Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz Locutus #142 üzenetére

    Nos, megvettem ezt a Trendnet TV-IP751WIC kamerát.

    Egyelőre vegyesek az érzéseim.

    Kezdjük azzal, hogy 90 euró, és vegyük úgy, hogy ezzel arányos a képminősége. 640x480@20fps max, jpg-be. Nem nevezném rossznak, de nyilván nem egy HD valami. Maradjunk abban, hogy arányos az árával, ezzel nincs annyira gond. (tévedés ne essék, megfigyelési célokra a 640x480 bőven elég, ezt még lejjebb is vettem 320x240-re, így pl nincsenek 10kb-osak se a képek)

    Az Infraledek jól működnek végülis, de az 5-7 méter az kb annyira igaz, hogy olyan 3 méterig még felismered az arcot tök sötétben, attól messzebb már inkább csak paca. Szal még ezt sem rónám fel neki igazából ebben az árban.

    Ami pozitivum még, hogy tényleg gyorsan wifire lehet bökni, és saját webcímmel webes felületről, valamint mobilról is bárhonnan elérhető.
    A cloud szolgáltatás ennél annyit jelent, hogy átmeneti tárolója van, tehát lövi a képeket a beállítások szerint, de azokat egyből utána le kell küldje vagy emailben, vagy ftp-re. Tehát nem X GB tárhely, és ott férsz hozzá, hanem muszáj saját FTP tárhelyet, vagy emailt fenntartanod ehhez.

    Ofkorz a helyi hálóra is tud menteni, de ehhez egy gépnek így mindig kell mennie mellette. Ezt vagy szintén a cloud szolgáltatásból egy ott futó ftp-re, vagy a securview programot a gépen szerverként futtatva lehet megtenni. Itt említeném meg, hogy ebbe a securview proba még nem sikerült életet lehelnem, egyszerűen nem tud kapcsolódni a kamerához. De gyanúm szerint itt a windows firewall baszakodik velem, majd ma még kísérletezek vele.

    Ledek kikapcsolhatók rajta, felszerelése jó, bár az adapter kábele elég rövid. Leirás és programok csak CD-n vagy online, így kénytelen voltam neten vadászni mindent hozzá, mivel nincs optikai meghajtóm... de végül ezzel se volt gond.

    Térjünk át a nagyobb problémákra.
    A webes interfészről sokmindent lehet állítani, de sajnos semmit sem elég jól. A mozgásérzékelő érzékenységét, területet is lehet állítani, de úgy vettem észre, hogy vagy szinte semmire se reagál (vagy későn), vagy még akkor is lő 50 képet, ha csak a fényviszonyok változnak valami miatt...
    A rögíztési házirend a másik problémás hely. Tud FTP-re feltöltést. Ez eddig ok. Vagy manuálisan, vagy automatán. Vagy időzítve, vagy mozgásérzékelő szerint. DE ezeket kombinálni nem tudja... szal nem tudom beállítani pl, hogy csak éjszaka ÉS csak mozgásérzékelőre csináljon képeket. Ez már eleve túl sok felesleges képet és forgalmat jelent. Emailben még ennél is korlátozottabbak a beállítások, sikerült is szétspammelnem 10 perc alatt vagy 1000 képpel (1 kép per email) a címemet :DDD

    Itt jönne a képbe a securview pro ugye, amiben sokkal több állítási lehetőség van ehhez, de egyrészt nem tudtam életet lehelni még bele, másrészt ugye ez megköveteli, hogy a helyi hálón PC fusson mellette (vagy legalábbis valahol).

    Szal pont az a feature esik ki, amit szerettem volna használni, a webtárhelybe rögzítés, megfelelő policyk alapján.

    Igy egyelőre afelé billen a mérleg, hogy küldöm vissza az amazonnak így ahogy van, és majd bepróbálkozok egy másik márkával is. Nem tudom pl, hogy a dlink, tplink stb cloud szolgáltatása fejlettebb-e ennél?

    [ Szerkesztve ]

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák