Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #48613632 #307 üzenetére

    A képlet jelen pillanatban sajnos: GDP$==tonna CO2, tonna tengeri műanyag, km2 lebetonozott zöldterület, km2 felégetett őserdő. Hova is megy a D-amerikai erdőégetéssel termelt marhahús? A GDP$-t rohanó melóban termelő "fejlett világbeli" munkás burgerébe. A kicsit több pénzzel eleresztett anyuka az unokatesótól kapott használt helyett vadiúj bangladesi rugdalódzót ad a gyerekre, majd dobja fél év után a kukába, ugyanez a 200eFt-os babakocsival stb-stb. A Föld szép tájait letaroló tömegturizmus is visszaesik.

    Nem mondom, a gazdasági aktivitásból löknek pár centet környezetvédelmi projektekre, de a balansz még mindíg masszívan a szennyező-terhelő oldalt hízlalja.
    Igen, ha egyes fogaskerekeket kilöksz a gépezetből, gyorsan lehet belőle "súlyos" (<-nézőpont kérdése...) gazdasági válság, ami a fenti képlet szerint nagymértékű fellélegzéshez vezethet.

    #306: Vegyük sorra a jelen politikai tényezőket - ez ugye inkább poltopik, és pártállás szerint rögtön ugrik valaki innen vagy onnan, de mivel a döntéseket politikai szinten hozzák, ettől függ a környezetvédelem:

    - nagyhatalmak: a gazdaság, mint fentebb írtam alapvetően környezetszennyező, ergo ha nagyobb befolyást akar valamelyik, akkor növeli a szennyezését. USA feltúrja-összeolajozza É-Alaszkát, az oroszok elpotyogtatnak pár tonna sugárzó anyagot, Kína elfüstöl pármillió tonna szenet. A legszembetűnőbb mostanában ugye Brazília, akiknek sose elég az őserdőégetésből, ahelyett, hogy valami értelmeset kezdenének magukkal, pl magasabb szintű tech cuccokat gyártani, szolgáltatásokba invesztálni - miközben befagyasztanák a bevételre jutó éhes szájak számát. Dehogy, gyufát neki - leszarjuk, hogy az unokáknak már nem lesz mit felégetni.
    - Európa: itt legalább a politika szintjén megjelent egyáltalán a környezetvédelem, mint téma! Ennek ellenére két dologban erős a deficit: józan észben (ld német atomhiszti Fukushimára reagálva) és határozott, kemény intézkedésekben: a szemetelést szingapúri szintű szigorral be kellene szüntetni, a pocséklásra (1db fejkendős anyuka elefántnyi SUV-bömbiben dugózgat az iskolához a gyerekekért) illetve a hulladékexportra lecsapni.
    - Magyarország: itt ugye egy természetvédelmi terület lebetonozása vmi jöttment német autógyár kedvéért sosem hozott szívbajt a döntéshozókra, a mostani klientúrának meg a moszkvai pártközpont kiadta Greta-ra a kilövési engedélyt. Nyilván ha orosz vagy kínai lett volna, egész másképp tálalta volna Gulyás és a kormánysajtó. Ez ugye a felszín, kérdés miért: egyrészt az országban gyülekező és a politikai elitet etető autógyáraknak igencsak fáj az emisszió/környezetvédelem-téma (ld újra fentebb GDP$==emisszió), ahogy az olaj/gáz eladásban érdekelt közvetlen tartótiszteké - vagy éppenséggel a játékvasutas távolkeleti haveroké.
    Mindazonáltal nem csak az "illiberális" csapat gyilkolja a természetet, viszont ők azok, akik háborút viselnek ellene, ld ahogy Trump tagadja a klímaváltozást.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #48613632 #307 üzenetére

    S noha maga az internet nem szennyezi a környezetet, mégis jelentősen befolyásolja azt.
    Biztos vagy abban, hogy nem szennyezi? Szerinted mennyi szerverpark kell jelenleg, hogy ennyien folyamatosan internetezni tudjunk? És ezeknek a szervereknek mennyi az energia igénye?

    A világ adatközpontjai majdnem 32 kvintillió bytenyi információt kezelnek minden egyes nap a Cisco Global Cloud Index szerint. Ez 32 milliárd órányi netflixezéssel egyenértékű, és ez a hihetetlen adatforgalom az, ami a nagy techcégek a világ leggyorsabban növekvő energiafogyasztású vállalataivá teszi.

    szervertermek a hétköznapi életünk egyre intenzívebb behálózottságának köszönhetően növelik így a globális áraméhséget. A Cisco becslése szerint a világ adatforgalma 75 százalékkal nő meg 2021-re, ahogy egyre több okossá tett eszköz kapcsolódik rá az internetre. A webre csatlakozó berendezések aránya várhatóan évi 12 százalékkal ugrik meg, számuk a tavalyi 27 milliárdról 2030-ig 138 milliárdra nő, szól az IHS Markit előrejelzése. Ez a jövőre nézve további, óriási adatforgalom-megugrást jelent, de a szerverközpontok már most is kiugróan nagy mennyiségű áramot fogyasztanak. Egyes becslések szerint az adatközpontok globális energiaigénye 2-3 százalékát is kiteszi a fejlett országok teljes energiaigényének.

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Új hozzászólás Aktív témák