Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Atomgeszi #23652 üzenetére

    Ha USB-nél a fizikai csatlakozásra és annak strapabíróságára célzol, akkor nyilván igen a válasz, mármint maguk a különféle USB-csatlakozók és aljzatok általában több 1000 / 10 000 csatlakoztatást és szétválasztást kibírnak (pl. a Type-C elvileg 10 000-et). Gond max. akkor lehet, ha túl erősen van feszegetve az USB-kábel csatlakozója az aljzatban és emiatt esetlegesen leválik az eszköznél az USB-aljzat a PCB-ről (példa), ami a WD-knél az integrált USB-s kivitel miatt ugye szívás. De ehhez azért általában erős feszegetés és ebből adódóan nem megfelelő használat kell, mert ugye normál esetben és megfelelő használat mellett nem szokott ilyen gond lenni napi többszöri csatlakoztatásnál sem.

    Ha a külső házban lévő HDD strapabíróságára célzol, akkor arra szintén igen a válasz, mármint ahogyan egy belső, úgy nyilván egy ilyen külső merevlemez is alkalmas napi használatra.
    Gond esetleg egyrészt akkor lehet, ha folyamatosan túl intenzíven, nagy terhelésnek kitéve van használva a külső HDD és emiatt a passzív hűtéses, zárt, műanyag külső házban nagyon melegedik a HDD, de az 40-45, illetve max. 45-50 °C-ig még általában úgy-ahogy elmegy. Meg ha csak alkalmankénti, vagy akár napi pár-néhány óra használatról van szó és nem 0-24-ben lesz járatva folyamatosan nagy terheléssel (pl. intenzív írás) és túl magas üzemi hőmérsékleten, akkor nem kell ezzel különösebben foglalkozni.
    Másrészt a külső házban lévő HDD mechanikáját a sok indulás-leállás megterhelheti, hosszabb távon élettartam-rövidítő tényező lehet, akárcsak a túl magas üzemi hőmérséklet. De itt is pl. a napi pár-néhány indulás-leállás még beleférhet, meg a 2,5"-os merevlemezek amúgy is sokat kibírhatnak ilyen téren, lásd pl. a 18 ezres vagy akár 62 ezres példákat. + Szükség esetén akár tiltani is lehet a merevlemez leállását és akkor pláne nem téma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák