Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz Lacielvtárs #83773 üzenetére

    A lényeg,hogy a te ízlésedet kielégítse az adott hangmegjelenítő,hogy az most csak front,vagy netán subb támogatással történik,az mindegy.
    Én sem használok mindig szubbot,jelenleg a szobaakusztikát céloztam meg,ebben látom a legnagyobb potenciált,hogy minél többet ki tudjak hozni az adott lehallgató helyiségből.Aztán kezdődhet az agyalás,kell-e szubb vajon zenéhez,vagy nem.

    Mindenkinek

    Nincs örök érvényű szabály a hifiben,mindig jönnek új dolgok a felszínre,vitákat generálva,de sok tapasztalat viszi előre az embert.Nekem kifejezetten tetszenek "átlagos",home made,diy megoldások is,sok helyen jártam már és tudnak kifejezetten jó rendszereket összerakni emberek,sokkal jobban tetszenek és adok a véleményükre,mint drága készülékekkel semmi logikus,szinergikus szisztéma által összedobált rendszereket birtokló társaiktól.
    Szerintem ;)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Lacielvtárs #83773 üzenetére

    Egyébként, ha a CXU menüje tényleg egy az egyben olyan, mint az Oppo menüje, akkor elég sok minden állítható a hangot illetően. Eleve - gondolom - te többcsatornásként működteted a CA lejátszót, így minden egyes hangsugárzó pozícióját, távolságát megadhatod, de még a méretüket is. A "subb" elhelyezkedésénél ugyanez a helyzet. A vágási frekvenciával együtt. Ha viszont átállítod kétcsatornás (vagyis sztereóra), ott alapból szürke lesz a subb ikonja, de manuálisan visszateheted a rendszerbe. És szintén pozícionálhatod.
    Persze mindez szinte felesleges, hiszen gondolom az AVR-en mindez ugyanígy, vagy még részletesebben megtehető. Tehát akár a kis Dune-vel is. Szóval őszintén nem értem, hogy miért ne lehetne akár sztereó üzemmódban a hangsugárzókat térben elhelyezni (és azt sem, hogy erre mi szükség van?). És érdekes módon 20-30-40 évvel ezelőtt, amikor mondjuk az erősítőre egy analóg lemezjátszót kötve hallgattunk zenét, és semmilyen szoftveres megoldások nem álltak rendelkezésre, nemhogy HTPC, meg ilyenek, mégis lehetett olyan csoda hangokat produkálni (akár nevetségesen kis büdzséből), hogy a fal adta a másikat!

Új hozzászólás Aktív témák