Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz cami][us #14819 üzenetére

    Nagyon helyes, hogy tesznek ellene valamit. Engem nem is az zavar a Win10-ben, hogy rám kényszeríti a frissítéseket, mert én pl. amúgy Linuxon is frissességmániás vagyok. De! A Windows 10 eddig ezen a téren egy extremitásig szélsőséges nézetet képviselt, nem csak hogy rátolta a felhasználóra a frissítést, de ráadásul abban a másodpercben, amikor ő gondolta, kérdés nélkül már netcsatlakoztatáskor kezdi is leráncigálni őket, és a telepítésüket sem lehet egy órával sem elhalasztani, de még az újraindítást sem lehet 4 óránál tovább halogatni, mindegy milyen fontos munkában vagy játékban van az ember, agresszíven kilövi alólad a gépet, hogy befejeződjön a frissítés telepítése.

    De pl. a Linus Tech Tips is rendszeresen ég ezzel, építenek ilyen konfigokat, meg hardware review-k vannak, meg rendezvényen előadásokat, demókat tartanak, erre indítják a gépet, és nem tud a forgatás, előadás haladni, mert a Win10 mindjárt abban a másodpercben kitalálja, ahogy nethez csatlakozott, hogy ő most 2 órán keresztül frissít, és addig semmit nem lehet csinálni. Na ez az, ami irtó nagy szemétség. Az már sokat segít, ha 1-2-30 napig el lehetne halogatni a frissítéseket, akkor is még relatíve mindenki friss verziókat használna. A kényszerített frissítésnek úgyis az az értelme, hogy az emberek ne 2-5 éve elavult verziókon rekedjenek meg, de annyira felesleges komolyan venni, hogy mindenki abban a szent minutumban frissítsen, mikor megjelenik a frissítés.

    Egyébként ha valaki nem akar májusig várni, de nem akarja, hogy a Win10 elkezdjen partizánakcióban frissíteni, állítsa be a netkapcsolatnál, hogy adatmennyiségre fizetős (metered) kapcsolatról van szó, akkor a Win10 le sem tölti a frissítéseket. Jelzi, hogy vannak új frissítések, meg mik azok, de nem tölti le őket, nem telepíti, nem indítgat újra semmit. Ezzel a trükkel el lehet kerülni, hogy az ember nyakába szakadjanak a frissítések. Aztán ha mégis frissíteni akar valaki, akkor ideiglenesen be kell jelölni az Update-nél, hogy ilyen adatmennyiség után fizetős kapcsolaton is frissítsen, majd ha végzett, újfent ki lehet szedni a pipát előle. Így akkor fog lemenni a frissítés, amikor a felhasználó ér rá, és nem akkor, mikor az MS gondolja, hogy rá kell érni, mert az ő frissítésük most fontosabb, mint amire a felhasználó használná a gépet, ha valami fontos, akkor vár vele, vagy csinálja addig egy második gépen, telefonon, whatever.

    Linuxon ez kulturáltan történik. Az Archom akkor frissít csak, ha terminálban kiadom a sudo pacman -Syu-t vagy ha beállított billkombóval meghívom a terminálban megnyíló frissítő scriptem, ami ugyanezt adja ki. Pedig 1-2 naponta frissítek, ráadásul testingből, de akkor, mikor ÉN látom jónak, ÉN érek rá. De automatikusan semmilyen grafikus bizbasz nem találja ki, amíg csinálok valamit a gépen, hogy akkor ő most mindenképp frissít, akkor is, ha nem akarom, meg csak úgy kilövögeti újraindítással alólam a gépet. Az még viccnek is durva lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák