Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Apollyon #22483 üzenetére

    Az ANSI-val nem az Enter a baj, sőt, az még jobb lenne rajta, mert kisujjal könnyebb elérni azt a fajta Entert az alapsorról. Hanem ami baj az ANSI-val, hogy az á és az Enter között nincs hely az ű-nek megfelelő billentyűnek az alapsor végén, illetve a bal Shift és Y között nincs hely az í-nek megfelelő billentyűnek. De ez amerikaiaknak nem baj, mert ők nem használnak annyi ékezetet, de a magyar meg sok globális gépírásszabvány viszont az ISO-t használja, és nagyon rá van szorulva, hogy elérhető legyen jó helyen +2 billentyű. Persze én az ANSI-t is meg tudnám szokni, főleg, ha nem gépelnék magyarul.

    Luke mondta egyébként, hogy ő 99 dollárért vette ezt a Lexmark (nem Lenovo, rosszul emlékeztem) billentyűzetet, akkor még nem volt fent annyira az ára, és már sok éve használja. Nem 2 éven belül veszi a második 400 dolláros, űrhajó méretű technológiát. Nála ez alapelv is, hogy a technikai felszerelése minél alapabb, olcsóbb legyen, mert szerinte a régi technológia egyszerűbb, javíthatóbb, fenntarthatóbb, nincsenek benne trükkök, megfigyelőmegoldások, plusz nem varázsolnak el a szórakozás, csilivili irányába.

    Luke-nál nekem csak az nem tetszik, hogy nem tanult meg gépírni, vakon, meg uganebből kifolyólag nagyon erősen püföli a billentyűket, sok videója alatt idegesít, hogy a mikrofonjába beszűrődik a billentyűpüfölési hang, ahogy csak úgy csattan a billentyűkupak alja a billentyűzet alsó merevítőlemezére, akkorákat qr rá, hogy csak úgy püff-püff, bum-bumm, csatt-csatt, ennyi hallatszik, csak úgy dörömböl bele az egész a dobhártyámba, mivel legtöbbször fülessel hallgatom. Gépírásnál tapintják a billentyűket, azért is „touch”-type a neve, és nem blindtype, meg machinetype és hasonló.

    Numpad meg nem csak számokhoz jó. Pl. most még mindig a GTA5-tel játszok és annál jól jön, hogy repülős járműveket egyszerre lehet vezérleni numpadról és a mozgást finomítani W/A/S/D-vel is egyszerre. Ez numerikus rész nélkül nehezebb lenne. De tény, hogy akkor is jó a numpad, ha sok számot kell bevinni, oszlopszerűen, vagy hosszabb műveletsort. Csak 1-1 számhoz, évszámhoz a gépírást tanító könyvek viszont mindenképp a alfanumerikus rész használatát javasolják. Megint csak azért, hogy ne kelljen kinyúlni az alap tartásból túl messzire.

Új hozzászólás Aktív témák