Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    A Valve lehet, hogy nem fogja a 19.10-től hivatalosan támogatni és ajánlani az Ubuntut. Ha a Canonical nem gondolja újra a 32 bites könyvtárak ügyét, nem tartom kizártnak, hogy elég sok Ubuntu alapú disztró fog idővel elhagyatottá válni, vagy váltani Debian alapra.

    Arra meg kíváncsi vagyok, hogy a Valve ez esetben melyik disztró irányába mozdulna. A Manjaro adná magát, mint második legelterjedtebb (Steam statisztikák alapján).

  • leviske

    veterán

    válasz Apollyon #15051 üzenetére

    Az lehet, de legalább eddig egy olyan alapot jelentett, amivel a gyártók számolhattak. A Dell mellett mostanság már a Lenovo is ott állt a saját, Ubuntu-s gépeivel. Ha a Canonical tényleg eléri, hogy ilyen szakadás keletkezzen a támogatást illetően, az OEM-ek megint megfogják kétszer is gondolni, mielőtt bármiféle Linux disztribúcióra vállalnának több év támogatást.

  • leviske

    veterán

    Bocs, hogy bedobok ilyen témát, de érdekelne: Ha én kifejezetten kedvelem a YaST-ot és miatta (is) térek folyton vissza openSUSE-ra, akkor én n00b-nak számítok?

    Mert többek közt Lunduke is bírálta, amiért túl "nagy". Viszont nekem pl szimpatikusabb, mint az, amikor minden rendszer konfigurációt terminálból kell megoldani.

  • leviske

    veterán

    válasz sh4d0w #18293 üzenetére

    Azért a fizetős LTS verziók után szerintem annyira nem meglepő.

    Mindenesetre így már az ottani fórumozók aggodalmát én is osztom a KDE kapcsán.

    (#18289) cami][us: :DDD

    (#18290) Frawly: Akkor a választ végül is megkaptam. Köszi.

    Egyébként azt hiszem pont az openSUSE fejlesztésében vett részt. Vagy ott "csak" a board tagja volt?

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz inf3rno #18314 üzenetére

    Ha Windows-hoz hasonló minőségű UI élményt akarsz, akkor a KDE neon vagy a frissebb Fedora amit érdemes megvizsgálnod.

    Mindenesetre szerintem a technológia-függetlenség nem arról szól, hogy ki mit nem használ, hanem arról, hogy mennyire van hozzákötve egy adott technológiához. Pl. offline használatra megvásárolni tartalmakat addig technológia független, amíg az otthoni adathordozó nem sérül. Vidéken lakni addig független, amíg az ember nem kap a szomszédságába egy gyárat, vagy rá nem szorul olyan egészségügyi kezelésre, ami rendszeres kórházlátogatást igényel, stb.

    Az ősember is technológiafüggő volt, mert ha beomlott a barlang, nem készített fegyvert vagy nem gyújtott tüzet, komoly bajba tudott keveredni.

    Szerintem az inkább hobbi kérdése, hogy ki mennyi időt szeret rászánni arra, hogy egy videót lejátsszon a gépén.

  • leviske

    veterán

    válasz ubyegon2 #18379 üzenetére

    Igazából amikor a sok lángész berohant a boltokba, még 8 vagy 11 beazonosított ember volt az országban ami Pueyo elemzése alapján nagyjából 1000 alatti valós esetszámot sejtet. Ekkor lett ugye bevezetve a távoktatás és (ahol lehetséges) a távmunka. Szóval erősen kérdéses, hogy eddig elértük-e valósan a napi 500 új fertőzöttet, mivel nálunk korábban történt akció, mint mondjuk Kínában, vagy Olaszországban.

    Nyilván, ha most mindenkit az utcára eresztünk elég hamar elfogjuk érni mi is a napi több ezer főt és akkor nagyobb eséllyel jut el a több ezer potenciális áldozathoz. Csak itt ugye az a kérdés, hogy ki mekkora gazdasági fölényért dobná oda a még esetlegesen élő szülei életét.

    (#18397) inf3rno: Betegeket ténylegesen kezelt orvosok nem nagyon szokták az influenzához hasonlítani. Max a kezdeti tüneteket.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz ubyegon2 #18411 üzenetére

    Amennyiben konkrétan bevezették, hogy senki mást nem fogadnak COVID-19 fertőzötteken felül, akkor egyetértek. Viszont tudtommal a hivatalos álláspont még az, hogy a sürgős eseteket el fogják látni. Az ismerősi köröm alapján is arra a következtetésre tudok jutni, hogy ehhez igyekeznek magukat tartani (egy ismerősömön a napokban végeztek újabb életmentő műtétet és több hónapja bent van).

    Én aktívan reménykedem abban, hogy egyetlen embert sem veszítünk el az intézkedések miatt. Amilyen szervezési káosz jellemző a magyar kórházakra, nem lehetetlen, hogy hetekre van szükség az új rend kialakításához és a "kilátástalanságot" egyes esetekben csak ez okozza.

    A maszk viseléséhez kötött szabad kijárás viszont szerintem veszélyesebb volna, mert az emberek így is félreértik a maszk jelentőségét és a célját. Ráadásul potenciálisan tovább rontana az aktuálisan is laza fegyelmen. Hiába lehet könnyebben ellenőrizni, hogy valakinek az arcán kendő, sál vagy maszk van, ha ezt azzal a tévképzettel párosítja, hogy a szociális távolságtartásra már nincs szükség.

    (#18415): Ha azt nézzük, hogy már (tudtommal) 8 törzs van és az sem ismert, hogy ugyanaz a törzs tud újrafertőzni, vagy egy másik ÉS még hozzátesszük, hogy a számadatok alapján úgy tűnik ebben benne lehet lenni akár 2 hónapig is, akkor felmerül a kérdés, hogy hány évre kellene izolációban élnie annak az idősnek, aki nem akarja elkapni?

    (#18413) Aweriot: Az édesanyákat félretéve sem hiszem, hogy bármi értelme lenne a korlátozás ideje korán történő feloldásának. Potenciálisan megvan a lehetősége annak, hogy a magyar kórházak is leterhelődnének egy nagyobb hullámtól és a kimerültséggel párosulva a járvány rengeteg egészségügyi dolgozónkat is elvinné. Amíg pedig nincs megalapozott álláspont az újrafertőződés mechanizmusáról, a nyájimmunitásban sem feltétlen érdemes bízni.

    Én csak olyan független személyektől fogadnám el, hogy a gazdaság fellendítését választják az életek helyett, akik önként vállalják, hogy megbetegedés esetén kórházba sem mennek, hanem szükség esetén otthon megfulladnak a magasabb GDP érdekében.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz ubyegon2 #18420 üzenetére

    A hivatalos álláspontot azért hoztam fel, mert amennyiben tényleg ez a szándék, akkor az aktuális fennakadások fakadhatnak más forrásból is. Annyit tudok, hogy a kórházakban már békeidőben is komoly ellenállásba ütközött a TQM. Könnyen megeshet, hogy szimplán káosz van és nem a szándék hiányzik.

    A maszkok kapcsán pont az egyik gond az, hogy egyesek védelemnek tekintik zsúfolt helyen, miközben azt esetleg az FFP3-as maszkok jelentenének. Orvosi maszkokkal, kendőkkel, sálakkal még mindig fontos, hogy azért legalább 1 méter távolság meglegyen, akár másokat akar valaki védeni, akár magát. Szóval még mindig inkább az a megoldás, hogy aki tud, az otthon marad azt csók.

    Ezekkel az intézkedésekkel azt azért nem hiszem, hogy 1,5-2 évre lenne szükség. Az inkább a gazdasági hatás lecsengésének a hossza lehet, bár a gazdasági témához nem igazán értek.

    Orkok?

    Mindenesetre én igyekszem optimistán hozzáállni. Ha mindenki betartaná az ajánlásokat, jó eséllyel Június-Július környékén már a legnagyobb bajunk az volna, hogy mikor lehet az EU-n belüli határellenőrzést feloldani.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz Frawly #18429 üzenetére

    Ha megnézel pár fluidikai animációt, ami a járvány miatt lett felkapott, akkor Te is láthatod, hogy ez nem teljesen igaz. Tény, hogy a nem FFP3-as maszkok bent tartani sem tartanak sokat, de abban segítenek, hogy turbulenciát okoznak. Így arra azért alkalmasak, hogy csökkentsék a szükséges távolságtartás mértékét. Csak nem annyira, hogy egy tömött buszon ez segítsen.

    Azzal meg vitatkoznék, hogy 1 év alatt feltétlenül mindenki elkapja. Habár a szezonális influenza kevésbé fertőző, az intézkedések sem szoktak ellene komolyak lenni. Mégsem szokta elkapni a teljes lakosság.

    Azt vágom, hogy az elsődleges cél az egyszerre fertőzöttek számának alacsony szinten tartása, de az intézkedések alkalmasak arra is (betartásuk esetén), hogy a közösség veszélyeztetettebb része egyáltalán ne kapja el. A legtöbb országban kedvezett a vírus terjedésének a szociális távolságtartás hiánya.

    (#18430) ubyegon2: Én is. :DDD Attól, hogy kevés beteg áll kezelés alatt, még lehet szervezésbeli káosz. Például a kezdetektől kristálytisztán jelzett rendszabályok gond nélkül be vannak tartva, mint amilyen a várandós anyukák ellátása. A rákos daganattal küzdők esetében viszont már homályosabbak a határok a sürgősség megállapítása során.

    Az, hogy Pesten mennyire lettek tele a tömegközlekedési eszközök, nagyban köszönhető az intelligens módon átszabott menetrendnek is azért. Inkább azzal kellene kezdeni valamit, nem elhitetni az emberekkel, hogy maszk viselése esetén sem másokat sem magukat nem veszélyeztetik a BKK idiotizmusával. Telebuszon/metrón/villamoson még az FFP3 maszk sem elég védőszemüveg nélkül.

    Mondanám, hogy más részén élek az országnak, de a pesti közlekedés emlegetése arra enged következtetni, hogy nem. :DDD Mindenesetre akkor sejtem miről van szó. Vannak orokok közt is jó ismerőseim, így nehezebb a teljes csoportot pár rossz példa alapján elítélnem. Inkább egyesek életmódjával van gond, amihez még orknak se kell lenni.

    (#18433) inf3rno: Igazából az ismert halálozási arány a kezdetektől is jóval magasabb, mint az influenza esetében. Abba pedig szerintem kár is belemenni, hogy hány ismeretlen eset van, akik hiányában magasabb a halálozási ráta, mert az influenzánál depláne nem ismert minden eset. Így a jelenlegi állás szerint 20x vagy 30x halálosabb, mint az influenza.

    A lélegeztetőgépek kapcsán szerintem nem feltétlenül állunk annyira rosszul. Aneszteziológusokból hamarabb fogyunk majd ki, miután konkrétan el lettek üldözve az országból (nekik műtétenként jár fizu, nincs havi fix, tudtommal). Bár nem tudom, hogy a 1400 fertőzöttből hány szorul aktív lélegeztetésre jelenleg. Miután a többség igyekszik a távolságtartást komolyan venni az idősek érdekében, én exponenciális növekedést a kórházi kezelésre szorulók számában nem várnék.

  • leviske

    veterán

    válasz inf3rno #18440 üzenetére

    A confounding miatt szerintem magára valamit adó kutató nem akart volna messzemenő következtetéseket levonni a Diamond Princess esetéből.

    Egy óceánjáró utasközönsége nem tükrözi a teljes populációt.

    A WHO pedig hiába zuhant elképesztően nagyot a szememben az etióp majom miatt, az Ő számaikat az Ő számaikkal érdemes összevetni. A 3.4% valószínűleg ugyanolyan átgondolt modell alapján jött, mint a 0.1%. Egyelőre több valós infóval rendelkeznek, mint mi.

  • leviske

    veterán

    válasz ubyegon2 #18449 üzenetére

    A várandós anyukákkal pont képben vagyok, azért mertem említeni. :DDD Nővérem a napokban volt a Péterfy-ben ultrahangon. Ami változás történ az az, hogy megmérik a páciensek lázát a belépés előtt és kikérdezik, hogy volt-e külföldön, vannak-e tünetei, stb.

    (#18443) inf3rno és (#18454) Frawly: Ha a Kínai számoknak nem hiszünk, akkor nem csak a fertőzések számát nem érdemes komolyan venni, hanem az elhunytak számát sem. Sok okuk nincs rá, hogy gyengébbnek mutassák magukat a rosszabb halálozási aránnyal.

    Mindenesetre ez inkább a jövő zenéje. Szurkolok, hogy 1% alatt legyen a végső arány. Viszont szerintem akkor is azonos forrásból származó adatokat érdemes összevetni. Nincs értelme a 0.1%-ot alapul venni, ha a 3.4%-ot elvetjük. Pláne, hogy egyelőre inkább emelkedés mutatkozott a becslésekben a COVID-19 kapcsán.

    (#18448) Aweriot: Szerintem páran már megedződtek itt annyira, hogy leperegnek az ilyen nyilvános eszmefuttatások. :DDD

  • leviske

    veterán

    válasz ubyegon2 #18466 üzenetére

    Szerintem sem. Viszont a dél-pesti már elég rég ki lett jelölve a fertőzöttek kezelésére a László mellett. Nem tudom mennyire felelős az az ember, aki a legyengült felmenőjét ott akarja hagyni. Pláne ilyen rossz cím megadásos módszerrel.

    A nagyapámnak csontvelő rákja volt és akkor került be a kórházba, amikor már rendszeresen kötéseket kellett tenni a kezére amiknek a cseréje folyton letépte a bőrét. Ha ilyen (és hasonlóan súlyos állapotban lévő) embereket hazaküldenek, az tényleg embertelen.

    Viszont, ha valakit "csak" etetni, mozgatni és gyógyszerezni kell, az lehet, hogy nagyobb biztonságban van most otthon, mint a dél-tepsiben. Szóval a cikk alapján én még nem jutottam arra a határozott álláspontra, hogy a covid miatt embereket mészárol az egészségügyi rendszerünk.

    Azt meg csak halkan teszem hozzá, hogy amikor úgy döntött a lakosság, hogy még a pitiáner vizitdíjjal sem hajlandó az EÜ bevételeit növelni, önmaga titulálta az ilyen, magasabb kezelési költségű betegeket feláldozhatónak. Ez pedig a rák 5 éves túlélési statisztikáin is meglátszik az országban.

  • leviske

    veterán

    válasz Frawly #18468 üzenetére

    Gondolom az UK-ban sem küldenek haza olyan embereket, akiket a családjuk felszerelés híján nem tud ellátni, nem? Bár biztos ott is sok a felháborodás.

    Igazából Magyarország ágyszám tekintetében nem áll annyira rosszul, mert 1000 főre jelentősen több kórházi ágy jut, mint a spanyoloknál. Ami miatt én inkább aggódom, az az elöregedett személyzet.

    Viszont amiben én még bízom, hogy az exponenciális jelleg nem látszik az elvesztettek számán, így talán a kórházi kezelésre szorulók száma sem emelkedik ilyen jelleggel.

    (#18472) ubyegon2: A teljes ország területéről nem tudok nyilatkozni, vidéken biztos sokkal rosszabb a helyzet. Mindenesetre nálunk jelenleg úgy működik a háziorvosi ellátás, hogy telefonon egyeztettek és ha indokoltnak tartja, behív a rendelőbe, súlyos légúti tünetek esetén pedig küld mentőt. Szóval azért aktívan reménykedem, hogy senkinek sem a temető maradt meg egyetlen lépcsőfokként.

    A vizitdíjat meg azért fontos idecibálni, mert jelzésértékű. Az emberek azt mondták, hogy egy petákkal nem hajlandóak többet fizetni, jó nekik az EÜ úgy ahogy van. Ha viszont az emberek azt mondták volna, hogy inkább kiköhögik, csak ennyivel is legyen jobb a rendszer, akkor a mindenkori kormány sem állhatott volna úgy hozzá, hogy egy mellékes terület. (Ettől függetlenül a vizitdíjjal párhuzamosan bevezetni kívánt magánbiztosítós rendszer az amcsi adatok alapján instant katasztrófát jelentett volna itthon is.)

  • leviske

    veterán

    válasz Rimuru #18478 üzenetére

    Nekem Ubuntu alatt nem hajlandó wayland módba váltani, pedig a rendszer nem x11-en fut. openSUSE alatt a flatpak-es cucc megint csak nem volt hajlandó wayland módban futni, de legalább nem tudott 1080p felbontású streamet lejátszani twitchen és folyamatosan degradálódott a sebessége.

    Szóval olyan jó lett a 75, hogy inkább mérgemben átköltöztem Chrome-ra, pedig évek óta nem használtam. :DDD

    (#18479) ubyegon2: Voltak orvos évfolyamtársaim. A háziorvosi szakma elöregedettsége azért nagyban köszönhető a hazai orvos társadalom hozzáállásának is. A kezdőket nem lehetetlen helyzetekbe kéne hozni, hanem támogatni.

    A vizitdíj kapcsán pedig nem is a pénz útja a lényeg, hanem a felelősségvállalás. Ha az emberek kijelentik, hogy nekik az eü fontos, akkor azt egy olyan párt, aki újra akarja magát választatni, nem veheti figyelmen kívül. Ergo ebben az esetben, ha kell a föld alól kellene kikaparni rá a pénzt (pl másik fórumon felmerült, hogy az ÁFA bevételeiből is nyugodtan lehetne erre a területre fordítani).

    Így viszont egy esetleges TB emelésre ugyanúgy jöhetne az épp aktuális ellenzék, hogy kigáncsolja a rendszer újragondolását. (Nem mintha a TB emelést tartanám elsődleges lépésnek.)

  • leviske

    veterán

    A nagyjából 1 napos újraismerkedésem az Ubuntuval arra a megállapításra vezetett, hogy valószínűleg a Tumbleweed még okkal nem váltott Gnome 3.36-ra. :DDD

    Egyébként a lehetséges Qt forkról mi a vélemény? A Qt6 kapcsán a TQC jelezte, hogy a főverzió váltás miatt törhetik a bináris kompatibilitást, így ha tényleg különválna a közösség, az most gondolom hasonló sorsra ítélné a Qt-t, mint amire az OOo jutott a LibreOffice után.

    (#18490) cami][us: :(

    (#18482) Rimuru: Én is az Ubuntut. :DDD Tumbleweed alatt a natív 74-es wayland módban indul, de ha a Mozilla nem javította az előugró ablakok pozicionálását a 75-re, akkor szerintem sokan még nem fogják tudni mindennapi használatra befogni. Mindenesetre arra azért most már kíváncsi vagyok, hogy Wayland alatt a GPU gyorsított tartalmakkal lesz-e gond.

  • leviske

    veterán

    válasz Rimuru #18478 üzenetére

    Kijött Tumbleweed-re a natív FF75, így tudom jelezni, hogy Gnome 3.34 + Wayland + Radeon RX480 kombináció esetében a wayland módban indított verzióval nincs gond. about:configban engedélyezve a webrendert kifejezetten gyors és a fullHD@60fps streamekkel sincs gondja.

    Az egyetlen baja az, ami az eddigi verzióknál is fennállt: A mappás szerkezetű könyvjelzők böngészése közben nem egymás mellé rakja az előugró buborékokat, hanem egymásra.

  • leviske

    veterán

    Látom, elég sokan a topikban nem "félig tele" hozzáállásúak. :DDD Én nem hiszem, hogy készülni kellene összeomló euróra vagy forintra. Dél-Korea már többször átesett ilyen olyan koronavírus járványon (ugye SARS, MERS) az elmúlt 1-2 évtized során, mégis virágzik a gazdasága.

    Ráadásul a járvány utáni esetleges paradigmaváltás sok újszerű munkahelyet, szabályozást és gazdasági növekedésbeli potenciált fog rejteni magában.

  • leviske

    veterán

    válasz Rimuru #18527 üzenetére

    Hát, ha ez összeomlásnak minősül... :DDD Én úgy tudom, hogy a piaci bizonytalanság miatt törvényszerű volt a kisebb devizák gyengülése és felteszem, az egészségügyi helyzet stabilizálódását követően visszaállnak a helyükre.

    Azt meg én sem hiszem, hogy fejére fordulna a világ, de igen nehezen hiszem el, hogy ne hozna jelentős változást a helyzet. Az eü. szerintem sok területen lesz újragondolva és a hirtelen tömegessé vált home office is gondolkodásbeli változásokat hozhat egyes vállalatoknál. Ezeknek meg lesz visszhangja a többi piacra is.

    Arról nem is beszélve, hogy egyes cégcsoportoknak milyen remek lehetőséget kínál arra, hogy a profiljukon sikerrel módosítsanak vagy betörjenek olyan országokba, ahova eddig nem sikerült.

    (#18528) milangfx: Nézőpont kérdése. Amikor "csak" D-K esett át rajta, a gazdaság elrohanhatott volna mellettük. Ott van Kína, Japán, Tajvan vagy akár az USA és az EU, akik szívesen növelték volna Korea kárára a saját GDP-jüket. Mégsem így lett.

    Nekem úgy tűnik, hogy mind Magyarország, mind az EU, mind pedig az USA komolyan vehető intézkedéseket hozott a gazdaság stabilizálása érdekében. Nem hiszem, hogy itt tömeges éhenhalásokról beszélhetnénk a későbbiekben, de még azt sem, hogy tömeges elszegényedés lenne várható.

    Szerintem az egyetlen piac, ami tényleg maradandóan szenved károkat az a nemzetközi turizmus és a vele szoros kapcsolatban lévő szakmák. Rosszul látom?

  • leviske

    veterán

    válasz #20749568 #18535 üzenetére

    Olyasmire nem reagálok, amiben alapjaiban nem értünk egyet. Ennél mindkettőnk ideje drágább. :DDD

    "Mármint akárhova ahol lesz fizetőképes kereslet a hiszti után? Háááát, baromi rövid lesz a lista."

    Konkrétan az USA-ra gondoltam, ahova pl. orvosi eszközökkel pokoli nehéz betörni a FDA hozzáállása miatt.

    "Annyian fogják elveszíteni a munkájukat, hogy a fizetőképes kereslet el fog tűnni a francba."

    Ezt mire alapozod? Melyik terület az a turizmus és vonzáskörzetén túl, ahol akkor sem lesz munkája az embereknek, amikor feloldásra kerülnek a korlátozások? A gyári munkát igénylő cégek közül a Mercedes és Audi vásárlói köre kevésbé lesz érintett, így ott nagyszámú elbocsájtások az üzemeikben és beszállítóiknál nem hiszem, hogy indokoltak. A gyógyszergyárainkban megint, informatikai cégeinknél megint, orvosi eszközöket gyártó cégeinknél megint, élelmiszeripari cégeinknél megint. Szóval honnan jön az a 10% egy alapvetően agrár beállítottságú országban?

    MOD: Arról egyébként van hír, hogy a Chrome mikortól érkezik Linuxon Ozone-nal? Decemberben már azt írták béta állapotban van, viszont a 83-as verziónál még nem emelték ki, hogy van natív Wayland támogatás.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    A Gnome fejlesztőknek vajon mit árthattak a felhasználók, hogy ennyire hevesen el akarják űzni őket? :DDD A 3.36-al már a Zorin-féle tray sem működik (viszont a MartinPL-féle igen). Nem értem mi értelme volt a kiterjesztéses megoldásnak, ha minden egyes frissítés során összetörik a kiegészítőket.

  • leviske

    veterán

    válasz inf3rno #18654 üzenetére

    Nálam megosztásos dologban eddig csak az tűnt fel, hogy Gnome esetében az Ubuntu és az openSUSE is elfelejtődik idővel a Windows-ban (eltűnik a hálózati eszközök közül, miközben ip-n keresztül elérhető), amit KDE esetén nem figyeltem meg eddig.

  • leviske

    veterán

    válasz zoltanz #18839 üzenetére

    Mondjuk el lehetne mélázni azon is, hogy milyen operációs rendszert nevezünk sikeresnek. Az siker, hogy a köré kiépült ökoszisztémája súlya miatt szinten marad? Ha megvizsgáljuk, hogy mennyi pénzt és milyen végeredménnyel költött el a Microsoft arra, hogy a Win32 függőségét elengedhesse, még mindig őket lehet sikeresnek nevezni?

    Vagy egy operációs rendszert nevezhetünk akkor is sikeresnek, ha képes a felhasználói közössége folyamatosan változó igényeit lekövetni?

  • leviske

    veterán

    válasz Frawly #18886 üzenetére

    Nem csak a muszlimok nem ehetnek disznóhúst. A zsidóság sem ehet, meg az adventisták sem, mégsem jön elő az "idegentest" szindróma.

    Nem találom már a vonatkozó Forbes cikket, de ők ecsetelték 1-2 éve, hogy a legnagyobb problémát nem a vallásuk jelenti a nyugati világba érkezőknek, hanem a liberalizmus elfogadásának hiánya. A legtöbb harmadik világbeli ország több évtizedes lemaradással bír a nyugathoz képest ebben a tekintetben.

  • leviske

    veterán

    válasz inf3rno #18905 üzenetére

    Igazából olyasmiket, mint az egyenlő emberi jogok, szólás szabadság, stb. Szóval itt nem feltétlen kell a feminizmusig ugrani.

    Egy férfit, aki olyan közegben nevelkedik, ahol a nők alárendeltek és ahol a dominanciát nap mint nap bizonygatni kell a többi hím irányába, nem fogsz tudni ténylegesen integrálni egy olyan társadalomba, mint mondjuk a holland. Azt el lehet érni, hogy csöndben tűrjön, de a morális szakadék miatt meg fogja vetni a társadalmat és a társadalom is őt. Ilyesmi vezetett a Charlie Hebdo esetéhez is a franciáknál.

    Szerintem még a személyazonosításnál is fontosabb lenne, hogy erre fókuszáljanak pszichológiai szűrésekkel az elbírálások során.

    (#18911) Frawly: Nem szerencsés ezt rasszokra bontani. Ha igazságosak akarunk lenni, akkor országonként sem feltétlenül igaz mindenkire. 9Gag-en is találkozhatsz teljesen nyitott gondolkodású keletiekkel. Sőt, volt olyan tanárom, aki kifejezetten jó viszonyt ápolt több keletről érkezett orvostanhallgató diákjával. Vannak arra is családok, akik nyitottabb gondolkodásúak és szeretnék, ha a gyerekük egy élhetőbb országban élné le az életét.

    Egyébként a disznónemevés valószínűleg azért ezekre a csoportokra jellemző, mert azonos tőről fakadnak. Egy katolikus is találna erre javaslatot a Bibliában, ha ki merné nyitni. Mindenesetre élettani szempontból sem alaptalan kerülni, mert elég közel állnak hozzánk immunológiailag.

    [Kutatás] [Kutatás] [Kutatás] [Kutatás - M.o.-i] [Kutatás] [Kutatás] [Kutatás] [Kutatás]

    A nyugati emberek töménytelen fogyasztása a húsipart arra a szintre sodorta, ahol a disznó-ember kapcsolatot szerintem hiba nem számításba venni. Szóval, ha nem is vallási, de egészségügyi szempontból célszerű lehet szigorúan odafigyelni, hogy mit és milyen elkészítési móddal fogyasztasz el.

    (#18930) ubyegon2: Azért nem teljesen. A szólásszabadság ebben az esetben elég hamar korlátokba ütközne. Szerintem helytállóbb úgy megfogalmazni, hogy mindent szabad, amíg másoknak nem okozol kárt. Így már nem akkora öngól, csak a kapitalista mindennapokkal ütközik. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz ubyegon2 #18933 üzenetére

    Törvényes keretek közé foglalni a békés baráti együttélést nehéz (vagy inkább lehetetlen), a liberalizmus meg kb ezzel próbálkozik. Ebből fakadóan tökéletlen, mert mindig van egy pont, ahol már az emberek jóindulatára alapoz, ami meg egyesekből hiányzik.

    A pride esete ilyen szempontból egy nehéz kérdés. Egyrészt én visszataszítónak tartom, ha a szexualitás az utcára van erőltetve, akár hetero akár homo. Ráadásul elfogadást várni provokációval az idiotizmus netovábbja. Sok résztvevő szerintem ilyenkor inkább a belső feszültségeit éli ki, mintsem tüntet. Viszont az, amikor Kocsis Mátét megvádolták azzal, hogy meleg és Vona Gábort meggyanúsították azzal, hogy meleg bárban járt, jól mutatta, hogy Magyarországon azzal még le lehet járatni valakit, hogy homoszexuális (az ettől független, hogy csak rágalom volt). Szóval ez meg valahol indokolja, hogy a problémára rávilágító tüntetésre szükség van.

    Az alap probléma szerintem ott leledzik, hogy azok, akik a mindennapokban nem csak a szexualitásukkal minősítik magukat, nem akarnak olyan tüntetésre menni, ahol olyanokkal lennének egy kalap alá vonva, akik viszont igen. Viszont így azok vannak felül reprezentálva, akiknek az életében valamilyen oknál fogva a szexualitás került a centrumba.

Új hozzászólás Aktív témák