Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e.vid

    senior tag

    válasz trecom #28035 üzenetére

    Nekem nem kell vetítened... :)

    '' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

  • patroly61

    tag

    válasz trecom #28035 üzenetére

    Úgy vettem észre mostanában az ilyen kérdésekre már nem nagyon válaszolnak a hozzáértők (tisztelet a kivételnek :R ) pedig a topik címe "milyen projektort vegyek".
    Inkább kérdezz a popperekről, 4K-ról vagy a vásznakról most az a téma. A két kiszemelt projektorról: ha 3d is kell az optoma nem tudja az acer-nek jóval nagyobb a fényereje 6szegmenses szinkerék az optomában komolyabb a videoprocesszor 7 szegmenses szinkerék 6x sebesség.
    Mindezt csak olvastam és laikusként írom én is projektor vásárlás előtt állok és szeretnék minnél többet kihozni a kis pénzemből. Azt mondjuk én is aláírom, hogy belépő szinten nincs nagy különbség a projektorok között kép minőségben viszont a kérdezők nem is az ideális gamma érték beállítását szeretnék tudni hanem általánosan. Pl. ha valaki használja az említett tipusokat bevált-e neki, tartósság, típushiba.

    www.akkuteszt.hu

  • cinemazealot

    addikt

    válasz trecom #28035 üzenetére

    Én általánosságban azt tudnám javasolni egy első projektorát kereső sorstársamnak, hogy mindenképpen olyat vegyen, ami ha nem válik be, nem bukik rajta sokat. Értsd:

    - Ha nincs rá garancia, nem, vagy csak nagyon nehezen fogod tudni tovább adni.
    - Ha még van rá garancia, bárki szívese(bbe)n veszi meg Tőled vagy ad érte többet, mint egy garancia nélküliért.
    - Ha újonnan vásárolod, nem kizárt, hogy élhetsz a 14 napos elállási joggal (bár erre lehet, hogy a bolt int be, mert projektornál sokat számíthat a lámpaidő).

    Szóval ha még új vagy a témában és egyik típussal sincs tapasztalatod, illetve nincs olyan kritika, teszt, vélemény stb., ami nagyon eltanácsolna valamelyiktől, akkor válaszd azt, amelyiken van garancia, tehát amelyikkel Te -- normál körülmények között -- nem járhatsz rosszul.

    És még valami: ha nem kapsz azonnal választ egy ilyen "melyiket válasszam" típusú kérdésre, nem kell kétségbe esni, mert millió plusz egy olyan tényező van, ami alapján mások pl. másképp döntenének, illetve ami miatt a többiek nem is képesek egyértelmű választ adni a kérdésedre. Keress vissza a topic-ban a kiszemelt típusokra, kutass fel további véleményeket a neten (hazai és külföldi oldalakon egyaránt), és ha már odáig eljutottál, hogy az egyiket már szívesebben vennéd meg a másiknál, de egy apró tényező még elbizonytalanít, na, akkor kérdezz rá itt, mert arra a konkrét kérdésre már biztosan több választ fogsz kapni, mint a "melyiket válasszam"-ra. :)

    (#28038) trecom
    Nem nekem címezted a kérdést, de azért válaszolok: én anno sokat filóztam a DLP és LCD között (mindkettőnek megvannak a gyerekbetegségei, de mára mindkettő kiváló képminőséget produkál), és végül azért döntöttem a DLP mellett, mert azt mondták, hogy az kevésbé koszolódik, lévén zárt a fényútja. Erre 5 év elteltével megdöglött a DMD chip. Biztos vagyok benne, hogy ha LCD-t vettem volna, akkor meg az LCD színei másztak volna el, vagy optikailag zuhant volna szét a cucc egy takarítás közben. Egyik sem örök időkre van tervezve. Nagyon sokan éltetik a BenQ W1070-t mint belépő projektor, sok Optoma és Acer is "ugyanazt" tudja, de talán kisebb sebességű/szegmensszámú színkerékkel és kevesebb csatlakoztatási lehetőséggel. Én most ősszel vettem egy ilyet használtan 175-ért (van még rá egy bő év garancia), és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Korábban egy BenQ MP525P-m volt, azt pont most ősszel vitte el a DMD ördöge.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák