Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz MaUser #347 üzenetére

    az mnyp-k működési költsége a befizetések növekedésével és az idő előrehaladtával csökken, illetve előírások vannak arra, hogy a következő 3-4 éven belül gyakorlatilag el kellett volna érniük az állami nyugdíjrendszer működésének szintjét. Vagyis az 5% pár éven belül lement volna max 2-re, a 0,8% vagyonkezelési költség meg asszem 0,4-re. De ez a scenario most ugrott ugye....

    "Egy német kitérne a hitéből, ha meghallaná, hogy a saját állama nem lenne képes legalább minimális szinten biztosítani nyugdíjas éveit."

    egy magyar ezen meg sem lepődik, ismervén a német precizitás és a hazai mutyizás közötti különbségeket. Ha egy németnek elmeséled az itteni rendszer felépítését, körberöhög. Szerintem a ráerőltetésben részben benne volt az is hogy a közép- és kelet-európai országok évről évre lejjebb csúsznak a korrupciós mutatók és költségvetési hiány listáján, így azt gondolhatták, a valamivel drágább magánrendszer legalább attól megvédi az embereket, hogy ellopják. Hát nem.

    Én csak azt nem értem, ha gazdasági szakértők nyilatkoznak az ügyben, meg minden más ország képviselői, hogy ez így rossz úgy rossz, ha Orbán az unió vezérkara előtt a teljes mnyp rendszer megszüntetéséről mer beszélni, amikor direkt olyan költségvetést alakítanak ki, amiben nem tartják a túlzott-deficit eljárás megszüntetésére vonatkozó 2,8%-os hiánycélt (40 mrd hiányzik hozzá, ktgvetési szinten ez pite) akkor mi a fenét csinál az EU ?

    Ezek csatlakozási, vállalási szerződésekben vannak rögzítve, ez egyoldalú szerződésmódosítás ha úgy nézem, de az EU meg csak ül ölbe tett kézzel. Nem az volt, hogy egy kávé mellett elbeszélgettek, hogy na, mi lenne ha lenne mnyp és 3% alatti deficit, ezeket aláírták, rögzítették, akkor a 2 szerződő fél közül az egyik miért nem kéri számon a másikat hogy miért nem tartja be amit ígért ?
    Félreértés ne essék, nem Barroso-t várom, mint a Messiást, hogy majd megment minket, csak kiváncsi volnék, hogy lehet az, hogy az Eu nem lép semmit a saját érdekei és fiskális politikájának megvédése érdekében ?
    Kb mintha a gyerek tombolna, törne zúzna a lakásban anyuci meg vigyorogva ül a kanapén és bólogat hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • g@bo

    nagyúr

    válasz MaUser #347 üzenetére

    " De hasonló a helyzet a közműcégeknél is. A francia, német, stb. állam nem győzi megóvni és visszavenni az eon, gdf, stb. cégektől a saját közműveit, míg errefelé privatizációba hajszolják bele az államokat, hogy ugyanezen cégek megszerezhessék a közművagyont, amin az éves 10-12% haszon szinte garantált. De ezek már messzire vezetnek... Kicsit olyan, mint az IMF kávé megoldása a dél-amerikai országok problémáira, mellyel csak kétszer vitte csődbe az érintett országokat... "

    A vizmű nemrég azért emelte az árait, mert az emberek elkezdtek spórolni a vizzel, és nem ment nekik elég bevétel... én a kezükre vertem volna. vizmű gázmű elmű.... nem lett volna szabad eladni, ahogy sok mást se, csak pár ember haszna előrébb volt, mint a polgároké, mert a 20 év alatt elherdált/ellopott nemzeti vagyon, nem nagyon hozott a jónépnek jobb életet, modern rabszolgák lettünk az eu közepén.

    a nyugdijpénztárak nyervákolása meg csipi a szemem, megkérdezném azt aki a legjobban visit, mit félt, az én befizetésemet, vagy a saját és haverkái jó kis állását, és lecsippentett tuti pénzeket.... se az állami se a maszek nyugger pt nem az igazi, mindkét helyen rondán kopnak el a pénzek, de ha már biztosra kell menni legyen az állami, mert ha 20 év múlva a nyugdijjárulékokból nem, majd a befizetett áfából lesz valami éhendöglésre elég nyugdijunk.

    nekem az otp manánnyugger pt a válság alatt durva lóvét bukott, de legalább valamennyire visszaált a rend, 2 évig nem volt hozam. most átettem kevésbé veszéles portfólióba, ahol a hozam kisebb, de az ilyen brutális veszteségek is, szépen takarékoskodok magamnak, bár nem ér semmit 20 év múlva ez a szar forint, inkább valami tuti ingatlan némi kis földel kéne.... és a jelenlegi kitűnö stresszes világban amúgy se biztos, hogy kihúzzuk egyáltalán 60 éves korunkig.

Új hozzászólás Aktív témák