Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz avl #60415 üzenetére

    Én már az elejétől gondolok arra, hogy nem 1-et töltök fel izomból sok pénzzel, hanem osztom szét, hogy ahogy növekszik a portfólió a hozzáadott pénzektől és a hozamtól, egyrészt ne legyen túllépve a biztosítási összeg illetve méginkább hogy ne 1 szolgáltatónál összepontosuljon egy bitangnagy összeg.
    Ha van valakinek 3 helyen számlája, kb mindegyiken ugyanannyi, de már úgy is túllépi az egyenkéntti biztosítási összegeket, az még mindíg jobb mintha 1 helyen lenne minden és brutálmód túl lenne lépve, szerintem. Én speciel nem úgy csinálom, hogy töltök egyet 100 ezer euróig aztán nyitom a következőt, hanem már most az elején 1-2 évente nyitok új szolgáltatónál, igyekszem egyenletesen tölteni őket (ahogy már beszéltük nekem erre most kiemelten figyelnem kell nagyobb összegek miatt)
    További előnye ha több szolgáltatónál vagy, hogy ha úgy adódik, hogy az egyiket ott kell hagyni valami miatt, akkor nem kell csak az állomány egy részét mozgatni, kevesebb költség stb... (lást te eseted, már nyakig benne vagy)

    Az előző hsz. beli témára:
    Nem arról van szó, hogy faktoros portfóliónál bonyolult manővereket kellene végrehajtani, az is buy and hold, viszont...
    Van ugye az az alapvető feltevés, hogy csak olyanba fektess, amit értesz (és ennek megvan a maga oka hogy miért fontos, lásd alább, ez nem csak egy közmondás), egyrészt magát a terméket is érted, másrészt meg érted azt hogy neked miért abba kéne fektetni, miért lesz az neked jó/nemjó.
    Egy allword esetén még egy kezdő is könnyen belátja hogy hogy működik a termék és miért jó az neki hogy az egész világot tartja kapitalizációsúlyosan és garantáltan nem lesz vele dolga vagy megfontolnivalója a későbbiekben sem.
    Ezzel szemben egy faktorosnál érteni ahhoz hogy ez miért jó, min alapul, mik ennek az előnyei és a kockázatai, és hogy egyáltalán mire kell számítani vele kapcsolatban rövid közép és hpsszútávon, milyen esetleges többletmegrázkódtatásokra amit el kell viselni ahhoz hogy bármi értelme is legyen, már nem annyira egyértelmű és több tanulást igényel a témában. Ha valaki azt látja, hogy az allworld szágult, a value meg már 5-10 éve döglődik, akkor hozzáértés nélkül vagy csak átkozni fogja a napot mikor belevágott, vagy eldobja a legrosszabb pillanatban a sztorit és sokkal ropsszabbul jár mintha egy jó allwornél maradt volna. További ellenérv kezdőként, hogy ez a portfólió magasabb kockázatú, nagyobb kilengések járhatnak vele, ezt egy kezdő gyomra tipikusan kevésbé veszi be.

    Szerintem akkor szabad csak ilyen portfólió építésébe belevágni, ha eljut az ember arra a szintre, hogy meg tudja magának válaszolni azokat a kérdéseket, hogy ő miért akar eltérni a market captől, milyen előnyei lehetnek rá vonatkozóan ennek különböző időtávon, mit a legnagyobb rizikói és mik a legnagyobb előnyei ennek, ez alapján megéri ez neki/neki való ez? Biztosan jobban jár ő ezzel, illeszkedik ez az ő élethelyzetéhez? Miért olyan arányban tartja majd a faktorokat amilyenben, tisztában vagy hogy vannak ezek a regressziós dolgok meg a faktorok? (a más azt mondta hogy úgy kell/éri meg nem valami jó válasz). Ha a gyerekeid megöröklik tudni fogják hogy mi a nyavaja ez vagy ha te nem tudod valszeg ők se fogják mert nem tudtad megtanítani nekik a tudás hiányában és lehet pont rosszkor eladják?
    Hisz tudni kell, hogy a többlethozam ettől a stratégiától nem extrém magas, a rossz kivitelezés/fegyelmezetlenség egyből átcsapja minuszba a marketcaphez képest! Ez miatt sokaknak ez nogo...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák