Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • faki_

    senior tag

    válasz vacs #25172 üzenetére

    Hikvision HiWatch HWC-P120-D/W2.0W

    - Elég gyászos kezdet volt, egy kártyát sikerült elsőre betolni az aljzat alá, beleesett a kamerába, ki már nem jön csak szétszedéssel. Ennek nem láttam a mikéntjét, nem vállaltam be. Kétkártyás lesz. :) Nem mondom, hogy ügyes gyerek vagyok, de hasonló bénázásra még nem volt esélyem noname dzsunka kütyüknél sem.
    - A Hik-Connect és az Annke Vision is megtalálta a hálózaton vezetékes kapcsolattal, de aktiválás után off-line-nak jelezte. Valószínűleg szerepet játszott, hogy alapból a 192.168.1.64 címet sajátítja ki, viszont az én routerem a 192.168.100.1-től oszt.- Ezen az SADP segített, ebben át lehet írni az alapértelmezett IP számot. A program Linux alatt a wine segítségével minden plusz macera nélkül fut, nagyon köszi Hikvision!
    - Innentől megy, de csak helyi hálón és nem lehet csatlakoztatni a felhőhöz! A típuslistában nem szerepel, vezetéknélkülieket választva keresi a kamera wifi-jét, ami természetesen más, így nem jó. Vezetékest kijelölve nem kapcsolódik. A https://www.hik-connect.com/devices/page oldalon a sorszámra azt írja, nem adható hozzá.
    - A router menüjében továbbra sem látszik, így port forwardot sem enged beállítani, ami viszont kellene az rtsp eléréséhez kívülről. A webes felületét el lehet érni.
    - Megoldás: a DHCP-t is be kell klikkelni az SADP-be vagy a webes felületen, illetve beírni a sokadik jelszót. Amíg ez nincs meg, az ntp szinkronizálás sem megy.
    - A saját AP-re nem tudtam csatlakozni semmilyen jelszóval, a wifit csak a webesen tudtam beállítani. Ilyenkor más lesz a mac, ill. IP cím, mint ethernet porton keresztül.
    - Linuxos Chrome alatt a webes felületen nincs live view (Annke C500-nak sem, de C800-nál van és az magyar nyelvű is).
    - A kártyatartó környékén jelentkezett egy másik hiba is az egyik kameránál. A gumi kisajtó visszacsukás után, le-fel pásztázáskor többször is kimozdult egy nagyon minimálisat, ami elég volt ahhoz, hogy a lefelé mozgásban megakadályozza a lencsét. Ez egy, pl. áramszünet utáni újrainduláskor elég gáz, mivel csak helyben orvosolható, különben nem megy alsó állásba. Nekem nem tragikus, mert fejjel lefelé lesznek, úgy nem érdekes, ha mégis, akkor levágom az ajtót, de nem jelentkezett többször a hiba.
    - Nem találok lehetőséget az éjszakai/nappali manuális váltásra (csak webesen), pedig jó lenne, mert ellenfényes helyzetekben akadnak gondok. Ezt leszámítva a nappali képe jó, éjszakainál a kisebb felbontás felejtős és érdemes figyelni, hogy ne legyen közeli belógó rész, mert hazavágja a képet.
    - FTP-t nem ismeri, személyfelismerés nincs, mozgáskövetés és ONVIF van, utóbbi a webes felületen kapcsolható be.
    - MotionEye alatt jelentősen késik a képfolyam (min. 1-2 perc, de néha több). Ugyanitt a C800 is késik kb. fél percet, a C500-ak pontosak! Miért??? Nem fogom használni így, csak kíváncsi vagyok rá.
    - A hatalmas plusz, az a baromi nagy látószög. Átlagos lakóhelyiségekben gyakorlatilag fix kameraként is megállja a helyét, nem szükséges pásztázni minimálisat sem. Jól elhelyezve faltól falig minden látszik.
    - Hab a tortán, hogy egy alkalmazásban kezelhetem a kültéri Annke kamerákkal.
    - Gyanús, hogy itt elárazták, de kiküldték őket és továbbra is rendelhető. Hasonló 2.8mm-est is csak több mint dupla ennyiért látok legolcsóbban. Szerintem ezért a kicsivel 10e Ft alatti árért majdhogynem ajándék (és egy apró bizbaß mellérendelésével, 10e felett ingyen küldik easyboxba).

Új hozzászólás Aktív témák