Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kw3v865

    senior tag

    válasz MrChris #1215 üzenetére

    Nem vagyok ilyen optimista. Hogy miért? Ez egyszeri esemény. Egyrészt: elhalasztott kereslet. Habár, a gazdasági válság - ami immár elkerülhetetlen - hatása mindenképp kimutatható lesz, legalább is a turizmusban, mint az előző válság idején is. Legalább 1-2 évig erősen érezhető lesz ez, de utána sajnos valószínűleg visszaáll minden a régi kerékvágásba.
    Másrészt: ez részben pszichológia. Nem lesz jutalma az erőfeszítéseinknek, pontosabban nem lesz szemmel látható eredménye. Egy árvíz esetén, vagy háború után könnyebben összefog a társadalom, de a klímaváltozás esetén ez sokkal nehezebb az átlagemberek számára. Azért nehéz megváltoztatni az emberek hozzáállását a klímaváltozáshoz, mert akármit is csinálnak, egészen biztos, hogy nem lesz jobb, mint most. Azaz, a mi életünkben nem lesz kevesebb hőhullám, kevesebb súlyos természeti katasztrófa (árvizek, hurrikánok stb.), még akkor sem, ha nagyon jelentősen visszafogjuk a kibocsátást.
    A szemléletváltás, a kibocsátás csökkentése azért kell, hogy ne legyen érjük el azt a pontot, ami után már visszafordíthatatlanná vállik a helyzet, és a klímakatasztrófa elkerülhetetlen lesz. Sajnos ezt nehéz megmagyarázni a kevésbé tájékozott, természettudományi ismeretekkel nem igazán rendelkező embereknek...

    Illetve ami még érdekes lehet: milyen hatással lesz a válság az energiatermelésre? Vajon a megújulók arányának növekedése megtorpanhat? Eddig többnyire az árcsökkenés segítette leginkább a térnyerésüket. Aztán ott van még az olaj ára is, ha tartósan alacsony marad, az nem lesz kedvező.
    Izgalmas évet jönnek ilyen szempontból, az biztos (bár erre a járványos izgalomra senki nem vágyott :( ).

    Olvassátok a CarbonBrief-et.
    Nagyon jó, hiteles elemzéseik vannak, néha elég hosszúak, de nagyon alaposak. A hírlevelükre is érdemes feliratkozni, jó cikkeket ajánlanak.

Új hozzászólás Aktív témák