Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsip

    addikt

    válasz sakal83 #26 üzenetére

    az már megtörtént elsejével mindenkinél. Év közben remélhetőleg mindegyik emel még legalább 2-3 lépésben... :(((

    -

  • Chaser

    titán

    válasz sakal83 #26 üzenetére

    ezen a piacon olyan hatalmas verseny nincs
    és ha csökkentik a kapacitást gondolom annak is vannak hátulütői
    mondjuk ez a ram tényleg olyan, volt már iszonyat mélyponton és volt horribilisen drága
    mióta megvettem a 2x64mb sd-met úgy ezer éve 45e körül fél tréfával, és rá pár hónapra felét sem érte mindig ez van :d
    nagyon érdekes, hiába romlott a ft sokat - most mondjuk jobban áll -, de a ddr4 árak ennek ellenére itthon is lementek az 1-2 évvel ezelőttihez képest, úh. globál biztos szépet esett az ár

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • KROK640

    veterán

    válasz sakal83 #30 üzenetére

    nem tudom milyen RAMot szereztél (1000ft/GB nagyon jó), de én dec végén én 16GB 3200MHZ-es GSkill Aegist vettem 20K.-ért 3 év garral. Szerintem már az sem volt rossz ár.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz sakal83 #42 üzenetére

    A Ryzennel az AMD tényleges fejlődést hozott, felrázta a piacot.
    Gondolj csak bele, az Intel évekig elvolt a 4 maggal (most nyilván I5/I7-re gondolok főképp) gyakorlatilag a C2Q-tól az I7 7XXX-es szériáig (közel egy évtized!) ugyanazt a 4 magot kaptad a pénzedért, maximum volt benne HT is (de már a 1st gen I7 is 4C8T volt), de lényegi fejlődés nem volt. Aztán jött a Ryzen, az Intelnek össsze kellett szednie magát magszámban, és azért sikerült is neki : 10th genre már az I5 is 6C12T lett. Ez 3 generáció alatt komolyabb fejlődés mint előtte 7 generáció volt, amikor jóformán csak átnevezett CPUkat kaptunk.
    Na most ennek megvolt az előnye és a kérdéses haszna, meg az árnyoldala is.
    Az előnye az volt, hogy egy viszonylag régi CPUval is el lehett lenni. A kérdéses haszon a sok mag volt, ha nem támogatták a szoftverek. Az árnyoldal pedig az, hogyha nagyon elkezdenek a sokmagra optimalizált szoftverek jönni (játékoknál inkább a magas órajel a nyerő) akkor jöhet a kényszer CPU csere.
    Valamerre viszont el kellett indulni a fejlődésbe, mert a DDR4 bevezetését kivéve évekig csak CPU átnevezések meg minimális reszelgetések történtek csak. Viszont úgylátom, hogy mostanság mindkét gyártó visszatalált azért a MHZ-ek növeléséhez is, hiszen már mindkét gyértónál, ha csak turboban is, de mág 5GHZ vagy azt meghaladó órajelek is vannak. valamint elindultak az érdekes irányok is, az AMDnél a 3D cache, az Intelnél a P és E core design. Ennek persze előbb utóbb meglesz az a hátránya, hogy gyorsabban avulnak el a gépek, és nem lesz elég 7-8 évente platformot cserélni, hanem 3-4 évente vagy sűrűbben kellhet majd, de cserébe sokkal látványosabb is lesz a fejlődés.
    Egyébként a válság, a chiphiány, fizikai korlátok, a konzolok korlátjai és egyéb dolgok miatt nem hiszem, hogy a fejlődés olyan szintre gyorsulna mint '90-es évek második felében és a 2000-es éve első felében, hogy egy 2-3 éves gép már használhatatlanul öregnek számított.
    Az előző gépem 7 évig húzta egy facelifttel (új VGA + RAM), az azt megelőző 5 évig úgy, hogy hpzzá sem kellett nyúljak, az azt megelőző (Athlon XP) szintén 7 évig igaz ott még több apróbb fejlesztéssel és komoly tuningal. Ha ebből indulok ki, akkor jó eséllyel a mostani gépem (I5 10400F 6C12T, 32GB RAM, RTX3060 12GB, 1.5TB SSD, 6TB HDD) is lazán kihúzza 5 éves koráig vagy tovább, azaz még 3+ évig, anélkül hogy haszálhatatlanra avulna :)

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák