Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz zaskar #87557 üzenetére

    Jaja, még az AX10 is drágább egy ezressel Náluk ... :) Ez meg az AX73 -as van most ott jó árban. Különösen az utóbbi elég jó vétel most - tapaizo is jól fog járni vele.

  • dkess

    őstag

    válasz Tothgera30 #87564 üzenetére

    Amennyiben jól feltételezem a Telekom HGW mellé IPTV is van és ilyenmódon a HGW lesz a router is?

    Első körben ami aránylag vállalható áron van és használtan is kifoghatod:

    Asus ZenWifi Duo-Pack (2 db -os) ajánlott módon két szobába - avagy akár Lyra, ha AC is elég. ZenWifi -ből van ezerféle - AC/AX meg olcsó és drága, nagy a választék illetve most jön hamarosan pár új AX -es modell is ...

    Amennyiben:

    - "ár jelenleg másodlagos"
    - meg a "Olyan router-t keresek amit nem kell egyhamar lecserélnem" tényleg hangsúlyos szempont,

    akkor az alábbi opciókra is vetnék egy pillantást (első kettő opciónál "csak" gigabit -es portok vannak):

    - AX92U (behajtott antennákkal - akár falra szerelve) - 1 db / duo-pack vagy 2 db (2 db esetén AiMesh kábeles backhaul -al)
    - ER-X + 1 vagy 2 db valamelyik Unifi AP (ezekből van AC/AX - olcsó/drága)
    - QHora-301W (falra is szerelhető akár, Dual-Band AX -es WiFi, 2 db 0.1/1/2.5/5/10 Gbps port is van a jövőállóság szempontja miatt) és ajánlott módon IEEE 802.11r képes AP a másik szobába (pl. valamelyik Unifi AP - ezekből van AC/AX - olcsó/drága)
    - ez már egy másik szint: Ubiquiti UDM-PRO + QSFPTEK QT-SFP-10G-T (ez azt tudja, hogy akár a 2.5/5/10 Gbps RJ-45 -öt alakítja SFP+ -ra és ilyenformán ilyen internetsebességgel rendelkező ONT is használható: [link] - ezt persze elég akkor, ha pl. 2/1 Gbps internetünk lenne) + 1 vagy 2 db valamelyik Unifi AP (ezekből van AC/AX - olcsó/drága)

    @Gabesz87, #87565

    - AX1500 vs AX1800,
    - AX56U -ban: erősebb SOC, 2X annyi RAM, USB3 (AX55 -ben nincs USB - így se háttértárat nem tudsz rákötni, se torrent kliens, se 3G/4G stick, se nyomtató stb.), van Dual WAN stb. stb.

    Mind a kettő támogat AiMesh -t. Ennek ellenére lehetőleg AX56U -ra menj inkább ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz Tothgera30 #87567 üzenetére

    A gond az, hogy a T HGW+IPTV esetén a bridge mód nem opció. Azaz, ha router(eket) teszel mögé, akkor azoknak AP módban kell rakni.

    Én azt csinálnám, hogy a HGW szobába tennék egy switch -et. Ennek portjaira mennének:

    - egy ami a HGW -ből jön,
    - egy router ami AP módban van ebben a szobában,
    - egy ami a másik szobába megy (ha több kiállás is van, akkor értelemszerűen annyi),
    - egyéb ebben a szobában levő vezetékes kliens.

    Aztán a másik szobában mehet vezetékvégre a másik AP módban levő router (ha kell) illetve az ottani vezetékes kliensek ...

    Természetesen a router -ként lehet érteni ilyen ZEnWiFi szerű mesh rendszereket is. Most csak egy (nem olcsó példa) XT8 -on van 2.5 Gbps port is - így ezzel egy fokkal jövőállóbb lenne (+ brutál WiFI -s szekciója van). Amennyiben a fentebb emlegetett switch is 2.5 Gbps -es, akkor elég jó kis akár ezen sebességet támogató vezetékes hálózatod lesz ...

  • dkess

    őstag

    válasz SteeWe #87571 üzenetére

    Szia,

    Csatlakozva az előttem szólóhoz amennyiben például segítesz az alábbi kérdésekkel kapcsolatban, akkor konkrétabb és pontosabb ajánlást is kaphatsz:

    - a Digi ONT bridge módban van avagy úgy tervezel hosszútávon?
    - akkor ez most kétszintes ház - avagy a tetőtér milyen szinten van beépítve illetve mekkora prioritás lenne? Esetleg, ha némi alaprajz is jönne, akkor esetleg segíthetnénk az elhelyezésében is,
    - akkor fent is 3 helyiség és lent is 3 helyiségbe mennek Cat6 kábelek. Igen, ez így "üvölt" egy legalább 2 eszközös mesh -ért ...
    - legalább nagy vonalakban milyen költségkerettel tervezel?

    Egyébként kb. mindenkire igaz, hogy " nem szeretnék feleslegesen sokat költeni, inkább az optimális megoldást keresem" ... :)

  • dkess

    őstag

    válasz Krinyo #87577 üzenetére

    Ugye Neked AX82U van és AC68U. Miért nem rakod AiMesh -be Őket és akkor "problem solved"? ...

    Apropó jut eszembe - ezt sikerült esetleg azóta beállítani - [link] ?

  • dkess

    őstag

    válasz SteeWe #87587 üzenetére

    Nagyon szívesen.

    A fenti szinten bár nincs jelölve, de a korábbi írásod alapján ott is a 3 helyiségbe megy UTP a gardróbból. Valamint a nappaliban két LAN kiállás is van. Feltételezem a N18 -ból innen megy vissza egy LAN kábel a gardróbba, ahol egy nyolcas switch -ből (uplink+5 port minimum kell: lenti: konyha, háló + a fenti 3 helyiség) megy szét UTP a többi helyiségbe.

    A fenti helyiségeket csak a beépítés idejére nem lakjátok - utána gyakorlatilag azonnal igen? Amennyiben igen, akkor ide is kellene valamilyen szintű WiFi hosszútávon. Például amennyiben belátható időn belül a felső szint egyáltalán nem lenne lakva, akkor lehetne lentre egy AX82U (ez most pont 60K HUF) ami beterítené lent WIFi -vel a szintet és a felső nem számít.

    Az egyes ponttal talán nem is annyira a két külön hálózat a legnagyobb gond, hanem az, hogy amennyiben "aktív virágboltot akarsz" (portot nyitni stb.), akkor az ONT -nak bridge módban kell lennie (plussz public IP -t kérni a Digi -től) ...

    Namost jöjjön a feketeleves. Torrent meg AiMesh, AX alapokon - na olyan 60K HUF -ból nem lesz ... Ahogy Alex91 is írta - a legolcsóbb megoldás 2*AX56U (2*40K HUF) ...

    Amennyiben ugyanolyan routereket vesszünk, akkor a fenti legyen a router - alsó AP módban. AZ ONT melletti router után egy UTP -vel összekötve mehet a 8 -as switch. A switch -ben ugye:

    - 1 a routerből,
    - 3 kiállás a fenti szintre,
    - 4 kiállás a földszintre.

    Ez pont nyolc. A nappaliban az egyik LAN -ra menjen a Node eszköz - a másikra kötheted a nappaliban levő vezetékes klienseket.

    Amennyiben pl. lenne NAS a későbbiekben, akkor azt fent a gardróbba kellene kötni a switch -re. Két okból is:

    - topológia miatt is,
    - meg a gardróbban "zajongjon" a NAS.

    Ekkor viszont belefutunk az alábbiak közül az egyik forgatókönyvbe:

    - 16 -os switch kellene (legalábbis több, mint 8),
    - ha maradna a 8 -as, akkor feláldozzuk az egyik LAN kiállást (pl. konyha, nappaliban az egyiket vagy másik egyelőre nem lakott helyiséget).

    Persze ekkor mehetne a torrent a NAS -ról is akár ...

  • dkess

    őstag

    válasz Krinyo #87592 üzenetére

    Szerintem úgy értette, hogy két külön WiFi -t szóró eszköz és a kettő között nem lenne barangolás. Tudom kicsit pontatlanul fogalmazott, de én pl. így dekódoltam.

    Az N18 akkor is switch -ként is működik, ha router és akkor, ha AP módban van. A különbség, hogy előbbi esetben az arra csatlakoztatott vezetékes/vezetékmentes eszközök külön alhálózatba kerülnek. Viszont azért nem erre gondolt, mert kihangsúlyozta, hogy az N18 AP módban lenne --> azaz nem lenne két külön hálózat ebből a szempontból.

    Akkor viszont logikailag levezetve marad a WiFi barangolás kérdésköre, mert az egy routeres felállásoknak - az AiMesh volt csak alternatívája e mellett (mármint az ONT+N18 WiFi -jén kívül ami a "nem ideális").

  • dkess

    őstag

    válasz Cheesy #87597 üzenetére

    Szia,

    Amennyiben valamennyire is értelmezhető USB másolási sebességet szeretnél, akkor olyan AX73 (ez AX5400 -as WiFi -t tud !!) magasságában kellene elkezdeni nézelődni. Pl. itt 37K HUF: [link] . Igaz, most 'Elfogyott', mert szétkapkodták ennyiért, de gondolom meghozzák, ha megrendeled.

    Ezen a linken írtam (igaz egy AX50 -et tesztelgetve, ami nem az enyém) a multimédiás képességeiről - illetve a poszt első fele az USB -s másolgatásról szól. Az AX73 az nagyjából az AX58U -nak feleltethető meg e szempontból a táblázatban: [link] .

  • dkess

    őstag

    válasz Tommastercs #87610 üzenetére

    Szia,

    Mind a kettő megfelelhet. Próbáld meg úgy alakítani a dolgokat, hogy legalább a ps4 -et (esetleg TV -t) kábelvégre kapj. Nemcsak ezek hálózati kapcsolata lenne sokkal jobb, hanem maga a WiFi is általánosságban ...

  • dkess

    őstag

    válasz SteeWe #87615 üzenetére

    Nagyon szívesen.

    Azt azért megemlíteném hátrányként az első pontnál plusszban, hogy az acélos teljesítményt ne várjunk attól a felállástól - lenne ugye:

    - Digi ONT - csak 2.4 GHz -en max. N -es WiFi. Még közelről is max. 60-80 Mbps egy klienssel ...
    - N18 nem mai gyerek. Szintén csak 2.4 GHz -en max. N -es WiFi. Ugyanakkor nagy vonalakban a dupláját tudja az ONT WiFi -jének ...

    Pláne mindezt előadva egy 2*100 nm -es házban home office -t meg miegyebeket kiszolgálva ...

    Aztán volt nekem egy harmadik pontom is - főleg, ha a Digi ONT -ot nagyon szeretnénk bridge módba rakni (ennek sok oka van meg ajánlott is): az hogy egy routert veszünk (és a másik szinten N18 marad "buta" AP módban). Azt arra a szintre rakjuk, ahol a sebesség fontosabb (sok eszköz és/vagy home office ilyesmi). Ez lehet akár AX -es is ...

    Aztán az előző pontot lehet úgy "turbózni", hogy tervezett módon hosszútávon AiMesh -ben gondolkodunk, de most (tekintettel a felújításra is) csak egyet veszünk. Aztán pl. negyedév/félév/akármikor megveszünk egy másikat is és AiMesh. Kétségkívüli hátránya ennek a megoldásnak, hogy később nehezebben szánja rá magát az ember újból a router vásárlásnak ...

    Egy hozzád hasonló környezet esetén megvalósult "success story" a közelmúltból ezen topikból 2*AX56U -kkal (2*40K HUF): [link] .

    Logikus módon az alábbi előrelépési lehetőségek lennének:

    - AX58U (49K HUF/db) - kicsit erősebb SOC, 5 GHz -en (2x2) HT160 -at tud (ennek mobiloknál nincs jelentősége - pl. AX200/AX201 -es laptopoknál lehet),
    - AX82U (60K HUF/db) - tök ugyanaz a hardver, mint a AX58U - csak 5 GHz -en 4x4 HT160 -at tud. Ennyi pénzért ez nagyon ajánlott !!

    Aztán AiMesh esetén lehet(ne) úgyis variálni - akár a halasztott második vásárlása esetén is - hogy különbözik a két egység. Pl. egy AX82U (pl. ahol sok WiFi kliens+home office) és AX56U/AX58U oda ahol nem akkora a WiFi terhelés.

  • dkess

    őstag

    válasz halalfalo #87626 üzenetére

    Szia,

    Sajnos a 37K HUF -os AX73 (AX5400) elfogyott - pedig ebben az ársávban abszolút ajánlott lehetne, ha elég egy router. Még él az ár, ha megrendeled, akkor lehet berendelik Neked - én tennék egy próbát: [link] .

    Úgy egyébként az AX50 vagy az AX56U között vacillálnék ...

  • dkess

    őstag

    válasz vzoole #87628 üzenetére

    Nagyon szívesen!

    Még az is lehet, hogy hosszabb távú megoldás lesz az a Synology RT1900ac. Jó kis router az - engem is kiszolgál vagy 4 éve ...

    Ennél előrébb akkor lennél igazán, ha az új helyen lenne kábelezés és nem kellene WiFi bridge -t használnod ...

    @halalfalo, #87629

    Most hülye ötlet - addig is valami "szekrény mélye" valakinél ideiglenesen? AX50 -et vagy egy hónapig tesztelgettem (írogattam is róla itt a topikban - húgoméknál van azóta) - alapvetően jó véleménnyel vagyok róla, de ezen az áron most AX73 -at vennék (akkor amikor az AX50 mellett döntöttem, akkor az AX73 drágább volt). Azért 5 GHz -en a 4x4 HT160 -as (AX50: 2x2 HT160) WiFi meg a valamivel erősebb SOC az erős "hívószó" ám ...

    Egy routeres felállásnál (ahol az AX56U AiMesh támogatása nem számít) ott nemigazán előny az AX56U. Persze tud torrent klienst futtatni, meg lehet 3G/4G stick -et rárakni meg támogat WPA3 -at, de igazából ezek sem annyira. Én az AiMesh lehetőségét tartanám a legnagyobb előnynek ...

  • dkess

    őstag

    válasz Joe123 #87642 üzenetére

    Szia,

    USB -n 50-100MB/s -al másolni képes eszköz nagyjából az 50K HUF és feletti routerek birodalmában van. Azaz vagy e tekintetben az igényről mondasz le vagy adsz alább vagy a kereten lenne célszerű emelni ...

    @Novagar0008, #87643

    Szia

    Szedd ki a ONT és a router közötti RJ45/RJ11 osztót és az ONT -ot és routert direktbe kösd össze - az analóg telefont meg dugd az ONT -ra ...

    Máris meglesz a gigabit -es sebesség. Amennyiben így direktben - akár PC/laptopot rákötve sincs meg a gigabit (persze gigabit -es LAN csatis eszközzel), akkor Digi ügyfélszolgálat, hogy állítsanak át.

    Amennyiben csak WiFi -n nincs meg a sebesség, akkor meg az N -es WiFi -s eszközeidet cseréld le legalább AC -sokra ...

    @Gzu73, #87645

    Szia,

    Mindjárt kezdésnek:

    - ASUS ZenWiFi Mini CD6 - 2 darabos 48K HUF ( [link] )
    - ASUS ZenWiFi Mini CD6 - 3 darabos 53K HUF ( [link] )
    - ASUS AC57U v3 - 16K HUF/db ( [link] )

    Amennyiben a kinézet is számít (nomeg dőzsölünk a switch -ekben ahogy írtad), akkor legyen a ZenWiFi - amennyiben belefér a "router" dizájn", akkor lehet a AC57U v3.

    Akkor jöjjön a feketeleves: azt mondanám gondolkozz 3 eszközös AiMesh -ben kábeles backhaul -al. A fentebbi 3 db -os ZenWiFi az egyik boltban most nagyon jó áron van (láthatod - alig drágább a 3 darabosnál).

    Akkor jöjjön egy földszint:

    Amennyiben a szolgáltatói eszköz router módban van, akkor tudna működni az alábbi felállás. Minden AiMesh egység AP módban - közölük az egyik az AiMesh Router a többi a Node:

    - egy a zöld pontban,
    - egy a kék pontban. A nappaliból átmegyünk a lépcső alatti tárolóba, itt felmegyünk amíg lehet, aztán ki a sarokra (ez szórná a WiFi -t a két első hálóba),
    - egyet meg fentre. Akár a szobában switch -el osztva a vezetékes eszközöknek. Amennyiben más helyiségek is érdekesek lennének WiFi szempontból fent, akkor kivinném a kábelt a galériába és mehet a falra.

    Megjegyzés: ezen esetben a zöld pontot lehet közelebb varázsolni a dolgozó felé, ha ez szempont ...

    Amennyiben a szolgáltatói eszközt bridge módba kérjük, akkor érdekes kérdés lehet, hogy honnan megy fel az emeletre a kábel? A zöld pontból vagy a pirosból?

    Zöld pont esetén ugyanaz a felállás, mint ami fentebb - annyi különbséggel, hogy a zöld pontban levő egység lesz a router.

    Amennyiben a piros pontból, akkor az szívás. Akkor:

    1.

    Vagy kell még egy kábel a piros és zöld közé és akkor lehet ugyanaz a felállás.

    2.

    Avagy, ha az egyes pont nem lehetséges, akkor:

    - a router a piros pontban,
    - egy másik a zöld vagy a kék pontban (attól függően, hogy a piros pontból mennyire jó a WiFi a nappaliban),
    - és egy a felső szinten.

    AX -es WiFi -ben akkor gondolkozz, ha egységenként lenne legalább 40K HUF -os (3 egység ajánlott lenne ez esetben is) egységár beleférne ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz Soma01 #87655 üzenetére

    Amennyire jól tudom nem nagyon van az Asus -nak PoE -s cucca. Viszont megoldható az, hogy amennyiben AP -ként szeretnénk használni és nincs konnektor a környéken, akkor is lehessen használni.

    Ehhez egy PoE Injector (tápfeladó) és egy PoE Extractor (tápleválasztó) fog kelleni. Amire értelemszerűen figyelni kell, hogy a céleszközünk illetve a PoE eszközeink klappoljanak (feszültség, max. teljesítmény).

    Az Asus -nak pl. elég sok routere van ami 19V -os. Történetesen csak példa kevéért viszont az utoljára emlegetett kettő Asus egységnél ehhez kellene választani: AC57U v3: 12V és 1,5A; CD6: 12V és 1A. Ehhez valókból pedig a Dunát el lehet rekeszteni még magyar boltokból is ...

  • dkess

    őstag

    válasz bluemirage #87658 üzenetére

    Persze majd, ha jön valaki, hogy egy stadionba szeretne WiFi -t, akkor majd jöhetnek a hasonló UAP, Aruba, Omada, Engenius stb. ajánlások ... :) Általában kisebb igényekkel és pénztárcával szoktak érkezni a kérdezők, de kétségkívül nagyon érdekes egy ilyen projekt ...

    Otthonra azért ez nem ideális választás. 63K HUF -ért kap egy 2.4 GHz -en N -es 2x2 -t és 5 GHz -en 2x2 AC -t, amit kezelhet majd egy külön felületen. Ráadásul ehhez ugyanúgy kelleni fog PoE injektor vagy switch (meg persze a radius server ahogy említetted is) ...

    Ennyi pénzből - ráadásul esetleg otthonra - akkor inkább U6-LR, AX -es WiFi -vel 2.4 és 5 GHz -en is 4x4 -es rádióval. Aztán a controller mehet Docker -be NAS -ra, rPi -re (akármire, avagy saját Unify eszközzel vezérelve). Véleményem szerint szebb is - már, ha ez számít valamennyire ...

  • dkess

    őstag

    válasz bluemirage #87660 üzenetére

    Nem is a gagyiságra utaltam, hanem egyfelől arra, hogy ezen a vonalon maradva is van talán jobb választás - pláne esetleg otthonra.

    Másfelől Soma01 pl. egy olyan hsz -re reagált, ahol a kérdező ezt a költségvetést szabta: "35-40 ezer Ft-ra gondoltam". Mármint nem egységenként, hanem összesen. Amennyire jól feltételezem Soma01 is nagy vonalakban hasonló nagyságrendben gondolkozott, ahol nagyjából a SOHO cuccok jöhetnek számításba. A kb. 60-70K -s AP -k, amihez még kellenek egyéb "cuccok" is már általában nem szokott beleférni az itt kérdezőknek.

    Igen, a céges környezet teljesen más kávéház - más igények és más költségvetés ...

    Szerk.: Soma01 kérdésére válaszolva - az AC57U v3 falra szerelhető ... Továbbá van kiscsiliárd fajta konzol amivel esztétikusan a "Mesh dizájn" cuccokat is meg lehet oldani ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz pixta78 #87663 üzenetére

    Szia,

    A jelenlegi cuccokat eladod és 2 db AC57U v3 AiMesh kábeles backhaul -al konfigurálva. Amennyiben az emeletre is kellene valami, akkor oda mehet a harmadik szintén kábelvégre.

    Falra is szerelheted akár. 16K HUF darabja.

    @Alteus, #87664

    C5v4 (van CFW)/C6 (ezen nincs USB)/AC57U v3. Ezek egyike sem tud torrent klienst, de egyébként megfelelhet. Egyébként esetleg Synology RT1900ac használtan, ha kifogod ebben a tartományban. Ezen van torrent, de 10 MB/s alatti sebességgel.

    Sajnos ebben a tartományban (is) csodát nem szabad várni torrent kliens meg annak a teljesítménye terén ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz pixta78 #87666 üzenetére

    A jó hír az, hogy ebben az esetben is él az ajánlás: 1 db AC57U v3 16K HUF -ért.

    Persze nem lesz olyan jó (pl. a "nem vált át automatikusan az erősebb jelre" dolgot nem oldja meg), de legalább, ha elindulnál később AiMesh irányban, akkor nem kellene lecserélni ...

  • dkess

    őstag

    válasz Gubek-Einste #87681 üzenetére

    A AC65P nemigazán stimmel Neki a véleményem szerint. AiMesh -t nem tud, alap FW -vel pedig a lefedettsége sem acélos. Most jelenleg két WiFi -t szóró eszközzel is (!!) elégtelen a WiFI Nála:

    - a földszinten az alsó bejárathoz eső részen (itt pl. 2 hálószoba - távoktatásos buli és vezetékes kapcsolat sincs),
    - illetve az emeleten (itt is van távoktatásos gyerkőc).

    AC -s alapokon valami ilyesmi továbblépési lehetőség lenne pl.:

    - AC66U B1: [link] - 2*33K HUF
    - AC66U B1 (2 Pack): [link] - 60K HUF felett
    - AC67U (2 Pack): [link] - 70K HUF felett

    Ugyanakkor persze tartom amit az előző hozzászólásomban írtam - most csak címszavakban:

    - 3 eszközös AiMesh lehet a jó megoldás oda,
    - AX -es vonalra már inkább lenne érdemes továbblépni a fentiek helyett és ott 40K HUF egységárnál "kezdődik a buli" ...

  • dkess

    őstag

    válasz Gubek-Einste #87683 üzenetére

    Pontosan erre akartam utalni, hogy nem éri meg. AX55 vagy nagyobb routerrel AiMesh -el meg szintén nem férünk bele a keretbe - egyedül meg nem lenne elég ...

    Gyors összefoglaló:

    - nagyon max. 40K HUF a keret - egy fillérrel sem lehet több,
    - CD6 és AC57U v3 nem jó - ezen ajánlást válaszra sem méltatja a kérdező,
    - AC65P egyedül oda nem elég. Párban meg már úgy is túllépné a keretet, ha támogatná az AiMesh -t (de nem támogatja),
    - továbblépés AC vonalon a AC66U B1/AC67U lehetne, de egyfelől nem éri meg (akkor már inkább AX kicsit drágábban) - másfelől párban már itt is kilógnánk a keretből,
    - AX -el meg szintén kilógunk, ha nem egy routeres felállás lenne ...

    Ehhez hozzáadva a saját magánvéleményemet, hogy 3 elemes AiMesh adná ott a vállalható eredményt ... Kezd "mission impossible" szagú lenni a dolog ... :)

  • dkess

    őstag

    válasz Gzu73 #87685 üzenetére

    Nagyon szívesen. Igen, később visszaolvasva észrevettem, hogy utaltál rá, hogy a zöld pontból megy az emeletre UTP. Akkor, ha jól értem máshova nem megy jelenleg?

    A "mindhárom egység AP módban megy" esete akkor lett volna érdekes, ha:

    - a CB router módban fut,
    - és a piros pontból lett volna az elágazás a nappali és az emelet felé.

    Az első nem ajánlott - a második pedig nem áll, így ez tárgytalan. Egyébként igen, Asus esetén megy úgy az AiMesh, hogy mindegyik eszköz AP módban van ...

    A kék pont UTP -vel lenne összekötve a zöld ponttal. Ugye ekkor ez lenne a felállás:

    - CB bridge módban - UTP megy a zöld ponthoz.
    - Zöld pontban levő egység a hálózati router és egyben az AiMesh Router szerepkört is viszi,
    - innen ágazik el csillag topológia szerint egy kábel az emeletre (ez jelenleg is van) és egy a kék pont felé a földszinten (ez jelenleg nincs).

    Hol is menne az a kék vonal? Az előző hsz -emben volt egy olyan feltételezés, hogy a WC melletti helyiség (ami ugye a lépcső alatti rész) egy tároló. Itt általában szokott lenni áram is (sok helyen pl. a mosógép van itt). Namost itt alul átmegyünk - aztán felmegyünk ameddig lehet, kijövünk a közlekedőre és aránylag magasan a falra szereljük itt az egységet. Pl. az AC57U v3 -at elég könnyű falra szerelni ...

    Miért kell a kék pont? Leegyszerűsítve a választ, mert jelenleg hiába van a földszinten két WiFi -t is szóró egység - itt mégsem jó az ...

    Kicsit másik oldalról nézve. Ez itt elég "forró pont". Értem ez alatt, hogy amennyiben egy emelettel feljebb lenne csak egy Node, akkor ugye az felelne:

    - mindenki aki megérkezik a házba illetve elmegy, továbbá aki csak a mosdóba kimegy,
    - az alsó kettő elülső hálószobában lévők és eszközeik,
    - teljes felső emelet.

    Az első két pont ráadásul egy vasbeton födémet átverve. Ráadásul az alsó két első hálószobába ugye vezetékes kapcsolat sincs, hogy adott esetben (pl. távoktatás) kihúzzon a bajból illetve kicsit tehermentesítse a WiFi -t ezen a fertályon.

    ZenWiFi/Deco igazából a nézeten dobna csak. Ugyanakkor például falra szerelni macerásabb, ha azt akarnánk (pl. kis méretű lebegő polc vagy konzol kellene). Továbbá ne felejtsük, hogy a "router kinézetű" dolgoknak ott vannak a gigabit -es LAN portjai is amivel pl. switch -et is kiválthatunk ...

    Igen, az AX -es dolgok drágábbak. Cserében gyorsabbak, falakra/távolságra nem érzékenyek annyira, sokkal több egységet képesek egyszerre kiszolgálni, kisebb késleltetésekkel, szomszéd zavaró WiFi -re nem érzékenyek - valamint utolsósorban az AX -es klienseink kevesebb áramot fogyasztanak ... Ugyanakkor nekünk most nem fér bele ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz pixta78 #87688 üzenetére

    Csatlakozom blakey -hez - akár küldjön arról is fényképet illetve akár a számláról is.

    Annyi megjegyzés, hogy csak a v3 támogat AiMesh -t - úgyhogy valószínűleg jó lesz. A doboz szép meg jó dolog - ugyanakkor azért, hogy mi kerül a dobozba (pl. akár egy féltégla) egy használt idegen eladóval kapcsolatban értelemszerűen innen nem tudunk garanciát vállalni ...

  • dkess

    őstag

    válasz Gzu73 #87692 üzenetére

    Sajnos ez összetettebb kérdés ennél - több szempontból is.

    Mindenekelőtt egy hülye kérdés: egészen biztos vagy benne, hogy soha nem lesz semmilyen AX -es eszközöd?

    Az emberek általánosságban nem egy-két évente cserélnek routert. Feltételezem Te sem szívesen költenél rá még egyszer egy-két éven belül ...

    Csak nézd meg hányan jönnek ebbe a topikba még akár egy sávos N -es router helyére keresni valamit. Hogy ne menjünk messzire a Te jelenlegi N -es routered hány éves modell? Hát nem egy mai gyerek az biztos ...

    Mindeközben mi történik a világban? Az internet sebességek eléggé elszaladtak - írtad Nálatok is elérhető gigabit -es net is akár. Kétezeregynéhányszáz forintért már kapsz. Lassan az összes panelben is gigabit FTTH lesz (ahol lakom ott az összes panel és családi házban is legalább az - vidéki kisváros, tulajdonképpen egy "zsákfalu") ... Multigigabit -es net -ek is már vannak jó ideje. Valószínűsíthetően nem fog leállni itt a dolog, hogy "ennél gyorsabb soha nem lesz" ...

    A másik oldalon okoseszközök. Persze pl. én próbálok ellenállni (a felhasználó legyen okos - ne az otthona :) ), de valamilyen szinten ez az irány. Egy raklap WiFi -s eszközzel. Tulajdonképpen a Mesh -nek is (több eszköz használatának) nem csak az az értelme, hogy lefedettséget növelünk, hanem maga a WiFi -s terhelés is több eszközön hardverén oszlik el (!). Gondolj bele - a WiFI nem lineárisan skálázódik.

    Ezért van az, hogy sok PRO AP -n nincs gigabit -nél gyorsabb LAN csatlakozó pedig a WiFI -je papíron többezer gigabit mondjuk (minek?). Ugye amint lesz rajta mondjuk 2-300 kliens, akkor az olyan egység ami akár 2-300 Mbps -t tud összesítve olyat nem fogsz kapni 100K HUF alatt (sőt. Ehhez már nagyon erős HW kell és szoftveres háttér se mindegy) - és ez "csak" egy AP ...

    Persze a SOHO cuccokat nem ide méretezik - pláne nem a kínálat legalját amit tulajdonképpen ajánlottunk Neked.

    Persze megértem az anyagi oldalt is. Pláne adott esetben egy pandémiával súlyosbított általános helyzetben. Továbbá igen, a jobb általában drágább is szokott lenni. A WiFi -re meg amúgysem szeretünk költeni - legfeljebb időnként várnánk a csodát ... :)

  • dkess

    őstag

    válasz Clemi #87694 üzenetére

    Ennyi pénzért inkább a linkelt AX1800 -as router helyett egy AX82U (AX5400) -at ajánlanék: [link] . Igaz falra csak konzollal vagy kisebb lebegő polccal stb. tudod szerelni.

    Alternatíva a AX92U , ez falraszerelhető (behajtott antennákkal még "mutat" is) - igaz 70K HUF. Avagy az AX82U "kistesója" az AX3000 -es AX58U (49K HUF) is simán falra szerelhető.

    Mondjuk amennyiben mégis megoldható máshogy, akkor a TV mögé rakást ne erőltesd nagyon. A soundbart se a TV mögé raktad, ha jól sejtem ...

    Az az AX50 meg valami egyedi hibás lehetett. Egy hónapig tesztelgettem - semmi parajelenség nem volt vele. Most húgoméknál van - ott sincs gond vele ...

  • dkess

    őstag

    válasz Clemi #87697 üzenetére

    Szívesen.

    Igen, azt a soundbar -os példát nem teljesen véletlenül írtam. Ahogy általánosságban az emberi felhasználókra is elmondható, hogy pl. egy soundbar hangját szívesebben élvezik mondjuk a TV készülék alá helyezve, mint mondjuk a fali konzolon levő TV mögé nyomorítva - úgy a gépi kliensekre is elmondható, hogy sokkal szívesebben "hallgatják" mondjuk a TV fölé (mellé/alá/helyett stb.) helyezett WiFi routert. Hidd el 10 -búl 9 fogorvos is ezt ajánlaná ... ;)

  • dkess

    őstag

    válasz dejv #87700 üzenetére

    Szia,

    Amennyiben jól sejtem UTP nem megy arrafelé. Milyen módon kapja a tápot a kamera? Koax kábel megy a kamerához?

  • dkess

    őstag

    válasz Predator2 #87702 üzenetére

    Szia,

    Kb. ugyanaz a két router. Mind a kettőn 100 Mbps -es LAN csatik vannak és 2.4 GHz -en csak N -es WiFi, 300 Mbps névleges maximális teljesítménnyel (a 941ND -ből a v6 -nak volt 450 Mbps -es névleges sebessége).

    Azaz kb. cseberből vederbe. Ráadásul, ha valaki hozna gyorsabb net -et egyből cserélhetnéd ... Igazából gigabit -es LAN port és AC1200 alá nemigazán éri meg lőni csak, ha tényleg teljesen esélytelen, hogy legyen valaha gyorsabb net és/vagy nagyobb igény LAN oldalon.

    Egyébként mi ez a "haldoklás"? Nem lehet azon segíteni esetleg? Egy FW frissítés, gyári alaphelyzetbe állítás és újrabeállítás?

  • dkess

    őstag

    válasz Predator2 #87706 üzenetére

    Ez komkrét hibajelenségekkel is társul, hogy "elöregedtek benne a kondik"? Esetleg belenéztél és láttál is pár púpos ELKO -t? Esetleg érdemes lehet cserélni. Nekem mondjuk látványosabban adta meg magát egy Asus RT-N16 - nagy csattanás és dőlt az amperszag bőséggel. Aztán "se kép se hang".

    Szétszedve egyértelmű volt, hogy melyik ELKO a ludas - szétfolyt az elektrolit. Akkor hirtelenjében még egy "múlt évszázadbeli" 56K modemből találtam passzoló ELKO -t: abból ki - routerbe be és minden ment tovább. Némi barokkos túlzással hosszabb ideig tart leírni, mint megcsinálni ... :)

    Másik oldalról valóban ott lóg a levegőben, hogy mondjuk 1 éven belül bekötik az optikát és most elégettél akkor 4K HUF -ot. Amennyiben meg lehet csinálni azt a routert, akkor egy próbát megérhet, hogy esetleg kihúzzuk azt az egy-két évet ...

    A baj az, hogy az említett paraméterekkel 10K HUF felett vannak eszközök. Persze a jó hír, hogy gigabit -es internet esetén sem kellene cserélni azt. A kérdés, hogy ez Neked most megérne-e ennyit?

    Amennyiben nem, akkor persze lehet az általad linkelt routerrel menni akkor addig az 1-2 évig amíg nem lesz jobb net ...

  • dkess

    őstag

    válasz fdisk #87709 üzenetére

    Igen, amennyiben egy db router kellő lefedettséget tud biztosítani számodra, akkor ez ennyiért egy nagyon jó választás. Konkrétan olcsóbb, mint az AX10 -es ...

  • dkess

    őstag

    válasz osonte #87711 üzenetére

    A TP-Link -nél az OneMesh csak WiFi backhaul -t tud sajnos.

    Márkán belül maradva a Deco Mesh - valamint kicsit más vonalra evezve az Omada -k tudnak kábeles backhaul -t is.

    Egyébként egy hsz -el korábban kicsit erre is utaltam, amikor azt írtam, hogy "... amennyiben egy db router kellő lefedettséget tud biztosítani ..." ... Mivel Mesh esetén elég erőteljesen kábeles backhaul párti vagyok - ezért mesh kiépítésének igénye esetén lehet mást javasoltam volna ...

    @fdisk, #87712

    Nagyon szívesen.

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz Alex91 #87715 üzenetére

    Ez nem teljesen van így. OneMesh -t támogat és működik is. Kábeles backhaul támogatás nincs - WiFi backhaul lehetősége adott.

  • dkess

    őstag

    válasz akkójóva #87721 üzenetére

    Egy szép hosszúkás vályogházban az egyik nagyon a sarkában lennénk egy egységgel (avagy maximum a fölötte levő helyiségben még)?

    A helyiségeket érdemes lett volna jelölni esetleg. Alulról felfelé - szoba, konyha/fürdő, szobák; baloldalt pedig veranda/közlekedő és felül spájz/kiskonyha? Egyébként a padláson is van egy szoba?

    Egyébként pl. TV csak a tiszta szobában van? Avagy ott sem? Koax vagy bármilyen kábel bárhova?

    Egyébként a padlás felé jófelé tapogatózol. Ugyanakkor inkább hosszában lenne érdemes elosztani az egyébként kábelvégen levő egységeket ...

  • dkess

    őstag

    válasz akkójóva #87729 üzenetére

    Két dolgot el is felejtettem megkérdezni:

    - a szoba1 -ben modem és a nappali1 -ben levő TP-Link kábelen van összekötve? A szoba1 modem az "csak" modem volt avagy router szerepkörben is volt (továbbá az a PC az eddig WiFi -n kapta a netet vagy kábelen volt)?
    - hány szoba van a felső szinten?

    Továbbá azt tudod esetleg, hogy a 300/100 -es nethez milyen szolgáltatói eszközt adnak? Router módban is képes működni illetve terv szerint az is lenne?

    Elöljáróban ez az ajánlás jó volt Alex91 részéről: [link] . Az alábbi eloszlásban:

    - az egyik a nappali1 -ben - avagy a Szoba1 -ben. Ez függ a fentebbi kérdésektől is, de úgy lenne érdemes intézni, hogy a szoba1 PC kábelvégen legyen ...
    - aztán a tetőtérben a koax mellett elvezetve a szoba1 -ből egy UTP kábelt a konyhába. Esetleg a nappali2 -be, ha ott kábelvégre tudnánk ezáltal dugni valamit (pl. TV, médialejátszó stb.).

    Magán a koax -on is tudnánk akár gigabit -es sebességgel hátramenni, de az további eszközt (kiadást) jelentene ... Mondjuk akár mind a négy helyiségben is lehetne kábeles kapcsolat - illetve amelyeket kiválasztasz ... :)

    A tp link c20 -at (vagy extendert) meg felviszed a tetőtérbe levő szobá(k)ba. Úgy lenne érdemes, hogy UTP kábelvégben és AP Módba rakva. Ilyenformán ezek nem lennének a Mesh hálózat részei, de akik itt vannak majd kézzel váltanak ha feljönnek vagy lemennek. A "B terv" lehetne, hogy 3 egységes verzióban veszed meg a fentebb ajánlott eszközt - igaz, az már 48K HUF lenne. Cserében mindenhol lenne AiMesh WiFi kábeles backhaul -al ...

  • dkess

    őstag

    válasz G.I.JOE #87731 üzenetére

    Szia,

    +1 Alex91 ajánlásának - AX82U ...

    Azt halkan jegyezném meg, hogy a Digi Ont -nak és a routernek nem kell feltétlenül egy helyiségben lennie ... Azaz kicsit a ház középpontja felé helyezve (mondjuk a nappali szobák felé eső részére - bár nem ismerjük hogy néz ki az a ház) sokkal jobb eredményeket érhetünk el - valószínűleg a teraszra/kertbe is jutna a WiFi -ből ...

    Úgy egyébként hogy áll a ház kábelezése? Mennyi okoseszköz lesz nagyságrendileg? A torrentezés minimum ne WiFi -n keresztül menjen - meg persze ami csak lehet menjen kábelvégre - annál jobb WiFi -nk lesz ...

  • dkess

    őstag

    válasz Gabesz87 #87734 üzenetére

    Az Általad korábban felvetett dolgokkal kapcsolatban a legjobb ajánlás: AX56U .

    Viszont. Amennyiben a sebesség nem annyira (abban is), de "a elsődleges szempont, inkább a wifi lefedettség" és "elég túltherhelt a társasház a wifiktől", akkor viszont a helyedben a AX56U -t választanám ...

  • dkess

    őstag

    válasz akkójóva #87736 üzenetére

    Ebben az esetben ez a forgatókönyv tudna működni amit írtam?

    "- aztán a tetőtérben a koax mellett elvezetve a szoba1 -ből egy UTP kábelt a konyhába. Esetleg a nappali2 -be, ha ott kábelvégre tudnánk ezáltal dugni valamit (pl. TV, médialejátszó stb.)."

  • dkess

    őstag

    válasz G.I.JOE #87746 üzenetére

    Mindenekelőtt több dolog nem tiszta az eredeti írásod, a mostani és a rajz alapján.

    Egyfelől eredetileg írtad, hogy 3 kamerád van PoE switch -en. Most a rajzon van 2 db WiFi kamera. Akkor valamelyik hibás? Avagy lenne 3 db kamera kábelen és 2 db WiFi -n? Amennyiben most kábelezel, akkor miért nem alakítod úgy, hogy az összes kamera kábelvégen lesz, pláne ha tudhatóan lesz egy raklap WiFi -s okoseszköz is?

    Egyébként a spájzból lenne a LAN csillagszerűen elágazva? Én azt mondanám, ha most kábeleztek amúgyis: menjen minden szobába LAN + a nappaliba + minden kamerához, de akár opcionálisan a konyhába is. Amennyiben belefér akkor Cat6 -al.

    Nagyjából a 3 zöld pont csoporthoz raknék egy-egy routert. Az ONT -os szobába a PC fölé, a spájzból pedig két kiállást csinálnék a nappaliba (a közepe irányában) - egyet az egyik routernek és egy másikat a vezetékes eszközöknek.

    Most írnék kétfajta ajánlást:

    - ASUS CD6 AC1500 (3-Pack) - EMAG -ban akciós: 55K HUF - [link]
    - ASUS ZenWifi Mini Mesh AX1800 (XD4) 3-Pack - MM -ben akciós: 108K HUF - [link]

    A CD6 -al egy switch -et tudnánk spórolni az ONT -os szobában. Amennyiben a garázs melletti szobában is lenne egynél több vezetékes eszköz (azaz kellene oda switch), akkor lehet kettes pakk -ot vennék és mehet oda egy AC57U v3 vagy AX56U (attól függően, hogy a pakkunk AC -s vagy AX -es lesz).

    Persze lehet 3*AC57U v3 vagy 3*AX56U is akár. Tudom fájdalmasabb, de az AX -es vonalat ajánlanám inkább ...

    Én egyébként úgy gondolkodtam, hogy a Digi -s ONT bridge módban lesz - azaz semmilyen WiFi -t nem fog szórni. Továbbá arra nem tudom mennyire figyeltetek oda, hogy majd az ONT -tól kell szétágaznia a koax hálózatnak a TV -khez ...

  • dkess

    őstag

    válasz modflow #87750 üzenetére

    Én azt mondanám, hogy egy hasonló kategóriás Asus Aimesh képes AC -s routert keresnék és konfigurálnék egy AiMesh -t kábeles backhaul -al. Ezzel járnál a legjobban lefedettség terén. Jobb lenne a felhasználói élmény, mint egy AC -s Asus + egy Archer wifi6 -al ...

    Aztán majd, ha lesz cash/akarat, akkor ugyanez csak AX -es Asus -okkal ... :)

    @G.I.JOE, #87751

    Mondok egy érdekes dolgot - C7 legyen router módban az alsó szobában. A másik új router pedig AP módban a nappaliban. Igen, a spájzból legyen külön kiállás neki. Ekkor a hátsó két szobában is elég jó WiFi lenne innen az átmeneti időszakban.

    Ettől függetlenül tartom, hogy amennyiben kábelezel, akkor lehetőleg mindenhova legyen kiállás. A legalsó szoba és a spájz között is lehetne 2 kábel, mert az nagyban megnöveli a "variálási lehetőségeket".

    Az AX58U és AX82U hardverileg teljesen ugyanaz. A különbség, hogy 5 GHz -en az előbbi 2x2 - az utóbbi 4x4 -es rádióval rendelkezik. Ez hatalmas előny és igen, megéri azt a 10K HUF -ot.

    Egyébként, ha később vennél AX82U mellé 1 vagy 2 darabos mesh -t, akkor a mostani CES -en bejelentett (de még nem kapható) ASUS ZenWiFi XD6 -ra ( [link] ) is rákeresnék mennyiért vesztegetik majd. Ez egyébként az AX82U -val lesz ekvivalens (HW és WiFi).

    Amennyiben drága lenne, akkor ASUS ZenWiFi XD4. Egyébként ez a AX56U -val lesz kb. ekvivalens (Szerk.: XP4 -et kivettem, arra Neked nem lesz szükséged). Akkor lehetne olyan, hogy:

    - ONT -ból feljössz a spájzon keresztül nappaliba - itt: AX82U,
    - vissza spájz, switch és innen: vissza az ONT -os szobába: itt lenne az egyik mesh Node,
    - garázs melletti másik szoba: a másik mesh Node.

    Persze, ha a legelőször emlegetett felállásban két router is elég jól lefedi a házat, akkor pl. AX82U az alsó szobában és egy (csak egy) XD6 a nappaliban.

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz G.I.JOE #87759 üzenetére

    Szívesen.

    Igen, ez valóban megtévesztett ott nagy betűkkel, hogy "NAPPALI". E miatt ezt a legnagyobb prioritású helynek gondoltam, mivel a garázs felé eső két hálószobát is kiszolgálta volna ... Azt láttam, hogy írtad lehet az alsó szoba lenne a nappali (a PC -vel), de azt hittem, hogy ez olyan "maradék" meg "játszós" szoba vagy ilyesmi lesz amiben csak "nem laknak" ...

    Akkor viszont igen, a C7 mehet hátra és itt legyen az új router az ONT -nál.

    Az AX92U "szuperakcióban" volt még tavaly 60K körül. Most ugye 70K HUF (azaz plussz 20K HUF az AX58U -hoz képest) és erre a színvonalra is most esett le, mert általában már inkább még drágább szokott lenni ennél is vagy 5-10K HUF -al. Ehhez képest kábeles backhaul esetén a AX82U sokkal jobb vétel a mostani árán (szerintem még az AX58U -nál is) ...

    CD6 elég-e? Nehéz kérdés és nem azért, mert nem lenne elég. A gond azt például, hogy az a "FullHD" az "FullHD" marad az idők végéig? Nem lehet, hogy egyre több WiFi -s eszközöd lesz az idők folyamán? Esetleg azok között egyre több AX -es klienssel is? Most az AX előnyeire nem térek ki külön sokszor volt szó róla korábban. Továbbá routert nem egy-két évre vesznek az emberek általában és valamiért van egy olyan érzésem Te sem annyival terveznél. E témakörben pont most írtam nemrég egy rövid szösszenetet: [link] .

    Úgy vélem érdemes átgondolni. Tudom nem egy egyszerű kérdés - pláne adott esetben egy költözéssel egybekötött felújítás alatt/után ...

  • dkess

    őstag

    válasz Roland861010 #87761 üzenetére

    Az a Telekom -os eszköz bridge módban van? Kábelesen vagy WiFi -n csatlakozol a router -re a PC -vel? Közvetlenül a szolgáltatói eszközre dugva a PC -det mekkora a ping -ed? Biztos EU szervereken méred ezeket a pingeket (mondjuk valószínű). Mások nem panaszkodnak (van amikor az adott játék szerverei szoárék)? Más játékok alkalmazások (Discord, TS stb.) mekkora pingjeid vannak?

  • dkess

    őstag

    válasz Roland861010 #87763 üzenetére

    "Az eszköz egymagában van a pc cat.6-os kábelen csatlakozik rá. " - Mármint mi mire?

    "Az alaplap a legújabb szabványokat is támogatja ( Intel® GbE LAN)." - OK, ez tiszta volt.

    "1-2 ms a válaszidő és a ping eddig max 9-es volt. " - Milyen két eszköz között volt ekkora ping?

    "Többi alkalmazásnál nem mértem mert hibátlan minden .Chromeban eddig 110 Mbit volt a legnagyobb letöltés." - OK, de ez hogy jön a problémához?

    Mesteri - és mindezt úgy, hogy még véletlenül sem válaszoltál egyik fentebbi kérdésre sem ... ;) :D

  • dkess

    őstag

    válasz sztanozs #87784 üzenetére

    Szia,

    Én azt mondanám:

    - Digi ONT bridge módban. Innen kettő Cat6 kábel a földszintre,

    - földszinten AX82U lenne a hálózati router + AiMesh router és felelne a földszinti WiFi -ért valamint a földszinti vezetékes kliensek is ide lennének bekötve. Egy kábel a WAN portba és egy LAN kábel megy vissza a tetőtérbe.

    - Tetőtéri switch -.ből megy LAN kábel az emeletre illetve a alagsorba is. AX56U mind a kettő helyen AiMesh Node. A szinten levő vezetékes kliensek is ráköthetőek a Node -okra. Természetesen amennyiben a földszintről tudnánk menni az emeletre illetve alagsorba, akkor tegyünk úgy - pl. ez esetben az AX82U után lehetne switch a földszinti vezetékes klienseknek és a két szinten a Node -okhoz menő UTP -nek (ebben az esetben elegendő lenne egy UTP a tetőtér és a földszint között) ...

    /-----\
    t / ont \
    +-------+
    e | AX56U |
    +-------+
    f | AX82U |
    ----+-------+----
    a | AX56U |
    +-------+

    Persze lehet a tétőtérben edge router illetve akár a Digi ONT lehet router módban is. Természetesen akkor onnan megy minden emeletre legalább egy UTP. A legerősebb (az e,f, a -n) router legyen az AiMesh Router ...

    @zsolt20, #87782

    Írnál még pár részletet - költségkerettel is? Annál pontosabb ajánlást kaphatnál. Csiliárd tonna router van ami megfelel az eleddig megfogalmazott igényeidnek ...

  • dkess

    őstag

    válasz Soma01 #87789 üzenetére

    Én sem raktam netet a tetőtérbe. Csak azért megyek vissza a földszinti routerből a tetőtérbe, mert közvetlenül az emeletre nem tudunk menni. Azaz vissza tetőtér - aztán le az emeletre. Azt írtam, ha mégis menne közvetlenül, akkor menjen úgy ...

    "Az is kérdés még, hogy hogyan lehet eljutni a lefelé menő fűtéscsőig a fentről jövő csatornából. " - Ő azt írta elérhető. Annyit írt még, hogy a földszinten lesz kábeles hálózat a vezetékes klienseknek - így valószínűleg menni fog kábel a fűtéscsőig is. Azonban ezt nem nekünk kell megoldani, ha a kérdező azt írja, hogy megoldott, akkor azt elfogadom tényként ...

    Igen, nem tudjuk, hogy hova érkeznek. Azonban ez lehet nem is fontos, mert pont ideális helyre érkeznek. Gondoljunk bele:

    - külön ennek csinált kábelcsatornán keresztül érhetőek el a szintek. Csak úgy csinálta, hogy jó legyen. Mondjuk, ha nem úgy csinálta, akkor sem tudunk segíteni, mert nem kérte illetve nem rajzolta le,
    - földszinten kábeles hálózat. Gondolom ez is valamilyen tervezés eredménye ...

    @zsolt20, #87788

    Sőt még annyit sem. Még közelről is inkább 60-80 Mbps inkább.

    Ugye most egy ONT -od van, mely router szerepkört is ellát. Amennyiben egy router biztos elég, akkor ezt kérd bridge módba és az őj router legyen a NAT -ért is a felelős (meg a WiFi -ért stb.).

    Amennyiben mind a két eszköz WiFi -jére szükség lenne, akkor za ONT maradjon router módban és lehetőleg a ház másik felébe rakd az új routert AP módba. Értelemszerűen csak ott lenne akkor 5 GHz -es meg AC -s WiFI ...

  • dkess

    őstag

    válasz zsolt20 #87794 üzenetére

    Az ONT -ot hívhatjuk nyugodtan ONT -nak. Egyfelől az a becsületes neve - másfelől magadat sem fogod összekeverni.

    Csak akkor javasolt az ONT -ot router módban hagyatni, ha a lefedettség miatt segítene valamennyire ÉS jó messzire tudjuk majd rakni az új routert (melyet ebben az esetben AP módba konfigurálunk) az ONT -tól. Így akkor lesz(/lehet valamivel nagyobb WiFi lefedettségünk).

    Amennyiben akár az egyik fentebbi feltétel nem teljesül, akkor legyen az ONT bridge módban és akkor az új routerünk lesz a router (és felel majd a vezetékes és vezetékmentes kliensekért). Egyébként érdemes amit csak lehet kábelvégre rakni - annál jobb WiFi -nk lesz a többi eszköznek ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz lastmohican2 #87796 üzenetére

    Szia,

    Olyan 12K HUF nem férne bele? Ennyiért már lehetne kapni gigabit -es portokkal és AC1200 -as WiFi -vel is rendelkező eszközöket. Most csak példaként: [link] .

Új hozzászólás Aktív témák