Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz erdoke #2406 üzenetére

    a jogbiztonság az jelenti, hogy nem változtatják össze-vissza az egész jogrendszert, hetente kétszeri alkotmánymódosítással.
    Ami meg a békés tüntetőket illeti, lehet, hogy az emlékeim csalnak, de mintha nem lettek volna olyan békések... senki nem kötelezte őket arra, hogy utcakövekkel dobálják a rendőröket, meg hogy szétverjék Pest legszebb tereit, de valakiknek biztos jó móka volt. az meg, hogy elítéltek rendőröket megint egy olyan dolog, hogy elítéltek pár kisrendőrt, és ennyi.

    Na, szóval, a jogbiztonság az, amikor megbízható módon működik az ország, a különböző hatalmi ágak stabil alapokon működnek, mindenki teszi a dolgát. Ez ma nem áll fenn, a kétharmados többséggel azt csinálnak, amit akarnak, az csak a legkisebb, hogy lenyúlják a magánnyugdíjpénzeket, fenyegetik, diszkriminálják a társadalom azon részét, aki nem működik velük együtt. Sose lehet tudni, hogy mi sül ki abból, ha Vitya és Gyuri összeülnek számolgatni, lehet, hogy holnap kikiáltják a tanácsköztársaságot, mert úgy lehet államosítani a gyárakat és a bankbetéteket is...

    Az előző kormányok fiskálisan felelőtlenek voltak. De ez a mostani meg egyenesen agyament, és, hogy ez a cselekvéssorozat, amit végrehajtottak, mennyire jól értékelt, a CDS-görbe pontosan jól mutatja.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz erdoke #2406 üzenetére

    Kb. százszor leírtam már, hogy ha nem találunk (mi, az ország) megoldást az inaktívak aránynak jelentős csökkentésére, teljesen fölösleges az összes kalkuláció, mert be fog dőlni az állam.
    Annak kellene drukkolni, hogy legyenek ezen irányelvek mentén kialakított strukturális változtatások, az összes többi jelentéktelen ügy ehhez képest (igen, a médiatörvény is).

    -Struktúrális reformokról beszélni az MNYP rendszer megszüntetésének vonatkozásában szerintem vicces. A rendszer átalakítása/szüneteltetése helyett az azonnali megszüntetésre azért volt szükség, hogy még négy évig ne kelljen végrehajtani semmilyen nagyobb reformot az aktuális kormánynak....
    -Nem véletlen, hogy az önkormányzati reformlendület meg az egész kiadáscsökkentés téma hirtelen alábbhagyott, és lassan állnak át a 2011-2012 de majd inkább 2014 céldátumokra :))
    -Az államadósság témára is kíváncsi leszek, egyrészt arra, hogy az MNYP vagyonból mennyi fog maradni ténylegesen az államadósság csökkentésére, mennyivel nőnek majd a kamatterheink az esetleges bóvli besorolástól márciusban, mennyire tudják majd kordában tartani a hiányt, ha az MNYP-s dugipénz elfogy?

    Az inaktívak arányának csökkentéséről és a hitelességről ennyit:
    -Orbán: Senki nem mehet korhatár előtt nyugdíjba
    Januártól 40 év szolgálati idő után életkortól függetlenül nyugdíjba mehetnek a nők – tudta meg a Népszava a Fidesz szakpolitikusától.

    Még egy idézet a hitelességhez: 2010 Február
    "Orbán Viktor kérdésre azt mondta, lényegében egyetért azzal a kormányállásponttal, amely szerint a jelenlegi nyugdíjrendszer fenntartható, nincs szükség drasztikus beavatkozásra. Nem szükséges más modellekre áttérni, a mostani szisztémával el lehet menni még körülbelül 30 évig - jegyezte meg."

    Én a jelenlegi feltételekkel se terveznék hosszútávra, az egykulcsos adórendszer sem biztos, hogy sokáig működőképes lesz.

Új hozzászólás Aktív témák