Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz _az #69 üzenetére

    Alapvetően a probléma ott van, hogy nincs középosztály, mert ez az ország nem olyan, nem olyan az adórendszer, és az utóbbi évek megszorításai leapasztották a meglévő megtakarításokat is, amik eleve nem voltak túl magasak. Elveszik a sok pénzt, ha bejelented a fizetésed, majd öngondoskodásra hivatkozva tandíjat fizettetnek a gyereked miatt.

    Nem furcsa ez, hogy mindig azokon csattan az ostor, akik dolgoznak, adóznak, iskolába járatják a gyerekeiket, akik tesznek azért, hogy a Kárpát medence ne Európa elfekvője legyen? Angolszász hozzáállást várnak el skandináv adóterhek mellett?

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • rdi

    veterán

    válasz _az #69 üzenetére

    Szerintem nem érdemes ezen velük vitatkozni. Abban hisznek, hogy a tandíj az ördög műve. Hitbéli dolgokkal meg nem érdemes vitatkozni. :DDD
    Viszont egy kicsit beszartam: a tanári analitika és a diszkét matek nagyon nehéz az ELTE -n?

    Fej! Tor! Potroh!

  • fordfairlane

    veterán

    válasz _az #81 üzenetére

    Miért van az, hogy nem az eredeti felvetéseket/felvetőket küldözgetitek ide-oda, hanem az arra reagálókat? Nem tudjátok visszakövetni? Ha valaki politikai témát felvet, akkor lécci, azt irányítsátok át. Én viszont nem egy másik topikban fogok az itt feldobott hozzászólásra reagálni. Ezt bizony de, itt, most.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • rdi

    veterán

    válasz _az #81 üzenetére

    Nincs ebben a hsz-ben semmi rossz. Már + is válaszoltam szerintem. :DDD

    kicsitomi88: bocs félreértettelek. De a kérdésemre válaszolhatnál,.
    Figyelmedbe szeretném ajánlani, hogy a nagyvállalkozások, valamint az IPOSZ, KISOSZ MITTUDOMÉNMIOSZ szintén képtelen bármilyen komolyan vehető előrejelzésre a szakmák terén. Azt is látjuk, hogy a piac sem képes erre.
    Hát még akkor a felsőoktatásban.
    Általában csak nagy általánosságokban lehet meghatározni: mondjuk kevés a műszaki mérnök.
    Azon belül azonban elég nehéz...
    Pl. szerinted hány éve jelzik a szakmai szervezetek, vagy mondjuk a középiskolák, hogy hiány van kémia tanárokból? Mert ugye nem gondolod, hogy valami állami hivatalnak kellene ezt tudnia?
    Vagy de?:

    A tandíj meg egy közepes politikai egyezség eredménye volt. Hozzá tenném, az eredeti javaslatban utólagos jövedelemfüggő fizetést javasoltak hozzá tartozó ösztöndíjrendszerrel. De ez meg egyébként senkit nem érdekelt.
    Az átjárhatóságot a fizetős és az állami helyek között pedig először a HOK vetette fel, én Pokorny szájából hallottam, mint jó megoldást. Ehhez képest mára a fidesz szerint ha bevezetnék, abba belerokkanna Magyarország és a magyar polgárság, a HÖK szerint meg egyenesen tanulóellenes javaslat...

    [ Szerkesztve ]

    Fej! Tor! Potroh!

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz _az #111 üzenetére

    ahelyett, hogy itt szídnád a sulit, húzzál könyvtárba meg a googlezni és ami a tanult anyagokból eddíg tetszett, kezdd el kutatni vazze

    Vazze pont ezt csináltam egyetemista korom alatt, mert felismertem már rég az általam leírt anomáliákat. S az a furcsa helyzet állt elő, hogy bizonyos dolgokból többet tudtam a végére, mint azok, akik azt tanították ( pedig én angyon kedveletem és kedvelem az illetőt, mert tényleg sokat tett a hallgatókért) Ez nem vicc! De még így is csak felét sikerült elsajátítanom, annak ami kellett a mostani munkakörömhöz, ahova a felvételi egy SOAP szerver és egykliens megírása és futtatása volt speciel PHP nyelven.

    Ilyen és ennél bonyolultabb felvételik simán előfordulnak, aki most megy állásinterjúra, lévén szó végzett, annak azt üzenem, nem árt felkészülni ilyesmivel is. Higyjétek el, tapasztalatból mondom.

    De igazából most nem is a nylev vagy a konkrét feladatom a lényeg. A lényeg az, hogy mint előző hozzászólásoban felsoroltam legalább egy tucat technológiát, amit az én szűk területemen kevésnek érzek VAGY nemigen van róla szó egytemen.

    Figyu én csak azt mondom: Mégis mozog a föld. Ne tessék belőlem ezért rögtönzött grillpartyt rendezni, mert eddig mindenki azt mondta, hogy nem :R

    [ Szerkesztve ]

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz _az #114 üzenetére

    na bazz, akkor nem másodéves vagy...
    nem sűrűn
    viszont amiket most pl felsoroltál. gondold meg, mikor, hogyan lehetne ezeket mind megtanítani?
    Aham
    pl a robotprogramozás is része. ha minden szakterületet ennyire részletesen oktatnának, 20 évig tartana a suli.
    NoNo
    ilyesmivel foglalkozó szakirányon voltál?
    Ilyesmiel foglalkozó szakirányon, és önlaborokon voltam igen... Sőt projektet vezettem több alsóbb évfolyamos embert irányítottam és segítettem nekik.
    illetve ez a felvételi: ez pályakezdőknek volt kiírva?
    Ő várj egy picit, felejtsük el ezt a pályakzedő, nem pályakezdő dolgot egy kicsit. PL programozásban több kategória van pl junior és senior, ha kifejezetten x év tapasztalathoz köti a cég az elvégzendő munka súlya miatt. Ezt fel szokta tüntetni a az álláshírdetésben is. A szűken vett pályakezdő ált. valamiben jobb esetben junior, de ez nem feltétlen igaz. Pl én lehetek 10 év múlva junior javas, és senior php-s vagy asp-s egyszerre, és ha új állást keresek ezzel tisztában kell lennem, hogy tudásomnak megfelelőt találjak.

    Így tehát igen, jelentkeztem rá, ez volt a feladat, de az állás nem junioroknak szólt. De nem is senioroknak, egyszerűen nem volt feltüntetve. Ezzel eggyütt is feltételezett sok mögöttes tudást már, de nem várták el egyik napról a másikra konkrét keretrendszerek moduljainak profi szintű szerkesztését. Minekutána nem volt 3-6 hónapos tanfolyam mielőtt céges szoftverre ráeresztettek volna, az elején bizony nehezen ment, bár marha sok mindent tanúltam már előtte az adott témakörben. Nagyrészt önszorgalomból, de még a felét se tudtam elsajátítani a kívánt technológiáknak mielőtt állásinterjúra mentem volna a céghez...

    Azt mondom, lehet ennél sokkal egyszerűbb feladat is, ill bizonyos helyeken és állásokban nem is várják el a feladatot. majd ők betanítanak mert nem kapnak SAJNOS kész szakembert. De Pl seniorokat ezzel nem fárasztanak, bár néha velük sem tesznek kivételt.

    Amúgy el se hinnéd mennyi mindent meg tud az emebr, milyen rövid idő alatt tanúlni, ha nagyon rá van kényszerítve:D(pl kirúgják ha nem tudja megcsinálni :K ) szal nem kéne 20 év csak max fele annyi buli...több a témában jártas szakember az egyetemeken. persze ezeket szakirányon kellene tanúlni, így nem minden technológiát, de abbol amit az ember választott midnent.S sokkal több gyakorlati óra és

    na meg azért én tartom azt a véleményem, hogy igenis kell több pénz.

    Így van pénz az kell az oktatáshoz. Ezért is javallanám, hogy a legrosszabb átlagú x% fizessen teljes tandíjat, aki bizonyos kredit szám felett teljesít és megvan normálisabb valami átlaga az mentesüljön ez alól. Ez már ösztönző lenne...

    Bme: túl sokat dícsérik amúgy, jártam oda és tudom miről beszélek név szerint tudom említeni a fölösleges tárgyak sorát tehát nem baj, ha kicsit szidják..
    De jártam az NYME-re is, ott is hasonló gond volt stb..

    Ha valaki amúgy elkezdte az egyetemet, be kell fejeznie, méghozzá nem 7-8 év alatt..de nem árt mellette sokat gyakorloni pluszban és tudatosan gyúrni magát valamire az illetőnek, és nem feledni amit írtam mégha marhaságnak is tartja, tudjon róla.
    Rengeteg gyakorlati tudás kell, és azt az egytemen Sajnos nem tudja megszerezni, de ezzel együtt is el kell végeznie, méghozzá úgy hogy pluszban mellette azon munkálkodik, hogy behozza és gyakorolja a sok kimaradt technológiát.

    [ Szerkesztve ]

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz _az #252 üzenetére

    ismerek ilyen egyetemistákat, de ki a franc ad a véleményükre?
    Tényleg, miért kell a véleményükre adni, rég elmúlt már az egyetem varázsa, azt se értem miért kell tőlük többet elvárni, mint bárki mástól. Elvárni azt, hogy többre képesek, pedig nem ez a helyzet, a helyzet az, hogy mocskosúl nem mindegy ki mikor mit csinált az életében. Úgy értem, valaki tanult, valaki pedig dolgozott közben, vagy épp ötvözte a kettőt, ami szerintem a legjobb megoldás. Arra akarok kilyukadni, hogy a legjobb lenne elfelejteni a sztereotípiákat, miszerint egyetemet végzettek intelligensek okosak műveletek stb.., aki meg máshogy szerzi meg a tudását, azt lesajnáljuk mert csak "technikus szemléletű" lúzer lehet. Ez nem így van, de a legrosszabb, hogy az emberek fejében dőlt ez el így, egyrészt tapasztalat alapján nyílván, másrészt azonban egy kicsit azért, mert valamiféle természetes csodálat alakult ki a felsőoktatás ill. az ott résztvevők iránt. Emiatt könnyen megeshet, hogy egyes egyetemisták sajna elszállnak maguktól (régebben én is beleestem ebben a hibába) de aztán rá kell jönni, majd munkahelyen, hogy nem tudnak semmit még, a mai oktatási rendszer nem tudja felkészíteni őket a kihívásokra. S bizony a tapasztalt kollegát nem lehet fél év alatt behozni. Akkor meg, kérdem én, mire föl?

    Én ma már rájöttem, hogy arra sem vagyok méltó, hogy emelt fővel járjak, míg a sokévnyi plusz tudást, amivel tapasztaltabb kollegáim rendelkeznek, be nem hozom. Nem mondom, hogy ez a jó szemlélet, de nem is azért írom most ezt, hogy egyetértsetek velem, még csak nem is azért, mert, hogy én mekkora vitát akarok én elindítani, pusztán azért hogy elgondolkozzatok azon, amit írok, még ha utána le is ugatjátok a fejem.

    Egy valamit azonban nem értek és már napok óta kérdezgetem magamtól, 17 évig azt tettem és úgy tanultam, ahogy mások elvárták tőlem. S tettem ezt nem is rosszul, mégsem tudta az egyetem nekem nyújtani a szükséges tudásmennyiséget. Kérdem én: hol rontottam el?

Új hozzászólás Aktív témák