Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz vfo7 #79 üzenetére

    Bocs, de a csoves erosito a Hi-Fitol (High Fidelity) jo messze van - ugyanis a csovet azert szeretik, mert foleg a melyebb tartomanyokat tetszetos modon atgyurja.

    DRM is theft

  • rii

    nagyúr

    válasz vfo7 #79 üzenetére

    Ez már a lónak az az oldala, ahová nem akarok esni!
    Ha ezen a terülten ilyen maximalista, igényes lennék, akkor az megkövetelné, hogy minde n másban is. Ugyanis én az egészséges egyensúly híve vagyok!

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • DDL

    őstag

    válasz vfo7 #79 üzenetére

    Basszus akkor az én kb.30l-es Spendorjaim nem hifik. Azért nem keseredem el, mert igaz, hogy nem hifi, hanem audiofil felső/HIGH-END alsó ketegória.
    Szóval ezt így kijelenteni nem lehet.

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • DDL

    őstag

    válasz vfo7 #113 üzenetére

    Te, figyel haver (álá HOFI)! :) Ismered a Spendorokat? Hm? Ezeken nem szabada hallatszania a lábpedálnak a számadatai alapján (60Hz -3dB). Oszt mégis hallatszik... Igaz kell hozzá erősítő is. Hál' isten tudok ilyet csinálni :) AZt elismerem, hogy nem olyan szép mint egy ProAc Response 2.5-ön, de ez végül is csak kétszer annyiba kerül mint a Spendor. Ezért csinálom a Response klónt. De bassus a Response is csak kb. 40l-es (ha jól saccolom). Itt vmi nem ok ezek szerint. Vagy süket vagyok. Mondjuk az egyik fülemre majdnem :)

    De mondhattam volna az Audio Note AN-E/Spx-et is

    Egyébként meg megedte a fene a mély basszust, ha ami fölötte van az a sírba kerget. Ilyen nagy dobozok (100l) már 3 utasak és nehéz megcsinálni jól.

    Neked milyen KEF-ek vannak?

    Üdv: DDL

    [Szerkesztve]

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • DDL

    őstag

    válasz vfo7 #146 üzenetére

    Sajnos ezek a mai spendorok nem azok a Spendorok :O


    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • toeri

    aktív tag

    válasz vfo7 #149 üzenetére

    Igen, ez sokkal jobb megközelítés, csak nem szabad elfelejteni, hogy azért, mert egy paramétert nem mérünk, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik; sőt azt sem jelenti, hogy nem mérhető. De ez inkább valami Super-HiFi szemlélet, s nem feltétlenül azonos a lépten-nyomon tapasztalható HE-vel. (Amit én le-hájend-eztem, és ami nem az én érvem és álláspontom, csak egy nagyon elterjedt álláspont.) Viszont amíg a HiFi-re van egy objektív keretrendszer, addig erre nincs. Senki sem veszi a bátorságot (néhány önjelöltet kivéve -és persze itt nem a jelenlévőkről beszélek), hogy akár csak megpróbálja az (alap)követelményeket számszerűsíteni. Az önjelöltek meg ált. elvéreznek azon, hogy nincs egyetértés még abban sem, hogy mely már ismert paraméterek milyen súllyal essenek a latba. Csakhogy az egyetértés hiánya viszont nem jelenti azt, hogy ne lennének definiálható műszaki paraméterek.

    Mondok egy példát, hátha úgy érthetőbb. Tegyük fel, hogy valakinek olyan a hallása, hogy zavarja egy nagyfrekvenciás jel, ami semmilyen mérhető (mármint hétköznapi eszközökkel) átviteli problémát nem okoz egy futómű - DAC összeköttetésben, de ha tudjuk, hogy mit keresünk, akkor kiderül, hogy ott kúszik át a koaxon. Ez eddig indokolható és -ha nagyon akarjuk- mérhető. Fizikailag létező események körébe sorolható valami. Elvileg ugye a DAC-ot nem zavarja, ő ettől még helyesen értelmezi a bitfolyamot és mindig ugyanazt állítja elő a kimenetén. De mégis egy zavar, ami átkerült egyik készülékházból a másikba, holott semmi keresnivalója ott, és okozhat nem várt működési zavarokat máshol. (Mondjuk már az analóg részeken.)

    Más kérdés, hogy kinek mennyire érdemes ezzel foglalkozni, hiszen ha valaki ennyire érzékeny, akkor az ő zenehallgatási élményét olyan külső tényezők is befolyásolni fogják, amikre a készülék-tervező nem tud odahatni, hiszen nem is magából a láncból erednek. Ilyenkor szokott jönni a kísérletezés és a ''kuruzslásos'' módszerek. Ez nem azt jelenti, hogy ne létezne olyan fizikai paraméter, amit ha mérnénk és jobbá tennénk, akkor ne közelítenénk meg jobban egy elvi etalont. VAN ilyen mérhető fizikai mennyiség, csak a lakosság egy törpe minoritásának a kedvéért senki nem fog rá elegendő pénzt áldozni, hogy azt megkeresse és mérje. A nagy gyártók azért nem, mert nem érdekük; ők a plebs-nek gyártanak és előbb tervezik meg az árcímkét meg a dobozt, mintsem az ott dolgozó mérnök egyáltalán értesült volna arról, hogy milyen kütyüt fog tervezni a jövő hónapban. A kicsi gyártók meg azért nem, mert nincs rá pénzük. Bár ezek a (HE) készülékek igen drágák bírnak lenni, de a kis sorozatszámok miatt még sincs belőlük ennyi bevétel. (Ami van, annak egy része egyébként is kell az igényesebb, ezért szintén kisebb sorozatban gyártott, ezért aztán drágább alkatrészekre.)

    Namost ettől a ponttól válik filozófiai kérdéssé (''a világ megismerhetősége''), hogy mit milyen mélységig vizsgálunk. Én erre azt mondom, hogy még messze nem értük el a mérhető paraméterek határát, sokkal inkább hiányzik az ''akarat'', mint akár az elvi akár a gyakorlati ''lehetőség''.

    Ui. Ez most OFF, vagy ez a topic erről is szól? ;)

    Üdv, toeri

  • toeri

    aktív tag

    válasz vfo7 #161 üzenetére

    Ezzel viszont nem értek egyet. A kísérletezés mindenféle művészi intuíció nélkül is tud működni. Ahhoz sok kitartás kell inkább. Az egyszerűen egy másik út.

    Csodálkoznék, ha Stradivari első hegedűje ugyanúgy szólna, mint egy késői. A régi mesterek nyilván pont úgy kísérleteztek, mint mai követőik, csak kevesebb technikai eszközük volt, ezért támaszkodtak jobban a megérzéseikre. Szükségből. De ez nem erény, hanem mindig is szükség volt.

    Példa: ha a szamurájkardot készítő mesternek lett volna lehetősége modern eszközökkel dolgozni, még jobb kardot is előállíthatott volna. Az ő nagysága nem a kard abszolút minőségében fejeződik ki -bár az sem lebecsülendő!- hanem sokkal inkább a körülményekhez viszonyítva. Ami a mesterhegedűt illeti, nem tudjuk. Bármilyen eretnek gondolat is, még az is lehet, hogy a mai legjobb hegedűk háromszáz év múlva szebben fognak szólni, mint a háromszáz évvel ezelőttiek ma. A helyes válasz itt a ''nem tudom''. Jelenleg. ;)

    Üdv, toeri

  • Szalma

    őstag

    válasz vfo7 #170 üzenetére

    (Pillanat. Nem kiírt anyag asztali lejátszóval történő meghallgatásáról volt szó, hanem egy olyan grabbelés eredményéről, ami 2-szer ugyanúgy sikerült és tökéletes... Ezt az anyagot kiírva, már kétes az eredmény az általad említett rendszereken... Emvy szerintem már nézett nagyot, ezért nem másolt CD-vel hozakodott elő, hanem grabbeléssel...)

    Szeretettel:
    Szalma

  • emvy

    nagyúr

    válasz vfo7 #170 üzenetére

    Hm, én azt tudom ajánlani, hogy egy gépre grabbelt (ahogy Szalma mondja, 2 ugyanolyan eredményű grabbet) anyagot küldj ki digitális jelként, pakolj utána valami komoly DAC-ot. Ugyanezen DAC elé köss egy komoly futóművet, és azt is hallgasd meg.
    A számítógépről jövő anyagnak hasonló minőségűnek kell lennie.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák