Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz ígyvanferi #45647 üzenetére

    Az együttműködését egy órával hogy kell elképzelni?
    Pontosan, ahogy írtad. Ahogy csatlakoztatod a footpodot, három beállítást lehet megtenni. Van ugye a kalibrációs faktor amit már leírtam, emellett pedig van egy táv és egy tempó beállítás, ahol azt tudod kiválasztani, hogy tevékenységnél mi számítson, ezeknél pedig három opció van. Soha ne a footpod számítson, csak beltéren számítson a footpod (pl. futópad), illetve hogy mindig a footpod számítson. És akkor emellett a tevékenységnél eldöntheted, hogy maradjon-e GPS vagy sem. Ha bekapcsolva hagyod, akkor rajzolja a GPS tracket és ugyanúgy viszi Stravara, stb... mint előtte. Én itt annyit csináltam, hogy a GPS+GLONASS-t visszavettem "Csak GPS"-re így kevesebbet fogyaszt az óra, de ha valakit nem érdekel a track, teljesen kikapcsolhatja a GPS-t és akkor minimális lesz az óra fogyasztása, kb. mint valami beltéri súlyzós tevékenységnél.

    A Stryd grafikonjai csak a saját programjában láthatók?

    Ez olyan is-is. :) Maguk a Stryd adatokat látszanak Garminon, Runalyzeon és más platformokon is. Ilyen pl. a power, form power, leg spring stiffness, ground contact time, stride length, cadence

    Belegondolva, nekem valahogy úgy lenne ideális (és nem feltétlen logikus), ha az útvonalat kiköpné az óra magából, de a távolságot a footpod felülírná, ezért egyrészt az órán a pontos pillanatnyi tempót látnám, másrészt utólag a logban is összemixelné egybe ezeket, grafikonnal, mindennel, és nem kellene két helyen nézegetnem az adatokat, útvonalat.

    Ugyanakkor vannak olyan grafikonok, amiket kifejezetten a Stryd fejlesztett és csak a saját "Power Center" felületükön látszik, mivel a saját algoritmusaik számolják. Ebből a leglátványosabb a "Power duration curve", amiben gyakorlatilag az összes korábbi futásod van összesítve és ez alapján próbálja besaccolni, hogy milyen időtartomon, milyen teljesítmény leadására vagy képes, aztán itt szabadon választható időszakokat össze is lehet vetni egymással. Például tudod, hogy tavaly mikor végeztél egy 8 hetes kigyorsítást egy versenyre, meg idén mikor végezted és össze tudod vetni a kettőt:

    Ez nálam nem túl látványos, mert én fixen 21K-ra edzék, szóval 10K-n se vagyok számottevően gyorsabb mint 21K-n. Például az idei Vivicittan 7K@3:41, 10K@3:46, 21K@3:51, szóval hiába harmada a táv, nincs hozzá elég tempóm, de legalább tudom tartani 1,5 óráig. :D Viszont ha valaki mondjuk gyúr 10K-ra meg 42K-ra is, akkor ez a grafikon sokkal izgalmasabban is tud alakulni és akkor ahogy húzza rajta az egeret az X tengelyen, láthatja, hogy milyen időtartamú versenyre, milyen teljesítményt célt érdemes belőnie.

    Meg most már van Race Calculator, ami igaz még csak béta, de elég korrekt. Beadhatod a verseny adatait (tengerszint feletti magasság, hőmérséklet, páratartalom), aztán vagy időbeli célt szabsz meg vagy teljesítmény belit. Ha teljesítményre adod meg, akkor megmondja, hogy kb. mennyi lesz az időd, viszont meg is fordíthatod. Szóval ha idő célt adsz, megmondja mekkora teljesítményt kell leadnod és hogy ez mekkora erőfeszítést igényel.

    Nekem pl. 320W környéke kellene az 1:20 alatti FM-hez és ezt igencsak megterhelőnek írja és valóban az is. ;] A bónusz pedig, hogy ha van GPX/TCX fájlod akkor azt be is tudod tölteni és akkor a szinttérkép alapján látod a teljesítményt célt ami most ezen a képen teljesen sík:

    Most pl. Bordányban volt egy edző félmaraton az 306W volt és 1:21:50 lett a 21,1 km. Tavaly decemberben a szegedi FM ami meg 1:20:36 lett 313W-on ment, szóval van benne ráció.

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák