Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz inf3rno #18204 üzenetére

    Te tudod. Viszont ez a nem cserélem le, amíg működik logika a legveszélyesebb. Ha én nem cseréltem le volna, ami működik, meg bevált, még Windowson lennék a mai napig. Ez a fajta gondolkodás pont gátja a fejlődésnek, meg az egész MS létezése is ezen alapul, felhasználók az ő termékeiket szokják meg, azt tanulják meg használni, ergo az fog nekik beválni, az lesz logikus, csak arra áll rá a kezük, és nem fognak váltani másra, mert minek megtanulni újat, ha a jelenlegit már megtanulták és az már bevált. Sőt, a windowsos fejlesztők fejleszteni is csak Windowsra fognak, és a kör bezárul, miattuk meg mindenkinek Windowson kell ragadni. Olyan, mint a beetető drog, pont ezért MS szoftvereket használnak mindenhol, közigazgatás, iskolákban azt tanítják, mert aki abba beletanult, mást nem fog használni, és bele lehet kergetni vendor lock-inbe, meg sokszor version lock-inbe is, bármi pénzt le lehet róla fejni, bármilyen gusztustalan (telemetriaküldözgetős, adware/malware ,kéretlen programok lenyomása a torkán) dolgot meg lehet vele tenni, és nem fog váltani sehová.

    Azzal, hogy megtanulsz valami újat, azzal nem csak a te tudásod lesz több, hanem növeled a függetlenségedet is, ha elcseszik a fejlesztők azt a szoftvert, amit használsz, át tudsz váltani másra. Nem fogsz egy szoftvertől és fejlesztőcégtől sem függeni.

    Múltkor itt ubyegon sem értette, hogy minek más disztróból Cinnamon-változat, mikor arra ott a Mint. Azért, hogy alternatívát kínáljanak, ha a kis fejlesztőtáború Mint beleállna a földbe, akkor legyen hová a Cinmanósoknak váltani. Vagy pl. ezért van Mint mellett Mint LMDE, pont arra az esetre, ha az Ubuntu Conicalostól megszűnne, akkor azonnal van egy másik jól kitesztelt Debian-alap, amire épp úgy tudnak építkezni. Ergo a függetlenségét tartja fent vele a projekt. Holott látszólag még szükségtelen, hiszen még mindig népszerű az Ubuntu, látszólag feleslegesen izmoznak Minték az LMDE-vel.

Új hozzászólás Aktív témák