Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borsi

    tag

    válasz Mercutio_ #2231 üzenetére

    Az átirányított 14havi járulék kompenzációjaként év végétől az eddigi 8% helyett a jövőben 10% fog az MNYP számlára érkezni. Tehát meglesz a jutalom:)

    Én csütörtökön megyek kiírni magam az állami rendszerből. Sokáig próbáltam számolgatni hogy járhatnék jobban, de nincs értelme. Nálam az döntött, hogy nem tartható hosszútávon a megkülönböztetés a manyup tagok és nem tagok között, ez inkább csak ilyen taktikai zsarolás. Visszalépésre lesz még lehetőségem, máskor is szükség lesz még a maradók pénzére. Főleg hogy inkább a magasabb egyenleggel jelentkezők a maradók, hisz van mihez ragaszkodniuk.

    Amúgy szerintem mindkét rendszer totál bizonytalan, nincsenek már állandóságok a mai világban. Az MNYP-k nagy pénzlenyúló szervezetekhez csatlakoznak, cserébe sokat nem adnak. Nagyjából semmit. De ez a mindenkori kormányok hibája is, nem szabályozták megfelelően a működésüket, természetesen a cégek kihasználják ezt.

    Az állam meg olyan amilyen, ráadásul nincstelen. Ígérhet bármit, mindig az adófizetők/szavazópolgárok kezében leszek.

    nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

  • borsi

    tag

    válasz dabadab #2249 üzenetére

    Azt hiszem ezek a számok alapján az ING a pénztárak elitjében foglal helyet, én tökéletesen elégedett lennék vele. Sőt, én már azzal is elégedett lennék, ha a félretett pénzem megőrizné a vásárlóértékét. ha belegondoltok, a fizetés egyharmadát "rakjuk félre" 40-45 éven keresztül, hogy utána jó esetben 15-20 évig a félrerakott összeget visszakapjuk. Persze ez nem ilyen egyszerű, de ezzel a logikával reálhozam nélkül a bruttó fizetésünk 66%-át kéne kapnunk nyugdíjnak:)
    Sajnos az én pénztáram egy kalap kaki, szerintem negatív reálhozama van. Már rég szerettem volna váltani(5-6éve), de mivel itt dolgozom, lojalitást kértek. Belementem, 3évig valóban úgy tűnt beindul a szekér, de az utolsó 2év ismét visszataszította a pénztárt a 10 éves hozamlista legaljára. Maradok, aztán a megmaradó pénztárak közül választok egyet.

    nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

  • borsi

    tag

    válasz Andie #2251 üzenetére

    Nem nekem címezted, de a jelenlegi szabályok alapján, érzelmek nélkül, nincs alternatíva. Vissza az államiba.

    A többi csak fikció és érzelem. Majd úgyis alakul.

    Én továbbra is azt mondom, lesz még szükség a maradók pénzére, így meg lesz nyitva a kapu a visszalépők előtt. Aki megy az államiba, az egy visszavonhatatlan lépést hoz, aki marad MNYP-s, időt nyer.

    nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

  • borsi

    tag

    Nem tudom elhangzott-e, de a 200millió kapcsán megemlítem.

    A nyugdíjpénztárak nem cégek. Cégkivonatuk sincs. Maguk a tagok a tulajdonosok, akik közgyűléseken hoznak határozatokat a működésről. Megbízzák a vagyonkezelőt, megválasztják a vezető tisztségviselőket stb. Persze ez a legtöbb esetben csak képmutatás, hisz a küldöttek(akik képviselik a tagokat) általában a pénztár mögötti pénzügyi cégcsoport dolgozóiból kerülnek ki. De működhetne ez rendesen is, csak senkinek nem volt érdeke. A tagokat meg rohadtul nem érdekli. Egyáltalán nem. A magyarok hülyék a pénzügyekhez, szinte mind. A politikához viszont értenek, szerencsére.

    Ha a pénzügyekhez is értenének, illetve érdekelte volna őket a manyup, akkor teljesítmény szerint választottak volna pénztárt, nem a reklámok és az ügynök unszolására.
    Így persze verseny sem alakulhatott ki a pénztárak között, max a "sztárügynökökért" akiket persze jól meg is fizettek. Elárulom nektek, kedves tolvaj manyupozók, hogy a 4% működési költség nem az Audikra ment el(pedig milyen jól hangzik, és tök jól lehet vele társaságban érvelni)hanem jórészt ügynöki jutalékokra, az adminisztrációs dolgozók fizetésére, PSZÁF tagdíjra, kötelezően kiküldendő egyenlegértesítőre. Ezzel nem akarom azt mondani hogy nem lehetne csökkenteni az elvonást(sőt), csak azt hogy ez a pénz visszaforgott a gazdaságba, dolgozókat tartott el. Mint a Széchenyi terv, csak az más dolgozókat tart el, és ugyanúgy fizeted az adódból, mégsem hőbörörgsz.

    Ennek a szabályozása a mindenkori kormányok kezében van/volt, simán le lehetett volna vágni a működési költséget a felére. nem maradt volna pénz az ügynökökre, és talán az emberek akiket egyáltalán érdekel(nagyon kevesen vannak) a teljesítmény alapján dönthettek volna. Nem hiszitek el, de van olyan pénztár, aki pályáztat. Pályáztat az adminisztrációs munk elvégzésére, pályáztat a vagyonkezelők között. És talán a legjobb ajánlat nyer, de ezt nem tudhatom. Ezek persze a kis pénztárak, és a legjobb hozamokkal működnek. (persze ezek most bezárnak)

    Vagyonkezelők, na ez a kasza. 0,9% évente a teljes vagyonra, teljesítménytől függetlenül. És itt megjelennek az Audik...

    Szal ez az egész dolog a demográfiai hullámvölgyek kisimítására nem volt egy rossz ötlet. Lehet hogy előrehozták egy kicsit a rosszat(kevesebb jut a jelen nyuggereinek), de talán a katasztrófális rossz is egy kicsit jobb lehetett volna 25év múlva. Olyan ez, mintha valaki felépít egy élet alatt egy házat, életjáradékért eladja időskorában, és nincs annyira rászorulva a fiatalokra. nem értem mi volt ezzel a probléma, a szabályozást a tapasztalatok alapján simán lehette volna alakítani. Pl a legrosszabb hozamú pénztárak nem toborozhatnak tagokat, ügynöki jutalék tiltása, vagyonkezelők csak infláció felett kapnak juttatást és akkor is kevesebbet stb.....

    Tudom tudom, így most egyszerűbb, egy nagy terhet dobtunk le a vállunkról. Ez igaz. És most reménykedünk hogy gyermekeink ezt a terhet el fogják bírni. Hát remélem. Mert cipelniük kell, akár Viki lesz még, akár más. De jelenleg ledobtuk a terhet, a jövő meg majd alakul.

    Én maradtam az öngondoskodás híve, és reménykedem hogy az eddigi 17 évem mellé még egy későbbi döntés alapján fogok kapni szolgálati időt. Ez így lenne igazságos, hiszen eleve nem kapok/kaptam volna teljes állami nyugdíjat.

    nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

  • borsi

    tag

    válasz erdoke #2736 üzenetére

    Mert a kormány engedte, az embereket meg pénztárválasztáskor nem érdekelte a költségszint, ahogy a hozam sem. Ebből a szempontból jó hogy rendet tettek.

    nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

  • borsi

    tag

    válasz erdoke #2741 üzenetére

    Jó akkor az öngondoskodás szót lehet helytelenül használtam, a lényeg hogy a vegyes rendszer híve vagyok. 1%-ból nehéz lesz kijönni, árukapcsolás miatt tartják meg az ügyfeleket. Ennek a költségszintnek a tartásához eggyüttműködés kéne az állam részéről is. Pl pszáf regisztrációs díj eltörlése, kötelező egyenlegek ingyenes kiküldése, nyomtatványok ritkább változtatása, egyszerűsítése.... El nem tudod képzelni mennyi papír megy veszendőbe a kedves hivatal miatt is többek között. 1% az kb 200Ft/hó átlagos tagdíj után, egy bankszámla vezetési költség több. Ráadásul itt a passzív tagok nem fizetnek, ami nagyjából lefelezi az összeget kb.

    Szal akinek nincs kit mit eladni a manyup ügyfeleknek, az le fogja húzni a rólót, ez az üzletág 50e tag alatt halott ezzel a költségszinttel.

    De nem is ez a lényeg, ez a rendszer elveszett, kár siratni. Én inkább azt siratom, amit ki lehetett volna hozni belőle.... Meg hogy pont a kicsi, és jól működő pénztárakat egyből kinyírták ezzel a szabad választás nevű kamu szöveggel.
    Azt egyébként elfogadhatóbbnak tartottam volna, ha megszüntetik a rendszert, de gyávák voltak hozzá. persze ezt is csak akkor, ha a TELJES összeggel az államadóságot csökkentették volna!

    Így sajnos folytatjuk az eddigi nyújtózz tovább, mint a takaród ér gyakorlatot. Az előző kormány megoldotta hitelből, a mostani egy sokkal jobb módszert választ, elkölti 12 év megtakarítását. Ami még mindig nem lenne baj, hisz én is gyűjtök pl kocsira, amikor meglesz a pénz elherdálom. Csak ennek a vagyonkának nem ez volt a célja, nem erre lett begyűjtve, hanem egy későbbi túlélésre. Ehelyett nagyrészéből veszünk egy autót....

    nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

  • borsi

    tag

    válasz Rive #2746 üzenetére

    Nem kevered esetleg a vagyonkezelési költséggel, ami valóban 1% körüli?

    És kegyetlen magas, a teljesítmény tükrében.

    példa:

    250mrd Ft kezel vagyon, évi 30mrd tagdíj

    vagyonkezelési költségre 2,5mrd Ft /év

    működési költségre(4%) 1,2mrd Ft /év

    A vagyonkezelési költségből finanszírozod amit szerintem nem kéne, a működési költségből megy az irodabérlet, dolgozói bérek, nyomtatványok, számtech fejlesztések stb... ami nagyjából vissza is pörög ezáltal a magyar gazdaságba.
    Most mindkettőt megvágták, a működési költségre 2%-ot hagyhattak volna azért szerintem... dehát ez is egy stratégia az ellehetetlenítésre.

    nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

Új hozzászólás Aktív témák