Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Motion_Blur

    félisten

    válasz csasziga #164 üzenetére

    Jaja, este én is úgy nyomom, hogy a windózban leveszem a hangerőt kb. 1/3-ra és a hangrendszeren meg fenyomom 50%-ra.

    + nekem játékokban is eléggé le van véve a hangerő (20-30%-ra)

    Amúgy tényleg nagyon jól dübörög ;] Pl: F1-es játékban a visszaváltásoknál olyat szól a lábamnál a mélynyomó, hogy kiráz a hideg :DD

    Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

  • ali3m

    tag

    válasz csasziga #168 üzenetére

    Sziasztok !

    A logitech x530 tényleg nagyon jo választás , sokkal jobb mint a creative hasonló áru termékei. Egyetlen baj van vele. Nagyon sokan irjátok hogy tiszta , hangos basszusa van . Azt kell sajnos mondanom hogy sztem a basszus kifejezeten levegős egyáltalán nem tiszta és rendkivül rezonál. Az összes közelben lévő tárgy (asztal, szék, ágy) ugy rezeg mintha légkalapáccsal törném a falat(és ez nem a baszus ereje hanem levegőssége miatt van ). Az valóban igaz hogy nagyon erőteljes a basszus de nem olvad bele a zenébe. Ha főleg zenehallgatásra szeretnéd használni sztem jobban jársz a logitech eggyel jobb kategoriás hangcucával a logitech z3-al. Az ára ua (igaz ez a hangrendszer 2.1 es). De ami nagyon fontos ez az első olyan mélynyomó ( tehát a legolcsóbb) a sorban amely a logitech szabadalmaztatott eljárásával készült és nem tartalmazz reflex nyilást. ez azért nagyon különleges mert egy viszonylag kisméretű mélynyomról van szó amely fantasztikus teljesitményre képes . A hangzás egyáltalán nem az a levegős dörömbölös kopogós baszus mint a a x530-nál . Én hazsnáltam mind a kettőt de a z3 szerintem sokkal sokkal jobb mint a x-es sorozat. Elsőre természetesen engem is lenyügözött a x 530 as mélynyomója hiszen nagyon erőteljes a basszus, csak huzamosabb zenehallgatás után jöttem rá hogy nem ad igazán szép hangot, sajnos a közép frekvenciák valahogy nem szólnak a mély ''elkülönül'' a többi frekvenciától a magas pedig túl sok. Ha valaki igazi hifis zenehallgatos hangfalat szeretne annak nem ajálom. Természetesen a hasonló ár kategoriáju 5.1 es rendszerek közül ez a legjobb választás !!!!

    Helyesírás ellenőrzés forever!

  • Motion_Blur

    félisten

    válasz csasziga #168 üzenetére

    A mély nekem kb. 20%-on van, ha felnyomom mondjuk 50-re, akkor már zavaró, mert pl. film közben, beszéd alatt is dörmög.

    Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

  • ali3m

    tag

    válasz csasziga #180 üzenetére

    Szia !

    Pont a z3e-nek nincs doboz hangja legalábbis sztem. Az x -es logitech sorozatnak pont az a hibája sztem hogy a mélynyomó egy hatalmas reflex nyilással van ellátva ami lehetővé teszi ugyan az erőteljesebb hangzást de nagyon levegőssé , más hangszinüvé teszi a a baszust ezáltal az ''elkülönül'' a többi frekvenciáju hangtól.A z-s hanfalaknál viszont nincs a mélynyomón reflex nyilás hanem a logitech által feltalált szabadlmaztatott és dijnyertes felfüggesztési, hangfal szerkezeti módszerrel lett gyártva igy nem döng, kopog mint az x-es hangfalak hanem beleolvad a zenébe. Azonkivül a z3e 40w-os. Sztem a z-s hangfalak zenhallgatásra lettek tervezve mig az x-es sorozat inkább játékra és filmézésre. Ja és arról még nem is ejtettünk szót hogy az x-es sorozatból egy kicsit ''kimaradt'' a középfrekvenciáju sugárzó... ami ugye megint csak azt erősiti hogy nem zenhalgatásra lett tervezve hanem inkább hangefektek, beszéd megszolaltatásásra. Amugy döntsön mindenki egyéni izlése és igénye szerint. Azt is eltudom képzelni hogy van olyan ember aki kifejezetten a sok magas kevés közép sok mély hangzást részesiti elönybe ( mondjuk a trance fanatikusok ).

    Helyesírás ellenőrzés forever!

  • ali3m

    tag

    válasz csasziga #183 üzenetére

    A srác valószinüleg nem hallot még x-es logitechet ezért mondja azt hogy a z3e basszusa túl erőteljes. Mit szolna vajon egy x 530hoz?
    Amugy ha valakit érdekel:
    Sztem a két hangfal között a különbség az hogy az x-es széria ugy van kiképezve hogy a mély és a magas szoljon rajta jól és különüljön el egymástól. Hogy is van ez megcsinálva? A kis hangfalakba darbonként 2db ua . magas sugárzó van beépitve a kettő valószinüleg azonban más frekvenciáju hangot sugároz. Kerestem de sajna nem találtam pontos müszaki leirást a cucc hangváltoiról pedig érdekes lenne, igy ez csak feltételezés , mindenesetre az biztos hogy a két sugárzó ua.Ezálatl a hangfal ugy viselkedik mint egy 2 utas hangláda . van benne egy mély nyomó és egy magas sugárzó.Ezenkivül a magas sugárzok kiképzése ( ez a boomerang szerű alak)szintén a magas frekvenciák erősödését eredményezi. Igy éles határ keletkezik a különböző frekvenciáju ( magas és mély) hangok között.Miért is jó ez ? Ha meggondoljuk játék és filmnézés közben mit is kell hallanunk? Véleményem szerint az a jó ha a különböző efektek elkülönülnek egymástól játék és filmnézés közben. Mondjuk egy lövöldözős játékban külön szeretnéd hallani a mögötted eldörömbölő tankot és a szemben sipákoló vietkongot igy lesz realiszitkus és térhatásu. Filmnézés közben szintén azt szeretnéd hallani ( pl. top gun) hogy hogyan zug el a fejed fölött egy repülő miközben tom cruise hangját hallgatod és nem pedig azt hogy a kettő közép frekvenciáju hangjai hogyan mosodnak össze. Igy az x-es széria sztem rendkivül alkalmas olyan irányu használatra ahol az a cél hogy az egy időben megszolaló hangok, effektek élesen elkülönüljenek egymástól pl. játék és film , míg a z-s széria egy homogénebb spektrumon szolal meg ami elsősorban zenehallgatás közben előnyös ( hiszen senki sem szeretne ''külön'' hallani egy basszus gitárt meg egy zongorát mondjuk ).

    A fent leirt elmélet általam generált és nem válalok semmilyen feleőséget érte. Puszta megfigyelés és némi agyalás rajzolás után született . Ha nem igy gondoljátok irjatok nyugodtan kiváncsi vagyok hogy mit gondoltok ?

    [Szerkesztve]

    Helyesírás ellenőrzés forever!

Új hozzászólás Aktív témák