve át tudom nyomni xvidbe, úgy, hogy ne csússzon a hang. Valakinek ötlet?
-
Samott
addikt
Smart Cutter for DV and DVB - nehany hete probalkoztam vele, de nem tunt fel hogy ne ott vagna ahol kell... inkabb az volt a gond vele hogy az eredmenyt nem minden jatszotta le pontosan, volt olyan progi ahol a vagas korul akadozott a kep, mas meg hibatlanul lejatszotta. Nem kellett semmit trukkozni vele, csak kijeloltem a vagopontokat aztan elinditottam a processzt. De a VideoReDo ilyen szempontbol sokkal jobb munkat vegez, azert is hasznalom mostanaban azt.
Mkvmerge nem muxolta helyesen az anyagot (igen, en is 50fps-el probaltam), egy 2:12 hosszu video+hangbol 2:10 hosszut csinal es elcsuszik a hang. GDSMux normalisan megcsinalja, de azt az mkv-t megint csak nem jatsza le minden hibatlanul. Szoval inkabb marad a cucc m2ts-ben.
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.
-
nfsu17
veterán
Legalább Nálad megy.
Beszéltem olyannal is, akinek meg a tsdoctor vágó része megy jól, azaz nagyon pontosan tud vele vágni. Kipróbáltam, nekem azzal sem pontos.
Beleszólhat a dologba, hogy ki mivel vesz fel, milyen beállításokkal? Szerintem nem, hiszen felvevéskor semmit nem lehet beállítani, max hogy mi legyen a kimeneti formátum. Ha meg mégis beállítod, hogy mondjuk legyen a hang mp3, akkor az már átkódolás, az meg nem a nyers stream.
-
upszilon
őstag
Az a lényeg, hogy nemsokára jön az Avidemuxból az új, 3.0-ás verzió. Az fogja tudni. Most a 2.5.4-es van, de az nem tudja a fullHD-s mp4-es anyagot. Viszont az összes többivel tökéletes!
Egy dolgot ajánlok a figyelmetekbe még: Kell a Mediainfo, mert mással nem tudtam kiíratni a hangcsúszás (Avidemuxban korrigálható) értékét, csak vele.
-
Darahian
tag
Hali!
Ma beruháztam egy alcor DTV HD USB TV tunerre. Amikor hazahoztam, akkor kezdtem el agyalni, merre is van tulajdonképpen a szegedi adótorony. Google earth segítségével betájoltam az irányt - nem lettem éppen boldog az eredménytől, ugyanis hiába vagyok ~1,5km-re az adótoronytól, ha a szalagpanelünk hossztengelye szinte hajszál pontosan a toronyra mutat, szóval egyik ablakunkból sem tudok konkrétan rálátni. Azért adtam a 15cm-es kis bot antennának egy esélyt, persze nem találta meg a kódolatlan adók közül, csak a Duna TV HD -t...
Lehet hogy hülye kérdés, de csak felteszem, mert sem elektronikához, sem rádiótechnikához nem konyítok egy tapodtat sem...
Szóval: nekem is elég lenne egy ilyen ~500ft-os Tescos csodaantenna?[ Szerkesztve ]
"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln
-
zhagyma
őstag
válasz csendes #7415 üzenetére
Nekem van egy Zarlink MT352 demodulátoros USB2-s tunerem. Régi darab (2005) ... Ez nem a demodulátor miatt volt jó a maga idején, hanem azért mert samsung gyártású RF rész van benne "fémkalitkában". Egyébként az újabb RF tuner chip, integrált demodulátor generáció "érzékenyebb" tunereket eredményez (Xcevie, Trident = ilyenem van). Ezeket használja az LG / PHILIPS a "lapos" TV-kben is. Az intel demodulátorokkal az baj, hogy többnyire öregecskék és a kapcsolódó ábrákon feltüntetett kiegészító áramkörök is ehhez igazodnak. Egy modern RF tuner chip-hez nem szükséges előerősítő, mivel bőven tudja a szükséges erősítést. Ez elé betenni mégegyet vétek: több zaj / több torzítás és az analóg jel láncban óhatatlanúl bekövetkezik túlvezérlés amit már nem képes kompenzálni az RF AGC sem.
-
nfsu17
veterán
válasz Darahian #7426 üzenetére
Ne add fel.
Forgasd ide-oda, tedd-vedd, nekem az sem mindegy, hogy a mostani helyzetben van-e, vagy 3cm-rel arrébb, ahol máris gyengébb a jel. Mondjuk nekem leadtek "keksz" van, de ezt is kellett vagy hetekig tologatnom, míg egy helyet találtam az asztalom körül, ahol jó.
A tescosat én is meg akartam venni, persze nem találtam sehol. Amúgy az olyan olcsó, hogy ha megy a szekrény aljába, mert nem vált be, még az sem nagy pénzkidobás. -
upszilon
őstag
válasz zhagyma #7427 üzenetére
Egy modern RF tuner chip-hez nem szükséges előerősítő, mivel bőven tudja a szükséges erősítést. Ez elé betenni mégegyet vétek: több zaj / több torzítás és az analóg jel láncban óhatatlanúl bekövetkezik túlvezérlés amit már nem képes kompenzálni az RF AGC sem.
Hüm-hüm, most aztán jól összekevertél. Mégis, milyen (itthon kapható) típust ajánlanál, ami egészen biztosan jól erősít, kellően érzékeny?
-
Darahian
tag
Tulajdonképpen nem is én lennék a kérdés, hanem faterom. Neki lett volna ajándék, csakhogy
1.) gondoltam kipróbálom, hogy ne legyek teljesen kuka a témában, mikor
2.) az Ubuntus gépére installálom. de sajna
3.) nekem is megtetszett a cucc, ráadásul - hogy ne legyen már olyan könnyű dolgunk)
4.) faterom Orosházán lakik,
ami Szegedtől is, Békéscsabától is meg Szentestől is nagyjából egyforma messze van...Így pillanatnyilag ott tartok, hogy kikísérletezem magamnak itthon, aztán veszek Neki egy másikat, valószinűleg kültéri antennával (vagy ha olyan drágán jön ki inkább kap egy pulcsit azt ossza be )
"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln
-
zhagyma
őstag
válasz upszilon #7429 üzenetére
Nem nagyon szeretnék vásárlási tippeket adni, mivel az "érzékenység" és annak következményei digitális esetben nagyon távol vannak az analóg beidegződésektől. Ezért ítéletemet szubjektív "megérzésnek" minősíteném. Sajnos nem annyira befolyásolja egy tuner szubjektív "érzékenységét" az analóg jelfeldogozás minősége, mert nincs egyenes arányban a digitális videó hibamentességével. Labor körülmények között is nehéz összehasonlító méréseket végezni, mivel sok esetben digitális algoritmusok dolgoznak az analóg jelen. Például analóg AGC-s előerősítés / keverés után a Xceive XC5000 RF chip a középfrekvencián (36 / 40 MHz) "jeltisztítást" végez tisztán digitális úton DSP-vel ( A/D -> digitális manipuláció -> D/A ). Ennek a hatását részletes analóg mérésen alapuló eljárással elég hosszadalmas lenne kideríteni.
Korábban elkövettem két DVB-T DX vételt botantennával a Zarlink demodulátoros tuneremmel: [link] [link]
Szerintem "érzékenyebb" a mostani tunerem: Hauppauge WinTV HVR 930c
RF tuner
Demodulátor
USB2 Bridge: em288x[ Szerkesztve ]
-
vtechun
veterán
tudja valaki xbmc-pvr -be hogyan lehet belőni backendnek pl. a tvheadendet? mert sehol sem találom az erre vonatkozó szekciót.
-
upszilon
őstag
Mondjatok nekem lécci ingyenes, de jó tv-progikat.
-
ToBeY
nagyúr
Hello
Tudtok ajánlani olyan tvtunert ami DVB-C DVB-T tudja?De az is elég ha csak DVB-C tudja -
csendes
őstag
válasz zhagyma #7433 üzenetére
Jó, de az XC5000 és a Trident DRX 39xyK "3 in 1" nem belépő szintű chipek. Az AGC-t (automatikus erősítés szabályozás visszacsatolással) és az előerősítést nyilván úgy lőtték be az Intel CE 9500-nál, hogy ne vezérelje túl a jelet és olyan tunert használnak (Maxlinear MXL5005, ősrégi, de a célnak megfelel), amihez kell. A tuner chip-be beépített előerősítő és DSP (digitális jelfeldolgozás) nagyon klassz dolog, de a belépő szintű USB-s DVB-T vevőkben melyikben van így és nem csak a demodulátorban van a DSP? Az Intel folyamatábrán is látszik, hogy ott a demodulátor vezérli az AGC-t.
Rendben, hogy fontos a tuner is a gyors csatornaváltáshoz meg hogy ne romoljon a jel/zaj viszony, de mégis a demodulátor érzékenysége, a küszöb jel-zaj viszony a kritikus a digitális vételnél, mert azon csak jobb antennával lehet javítani, erősítéssel nem.
Szóval szerintem a WinTV HVR 930c legalább egy kategóriával feljebb van a belépőszintnél és ez az árban is megjelenik.Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
mezis
félisten
válasz vtechun #7406 üzenetére
"nem is nagyon tudom elkepzelni, hogy a tuner 5 masodpercig magaban tartsa az adast es csak utana nyomja ki"
Fantáziádat tágítandó: saccold meg, hogy mennyi memória kell 5 másodpercnyi, tömörített video tárolásához. Ha meg eleve digitálisan folyik be a műsor a tunerbe, akkor eleve kötelező pufferelni.
mezis
-
zhagyma
őstag
válasz csendes #7441 üzenetére
" ... és az előerősítést nyilván úgy lőtték be az Intel CE 9500-nál, hogy ne vezérelje túl a jelet ..."
Nem lehet így belőni, csak egy átlagra (EEPROM firmware). Tedd bármelyik tunert egy WiFi antenna / GSM telefon mellé. . Egyébként az MXL5005 "annyira régi", hogy külön kezeli a VHF / UHF frekvenciákat, míg modernebb tunerek végigmennek az egész sávon (több normásak)
" ... Az AGC-t (automatikus erősítés szabályozás visszacsatolással) ...z Intel folyamatábrán is látszik, hogy ott a demodulátor vezérli az AGC-t.... "
Kétféle AGC-t használnak. Az RF AGC az RF bemeneti jelszint függvényében vezérli pre-amplifier-t. A szabályozható előerősítő akkor jó, ha a lehető legkisebb zajszinttel csak a szükéségeset erősíti. Ez a két kritérium azért fontos, mert az egész "analóg lánc" zaja döntően a bejövő jel zajától és az előerősítő által termelt zajtól függ. Aki tervezett már áramkört az tudja, hogy nem egyszerű kérdés egy erősítő zajának minimalizálása széles jelszint / erősítés / frekvencia tartományban (kompromisszum).
Az IF AGC a demodulátor működéséből fakad (DVB-T). Az RF chipből kijövö IF jel (36 / 40 MHz) COFDM modulált alapsávi jel, amely 6048 db QAM64 jel és 769 db pilotvivő szuperpozíciója (8K vivős rendszer). . A DVB-T demodulátor a szimbólumidő alatt kiértékeli a 769 pilotvivő szintjét (spectrum trapézábra "beszakadások") és dönt az IF AGC értékről. A döntés lényege: mikor tudok több hasznos vivőt helyesen demodulálni. DVB-T vétel esetén az egyes vivők és a reflexiók minden vivőre másképpen hatnak (gyengít / erősít). A bejövő 6/7/8 MHz-s RF sávszélességben a vivők között "hihetelen" nagy különbségek vannak. A jelvivők között elszórt pilotvivők szintje tájékoztatja a demodulátort, hogy várható hibákról és ö dönt az IF AGC formájában. A tunerben (RF, demod chip) integrált firmware nyilván adhat lehetőséget ezek paraméterezésére is. Ha az IF AGC segítségével "kiegyensúlyozta" a COFDM demodulátor a bejövő jelszintet (a lehető legtöbb digitális információ kinyerése a vivőkből), akkor jöhet a DSP és fourier transzformáció, hibajavítás a digitális stream előállítására. Ebből látszik, hogy a demodulátor nem analóg módon értelmezett jel/zaj viszony szerint dönt, hanem a pilotvivők eltérő szintje alapján az IF AGC értékéről. Mind a 8K vivő soha nem lesz azonos jel / zaj viszonyú.
Az alap tunerekben pár évre visszamenöleg is VHF/UHF frekvenciát együttesen kezelő modern tunerchip van, még a kínai óccsóba is (NXP / Microtune). Ne csak a linuxtv wiki-ből indulj ki mert lusták a dokumentátorok és csak a nagy tömegben eladott hozzáférhető (firmware / driver kód opensource, a gyártó által engedélyezett) chipek támogatottak. De például Xceive 5000 driver is van és elég jól kievesézték / korrigálták a hibákat: [link].
[ Szerkesztve ]
-
zhagyma
őstag
válasz zhagyma #7443 üzenetére
" ... Az RF chipből kijövö IF jel (36 / 40 MHz) COFDM modulált alapsávi jel, amely 6048 db QAM64 jel és 769 db pilotvivő szuperpozíciója (8K vivős rendszer) ..."
Mod: Az RF chipből kijövö IF jel (36 / 40 MHz) a COFDM moduláció következtében 6048 db QAM64 jel és 769 db pilotjel szuperpozíciója (8K vivős rendszer)
[ Szerkesztve ]
-
zhagyma
őstag
A tuner "beállítási" ideje az RF chip (5-10ms)/ demod chip beállításától (szinkron érzékelési idő = 5 db 188 byte-s ts csomag hibátlan demodulálása + szimbólum idő = DVB-T superframe detektálása). Ez saccra N*100 ms. Aztán annyi ts csomag összevárása, amennyit a lejátszó program pufferel. Ezután demultiplexelés. Ezután össze kell várni anny öszetartozó videó / hang ts csomagot, hogy a videó / hang kódek el tudjon kezdeni dekódolni. Amikor összejön az első képkockányi anyag, akkor kezdődhet a megjelenítés. Ez akár 5s-ig is tarthat. Nem a tuner a döntő láncszem folyamatban, de egy célhardver / szoftver (TV, STB) nyilván gyorsabb.
-
nfsu17
veterán
válasz zhagyma #7445 üzenetére
Lehet, hogy hülyeséget írok, de leírom.
Nekünk itthon úgy néz ki, hogy: az analóg adáson jön legelőbb a kép.
Aztán a tévéhez kötött STB 1-2s-al később adja azt, amit az analóg.
Nálam van a DVB-T, itt 10s-al később jön az adás, mint analógon. Tegnap az átadási ünnepségen már rég hallottam a fánfárokat a nappaliból, mire hozzám "ideért" a kép. -
csendes
őstag
válasz zhagyma #7443 üzenetére
Köszönöm. Van olyan olcsó USB-s vagy PCI-s DVB-T vevő (nem hibrid és 10 ezer Ft alatt), aminek a tuner chipjébe beépített RF AGC, illetve DSP van? Nálam a GSM/WiFi nem zavar, csak a villanykapcsolók.
Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
csendes
őstag
válasz vtechun #7437 üzenetére
Nem próbáltam, de azt hiszem, hogy a pvr-testing-nél valamilyen addon kell, például a "tvheadend client" addon-t kell telepíteni, illetve engedélyezni. Elvileg ez megy az XBMC valamelyik menüjéből, talán TV-TV Addons. De ez függhet a skintől, meg hogy éppen mikori teszt verziót telepítettél. Ubuntura vannak olyan csomagok ahol ez már telepítve van, például:[link]. Először az eredeti skin-nel érdemes próbálni.
[ Szerkesztve ]
Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
Új hozzászólás Aktív témák
- HP EliteBook 845 G8 Tartós Fémházas Laptop 14" -60% Ryzen 5 Pro 5650U 6mag 16/512 FHD IPS Matt LTE
- HP EliteBook 845 G7 Fémházas Laptop 14" -45%Ryzen 5 PRO 4650U 16/512 FHD IPS SURE VIEW
- HP Elitebook 840 G8 i5 1145G7 / 32GB / 512GB / hibátlan!
- Nethome Plus, klíma wifi modul
- LG OLED55C12LA 2 ÉV GYÁRI GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest