Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacy027

    tag

    Sehol nem találok infót, a Gree Comfort X 3.5 kW-os klíma meddig tud visszaszabályozni fűtés üzemben? 16 nm-re erős túlzás volt, ki-be kapcsolgat még akár 5 fokban is a minimum teljesítményen. A távirányítóról veszi a hőfokot, 5 perc alatt kikapcsolna, ha a beltéri mérné, pillanatok alatt 26-28 fokot érzékel.
    500 W fogyasztás alá alig megy, inkább kikapcsol. 500 x 4 (SCOP), 2000. Enyhe időben még jobb is. 2 kW alá nem tudja beszabályozni magát? Simán elég lett volna a 2.5 kW-os, de most már késő bánat.

  • lacy027

    tag

    válasz #46233856 #29284 üzenetére

    Kiszámolnám, ha tudnám mi lenne a delta T (kifújt hőmérséklet?), illetve ha tudnám a módját. Nem tudom mit kell néznem az adatlapokon.
    Most ment egész éjszaka, 24 fokot tartott, kint 2 fokig ment le a hőmérséklet. Ha a klímát visszaveszem 21-22 fokra vagy enyhébb az idő, akkor kapcsolgat.

  • lacy027

    tag

    Akinek van bármilyen Gree klímája és fogyasztásmérője, vagy mérte már korábban, fűtés üzemmódban milyen típusú és teljesítményű klíma meddig tudott lemenni fogyasztásban?

  • lacy027

    tag

    válasz polman #29581 üzenetére

    Az eddigiek alapján csak az Amber képes rendesen leszabályozni, a többi Gree mind kikapcsol. Mint olvastam, ennek is meg van a hátránya. Órákig fújja a ~23 fokos levegőt, mert a hőfok tartásához ennyi is elég. Előbbinek nem feltétlenül örül mindenki, főleg ha éri az illetőt a légáramlat.

  • lacy027

    tag

    válasz #73959936 #29588 üzenetére

    Lehetséges, hogy a Lomo is le tud szabályozni, bár erről pontos adatokat szintén nem találni. Ha ritkán kapcsol ki, az elég bizonyíték, így még egy Gree, ami rendesen van megcsinálva, nem on-off klímaként működik.
    Nincs egy hónapja, hogy egy Comfort X klímát használok, közel 5000 forintot evett meg azóta. Néha próbáltam a hűtést, de jobbára fűtőtt. Esetenkét volt bent 25-26 fok, próbáltam elérni, hogy ne kapcsoljon ki, mivel nem tud leszabályozni, ez lett az eredménye. Pár napja talán rátaláltam egy ideális beállításra, ugyanúgy kapcsolgat, de egy ki és bekapcsolás között nem fagyok meg, de nincs is 26 fok bent. Hogy a gatyám leeszi-e rólam fűtésben, az hosszabb távon derül ki.

  • lacy027

    tag

    válasz #73959936 #29592 üzenetére

    Az automata hűtés / fűtés módot két klímánál próbáltam. Egy LG kazettás klímánál, illetve a Comfort X-nél. Mindkettő ugyanúgy működött, az LG esetében kint meleg volt, a Gree-nél fordítva, kint hideg volt, bent szerettem volna meleget. Előbbi lehűtőtte a levegőt, szinte már fagyosra, majd elkezdett fűteni, dőlt a 30-40 fokos levegő a klímából, nyáron. A Gree meg felfűtőtt, mikor elérte a hőfokot, elkezett hűteni, szinte fagyasztani. Nem értem az automata mód mire jó, ha csak arra nem, hogy működik-e mindkét funkció.

    Utóbb megtaláltam, a Lomo képes 0.6 kW-ig lemenni mind fűtés, mind hűtésben. Igaz nem annyira új modell mint a Comfort X, de jobban és olcsóbban jártam volna vele.

  • lacy027

    tag

    válasz #73959936 #29595 üzenetére

    Én fűtésre és hűtésre vettem. Fűtéskor nagyobb nyomáson dolgozik a kompresszor, ezáltal hangosabb. Hűtéskor kint jóformán hangosabb a csövekben áramló hűtőközeg hangja, mint a ventilátor vagy a kompresszor.

  • lacy027

    tag

    Nehéz helyzetbe hoztam magam. Mióta felszerelésre került 16 nm-re egy Gree Comfort X 3.5 kW-os klíma, csak szenvedek vele. Hűtésre és fűtésre is használnám, túl drága lett volna, ha az év nagy részében csak a falon van, ám most ez a helyzet. Sok más klímával ellentétben nem tud 2 kW alá leszabályozni, emiatt pillanatok alatt befűti a helységet, majd kikapcsol. Óránként kétszer 10 percre kapcsol be, 25-30 percig áll. Hőmérő szerint 22-23 fok van, a hőérzet rossz.
    Próbálok a telepítő céggel cserét megbeszélni egy másik típusra, ami képes megfelelően leszabályozni, de ha nem sikerülne, más megoldás után kell néznem, mert ez így fűtésre használhatatlan, 0 fokban is ki-be kapcsolgat.
    Anyagilag mindenféleképpen bukás a csere, hülye voltam, be kell nyelnem valamennyit, milyen lehetőségeim vannak? El tudom adni valahol ezt a klímát? Egy hónapos, tökéletesen működik, de ide túl nagy, mivel nem tud visszaszabályozni. A csere helyett szoftveres mókolás is érdekelne ha tud bárki bármit erről. Fentebb írnak róla, csak nekem pont fordítva kellene. El kellene hitetni a 3.5 kW-os klímával, hogy ő csak egy 2.5 kW-os. Nehezen hihető, de esélyes, hogy így sem menne 2 kW alá, mivel a hozzászólások szerint általában mindkét teljesítmény esetében ugyanaddig tudnak leszabályozni a klímák.

  • lacy027

    tag

    válasz sumsang #29639 üzenetére

    Alapból a kisebbet mondták, én mondtam a nagyobbat, de egy szóval sem tiltakoztak, hogy ez ide túl nagy. Hallgattam egy emberre, pont ugyanerről a klímáról volt szó. "Fűt, de ez a nagy klíma bőven elkell ide, 4x4-es szoba". Későn, már a beszerelés után, a használati tapasztalatok alapján kezdtem fórumokat olvasni és rájönni, hibáztam.
    A forgalmazóval (Cool4U) beszéltem, szerintük nincs szoftveres megoldás.

  • lacy027

    tag

    válasz lacy027 #29638 üzenetére

    Már most látszik, a szabályzási probléma megoldódott, le lett cserélve az említett Gree klíma egy Daikin FTXF 2.5 kW-os klímára (köszi, windy), de felmerült néhány kérdés.

    Bár az időjárás még nem indokolta, kipróbáltam a fűtést. Mennyire normális, hogy fűtéskor az áramló gáz/folyadék hangja (vízcsobogásra hasonlít) majdnem hangosabb, mint a beltéri hangja? Kint a kompresszornál a legerősebb a hang, de 3-4 méterről is hallani, akár csak bent, a fal másik oldalán. Remélem, csak az enyhe idő az oka, 20 foknál nem sokkal volt hidegebb kint, mikor próbáltam, de a hidegre már nem sokáig kell várni. Hűtéskor is van hangja a hűtőközegnek, de egyátalán nem zavaró, mert ahhoz igen erősen fülelni kell, hogy hallható legyen.

    Hűtéskor a hőmérséklet elérésekor teljesen leáll a beltéri, a légterelő nyitva marad, de a mókuskerék áll. A Daikin szerint így készül a klímabefőtt? :D Megoldást nem találtam, csak azt, hogy kevés Daikin esetében áll le teljesen a mókuskerék, az FTXF az egyik.

  • lacy027

    tag

    válasz LanyUs #30047 üzenetére

    A te hozzászólásaidat találtam meg korábbról, azokban nem láttam a megoldást, de most igen. Most már csak egy ilyen embert kell keresnem, akiknek van megfelelő távirányítója.
    Tegnap éjszaka ment vagy 2x egy órát fűtésben, végig ilyen hangja volt. Olvastam az útmutatóban, hogy mit írnak erre a hangra. Olvasztáskor vagy induláskor okés, de folyamatos működés esetén, főleg ennyire hallhatóan szerintem már nem.

  • lacy027

    tag

    válasz lacy027 #30045 üzenetére

    Ezt hallani fűtéskor az egész szobában és eléggé hangos ahhoz, hogy jobban zavarjon, mint a beltéri hangja. Szerintetek rendben van?
    Daikin FTXF25A - YouTube

  • lacy027

    tag

    válasz LanyUs #30078 üzenetére

    Denyel (#30060) írta, hogy nála egy óra használat után eltűnik ez a hang, ez szerencsére nálam is így van. Nagyjából egy óra után semmilyen csobogás nem hallható, újbóli bekapcsolás után jön csak elő.
    A beltéri hűtéskor nagyon halk, alig hallani, fűtéskor valamivel hangosabb, de ilyenkor még ott van az éjszakai üzemmód, ami szinte teljesen elcsendesíti.

  • lacy027

    tag

    válasz Kroni1 #30295 üzenetére

    Elkezdem írni a Sensira klímával kapcsolatban a tapasztalataim, aztán nem is nekem szólt a kérdés. Ha valakit érdekel, leírhatom mit tapasztalok a klímával, jelen véleményem szerint anyagilag kicsit megterhelő volt, de megérte a csere a Gree Comfort X-ről.

    Inkább a csobogásra reagálnék: ha két hónapja, a Gree telepítésekor a szerelők normális csövezést, főleg csatornázást hagynak maguk után, talán elő sem kerül a csobogás. Erre a csövezésre került a Sensira. Nem volt tökéletes a csövezés, sem a csatornázás, pár nappal ezelőttig bírtam, hiába van szinte teljesen eldugva az egész egy szekrénnyel, zavart. A csövezés adott volt, ahhoz nem nyúltam, csak csatornából vettem egyel nagyobbat, ezt forgattam be a meglévő, kicsit elrontott ívű és indokolatlanul nagy lejtésű csövezés alá, de legalább biztosan kifolyik minden csepp kondenzvíz. Állítom, jobb munkát végeztem, mint a szerelők, ugyan sem ők, sem pedig én nem vettem sarok és és egyéb takaróelemeket, csak a végeket illesztettem megfelelően össze. Rendesen takarva van a csövezés a csatornával, sehol sem látszik, de nem is két perc volt megcsinálni és még lehetne rajta finomítani. Előtte sem látszott sok, jobbára csak a faláttörésnél, de ezzel a csatornázással sokat halkult a csobogás. Bekapcsolás után még jelen van, de nem zavaró, sokszor oda kell figyelni, hogy halljam. Azelőtt meg simán nagyobbat szólt, mint a beltéri.

    Közben kiderült, a konnektor, amiből az áramot eredetileg kapta a klíma, nem okés, mert ráz a kültéri alja. Nem a fázis van rajta, de ahhoz bőven sok, hogy ne fogalkozzak vele. Ideiglenesen, másik konnektorból hosszabbítóval működtetve semmi nem érezhető vagy mérhető. Nagy valószínűséggel erre lett felfűzve 2x éve az a konnektor, amiből a klímát működtetném, de eddig semmi sem panaszkodott, amit oda dugtam. Megoldása folyamatban, kiderítem, valóban fel lett-e fűzve, de esélyes, mert a legközelebbi konnektor mögött (ahonnan nem ráz a kültéri), 6 darab vezeték van, nem 3. Kötődobozból meg kettő is van a közelben, hogy miért nem onnan vitték az áramot ahhoz a konnektorhoz...

    [ Szerkesztve ]

  • lacy027

    tag

    válasz pjen #30301 üzenetére

    Megszenvedtem az árammal és még mindig nem jó. Valószínűleg azért a konnektorból vezették tovább az áramot, mert több vezetéket egyszerűen nem lehet beletuszkolni a falban lévő csőbe, ami a kötődoboztól a konnektorhoz megy. Kb. 3 méter az egész szakasz, valahol pedig van valami benne, mert ott megakad a vezeték, alig bírtam behúzni a szükséges háromat, több teljesen esélytelen volt. A konnektortól a következő konnektorig viszont nincs gond, szinte bármekkora kábelt benyel, ebbe fél perc alatt be lehet húzni, a másikkal órákat közdöttem.
    Kicseréltem az egész szakaszt, új kötések, nem közvetlen a konnektorra kötve megy az áram tovább a másik konnektorhoz, hanem wagoval elosztva, a lényegen mondjuk nem változtat, még mindig nem a legideálisabb megoldás. Összeraktam mindent, megint rázott, bárhogyan dugtam be, pedig mindenhol ott a fázis, a nulla és a föld hiánytalanul. Egész nap ezzel szívtam, nem sikerült rájönnöm, miért csinálja. Ami eszembejutott, minden szakszerűt és szakszerűtlent kipróbáltam, hiába. Már nem is a falon belül megy az áram a két konnektor között, hanem az egyik konnektor mögötti wagoból van elosztva, majd kivezetve a falra kábelcsatornában, végig a radiátor alatt, majd ismét kábelcsatornában a falon, végül bekötve a konnektorba. Ezt azután csináltam meg, miután kipróbáltam ezt a megoldást, a konnektorok a kábel végén lógtak, nem voltak a falra rögzítve, sem a kábel csatornában elvezetve, csak össze volt kötve és jó volt, nem rázott. Készreszereltem, majd hátradőltem volna, de nem, még mindig ráz. Valami összefüggés van a radiátorral, ami a két konnektor között van, mert ha éppen úgy tekeredik a radiátor körül a kábel, akkor nem ráz, de ha nincs a közelében a radiátor, akkor megint. Viszont a próbánál sem volt a radiátor közelében, akkor meg jó volt. A vezeték állásától föggően vagy ráz, vagy nem, de utóbbit nehéz megtalálni. Multimérerrel mérem, az egyik vége a földbe dugva, a másik a kültéri aljához érintve, ekkor néhány volt feszültség mérhető, ha hozzáérek a földhöz meg a kültéri aljához, érezhetően ráz. Másik konnektorból működtetve semmi sem mérhető vagy érezhető, pedig mindegyik ugyanúgy van bekötve. Én ezt már nem értem, áram így még nem szivatott meg. Azt hiszem be kellene fejeznem az offolást és keresnem kellene egy megfelelő topicot, vagy inkább egy villanyszerelőt...

  • lacy027

    tag

    válasz canniball #30304 üzenetére

    Gree Comrfort X 3.5 kW cserélve, helyette Daikin FTXF25A (2.5 kW) tapasztalatok (elég hosszú lett):

    Enyhe időben a beltéri alig halkabb mint a Gree és mindig van egy halk hang a mókuskerék forgásakor, nem motor vagy csapágyhang, nem tudom megfogalmazni mihez hasonlít, de összefüggésben van a fordulatszámmal. Az igazán csendes éjszakai módban alig fújja el maga elől a meleg levegőt, hamar eléri a hőfokot, főleg comfort módban, ahol maga alá fujja a meleget. Vízszintesnél kicsivel lentebb beállított légterelővel, egyes fokozaton már jóval több ideig működik. Még nem teljesen jöttem rá a ki-bekapcsolási logikára, a beállított +5 foknál kapcsol ki, de hamar visszakapcsol (talán 1 fok különbségnél), nincs az, hogy már fázok, de a klíma még mindig pihen, mint a Gree esetében. Jól le tud szabályozni, szerintem még a gyári érték, 1.3 kW alá is. Láttam már tartósan 200 W alatt fogyasztani. Kicsi a szoba, enyhe időben elég sokat hozzátesz a kikapcsoláshoz ha fűtve van a ház többi része is, hiába van elzárva a radiátor a szobámban. Egyik nap 15 fok volt éjszaka kint, csak nálam volt fűtés, óránként 3-4 percre állt le, egyébként ment végig. 7-8 fok alatt már nem, vagy csak órák után kapcsol le pár percre, hiába van fűtve a ház többi része. Ezek alapján teljesen meg vagyok vele elégedve. 21-22 fokra szoktam állítani, a beltéri 25 fokot mér, a hőmérők szerint 23, néha 24 fok van. A Gree túl lett méretezve, illetve leszabályozni sem tudott megfelelően, 0 fokban is csak a szenvedés volt, hogy ne kapcsoljon ki, de ne legyen szauna a szobában.
    A hőmérő a beltéri elején alul van elhelyezve, emiatt pontatlan és így comfort módban kb. szó szerint a hőmérőre fújja a meleg levegőt a beltéri. Egyébként is gyorsan emelkedik a hőfok, bekapcsolom, hamar eléri a hőfokot és visszaveszi teljesen a teljesítményt, közben még szinte sugárzik a hideg mindenhonnan, több időbe telik, mire a hőérzet is jó lesz. Ekkor szoktam a Powerful módot használni, bekapcsolom, előszőr meleget, a 10-15. perc környékén már "tüzet okád", 20 percnél kikapcsol, de sokszor kevesebb is elég a jó hőérzethez, Powerful kikapcsol, ezzel együtt a kompresszor is, mert 28 fokot mér a hőmérő. 5-10 perc múlva visszakapcsol és tartja a hőfokot, így pedig már a hőérzet is jó. Egyébként eszemben sem lenne ki-be kapcsolva használni (csak akkor fűteni vagy hűteni, mikor itthon vagyok), de nap közben ha jó idő van, nem kell fűteni, estére viszont lehűl a levegő (vagy mint ma, fel sem melegszik nap közben) és jól esik a meleg. Májusban fűteni, hát hol élünk??? Hol van a nyár? Későn kezdődik, aztán még novemberben is nyár lesz?

    Néha tud zörögni a kültéri (330 W fogyasztás környékén jól észrevehető), de amúgy nincs baj vele, török gyártás. Talán egy picit zavaróbb, mélyebb hangja van a kompresszornak mint amire számítottam, ebből bent viszont semmit nem hallani, épphogy észrevehető max fordulaton is. A Gree kompresszora az egy más történet, alig volt olyan frekvencia, ahol csendes lett volna. Ha rááll az ember füle, a hangból 100 W pontossággal megmondja, éppen mennyit fogyaszt a klíma. Mindezt szobán belül. Hűtésre való inkább, ott csendben van.

    A wifi jól működik, könnyű volt beállítani, hálózaton belül azonnal megtörténik minden, távolról (vagy mobilnetről) kell néhány perc, mire reagál. Látom a kinti-benti hőfokot és a fogyasztást is, ami pontosank tűnik. A Gree alkalmazása néhány dologban jobb volt: azonnal reagált, illetve rálátás nélkül is a kívánt pozícióba lehetett állítani a légterelőt, kijelezte, hogy hol áll. Na jó, ez csak szőrszálhasogatás, sűrűn nem kell hozzányúlni, mert a Daikin minden módban megjegyzi, hogy hová volt állítva, bekapcsolás vagy mód váltása után ugyanoda áll vissza. Most már jobban hiányozna a Daikin alkalmazása, mint a Gree klímáé, örülök, hogy gondoltam a wifi-re. Fentebb ment a mire jó a wifi téma, én biztosan a fejemet verném a falba, ha nem gondoltam volna rá, más meg elvan nélküle.
    Nincs az alkalmazásban egyszeri időzítő amikor x óra x percre állítanék be valamit, csak programot lehet megadni, amit utána minden héten az adott napon elvégezne. A programnak részemről nincs értelme. Ettől még szoktam használni, megtörténik a beállított időben, később pedig kikapcsolom az időzítést, ilyenkor sötétül el az ezt jelző led is. A távirányítón nincs pontos idő, a kikapcsolást csak órákra lehet időzíteni, nekem nagyon hiányzik egy fél órás beállítás, ami néha jól jönne. A Gree-nél volt pontos idő, akkora állítottam a távirányítóval, amikorra akartam.
    Kicsit lassú a távirányító, nem tudom olyan gyorsan végignyomkodni pl. a ventisebességeket vagy a hőfokot, mint a Gree-nél, vagy a munkahelyemen használt LG klímáknál, mert meg kell várni, mire elküldi a jelet. Viszont ahogy próbáltam, fűtés módban 10 fok a minimum, ezek szerint temperálásra is lehetne használni, csak a leolvasztásból származó víz szabad elfolyására kell figyelni. Temperálni eddig még nem kellett, mert lakjuk a házat, de jó, ha van. Télen addig fogok vele fűteni, ameddig bírja, nincs tálcafűtés, ami a Gree-nél inkább csak bosszantott (adott hőfok alatt folyamatosan működött, akár volt mit olvasztani, akár nem, akár be volt kapcsolva a klíma, akár nem). Könnyen, létra nélkül elérhető a kültéri, öntök a tálcába egy kanna forró vízet, ha kezdene vastagodni a jég. Majd télen kiderül tényleg kell-e bármit tennem.

    Hűtésben ha leáll a kompresszor, leáll a beltéri ventilátor is, ezzel nyárig kezdeni kellene valamit. Kevés klímánál van ez így, az FTXF pont ilyen. Kellene egy szerelő meg egy szervizes távirányító és megoldódna a probléma. Ha a közelben nem találok senkit, akkor szerintem majd megkeresem windy-t, hátha van hozzá távirányítójuk és át tudják állítani, ha útba tudnak ejteni, mikor erre szerelnek ismét, nem várom el és szerintem ők sem autóznának csak ezért 2x 80 kilométert.

  • lacy027

    tag

    válasz Kroni1 #30352 üzenetére

    Gyakorlatilag az összes klímánál hűtésben a mókuskerék megy tovább a kompresszor kikapcsolása után. Nem az a kérdés, hogy miért megy, hanem, hogy ez a típus miért nem úgy működik gyárilag, ahogyan az összes többi klíma. Korábban más már belefutott ebbe, ő írta, hogy szervizes távirányítóval át lehet állítani folyamatos működésre.
    Vizes a beltéri, megáll a légmozgás, nem tud kiszáradni, a baciknak ez pont ideális környezet. Sokkal hamarabb megérezni a meleget, ha leáll a beltéri, nem mozgatja semmi a levegőt. Aztán beindul és a sötét, vizes környezetben esetlegesen kialakult bacikat befújja a szoba légterébe.

  • lacy027

    tag

    válasz z123456z #30357 üzenetére

    Hűtést csak próbáltam és leáll, de nem tudom mennyi időre, még nem volt alkalmam megfigyelni, mivel 10 fok van kint és szakad az eső. Ez jellemzi manapság az időjárást, nem a meleg, ahol a hűtés menne folyamatosan. Melegben viszont nem fogok szerelőt találni, inkább elébe megyek a leállásnak, ha már most zavar.

  • lacy027

    tag

    válasz lacy027 #30349 üzenetére

    Minden normális ember, aki nem éjszakásként dolgozik, az alszik, egy bolond ember van a világon, aki munka után ahelyett, hogy aludna, hajnali 1-kor még villanyt szerel, de szerencsére ezúttal nem hiába. A Gree-t telepítő klímások hagytak itt egy "ajándékot", azért rázott a kültéri. Banális hiba, ilyet szerintem nem követtem el még szakmunkás tanuló koromban sem, főleg, mert a villanyszerelést sosem tanultam. A klíma dugvillájában nem volt bekötve a földelés. A szándék megvolt (blankolva volt a földelés), de hiba csúszott a számításba, mivel szabadon lifegett a dugón belül, még csak összesodorva sem volt. Hol érintkezett, hol nem, ez okozta állástól függően a hol ráz, hol nem ráz hibajelenséget. Bár a klímások nem villanyszerelők, bíztam bennük, hogy ez legalább megy nekik, de azért mielőtt az egész szobát áthúztam volna, ránéztem erre is, nem hiába. A fázis és a nulla a legalább be volt kötve. Nem szeretem szikével blankolni egy kábel külső szigetelését, mert könnyen bele lehet vágni a belső erekbe. Őket ez nem érdekelte, ahogy kell, kicsit mind a három ér meg volt vágva.

    [ Szerkesztve ]

  • lacy027

    tag

    válasz z123456z #30443 üzenetére

    Nem engedi egy bizonyos teljesítmény fölé a kompresszort, így lassabban fűt fel vagy hűt le, de nem terheli úgy a hálózatot. Talán valamivel kevesebbet is fogyaszt így. 3.5 kW 16 m2-re sok volt, 10m2-re óriási, oda még egy 2 kW-os is sok.

  • lacy027

    tag

    válasz LanyUs #30474 üzenetére

    Fűtésnél ez nem pontosan így működik. Ha nem tud a hőigény alá, csak a közelébe leszabályozni, kikapcsolás előtt kicsivel felmegy a fogyasztás, utána kapcsol csak le. Nem tudom pontosan mi játszódik le ilyenkor, két különböző klímánál is észrevettem.
    Enyhe időben fűtve nálam az éjszakai mód több kapcsolást eredményez. Alacsony fordulat, kevés légszállítás, romlik a COP, illetve mivel alig fújja el a hőérzékelő elől a meleg levegőt, gyakrabban kikapcsol. 1-es fokozaton viszont a nagyobb légszállítás miatt jobb a COP, nem csak a klíma közelében van meleg, messzebbre is eljut, ritkábban kapcsol ki.
    Jelenleg csak a fűtésről van tapasztalatom, hűteni (sajnos) eddig nem igazán kellett. Az viszont majdnem biztos, páramentesítő módban nagyon le tudnak szabályozni a klímák. Ha hűtésben ki-be kapcsol, páramentesítésben jó eséllyel csökken, vagy akár 0 is lehet a kapcsolások száma.

  • lacy027

    tag

    válasz LanyUs #30453 üzenetére

    Megszületett a megoldás, a mai nappal már nálam sem áll le az FTXF beltéri ventilátora hűtés üzemmódban álló kültérinél. Kalandos úton, de kiderült, tőlem néhány házzal arrébb lakik valaki, akinek FTXP klímája van, ehhez pedig olyan távirányító tartozik, amivel át lehet állítani a ventilátor üzemmódját hűtésben, így ezt meg is tettem. Nem kell és valószínűleg nem is létezik kifejezetten szerviztávirányító.

  • lacy027

    tag

    válasz Rolly #30572 üzenetére

    Annál sehogy, mivel gyárilag nem áll le a ventilátor. Ha mégis, az más, akkor leírom. :)

  • lacy027

    tag

    válasz Kroni1 #30578 üzenetére

    Az XF távirányítója picit butább, mint az XP távirányítója, utóbbi többet tud, bár látszólag nem sokkal. El lehet végezni némi beállítást, amit az XF távval nem, illetve külön gomb van minden módnak, nem kell egy gombot többször megnyomni, hogy a hűtés/fűtés/szárítás/ventilátor módok között váltani lehessen. eBay-en találni olcsó ARC480A11 távirányítót, nyilván csak kínai másolat ráadásul spanyol gombos, kíváncsi lettem, ezzel vajon át lehetne-e állítani, vagy mindenképpen eredeti Daikin távirányító kell.
    Nálam van wifi az XF-ben, de ezt nem lehet az appból állítani. ARC470A1 távirányítót adnak az XF-hez, az XP távirányítója ARC480A11, ezzel lehet megcsinálni, de alkalmas rá az FTXM távirányítója, az ARC466A33 is, csak más gombokat kell megnyomni.

    Az FTXP távirányítójával így lehet átállítani:

  • lacy027

    tag

    válasz TeeJay #30599 üzenetére

    Szerintem nincs olyan beállítás amit ne jegyezne meg a klíma, így fel sem merült bennem, hogy áramszünet után ismét be kellene állítani a ventilátort állandó működésre. Alvás helyett kipróbáltam, nem állt le most sem, pedig áramtalanítottam néhány másodpercre. Hűtésben a valós hőfok fölé állítottam, így nem indult el a kültéri, de ettől a beltéri ventilátor ugyanúgy pörgött és még a kívánt fokozatot is be lehetett állítani, nem csak fix fordulaton működött.

  • lacy027

    tag

    válasz Kroni1 #30602 üzenetére

    Áramszünet felénk szerencsére nem sűrűn van, amúgy sem szeretik a klímák. A leírás szerint ha visszajött az áram, folytatja az áramszünet előtti beállítással a működését. Ha direkt húzom ki, akkor először lekapcsolom.

    #30601 HoryThePooh Szóltam egy közeli cégnek (akikről azelőtt nem tudtam), ők írtak a Daikin szerviznek, ahonnan ezt a leírást kapták. Ha nem megyek be személyesen, akkor a mai napig nem tudok erről, pedig már két hete megkapták a választ. Neten nem találtam ezt meg, de nekem is jó lenne látni, mit lehet még átállítani.

  • lacy027

    tag

    válasz V.Stryker #30616 üzenetére

    Nem volt kiszárítva egy fél órás ventilátor üzemmel a használat után, csak le lett állítva, bennemaradt a levegőből kicsapódott nedvesség, ez okozza a szagot.
    Menjen fél órát párátlanításon, utána egy órát ventilátor vagy fél órát fűtés módban. Utóbbi először büdös és párás lesz, de kiszárad a beltéri, utána jó eséllyel eltűnik a szag. Ha mégsem, akkor jöhet egy karbantartás.

  • lacy027

    tag

    válasz kozek1723 #30789 üzenetére

    Ez az én értékelésem az Árukeresőn a Gree Comfort X-ről. :D Jeleztem, hogy később még írok róla, meg is van a gépen, de még nem küldtem el. Hosszú, meg nem feltétlen csak dícsérem benne a klímát. Sőt.
    Le lett cserélve egy Daikin FTXF klímára (mindent leírtam itt), azóta öröm és boldogság a klíma használata. Gree-t, a ha nem zavar a hangossága, akkor a tapasztalataim alapján inkább csak hűtésre ajánlok, neked pedig bőven elég egy 3.5 kW-os klíma.

  • lacy027

    tag

    válasz kleinguru #30810 üzenetére

    Kinti 18 fokig tud fűteni, ennél melegebb időben is megy a fűtés, de alig lehel meleget. Az előtte lévő Gree 20+ fokban szintén alig fűtőtt, a fogyasztás sem ment nagyon fel, 15 foktól lefelé viszont belendült és forró levegőt fújt.

  • lacy027

    tag

    válasz canniball #30852 üzenetére

    Kipróbáltam és úgy néz ki, tévedtem. Erőteljes fűtés módban a 2.5 kW-os FTXF 8-10 perc után elég meleg levegőt fújt, hiába volt kint 28 fok. Hidegebb időben szinte égetett a kifújt levegő, most csak a közelében volt, ezzel viszont már bőven lehet fűteni. A Gree úgy emlékszem nem remekelt ennyire fűtésben, ha kint 22 fok felett volt a hőmérséklet.

  • lacy027

    tag

    16 m2-en a 2.5 kW-os Daikin is kapcsolgatna, ha hagynám, pedig töltöttem el itt jó néhány nyarat, fel tud melegedni rendesen. 25 fokra állítva szinte be sem kapcsol, 24 fokon néha bekapcsol, de sokat áll. 23 fokon szinte folyamatosan működik, miközben én jéggé fagyok. Nem akartam kapcsolgatni, de általában naponta több órára le van kapcsolva a klíma, hiába tombol a meleg kint és a ház többi részében, csukott ajtónál több óra eltelte után is megváltás bejönni a szobába, szigetelés pedig nincs. Bekapcsolás után percek alatt visszahűt, mikor elkezd kapcsolgatni, vagy én fázni, akkor kikapcsolom, majd legalább 1-2 óra eltelik, mire kezd meleg lenni. 30 fokos kinti hőmérsékelt felett elfelejti, hogy tud 120-150 W környékén is fogyasztani, helyette nem megy le 200 W alá, inkább lekapcsol, pedig sokszor még a 150 W is sok. Meg vagyok elégedve a klímával, de ezek után egy hasonlóan kis, kertes házban lévő szobába olyan klímát ajánlanék, ami 0.5-0.6 kW-ig le tud szabályozni, szemben a Daikin 1.3 kW értékével.

  • lacy027

    tag

    válasz namyang #31739 üzenetére

    Téli párátlanításra páramentesítő való, a klíma csak nyáron remekel ebben. Párátlanításkor a levegő lehűl, kicsapódik a nedvesség. A hideg, páramentes levegőt a klíma simán kifújja, így télen megfagysz és a már hideg levegőből kevesebb nedvesség vonható ki. A páramentesítő viszont visszamelegíti a levegőt, így fűt és páramentesít is.
    Az Amber kicsit hangos és mint ha túl lenne méretezve, azaz van benne bőven tartalék hidegben és melegben is, viszont lentebb tud szabályozni, mint a Daikin. Utóbbi pedig piszok halk, nem hallani, csak érezni, hogy működik. Nekem az említett Daikin 2.5 kW-os verziója van.

  • lacy027

    tag

    válasz arcitec #31741 üzenetére

    Nálunk pont forditva van, télen baromi párás a levegő. Idén akarok venni páramentesítőt, elegem van a párával való küzdésből, hiába a szellőztetés, alig megy lentebb.

  • lacy027

    tag

    válasz arcitec #31753 üzenetére

    Nyáron és télen is magas, de ennek csak télen vannak a falakon látható nyomai. Télen pedig melegebb van bent, mint kint, ám a szellőztetés nem csökkenti érdemben a páratartalmat. Mióta az ablakokat leszigeteltük, azóta van így. Azelőtt nálunk is párásítani kellett télen. Nyáron a klíma által most nincs gond a párával, szellőztetéskor felmegy, de utána 40-50% körül van, télen 70-75%. Annyit nem mosunk, hogy ennyire megemelje a páratartalmat, hetente 1-2 napig száradnak a ruhák.

  • lacy027

    tag

    válasz Casoli #31762 üzenetére

    Elég drágák, nem tudjuk hová tenni és nem hiszem, hogy megoldaná a problémát, mivel nem a ruhaszárításból származik a sok nedvesség. Kizárt, hogy a szombaton kimosott és vasárnapra, legkésőbb hétfőre megszáradt ruhák miatt lenne magas a páratartalom egész héten, egy csomó szellőztetés ellenére télen. Páramentesítő lesz a megoldás, már gondolatban félretettem rá az összeget (fele annyiba kerülnek mint a szárítgépek), sőt, már most vennék, mert biztosan szükség lesz rá, de mindnél panaszkodnak a zajra. Ezek is olyanok, mint az elektromos hősugárzók, amik kevés levegőt mozgatnak meg, de ezt legalább jó hangosan teszik.

  • lacy027

    tag

    válasz mh197 #31780 üzenetére

    Bizonyos teljesítményen a Daikin (FTXF) is remeg, érezni és közelről látni is lehet egy pici vibrálást, de ebből bent semmit sem hallani még erőteljes fűtéskor nagy teljesítményen sem, hűtéskor meg végképp nem. A Gree Comfort X kompresszora ugyanitt szinte minden üzemállapotban behallatszott.

  • lacy027

    tag

    válasz Kroni1 #31805 üzenetére

    Rendeltem eBay-ről FTXP távirányítót, gyorsan megérkezett, használva aztán annyira megtetszett, hogy gyorsabb és minden módhoz külön gomb van, hogy már nem is használom a gyárit (FTXF), csak az olcsó másolatot. Csak spanyol nyelvűt lehet kapni, ugyanúgy működik, mint az FTXP távirányító, egyet kivéve: nem lehet átállítani a ventilátor üzemmódját. :D

  • lacy027

    tag

    válasz Chaser #32122 üzenetére

    Nekem eddig nem volt büdös a Daikin FTXF klíma, pontosabban volt, de ez természetes, amúgy nincs problémám vele. Leírom én hogyan használom, hátha segít.
    Előszőr az olvasottak alapján minden használat után ment a ventilátor egy darabig, akár fél órát hűtöttem, akár két napot. Ebbe beleuntam, mert leállítás után, venti módban ahogyan felmelegszik a beltéri, elkezd bödösödni és a párás levegőt visszafújni, így eléggé felmegy a páratartalom is. Párás, meleg és büdös lesz a szoba levegője, ezt pedig nem jó. Ha pár órára kapcsolom le a klímát, nem szoktam kiszárítani, egyszerűen lekapcsolom. Van, hogy napokig nem szárítom, de nem is áll napokig. Órák után elindítva az első löket levegő picit büdös, de egy pillanat múlva megjön a hideg fuvallat és a szagnak annyi. Hűtés közben soha nem éreztem még, semleges illatú, hűvös levegőt fúj. Ha hűtés után fűtésre állítom a kiszárítás miatt, akkor aztán van minden. Büdös, meleg, párás, csukott nyílászáróknál öngyilkosság. Ugyanez történik venti módban is, csak lassabban. Ha lehűl az idő, mint most, kinyitok mindent és erőteljes fűtésre állítom legalább 20 percre. Éjszaka nem használtam, este hűtöttem, aztán simán kikapcsoltam. Mivel most hűvösebb az idő, nem megy egész nap, reggel munkába készülődés közben mindent kinyitottam, erőteljes fűtés be. Így ment 20 percig, aztán a többit az egy órás időzítés lejártáig ventilátor módban, már rég úton voltam, amikor kikapcsolt. Most a fórumot olvasva bekapcsoltam ventilátor módra, semmi büdöset nem éreztem előtte állva. Valószínűleg így lenne hűtés és fűtés módban is.

    Röviden: hosszabb (több napos) leállítás esetén, vagy csak hűvösebb időben szárítom ki, max fűtésre állítva, nyitott ablakok és ajtók mellett. Eddig ezt már háromszor-négyszer eljátszottam, sőt, közben volt festés, akkor 30 fokra állítva fűtöttem egy-egy órát, hiába volt kint is meleg. Talán ért valamit a bacik ellen, meg gyorsabban száradtak a falak.

    Korábban olvastam én is a forumban a büdös Daikin klímákról, ha engem is utólér a jelenség, jelzem.

    Munkahelyemen az LG kazettás klímák soha nincsenek kiszárítva, kettő on-off, egy pedig inverteres, tavaly cserélték le az egyik ősrégi klímát. Ez folyamatosan megy, a másik kettő időnkét ki van kapcsolva. Bekapcsoláskor szintén egy pillanatra büdös, párás szag, vagy még ennyi sem, aztán semmi. Egy másik helyen van egy inverteres oldalfali LG klíma is, abból egy picit több szag tud kijönni, de nem vészes. Hűtés közben semmi, csak amikor leáll és visszafújja a párás levegőt, vagy a téli állás után. Én mondjuk szoktam vele fűteni is télen, kényelmesebb, mint egy fórró radiátor mellett ülni. (Jobbról éget, balról fázom.) Utóbbi szerintem évek óta nem volt rendesen kitakarítva. Mellette egy kis helyiségben van még egy LG klíma, szintén nem volt takarítva régóta. Mivel kicsi a helyiség, nagyon sűrűn lekapcsol és nem is mai darab már. Na ott van minden, a penésztől kezdve a bödösig, nagyon ráférne egy darabokra szedés és kitakarítás.
    Kocsiban 4-5 percre a céltól szoktam kikapcsolni a klímát, külső levegőre és max-ra állítani a ventilátort, de szintén csak akkor, ha nem fél órára, hanem fél napra állok meg. Utólag került az autóba a klíma, kellett rá egy pár doboz klímatisztító, mire eltűnt a büdös belőle. Azóta így használva semmi szag nincs, csak kikapcsolás után a meleg, párás levegőt lehet érezni, de ez egyből kimegy a lehúzott ablakokon.

  • lacy027

    tag

    válasz Chaser #32129 üzenetére

    Ugyanazt jelenti mindkettő, csökken a levegő páratartalma, mivel jól lehűti az elpárologtatót, a ventilátort pedig az éjszakai módnál is halkabbra veszi, így sokkal több nedvesség kicsapódik a levegőből. Lehet, hogy most nem fogsz látni vizet, nálam most kivételesen klíma nélkül is 50% alatti a páratartalom, a 65% helyett, ebből pedig nem sok vizet lehet kivonni.
    Kicsi a szobám, csukott ajtónál hamar lekapcsolna, párátlanításnál megy folyamatosan, viszont eléggé lehűl így a levegő és a páratartalom is meredeken lezuhan, tehát teszi a dolgát, de nem biztos, hogy ez nekem jó, így a hűtés 23 fokon szokott menni. 26 fok két nap kánikula után van bent, 25-re állítva szinte be sem kapcsol a klíma, 24-en is sokat áll, nyitott ajtónál 23 fokon folyamatosan megy és a környező helyiségekben is elviselhetőbb időt csinál, de én sem fagyok meg.
    A kondenzvíz pedig szépen csepeg nálam, van benne lejtés bőven. Bekapcsolástól számítva legkésőbb 10-15 perc múlva elkezd csepegni, ám 25 fokra állítva, mivel szinte be sem kapcsol, semmi sem csepeg. Vagy amikor már 40% környékén van a páratartalom, akkor sem sok csepegést látni. Erőteljes hűtésnél pedig ömlik kifelé a víz, erőteljes párátlanítást pedig nem kapcsoltam be egy ideje. Ha semmilyen módon nem távozik kondenzvíz, lehet, itt a probléma. Egy része talán kifolyik, de a többi megáll a csőben valahol és berohad. Esetleg valamennyit lejt a klíma a kondezvíz kivezetéssel ellentétes irányba és a csepptálcában megáll a víz. Mást okot nem tudok elképzelni, ami miatt ennyire büdös szagot árasztana.

  • lacy027

    tag

    válasz feco70 #32235 üzenetére

    Igen, én is szoktam takarítani. Múltkor nem mertem leírni, mert áram alatt, de kikapcsolt állapotban szoktam slaggal kimosni, még rámszólnak, hogy nem kellene. Amikor látom, hogy koszos, poros, akkor slaggal, alacsony nyomáson bő vízzel kimosom, van különbség előtte-utána. Utána olyan, mint ha új lenne, de mélyebben jobban megül a kosz, nehezebben jön ki. Létra nélkül elérhető a kültéri, a slag meg mindig kéznél van, így nem tart sokból.

    #32182 Rolly

    1.3 kW (~220 W fogyasztás) a megadott legkisebb teljesítmény, de a kinti hőfoktól függően képes még lentebb szabályozni. Ahogyan észrevettem, 20 foknál és alatta éri el a minimumot, 80 W. 25-nél min. 150 W, 29 fok felett min. 200 W a fogyasztás, hiába tudna 80 W-ig lemenni, 30 fokban ezt nem tudja, csak 20 fok alatt. Pár napja pont egy fentebb írt mosás után kapcsoltam be, alacsonyan kezdett, mivel a víztől hideg volt a hőérzékelő, ahogy száradt és melegedett, úgy növelte a teljesítményt. (FTXF25)

  • lacy027

    tag

    válasz wozzy #32297 üzenetére

    A Gree még ingyen sem kellene. Volt. Hangos és inkább on-off, mint korszerű inverteres klíma. Alig tud visszaszabályozni, inkább túlhűt/túlfűt és kikapcsol.

  • lacy027

    tag

    Lenne egy kérdésem, ez csak a saját hülyeségem miatt: az FTXF beltéri egységéből valahonnan lehetne-e kompresszor be jelet venni? Bármi más is jó lehet, ha nem túl bonyolult, szeretném megvalósítani, hogy egy LED világítson működő kültéri esetén. Jelenleg minden alkalommal el kell mennem a konnektorig és meg kell néznem a fogyasztásmérőt.

  • lacy027

    tag

    válasz arcitec #32303 üzenetére

    Nagyon én sem akarok belekókányolni, nem akarom emiatt darabokra szedni és forrasztgatni.
    Egyébként pedig nap mint nap példát látok arra, hogy az embereknek nem megy az értelmező olvasás.

  • lacy027

    tag

    válasz sanikak #32306 üzenetére

    Nem mindegy melyik Gree, vannak gyártón belül jó típusok és vannak a rosszabbak. Az Amber vagy a Lomo az előbbi kategóriába tartozik, a Comfort X az utóbbiba.
    Nem volt hibás, ez így működott. Nem tudom mekkora helyiségnek van folyamatosan 2 kW hőigénye, ennél lentebb nem tudott szabályozni. Tolta a meleget, aztán kikapcsolt. Hűtésnél szerintem ugyanezt csinálta volna. Kicsi a helyiség, csukott ajtónál ritkán a Daikin is lekapcsol, de vicc, hogy más gyártók 5 kW-os klímái fele annyira le tudnak szabályozni, mint a 3.5 kW-os Comfort X. Gree min. 2 kW, más gyártók még 1 kW alá is le tudnak menni. A Gree óránként meg 15 percet fűtőtt, 45 percet állt.

    32307 Rolly Szeretnék, mert sem az alkalmazásban, sem a jelenlegi fogyasztásmérőnél nem tudok egy tetszőleges napot, hetet visszanézni, nem elég részletesek hozzá. Tudsz megfizethetőt ajánlani? Kerestem, de nem találtam jót. A konnektorba dugható okos eszközök legutolsó funkciója a fogyasztásmérés, nekem meg csak ez kellene, de akkor már rendesen.

  • lacy027

    tag

    válasz pjen #32315 üzenetére

    Ennyi erővel akkor miért van sebességmérő az autóban, megy nélküle is. Vagy miért van km számláló? Számolja csak a háttérben, hogy mikor kell olajat cserélni, egyébként meg kit érdekel a megtett távolság? Sőt, miért írják ki a műszerfalra az átlagfogyasztást? Az enyém olyan régi, hogy nincs is rajta, csak a kútnál derül ki.

    Szeretném tudni mennyit fogyaszt a klíma, de a Daikin alkalmazásban pl.a tegnap előtti fogyasztást már nem tudom visszanézni, semmilyen részletezhetőség nincs benne. A saját fogyasztásmérőm (Emos P5821) pedig 9.999 forintnál nem tud többet mérni, utána resetelni kell, így az elmúlt időszak statisztikáinak annyi. A 40 forint helyett 4 forint/kWh díjat állítottam be, a kiírt összeget 10-el meg kell szorozni, így 99.999 forintig el tud menni. Ezzel azonban nem oldottam meg a részletes visszanézhetőséget és a wifit. Illetve a ház fogyasztása egy számlám van, de a nálam lévő klímát külön fizetem, a számlán értelemszerűen nem részletezik, hogy a végösszegből mennyi volt a klíma, H óra nélkül nem is tudnák, az meg egy klíma esetén sosem térül meg.

    [ Szerkesztve ]

  • lacy027

    tag

    válasz Chaser #32326 üzenetére

    Egy kis szobát (16 m2) hűtök/fűtök a klímával, szerintem rég tönkremegy a klíma, mire visszajönne a H tarifa ára, az elrendezés miatt nyitott ajtónál pedig nem sok meleg jut ki a ház többi részébe. Eddig csak fűtögettem, nem voltak hidegek, amikor voltak, akkor még nem volt klíma. Télen derül majd ki, ezen a helyen klímával fűtve mennyi lesz pontosan az annyi. Ha az én szobámon kívül máshová is kerülne a házba klíma, akkor már jobban elgondolkodnék a H órán, de az itthoniak annak sem nagyon örültek, hogy nekem nincs kedvem megfőni a melegben, sem megfagyni télen. Talán idővel majd belátják, nem olyan rossz dolog ez (voltak rá utalások).

  • lacy027

    tag

    válasz pjen #32328 üzenetére

    Az autóval is lehet lassabban haladni (de szerintem nem ez a módja a takarékosságnak) klímát is lehet egy fokkal fentebb vagy lentebb venni. Fentebb írtam, hogy miért kell a fogyasztásmérő, azért nem fogok fagyoskodni, hogy 200 forinttal olcsóbb legyen a számla. Úgy használom, ahogy nekem jó, ha kell, a nyár közepén is fűtök, most sincs túl jó idő. Itthon mások kis túlzással inkább fagyoskodnak, mint jó idő legyen. Az autónak is nyomom rendesen, de évek alatt egy gyorshajtást sem tudtak rámbizonyítani :D (valaki meg a csekkekből simán tapétázhatna) és a fogyasztása sem vitt csőbe.

  • lacy027

    tag

    válasz updog #32345 üzenetére

    Ha jól emlékszem, a wifi-hez van köze. Régebbi Daikin klímákhoz kellett ez panel, hogy a wifi egységet csatlakoztatni lehessen, manapság már megy nélküle is, de attól még benne van a dobozban. Nekem is van egy ugyanilyen panelem egy fém ház társaságában.

    Tévedtem, vezetékes távirányító csatlakoztatásához való.

    [ Szerkesztve ]

  • lacy027

    tag

    válasz jozsi252 #32637 üzenetére

    Daikin klíma áramfelvétel, saját tapasztalatok.
    Ha 30+ fokban is 110W-ot fogyaszt, akkor annak valóban nem 1.3 kW hűtőteljesítmény a minimuma.

    [ Szerkesztve ]

  • lacy027

    tag

    válasz edk- #32665 üzenetére

    Szunyoghálóból egy darab, kötegelővel és ragasztószalaggal lefogatva.

Új hozzászólás Aktív témák