Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cassidey

    senior tag

    válasz <Zanavabets> #4975 üzenetére

    Miert pont ez a ket variaciod van?

    Es a 300-ba bele kell meg fernie az akksiknak, memoriakartya(k)nak, taskanak? Esetleg allvany, szuro.. Ezek sem filleres dolgok.:)

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz <Zanavabets> #4975 üzenetére

    Eléggé világos, hogy nem akarsz csalódni, ennyi pénzért én sem akarnék.

    Először is az ergonómiáról: Ha hobbiként tekintessz a fotózásra, akkor azt hiszem, elég fontos, hogy, ahogy te fogalmazol, öröm legyen kézbe venni a hobby tárgyát, azaz a fényképezőgépet, hisz erről szól egy hobby: jól eső érzéssel töltsön el amint csinálod. Ha úg nyúlsz hozzá, hogy áááh, mi ez itt a kezeim között, lehet akármilyen jó a képminőség, meg bármi amit csinál, pont a lényege veszik el a hobbynak, szóval egyet értek veled, vegyél olyan vázat, amit szeretsz kézbe fogni. Ugyanez igaz a keresőre, nem mindegy, hogy egy miniatűr lyukszerű akármibe kell nézned és azon át komponálnod, vagy egy nagy, fényes, kellemes keresőn keresztül.
    A fogás nagyban szubjektív, próbálgasd kézbevenni a gépeket és rá fogsz jönni, melyiket találták ki neked. Keresőméretre best az árkategóriában (meg egyébként is 1,5-1,6-os croppos gépek között) a Nikon D80 és a Pentax K10D. Ez mindenképp két esélyes a "vegyünk DSLR-t 300 ezerig" versenyben. Ezen kívül még esélyes induló a Canon EOS 30D.
    A Nikon D80 és a Pentax K10D a Sony 10 megapixeles CCD-jére épülnek, míg a Canon 30D a Canon saját, 8 megapixeles CMOS-ára. A Canon CMOS-ek legendásan alacsony zajszinttel rendelkeznek, nincs ez másképp ezen gép esetében sem. ISO800-on valamennyire, 1600-on már eléggé szépen láthatóan kevesebb zajt termel, mint a másik két gép, ám azalatt nincs észrevehető különbség. JPG-ben használva a gépeket, a Nikon zajszűrése, azon kívül, hogy több fokozatban állítható, ízlés szerint, szerintem remek munkát végez, még az említett két magas ISO értéken is simán ott van az így készült gép zajban, mint a Canonnál. Ami JPG-t illeti a K10D-nél el lehet felejteni, nem valami jó a JPG feldolgozó algoritmusa. BTW, mindig el szoktam mondani, hogy szerintem egy DSLR-t mindenképpen illendő azért RAW-ban használni, sokkal tágabb lehetőségek nyílnak meg úgy előtted. A D80 és a K10D keresője valamivel nagyobb, mint a 30D-jé, érdemes megnézni vásárlás előtt és mérlegelni mennyire számít. A K10D por és cseppálló magnéziumvázas gép, kérdés mennyire számít ez, ha az objektív mellé nem por és cseppálló...
    Ami visznot egy DSLR képét legalább annyira meghatározza, mint a váz, az az objektív. A kitobjektívek terén a Canon áll messze a legrosszabbul. A 18-55-ös kitobit általában szidják, mint a bokrot... a Pentax szintén 18-55-ös kitobival van felszerelve, ha kitben veszed, ám optikai minősége jelentősen jobb, mint a Canoné, valamint rendes, normális fókusztárcsát kapott. (Bár nem tudom, csak én érzem úgy, hogy igencsak furán mozog az a fókusztárcsa? ) A legjobb ilyen téren a Nikon - persze itt fizetsz a legnagyobb felárat a kit kiszerelésért a csak vázhoz képest. Kétféle kitobjektívvel kapható: 18-70-essel és 18-135-össel. A 18-70-esnek valami kicsivel jobb optikai minősége van, a 18-135-ösnek meg ugye ott a nagyobb átfogása. Ám mindkét objektív messze jobb, mint a konkurens márkák kitobija.
    Ha kit kiszerelésben gondolkozol, akkor a Nikonnak áll a zászló. Ha csak váz kiszerelésben, akkor kérdés, hogy a kb 70 ezerből, ami a Canon vázon felül marad milyen objektívet tudnál venni, mert a kit kiszerelést nem éri meg beszerezni belőle. Sajnos Canon obikban nem vagyok túlságosan otthon, így részemről nem tudok nagyon okos javaslattal előállni, mit vegyél helyette. Pentaxnál szintén érdekes a helyzet, bár ott a 16-45 F/4-es objektív is játszik a játszában, mivel ezt is lehet eleve kit kiszerelésben kapni hozzá a 18-55 helyett. Ez egy nagyon jó képminőségű obi, gyengéje viszont az erős kromatikus abberáció, az azért rontja a helyzetet. Viszont, míg a Canonhoz és a Nikonhoz hatalmas választékban kapni mind saját, mind 3rd party obikat, a Pentaxhoz igen gyér a kínálat. Ellenben a valaha gyártott összes K bajonettes objektív feltehető rá, ha érdekelt vagy régi objektívek használatában.
    Amit még a vázakról tudni illik, ha már régi objektívek szóba jöttek:
    Canonnál manuális objektívvel van fénymérés, de nincs élesség-visszajelzés, Nikonnál nincs fénymérés, de van élesség-visszajelzés, Pentaxnál mindkettő van.
    Meg ugye a Pentax vázban ott van egy CCD eltoláson alapuló képstabilizátor. Ám ennek a hatékonysága messze elmarad az objektívbe épített képstabilizátorok hatékonyságától, főleg tele esetén, így mondjuk egy 300mm-es végű IS-es Canon vagy VR-es Nikon objektívvel sokkal hoszabb záridők tarthatók ki, mint egy 300mm-es végű Pentax obival, ahol a CCD stabilizált, nem egy lencsetag. Persze a VR-es objektívek drágábbak is, mint a sima "mezei" obik, így ha költséghatékonyan akarsz valamilyen stabit, akkor a Pentax megoldása jó ötlet.
    Hmm mit is hagytam ki... ja megvan az Olympus gépeket. Na azokat továbbra is kihagynám, ha nem baj :DDD
    Így ez egy gyors és eléggé összevissza áttekintés, ami most hirtelen eszembe jutott, érdemes a topicokat átböngészni, valamint a pixinfo.com, a dpreview.com és az imaging-resource.com tesztjeit megtekinteni.

  • Dtomi

    őstag

    válasz <Zanavabets> #4975 üzenetére

    Ahogy már írták nagyon fontos dolog az ergonómia, és a váz felépítése.
    Meg kell gondolni jól, főleg ha később nagytelés témákat is szeretnél fotózni. Egy ideig-óráig használtam 350D-t 2,5kilós tele alatt, de nagyon kényelmetlen volt, olyan érzésem volt mintha bármior kettészedhetné az obi a vázat. Most van egy 300D és egy 30D a 300D nek nagyon kényelmes a fogása viszont az érzés, hogy műanyag az egész ugyan olyan rossz mint a 350D. Viszont képminőségre nem sok különbséged lesz.
    350D-be Nincs picturestyle, Kelvinbe állítás, csak 1 tárcsa van, régi, zárszerkezete papírforma szerint csak féltartós, lassú a sorozatsebessége, ISO-t csak 1/2 lépésekben lehet állítani és még jópár kényelmi szolgáltatás.
    Canon EOS 30D + EF-S 17-85mm IS USM Kit digitális fényképezőgép AZONNAL ELVIHETŐ!! 280000,- Ft (Bruttó ár)
    Én 30D + sigma 24-70 f2.8 EX et javasolám ez most kereken 300K esetleg kitobit nagylátónak ha nem vagy widefanatikus mert 18mm-t ennyi pénzért nem kapsz, viszont alapobinak egy rakás hulladék.
    Viszont még érdekes alternatíva a D80 is. Nagyon jó kis gép jó "perifériákkal"!!!!! Volt alkalmam Kipróbálni 80-400 VR el és 70-200 F2.8 IF ED VR-el nagyon kellemes pozitív benyomást keltett a gép pár óra után. A sorozatsebessége ami az ezredfordulót idézi de akinek ez nem fontos annak nagyon nagyon jó választás lehet. És biztos hogy nem fogod alsókategóriás gépnel érezni mikor a kezedbe fogod. Ehhez is nyugodt szívvel ajánlom a sigma 24-70 f2.8 EX-et csak itt már egy markolat is belefér talán a 300K-ba

    pentaxot, oliyt, sonyt, és ezek "utángyártott" vagy maradék gépeit viszont kihagynám a lehetséges alternatívák közül. Mert később drágábban, fáradságosan esetleg nehezen lehet fejleszteni őket.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Új hozzászólás Aktív témák