Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz gerisz23 #86735 üzenetére

    Természetesen volt. Csak az nem úgy van, ahogy a szegény biztosított gondolná, mint kiderült... bla-bla jön a biztosítótól. Szóval addig jó az ügyfél, amíg fizeti a biztit, amikor gond van, akkor már nem. Úgyhogy nagy értékű ilyen esetek nem mennek pikk-pakk és kell jogi támogatás ehhez az ügylethez, mégpedig biztosítási berkekben járatos szakembertől.

    Ezen felül sajnos, mivel régebben (a nagy boom előtt) lett felülvizsgálva a biztosítási érték, ezért akár "alulbiztosított"-nak is tekinthető a ház a jelen elszabadult építőipari kötségekhez képest. Ugye az ember automatikusan nem értékelteti újra reflexből a biztosítási értéket, pedig kellene. Az építőipari gondok arra is kisugároznak, hogy milyen órabért hajlandó a biztosító elfogadni a munkálatok betervezett költségéhez, piaci ár kb. felét.

    Vitatott, hogy hány százalékban semmisült meg az ingatlan, hiszen a kártérítés mértéke attól függ (és nem a biztosított összegig mehetsz el az igényeddel, hanem a megsemmisülés mértékével arányosan a biztosított teljes értékhez képest). Szerintük van olyan rész, ami jó "lesz még úgy" meg ilyen hasonló szövegek vannak a részükről. Holott gyakorlailag egy második emelet és egy tetőtér beépített (zuhanyzó, fürdőszoba minden...) "padlás" hiányzik az épületről. Végülis a kád valóban jó lehet, akár, ha leszámítjuk azt, hogy a hőtől megrepedezett csempék közül ki kell bontani és a fene tudja, hogy azt mennyire éli túl :N

    De a tűz által nem érintett részeken meg a tüzivíz tett rendet, penész beleette magát a nappali fal vakolatának aljába, összes burkolat szétment minden oldalon az alső szinten, ahogy a víz utat talált oltás közben. Berohadt minden. Az persze alap, hogy minden elektromosat megsütött a villám, a kazánban feketére égett panelek voltak szétrobbant IC-kkel kb.

    Most azt hagyjuk is, a biztosító nem ÁFA-s árat fizetne leginkább "közös megállapodással" (ez az általuk preferált megoldás, sajnos ismerve a magyar építőipart az ujjáépítő emberek sem volnának képesek mindent számlára csinálni kb.) és ezáltal gerjeszti a fekete gazdaságot, ami normális helyeken jogi abszudrum szerintem, de mindegy. Ezt elvileg legálisan tehetik meg. Az meg főleg, hogy a nem ÁFA-s ár az magára az építőanyagra is vonatkozna, szóval nem is értem. Kamionról leesett anyagot szerezzen a kedves ügyfél vagy mit képzelnek. :(

    Szóval akár szakértőket kell szerezni a pontos károsodás százalékos mértékének megállapítására (Kivitelezői ajánlatokat a teljes eredeti állpaot felépítésére és ahhoz képest mutatni, hogy mit kell épp itt intézni). Itt egy-egy százalék is egy rakat pénz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák